» »

Amd64 Winchester vs. Venice core CPU-Z

Amd64 Winchester vs. Venice core CPU-Z

«
1
2

d3k0 ::

Zdej vidim ko mal navijam comp, da mam winchestra, pa F*** so me zajebal? se dost pozna po hitrosti?
lp
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Ce si kupu pred kratkim in si zelel Venice core jaz bi sel nazaj,Joj tej trgovci:\
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

ja so mi nardil comp po komponentah caki ti slikce prpopam: se povedal sem jim da bom kupo komponente a oni so mi ga sestavil p**** ane? >:D





kaksna je razlika v hitrosti in v navijanju?
!.....Happy new 2005.....!

Shark-357 ::

Razlike v hitrosti ni se pa Venice malo bolje navija.

Matey_kp ::

Ubistvu so ti "uvalili" starejsi komad..Verjetno si hotel ta nov 3200 venice ne?
Ma ce si pri nakupu izrecno reku kakega hoces jaz bi sel nazaj,sej nimas kaj zgubit.Poskusit ni greh:)
Sej jaz sm tudi kupu sestavljen pc(Zadnjic v zivljenju) Na papriju je bil prva liga..,pol pa se je zacelo:Rame sm ze kupu nove,disk,napajalnik..
Pa kako plosco so mi dali noter,Pa gf 7800GT je mal zvit.
No mene je izucilo,nikdar vec;(
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

glej jst sem jim izrecno povedo kaj hocem, so vse narocil, dela ko majka, ampak Venice core mi niso dal! Rame mam TG bh-5 so kr ql, pa vse ostalo ok, a disk WD250GB 8MB s-ata je dobr za game al?

pase reko sem jim da hocem komponente pa je on trdil da mi ga bodo kr oni sestavli p****, sem reko da ne da hocem komponente, pa pridem tja pa nix!

naj menjam, vi bi?
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Kako to da si uzel s754?
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

939 je, to je napaka programa, poglej CPU-Z tam pise 939 valda, imam NF4 Sli-D
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Mas zadnji cpu-z?
K poglej prozivodni proces pise 0.09(upam da nism falu nicle) hehe..Se pravi da je 90nm??90nm pa so venice...
Ce ne pa probaj mal navit odvisno od steppinga no,ma pomojem bi kr slo..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

VASkO ::

winchester je tudi 90nm, venice ima pa se SSE3 ukazni nabor, ki pa ga na oni slikici ni. torej ima winchesterja. pa tak pise v cpu-z, da je winchester.

d3k0 ::

se prav ''postavite se v mojo kozo'' :D a bi ga sli menjat? kaj pa disk ko imam WD250 s-ata je dost hitr za igre, pa kako se ga lahko se nardi hitrejsga?
!.....Happy new 2005.....!

frudi ::

a misliš navijat? če ja, potem zamenjaj... če ne, je pa vseeno, sta enako hitra (razen podpore sse3)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

d3k0 ::

kaj pa pomeni ta sse3? kje se pozna, itq da mislim navijat, sam do kok grejo ti Winchestri?

lp
!.....Happy new 2005.....!

Shark-357 ::

Lej če si izrecno zahteval Venice jedro potem jim teži če si naročil samo A64 3200+ potem nimaš kej praskat;)

Matey_kp ::

Aha nism vedu da je Winchester tudi 90nm..
Eh tisti sse3 je intelova fora..ko mmx recimo pred leti..Kar se tice tega ne zamujas nic:)
Nevem,ce si izrecno reku kak cpu zelis jaz bi sel..Kot sm reku nimas kaj zgubit.
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Matey_kp ::

Hehe shark podobne misli:D
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

ok tnx fantje, kaj pa glede diska?

lp
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

sse3 je nabor ukazov pri intelovih cipih,za izboljsanje multimedia aplikacijah neki takega..
To je nestrokovna razlaga:)
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Matey_kp ::

In programi morajo bit optimizirani da sploh "CE" je kaj koristi,glede tega pomojem ne zamujas kaj dosti...
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

ok ok tnx all, sem vprasal se glede diska, kok se obnese pri igrah pa to? rame imam pa TG bh-5 do kok kaj gredo tak priblizno?
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Rami (cipi)bh5 kokr se spomnem se dajo zelo uredu navijat..Sam pa rabijo mal vecjo voltazo,kako je tocno ime ramov?Poglej pod iskanje je najmanj deset tem o bh5 cipih in tccd..Vsak je nekje boljsi..
Glede diska pa si ok..No ok ce bi imel kak Raptor bi blo boljse>:D
Pri igrah itak disk ni tko pomemben..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

Glede super pi 1M me zanima, kok je rezultat za nic navito mojo konf. tok priblizno?

