» »

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Inštalacija WinXP ->100 prvič

recoil ::

1) V biosu mam naštiman, da je boota iz cd-ja sam men tega ne naredi (mamaplata abit bh6).

2) Zato sem prej naložu win98 in šele nato gor dal XP-je
Zadeva dela sam zdej imam dual boot, kar pa jaz nočem.

Kako se znebim win98, ker formaterat diska kjer je 98 gor po moje valde ne morem - ker bo pol "nonsistem disk". Ker če sesujem zadevco pol me na novo čaka inštalacija 98 in xp pa smo na istem?

3) A xp-je lahko ištaliraš iz dos okolja (winnt.exe)?

4) Kje, če sploh lahko zamenjam particijo npr. C z D v xp-jih, zato ker valda sistemskim in boot particijam tega ne moreš narest - programa particion magic nimam!

Ma čist vpreveč vprašan sem zdej postavu -> odgovori so pa zato vseeno dobrodošli:D


Heisenberg ::

win xp predvidevam da imas piratske.....
ce mas delujoce potem jih lahko instaliras direktno iz dosa
ce imas na Cju XPje in na Dju 98tko potem lahko samo Format D: pa ne bo problemov z XP. V xp pa pol se prej nastimas da se ti ne pokaze boot up list ampak samodejno zazene XP
ce mas pa na Cju 98 potem pa to ne bo slo in bos moral stvar se enkrat pravilno namestiti

winze drugace instlairas iz dosa tako da imas sistem nalozen na Cju oz. imas sistemsko disketo s podporo za cdrome in potem iz cdroma zazenes Setup


ce ti ne butne iz cdja je to verjetno zato ker nisi nastavil da ti najprej butne s cdja ali pa zato ker cd ni butnen :D

recoil ::

Problem je v tem, ker jih ne morem inštalirat iz dosa.

"winze drugace instlairas iz dosa tako da imas sistem nalozen na Cju oz. imas sistemsko disketo s podporo za cdrome in potem iz cdroma zazenes Setup"
TALE ZADEVICA PREVERJENO NE DELUJE -ravno zato sem tud glede tistega winnt spraševal.

"V xp pa pol se prej nastimas da se ti ne pokaze boot up list ampak samodejno zazene XP"
KJE TO NAŠTIMAM (v win.ini??) Valda mam pa na c-ju 98 -sranje

Sem pa nastavu da mi najprej butne iz cd-ja tko da ne vem zakaj mi zadevca ne deluje!

Ej DM mimogrede - a ma tale tvoj nick kaj veze z MODO(MODE), če ja pol ziher veš kaj mislem če ne maš pa samo slučajno dober nick8-)

CaqKa ::

kolko vem si lahko narediš tudi boot diskete za inštalacijo... btw si ziher da imaš vredi posnet cd.. melo čudno je da nebi bil bootable

recoil ::

Z neta sem snel boot disk za WinXp. Naredu bom se enrat format in zadevca bi mogla delat. Ni mi pa jasno zakaj mi cd-ja ne zbuta, ker če se prav spomnim sem linux na tak način pb gor dal. Cd je "original" - you kown what i mean.

JP ::

1. Glede instalacije:
Formatiraj disk!
Če imaš W2k, potem jih najprej posnemi na računalnik in čeznje iz windows 2000 zaženi setup od XP-jev. Izberi UPGRADE (obvezno). Če bo vse lepo in prav potem se ti bodo Win XP prav lepo inštalirali in tudi lepo delovali.
Zagon instalacije je možen tudi iz dosa.
-formatiraj disk!
-zaženi računalnik z zagonsko disketo od Win98.
-za najhitrejšo instalacijo si s CD-ja od XP-jev prekopiraj mapo i386 na C: in iz nje zaženi WINNT.exe.
-še preden to storiš pa iz cd-ja od Win98 vzemi in zaženi programček SMARTDRIVE, ki ti bo instalacijo bistveno pohitril. (Drugače jih lahko isto bootaš tudi z CD-ja (i386\winnt.exe; pa ne pozabi na smartdrw.exe)
Instalacija preverjeno deluje najbolje iz že prej na novo posnetih Win2000, tako da ti to najbolj priporočam.
Če ne bo šlo povej!

Lp by JP
P.S.
Če imaš pa original CD, potem pa imaš v BIOSU narobe nastavljen BOOT SEQUENCE! Malo poglej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JP ()

recoil ::

JP hvala za nasvet(e).

Bx ::

kolega je mel iste probleme, po je pa dal CD rom na svoj IDE kanal in ga dal na MASTER, potem mu je pa zbutal
prej ko je imel CD na SLAVE mu pa ni hotelo
lp
Bx

recoil ::

Zdaj imam pa en drug problem, namreč ne morem zbrisat NTSF particije. Imam disk 20 GB razdeljenga takole (približno):
C: 8 gb -win98-system (FAT32-prim)
d: 10 gb -WinXP - boot (NTSF-exte)
f: 1 gb (UNKNOWN-prim)

Zdej iz FDISKom ne morem nič narest. Prej ko je bila tud druga particija -prim sem zadevo enostavno zbrisal in del NON_DOS particion (pustilo mi je pa naredit samo ext particijo). Zdej mi pa ne posti zbrisat D: particije na noben način (valda z fdiskom).
Z programom, ki je zdraven XP lahko zbrišem particijo samo mi istočasno naredi samo NTSF-sem probal na f disku (kar pa nočem).

Zjebat cel disk nočem, ker bom na ta način podatke zgubil.:O

A mogoče ve kdo za kakšen kratek programček (volja pa to-recimo 5mb), ki bi mi tale problemček odstranil?

Kaj je z tistim programčkom, ki je zdraven redhat 6.2 a omogoča delat fat 32 particije?:\



Bx ::

probi z kakšnim Disk Managerjem
jaz imam Seagate-ov 20GB disk in sem šel na njihovo stran,
tzam sem snel disk manager, ga dal na disketo in z njo butnil pol maš pa kar nekaj možnosti (od low level format,
razdeljevanja particij, konvert particij-fat16,32,NTFS, itd)
poglej mogoče bo tam tudi kej zate
lp
Bx

recoil ::

Ej Bx thanks, po moje bo to taprava zadevca:D .

Sem iskal take zadevce na natu, da bi pa šel na seagate HP pa tudi pomislil nisem:\ .

CaqKa ::

C: 8 gb -win98-system (FAT32-prim)
d: 10 gb -WinXP - boot (NTSF-exte)
f: 1 gb (UNKNOWN-prim)

tak imaš zdaj kaj bi pa rad imel.. daj to malo razlozi... ker imaš neki simpl problem samo mi ni najbolj jasno kaj bi sploh rad

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

recoil ::

Ej CaqKa sej gor vse lepo piše. V glavnem ne morem particije d: uničit še prej pa mi ne zbuta winxpje iz cd-ja.

Sicer so mi pa že ostali gor pomagal:D .

CaqKa ::

potem si pa najprej dobi cd iz katerega se da bootat! pol se bomo pa dalje menli... btw ti bi rad mel samo xpje še gor na računalniku?

recoil ::

Točno tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142605 (2359) Mercier
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171563 (1290) @ljash
»

WIN XP INSTALL NUJNO!

Oddelek: Operacijski sistemi
7984 (869) andrej
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181653 (1329) ali3n
»

Kako inštaliram Win 2000 iz dosa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161508 (1327) segi

Več podobnih tem