» »

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

kihc ::

Torej, lastim si celerončka 566Mhz, ki je pritrjen na nekakšni "kartici" ki je vtaknjena v ploščo kot običajna kartica (se mi zdi da se temu reče slot1, nisem prepričan).
Ker 566Mhz za današnje čase premalo sem ga pač malo navil. Tega sam se lotil preprosto v biosu, zvišal fsb na okoli 83 Mhz × 8 (to je bilo največ kar mi je bios izpisal), zvišal voltažo in stvar deluje na malenkost več kot 700 Mhz-jih (od kje se je vzelo tistih 40Mhz na vem:\)
Zanima me, če je mogoče to frekvenco še kako dvigniti, namreč plošča Soyo SY-6VBA133 ki jo imam že v svojem imenu kaže da podpira 133 fsb. V spacifikacijah sem opazil, da podpira celerone do 600mhz (od kje potem jaz tistih 703mhz0:)), pentiume pa do 933mhz. Skratka, ali je mogoče tudi na celeronu dvigniti fsb nad 83?
Nagibam se k triku, napisanem na vaši strani, in sicer slot1 hack. Je to to:)) ?
Prosim koga ki o tem kaj ve, naj me opozori na kakšne težave.

Hvala v naprej

Phoebus ::

Slot1 hack ti da iz 66 na 100 MHz, ampak tako bi tvojega celeroncka tudi malo spekel in dobil zelen piskoten (po domace: cookie).

Dvigni na 100 pa ponizaj multiplier ce ti rata, se raje pa dobi en FCPGA proc ki stane dva bureka, SLOT1-FCPGA adapter pa stane 4k.

ali3n ::

Na Intelovih procih se od P1 naprej množilnika spreminjat NE DA!
Ostane ti (nam) samo navijanje prek FSB ja in upati, da bodo chipset in komponente zdržale obremenitve; navadno najprej odpove disk (lahko se zgodi, da se ti zbriše Master Boot Record), nato grafična,....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Phoebus ::

Jaz mam doma FCPGA adapter in gor mam jumperje za multiplier. Kaj potemtakem naredijo mi pa ni jasno. Samo sporocijo plati kaksen multiplier ima proc da prav izpise v BIOSU?

kihc ::

Phoebus: Tisto s cookiem kapiram:D
Druzga odstavka pa bol ne kot ja. Množilnika ne morem premikat neodvisno od fsbja. Imam samo nekaj kombinacij med katerimi lahko izbiram - zmešana plata, toda kaj hočem.
Tisti adapter...hočeš reči, da to nekako vstavim pod procesor in potem bi se tole dalo navijat? Kje pa se to dobi? Sam nisem še nikol slišev.

Phoebus ::

Adapter je cisto enostavna stvar - zgleda kot cela plata od SLOT1 procesorja, samo gor ima podnozje za FCPGA. JAz sem se kar namatral za ga dobit in mi zdaj lezi na podstrehi, drugace sem jih pa 1x videl v tech-tradeu.

Dead_Eye ::

torej...
1. tvoj celeron ima množilnik 8.5 > 8.5x83=705Mhz
2. če imaš res to ploščo, moraš imet opcijo kej več kot samo 83 fsb - poskusi na 90,..
3. poglej če imaš kje kak jumper za fsb 66/100 - ga pač nastaviš na 100 in če imaš srečo ti lahko celo dela - glede slot1 hacka ne vem, samo če zvišaš fsb na 100 ne bi smelo skurit proca
4. na slocketu("kartici na katero je pritrjen proc.") imaš verjetno za štelat množilnik(ki je totalno neuporabno) in fsb, samo 66/100/133 - nisem še vidu slocket-a s katerim bi se dalo višat fsb po 1mhz...
tako da ti preostane edino bios - poskusi nadgradit,...

aja, seveda je navijanje tudi odvisno od kvalitete slocketa - uni prvi od abita(slocket III) so bili baje ful dobri

btw ali3n: tudi prvi pII so imeli odklenjen množilnik...
The one and only

kihc ::

Dead_eye jaz nimam množilnika 8,5 ampak 8. V biosu mi piše takole: 8 × 83/41 mhz.
Množilnika se res ne da dviginiti nad 8, fps-ja pa kot vidite tudi ne;(.
Skratka enkrat v kratkem bom odprl kišto in malo polgledal za kakšnimi jumperji vendar mislim da jih nimam. Najbrž bom z vsem skupaj malo počakal da dabim nov računalnik potem pa naredil slot1 hack - če slučajno res rata kakšen cookie, vendar mislim da bi 800mhz (8×100) moral preživeti bp. Trenutno imam max. 37 stopinj ob polni obremenitvi (testitral sem tako, da sem se lotil Unreala rarat:D) . Imam pa hladilnik montiran na suho, brez kakršne koli termalne paste, tako da je še rezerva.