1gb TG bh-5, 3200+
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Uff nevem ej..Poisci si pejdi pod iskanje napisi super pi in dobis polno tem tle je ena:
http://www.slo-tech.com/script/forum/iz...
Samo to so najboljsi tle...
En amd64 venice sm bral tle stock je rabu 34 sekund za 1M test..sam za info
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

naviti timingi kej pripomorejo k temu? al kako je s tem?
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Ja no cim nizji timingi boljse je to je samoumevno:)
Sam Super pi je bolj za procesorje testirat oziroma stabilnost sistema po navijanju..
Zacnes itak s cim nizjimi timingi pol pa jih popustis po potrebi,ce overclockas..
Probaj mal navit tega tvojega ne?Lepo pocasi po korakih..po od 200 na 210 pa pol zalaufas super pi al occt Prej ali slej bos prsu do meje al bo ram al cpu pac..Jaz bi zacel s delilnikom rama,da prvo vidim mejo procesorja pol pa brez..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

se pravi pustim timinge default, navijem delilnik oz FSB? pa ko pridem do meje povecam voltazo za cist majcken, pa pol navijem se timinge?
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

hahaha ne gre vec kot 210 FSB, timingi so vse na auto, pa vec ne gre, fucking shit >:D

kaj naj postorim? kaj je tuki igla v senu, oz. zanka v grlu? rami ali proc?
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Hmm si ze navijal kdaj amd64???Ce nisi pazi na voltaze raje,da nebo kaj..narobe..pa temp cpu normalno..
Ce ne isces maximuma lahko kr probas s default timingi za rame s 1T..pa pocasi povecujes htt s 200 na 210 recimo na zacetku lahko komot po 10mhz delas skoke..pol zalaufaj super pi occt in take teste in ti more nardit brez napak(glej cpu temp tudi) Nevem jaz kako se tej winchesterji navijajo pa do kolko..
Ko postane sistem nestabilen pol lahko povecas chispset voltazo s 1.5v na recimo 1.6,al voltazo ramov(po 0.1v) al cpu core(to tudi pocasi po 0.5v)
Ti svetujem da si preberes mal tle na forumu prej temo Navijanje,ce nisi siguren..
Aja pa ce navijas zmansaj ht s 5 na 4..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Matey_kp ::

preberi si prej to:
http://www.sysxtreme.com/showthread.php...

Lp Matej
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

tnx sam newen zakaj mi ne gre 10x220 sploh v winse in se takoj resetira ''prasec'', al so krivi rami al pa proc? >:D
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Ce nisi tikal voltaz pol bo treba voltaze verjetno..Probaj 0.5/1vv vec v cpu core al rami 0.1v vec al chipset 0.1vec..probaj mal..Rami s Bh5 rabijo mal vec voltov..S takimi malimi popravki nemores nic pokvarit..pa ne use skup na enkrat..probaj npr. cpu core prej ,rame..
Pa good luck>:D
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Mirč ::

jaz imam tud winchester amd3000+ pa gre na 260 fsb brez panike(na rahlo povečani napetosti cpu-ja).Plata ni glih najbolj navijalska asus a8n-sli.
Rame imam VS 400mhz od corsaira.(12k en komad).
lp

OZZY ::

jaz mam enga winija CBBHD steping nekako na 2600 in 1.475V....ampak nisem iskal neke najnižje voltaže. Gre pa še več.
Go with the flow.

d3k0 ::

>:D Trgovec bo probal pri eventus-u nabavit Venice core in ga bo menjal, to pa je prijaznost >:D :D >:D

zdej pa me zanima kere vse driverje nalozite ob novo instaliranem sistemu, za NF4 DFI?

lp
!.....Happy new 2005.....!

matjash ::

mene pa muči ker mi do 240 httja dela odlično tudi z rami 1:1 , se pravi rami na 240 mhz pri napetosti 1,5 v , na 245 ali vec pa mi sistem obstoji že pri zagonu računalnika (POST-u) ko preverja IDE naprave, ne pomaga če višam napetost ali dam ramom najnižji delitelj. Res bi prosil če bi mi znal kdo razložiti kaj je narobe. Za konfiguracijo pa glej podpis, hvala.

Edited: jaz mam venica
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

MEDENA ::

Eh skoraj vsak normalen Winny bi moral delat nekje 250, kaj pravite?

