» »

netstik in sparkasse

netstik in sparkasse

Senzacionale ::

nekaj me zanima, dobil sem gesla in referenčno številko za netstik za sparkasse

grem lepo na https://cert.sparkasse.si, vpišem referenčno št. in geslo ter dobim certifikat, ko pa grem na https://netstik.sparkasse.si pa reče

Za uporabo Net.Stika potrebujete veljavni digitalni certifikat, ki vam ga mora
izdati Kärntner Sparkasse AG Celovec, Podružnica v Sloveniji.

a je treba tu potem še kje posebej označit da ga uvoziš ali kako je s tem. Isto mi reče pri FF ali netscape, pri IE pa sploh nič ne naredi, tam pa niti certifikata dobit ne morem.
http://www.dostavahrane.si

Person ::

Pač certifikat se mora dodati v kolekcijo certifikatov v OS-u.
Ma meni je včeri lepo sprejelo in dodalo certifikat ... postopek je potek v IE6
Let's make something useful!

Senzacionale ::

ko v IE kliknem na potrdite se ne naredi nič. Ne gre naprej ostane tam ko je bilo, ko da gumb potrdite ne bi imel nobene funkcije!
http://www.dostavahrane.si

V-i-p ::

Hmm, sicer je že kar nekaj časa, kar sem prvič uporabil netstik tako da se postopka čisto res ne spomnil, ampak naj bi šlo takole: ko vpišeš referenčno in geslo, dobiš certifikat. Ga shraniš na disk, potem pa v IE greš pod ORODJA, INTERNETNE MOŽNOSTI, VSEBINA, CERTIFIKATI, UVOZI, pokažeš pot do certifikata in ga uvoziš in to je to. Potem ko greš na netstik stran, ti pa lepo najde certifikat, daš OK in se lepo prijaviš...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Person ::

No, pa tam ko prevzemaš certifikat ... IE6 mam v mislih, piše da moraš namestiti določeni varnostni popravek ...
Let's make something useful!

Senzacionale ::

problem je ker meni gumb potrdi sploh ne deluje 8-O Kot da javacript:Vps() ne bi deloval ker se ne zgodi nič na pritisk gumba potrdi
Pa generator ključa je prazen, kar koli pritisnem ne dela nič
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

zos ::

Evo. Tocno ob tem sem 2 dni nazaj izgubljal zivce. Preizkusil sem z vsemi moznimi browserji in vecina jih niti ne prikaze strani pravilno. Gumba za generator kljuca vcasih sploh ni, ce pa je, pa je prazen. Ce ti slucajno uspe priti mimo tega, se vedno noben browser ne shrani certifikata, ceprav stran sicer napise, da je bilo uspesno. Preveril sem vse mozne nastavitve, a brez uspeha...

Person ::

Jaz sem pa 2 dni nazaj uspešno pridobil certifikat ... v petek:)

aja, v 1. poskusu;)
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

Klemenn ::

v drugič ga v bistvu ne moreš

varnosten feature 8-)

Klemenn ::

a ve kdo kako iz netstika izvažati podatke kamorkoli?

nlb klik ima lepo knofe izvozi v excel, ms money...

netstiku gre kej podobnega?

borut007 ::

Obujam to staro temo o Net.Stiku banke Sparkasse, ker sem jo pač našel v iskalniku. Imam pa sledeč problem.

NetStik uporabljam že več kot leto, ko sem bil še direktno priklopljen z računalnikom na kabeslki modem, ni bilo nobenih problemov. Odkar uporabljam router, pa več ne morem uporabljati Net.Stika. Če se izpulim iz raouterja in priklopim direktno na modem, potem dela, prek routerja pa ne - namreč Firefox javi da https://netstik.sparkasse.si/ ni mogoče najti.

Pozna kdo kakšno rešitev? ServiceCenter na banki mi ne zna pomagati.

SkIDiver ::

A si preveril, če imaš porte na routerju odprte za https?

Če imaš XP-je klikni Start->Zaženi in vpiši noter "cmd" ter stisni enter. V ukazni poziv vpiši "telnet netstik.sparkasse.si 443" (brez narekovajev vpišeš). Če se ne odpre novo okno s črno vsebino na vrhu katerega bo pisalo "Telnet netstik.sparkasse.si potem preveri nastavitve routerja.

borut007 ::

Če se ne odpre novo okno s črno vsebino na vrhu katerega bo pisalo "Telnet netstik.sparkasse.si potem preveri nastavitve routerja.