Thenks enyway

Phoebus ::

Ma ti potem lepo vzami lak za nohte in pobarvaj tista 2 pina. Ce bo skuril proc pa dober tek :D

vise ::

KIHC Ti imas mnozilnik procesorja na 8.5 ceprav ti v biosu pise 8. Ti kar poizkusi spremeniti mnozilnik na 7 pa se ne bo nic spremenila hitrost procesorja, ker plošča ne mora ukazovati procesorju na kaksnem mnozilniku mora delovati. Procesor ima zapisan in zakljenejen množilnik 8.5 in tak je ceprav ti plošča ga ne pokaze. Originalen procesor imas na 8.5 x 66.66mhz kar znese 566mhz. Ti lahko samo spreminjaz FSB oziroma 66mhz navzgor. Tisti 8.5 je zakljenjen in KONEC. celeroni 566 so lepo delovali na 850mhz kar znese 8.5 x 100mhz, moral si mogoce samo malo zvisat napetost. Priporocam ti da napetost povisas samo za 10% glede na originalno napetost. Za kaj vec pa bi moral imeti malo boljsi hlahilnik. :)

kihc ::

Vise, OK, ne bom trdil da to kar govoriš ni res ker se tudi meni zdi vse skupaj malo čudno tako da ti verjamem>:D.
Ko si rekel da naj napetost povišam največ za 10% - to je največ kar moja plošča zmore (brez kakšnih volt ipd. modov), tako da več ne morem. In najbolj hecno pa je to da ima plošča višanje napetosti izraženo v %. Sam nisem tega še nikoli nikjer videl. Sedaj imam na 7,5 %.
Aja, ali bo teh 10% dovolj da se vse skupaj ne bo sesuvalo?

Phobeus, ali ni samo en pin?:D
PS. Kakšne barve lak pa?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

vise ::

Tebi ni treba nic barvat pine ker imas adapter FCPGA ki pa ima gotovo jumper za 66/100/133 gor ker na ta adapter ti tudi lahko das gor p3 z 133mhz fsb. Nekatere plošče imajo povečanje napetosti izražene tudi v % kar tudi ni slabo. Ko boš dobil novi računalnik ti samo odpri kišto in prestavi jumper iz 66 na 100. se prej pa je dobro da povecaj napetost v Biosu za 10%. Tako bi to moralo delati na 850mhz. Bos videl.

kihc ::

Kdo je pa rekel da imam FCPGA? Pheboes je rekel da naj se ga nabavim, sedaj pa ga še nimam (vsaj ne da bi vedel)
Pomojem bo res najbolje da v kratkem odprem kišto, pa še malo prah spotoma počistim...

I will look, but I am not shure if I will see anything...

kihc ::

Tako,
kišto sem odprl ter si vse temljito ogledal. Sedaj pa najprej vprašanje; kako sploh izgledajo jumperji:D ?
Vem da so to nekakšna stikala, vendar jih videl nisem še nikoli.
Na tistem 'slocketu' al karkoli je že sem videl cca 5 drobcenih trojic žičk ki so bili v paru povezani med seboj z nakakšnimi rdečimi in zelenimi kapicami.
Je to to (jumper)?
Če je, kako naj potem takem vem katerega moram kam premakniti če so vse povsod samo ene čudne oznake - jv3, jv4 naprimer.

Aja btw, na temu slocketu mi piše "MSI Link to the future:)) , MS-6905 master, tako že iščem kakšne koristne informacije na spletu.

LP

OwcA ::

@kihc: "kišto sem odprl ter si vse temljito ogledal. Sedaj pa najprej vprašanje; kako sploh izgledajo jumperji:D ?
Vem da so to nekakšna stikala, vendar jih videl nisem še nikoli.
Na tistem 'slocketu' al karkoli je že sem videl cca 5 drobcenih trojic žičk ki so bili v paru povezani med seboj z nakakšnimi rdečimi in zelenimi kapicami.
Je to to (jumper)?
"
Ja, je.
Poglej v navodila kakšne kombinacije njih prinesejo željene rezultate.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

vise ::

KIHC! On je rekel da ima celerona 566 ki pa samo obstaja na FCPGA 370. ima pa slot 1 plosco zato ima FCPGA adapter !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410774 (7112) Spajky
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
151202 (1035) iggy1517
»

Celeron na slot

Oddelek: Strojna oprema
7922 (815) blazp88
»

P2 266 Mhz

Oddelek: Navijanje
15892 (751) A.J.
»

BX in Celeron - do katere frekvence?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101244 (1103) jerry2000

Več podobnih tem