Jan987 ::

ja to skor zihr. Moj venice dela na vsaj 2600+ stabilno na 1,425 12 ur prime 95 in pa sp2004 sam kaj k je plata stabilna sam do 250, več kot 260 pa se sploh več ne zažene. Teli bl novi venice se kr dobr navijajo mam občutek kolkr dele gledam pa berem po forumih.

d3k0 ::

kva pa ce je pr men kaj s plato? sem zviso voltazo na 1.425 pa nix, sem dal biose 625-3 al kok so, pa 702-3 pa nic ne pomaga, fucking shit, bom menjo procesor, pa pol povem ce bo slo, lahko bi bla plata? SLI-D nf4 DFI? na mnozilnik pustim na 10?
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Caki malo glede voltaz!
Nforce 4 chipset dela default na 1.5
Rami default na .2.7
Cpu core pac odvisno ce mas venice verjetno 1.4v ne?
Si menjaval prave voltaze?
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Matey_kp ::

Matjhas si probal povecat chispet voltazo?Meni pomaga ce grem bolj gor..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

d3k0 ::

na default voltazah bi pa ja moglo iti vsaj do 220x10 FSB pomoje?!

ali kaj pravte?
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Odvisno..
Pa probat povecat voltazo na Chipsetu za 0.1 te prov nic ne stane..
Tko da najdes kaj ti omejuje nadaljni oc..experiment a litlle>:D
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Shark-357 ::

Ma za 220 ne rabiš nobene voltaže večat... uporabi delilnik za ram....

gfighter ::

Obvezno si prečitaj tole temo na DFI street. Notri je napisano ama res čisto vse, kar hočeš vedeti (ter tudi dosti stvari, ki jih nočeš)...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

d3k0 ::

aha, tnx sem ga spavo na 10x230FSB, chipset voltaza do kam je BP da nebo kaj narobe?

kaj pa pomeni delilnik za ram? 1:1 sm ga dal jest
!.....Happy new 2005.....!

matjash ::

sem se tudi z chipset voltažo igral oziroma moj plata ima -agp -htt in ddr voltažo za spreminjat ne pa kar voltažo celega chipseta.

Problem je ker za 220 httja ne rabim voltaže spreminjat za 240 rabim pa kar 1,525 v za 247+ pa ni važno tud če dam voltažo na 1,65v se računalnik ustavi pri POSTU ko pregleduje ide naprave.

Trenutno sem lahko vsaj z rami zadovoljen da mi delajo pri 240 mhz sinhrono z latencami 2,5-3-3-6 1T , vendar bi želel spraviti še procesor vsaj na 2500Mhz
... bolje pozno kot nikoli.

d3k0 ::

Aha, kako si pa z diskom zadovoljen ko vidim da imas WD-ja??
!.....Happy new 2005.....!

Matey_kp ::

Ja najboljsi overclock je htt/rami 1:1..
Zdej k mas rame s bh5 cipi bi moglo it kr..
Jaz bi tko zacel prvo s delilniki ramov da prvo vidis potencial cpu kolkor pac gre in da niso rami ovira,ko prides do meje ko ni stabilno probas povecat cpu core za 0.5v ,ce je spet stabilen pol Pocasi gor(stabilen mislim ko ti laufa occt test,al super pi dolgo casa)Pol pocasi spet gor,prej ali slej ko visas htt bo spet postal nestabilen,probaj spet povisat cpu core za 0.5v in tko da vidis kaj tvoj cpu zmore,pa glej temp!Nevem kak cooler mas.Pa ne visat vcore prevec,se posebej ce mas stock hladilnik..Jaz osebno ce mas na 1.4 default nebi sel cez 1.55 (to je pomojem vec kot varna meja,sam ne it tkoj na 1.5 ce ni nujno..
Pol ko poznas Cpu mejo,pa probaj overclock s htt/rami 1:1,Ce zacne bit nestabilno so po vsej verjetnosti rami,probaj povisat napetost ramov..recimo prvo 0.1v vec,pol 0.2v vec(pa use po korakih)
Ce si zelo zelis 1:1 delilnik lahhko popustis mal timinge preden vecas napetost ramov..
Povecanje chipset voltaze zna pomagat tam 240+ Htt postane sistem bolj stabilen...
Kake timinge mas na ramih zdej?K ce zelis delilnik 1:1 in gres 225 plus , ponavadi mores mal manj agresivne timinge nastavit..
Upam da ti je to kaj pomagalo..Pa lepo po korakih ne vecat kr tko,izoliraj kaj omejuje pa pol komaj vecaj.
Good luck
Lp Matej
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Matey_kp ::

Aja delilnik rama...ce je nastavljen na 1:1 pomeni da bodo rami ti sibali na isti hitrosti kot htt.Pol pa je odvisno od plosce kake izbire so 4/5 ,3/5 itd..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Dr_M ::

provzaprov pr A64 ni tko, ampak ram uporablja delilnik glede na frekvenco procesorja in ne HTTja...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411272 (7815) asus
»

Navil Athlona 64 FX venice z gigabyte GA-K8NF-9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
836063 (4184) S!lentHunter
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934688 (17051) Jaffa
»

Athlon 64 venice + navijanje

Oddelek: Navijanje
222297 (1409) prismo
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865345 (3599) _Dejan_

Več podobnih tem