» »

BX in Celeron - do katere frekvence?

BX in Celeron - do katere frekvence?

jerry2000 ::

Zanima me, kaj lahko največ "vtaknem" v Chaintech 6btm matično ploščo, seveda s pretvornikom iz PGS370 na Slot1.

Ali na BX-u delujejo procesorji, kot so Celeron 800, 900? Ali kje je meja? 600Mhz vem da deluje!

Jerry

ChiefThunder ::

preveri stran proizvajalca...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jerry2000 ::

To je bilo prvo, kar sem naredi, pa nič ne piše. V navodilih pa seveda piše samo za Pentium 2 do 550Mhz!

Jerry

faca9 ::

jerry2:
tudi mene zanima isto vprašanje. Bojda je zadevo možno rešiti s posebnim adapterjem (NEO-370) ali nekaj takega, ki ga imajo pri Mlacomu za cca. 8.500,00 SIT (vsaj na ceniku ga imajo). Adapter naj bi prilagodil napetosti, da bi zadeva delovala tudi na starejših ploščah. Moja (Asus P2B) podpira celerone do 566 MHZ, kar pomeni da bi morala podpirati množilnik 8,5 in 100MHz. Torej bi morala plošča podpirati procesorje do 850 MHz, pa jih ne, ker so vmes zamenjali jedro procesorja in razporeditev nožic ter spremenili napetosti.
Postavi se vprašanje, ali se je bolje zezati z adapterji ali pa je bolj ploščo s starim procesorjem prodati, dodati nekaj poleg in kupiti novo ali rabljeno ploščo, ki bo v originalu podpirala procesorje z višjimi frekvencami.

Če ima še kdo kakšno idejo na to temo, prosim...

LP,
David

jerry2000 ::

Hm, meni piše, da podpira do 733, sigurno pa podpira Celeron 600, toej Coppermine. Ali niso vsi naslednji celeroni do 1.2GHz coppermine?

Hecno mi je, da pri takem številu ljudi (tudi na tujih forumih sem že spraševal), ne ve nič o tem povedati. Ni nihče nikoli probal?

Jerry

matevzm ::

Saj je bilo nekaj govora o tem. Celeroni vse do vkljucno 1.1G so Coppermine. 1.2 je pa ze nov. Ima spet spremenjeno (znizano) in se spremenljivo napajanje. Razen novih chipsetov ne dela. Mnozilnik je tako ali tako zaklenjen v procesorju in tu nima plosa kaj dosti. Tako da bo delalo s prehodnikom (ali pa direktno v 370) na starih ploscah, ki podpirajo Celerone nad 566 tudi vsi Celeroni do vkljucno 1.1.

Shadowman-x ::

Večina plat ki podpira celerona-II do xxx podpira vse celerone razen najnovejših, ker je množilnik zaklenjen ga tako ali tako ne moreš spreminjati, tako da to ne igra vloge.
Edino kar se ti lahko dogodi je da ti ga ne bo prepoznal pravilno- odstopanje pri MHz.
Sam sem dal C-II 667 na plato, ki ne podpira C-II procesorjev, pa je delovalo vse brezhibno, le pri boot-u je bil napis da je procesor 656 MHz.
Vendar pa je od plate do plate lahko kakšno odstopanje.
Pa ne pozabi na zadnji bios!

jerry2000 ::

Trgovec me je opozoril, da je problem lahko pri Microkodi, ki ne prepozna pravilno procesorja in zato naj NE BI DELALO.

Jerry

matevzm ::

Obicajno sredi serije ne menjajo mikrokode veliko. Tako da je recimo cel Coppermine kot kaze isti. Vmes je sicer bil nov stepping, a ni bilo nobenih porocil, da bi bilo potrebno nadgraditi bios, tako da verjetno ni bilo sprememb.
No sedaj so najavljeni se 1.0A in 1.1A Celeroni, narejeni na Tualatinu. Tudi te verjetno ne bodo sli na stare platke.

Andor ::

Celeron 800 FCPGA na BH6 BX plati z Slot 1 adapterjem dela normalno tudi če ga navijem na 1000. Plata naj bi sicer z upgradanim biosom podpirala celerone do 800 MHz. Tudi greje se ne preveč.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

jerry2000 ::

Dobro, hvala vsem... Jaz sem preizkusil zadevo!

Celeron 850 na Chaintech 6btm legendarni plati dela na 850Mhz in ga normalno prepozna. FSB lahko navijes na 112Mhz, tako da dobis malo več.

Na BX master legendarni plati :-) pa zadeva deluje in sicer stabilno tudi na 133Mhz FSB, kar pomeni, da celeron 850 deluje na 1130Mhz! Po CPU tstu enako hitro kot Pentium IV 1.2!

Trudil se bom preizkusiti še Celeron 900 in 1000Mhz! Če sta tako dobra kot je tale, potem bi delovalo na 1333 Mhz! Kar sploh ni slabo!

Jerry


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410860 (7198) Spajky
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452952 (1924) sidney
»

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

Oddelek: Navijanje
151185 (987) vise
»

Stara plata + nov procesor = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111238 (1068) suse80
»

celeron 2 na slot 1

Oddelek: Strojna oprema
211564 (1245) bobby

Več podobnih tem