Sem naredil to in se tudi pokaže črno okno. Ampak dostop še vedno ne dela. Brskalnik pa javi ta error

Povezava prekinjena
Povezava s strežnikom je bila prekinjena med nalaganjem.

Povezava s stranjo je bila nepričakovano prekinjena med pogajanjem za povezavo ali med prenašanjem podatkov. Prosim, poskusite ponovno.

marsovcek ::

Poskusi še ukaz tracert netstik.sparkasse.si, kjer ti bo korak za korakom izpisovalo "pot" do serverja.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Si poskusil z Internet Explorerjem. Očitno maš porte na routerju odprte. Imaš kak antivirusni program nameščen in katerega?

borut007 ::

Žal lahko dostopam do banke samo s Firefoxom, za katerega sem prevzel digitalno potrdilo. IE mi ne sprejme tega digitalnega potrdila, če pa naročim za IE pa spet nekaj stane pri Poštarci.

Antivirus je le Avast 4.8 Home brezplačna verzija.

Klemenn ::

certifikati so za spletne brkljalnike

ne pa eni za ie drugi pa za firefox

Ted ::

Ma tole je katastrofa s Poštarco. Jaz iz principa ne uporabljam več Netstika ker mi ne sprejmejo digitalnega potrdila Sigen-ca.
Mah...

Klemenn ::

kaj pa je katastrofa tle?

to da dobiš đabe certifikat?
to da maš skoraj online podporo?
to da majo velik bolši sistem ko recimo "vodilna" NLB?

zamert jim je edin to, da podpirajo uradno le IE

Ted ::

To da morš imet Poštarca digitalno potrdilo, Sigen-ca kljub temu da je identično za njih ni sprejemljivo. Ergo morš kupit komercialno Poštarca digitalno potrdilo da lahko uporabljaš njihov Netstik. Kje je tu logika? Tudi če to odmisliš, a bom moral met za 5 različnih naslovo 5 digitalnih potrdil različnih izdajateljev al kaj?
Mah...

marsovcek ::

Katastrofa je, da certifikat od Pošte stane 4 € letno (ali nekaj takega), Sigenov je pa zastonj. Ko sem pred časom težil na Sparkasse glede tega, so me "potolažili", da bodo v kratkem začeli sprejemati še Halcomove, ki so mimogrede še dražji.

Delovanje netstika v FF je pa milo rečeno sramotno za 21. stoletje.

SkIDiver ::

Na njihovo sramoto je cena certifikata od poštarce za netstik nekaj čez 4€. Zares svinjsko samo kaj moremo.

Glede netstika pa tudi škoda besed. Položnice za fax mi nikakor ni uspelo plačati. Klik NLB brez problema.

AlienGT ::

Lahko vas potolažim, da sem pred kratkim brez problema odprl Net.Stik dostop z uporabo Sigen-Ca certifikata.
Če želi, lahko najbrž kdo zamenja "Poštarco", da ne bo po nepotrebnem plačeval.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

svenica ::

Imam težave pri dostopanju do netstika. Po ponovni namestitvi sistema (Ubuntu)
sem normalno uvozil svoj .p12 certifikat v Mozillo, a do Netstika ne morem dostopati.
Pojavi se enako sporočilo kot pri OP-ju. Certifikat je veljaven še eno leto.
Je treba še kje kaj pozebej nastavit?

5er--> ::

Verjetno moraš namestit še sigenca ali pa postarca "korenski" certifikat.

svenica ::

Ups, pozabil omenit, tudi to imam že nameščeno.
Firefox me normalno povpraša po certifikatu, ga izberem, vse izgleda kul,
pol pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

5er--> ::

Mogoče stran rabi kakšno javo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
57394811 (503) gort
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053199 (2722) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452362 (29097) MrStein
»

Certifikat na USB ključ - problem

Oddelek: Omrežja in internet
51727 (1578) jan01
»

Netstik in Firefox

Oddelek: Omrežja in internet
71517 (1247) fizolcek

Več podobnih tem