» »

Statično ozadje?

Statično ozadje?

barelyLegal ::

Zanima me, kako bi lahko naredil na strani, da bi ozadje (recimo neka fotka) bila statična, in ko bi scrollal proti dnu, bi ozadje ostajalo isto.

V kolikor se nisem dobro izrazil, podajam še primer:
Stran s takim ozadjem
Kliknite recimo na news, pa scrollajte dol. Ozadje je vedno isto, statično. Se ne premika s scrollanjem.

Vem, da je primer v flashu, ampak mi je uspelo mi je realizirati to tudi z iFreame, ampak tega res nebi rad uporabljal. Se da to kako rešiti s style sheet ali kako podobno (če je že bilo debate o tem, se opravičujem)?

Prosim za primer in razlago.

Hvala!
Error

Gwanaroth ::

S CSSjem se da.

body {
url('ozadje.jpg');
background-repeat: no-repeat;
}
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

Čeprav na tisti strani, katero si podal, tiste slike okoli niso postavljene kot ozadje.
Lights often keep secret hypnosis..

barelyLegal ::

Aha, no, važno, da smo se razumeli.
Hvala za odgovor.
Error

barelyLegal ::

Dodatno vprašanje:
Kaj znotraj tabele oz. ene celice tabele se tudi da naredit to?

V glavnem sem bolj tako mislil, če se da narediti brez iFrame, da bi bil nek tekst v eni celici tabele, ampak se tabela nebi razširila v dolžino s tekstom, ampak bi ohranjala fiksno dolžino s fiksnim ozadjem, nato pa bi lahko scrollal v tabeli. Mislim, da kaj takega ni možno... še nisem slišal, da bi tabela lahko imela drsnik, zato me pa zanima, ali je možno naredit to brez iFrame-a.
Error

Tody ::

jah brez okvirjev res ne bo šlo če hočeš imeti drsnik... razen če se zatečeš k kakem flashu mogoče celo javascriptu...

barelyLegal ::

JavaScript? Kako bi pa z JS lahko ustvaril drsnik in tabelo fiksne oblike?

Verjetno res ne gre drugače kot z iFrame:'(
Error

user4683 ::

znotraj celice dodaj tole:
<div style="width: 200px; height: 200px; overflow: scroll; background-image: url(potinslika.jpg);"></div>

in znotraj tega potem besedilo. To bo maredilo obmocje veliko 200x200 pik in sliko v ozadju, ter ce bo vsebina visja/sirsa od tega, bos dobil scrolle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

mte ::

background-attachment: fixed;

barelyLegal ::

snake hvala! Točno to sem rabil, hvala še enkrat!
Error

barelyLegal ::

Dodatni problemi; to kar je snake napisal zelo dobro deluje v Operi. V IE ne deluje. Sem dodal še

background-repeat:no-repeat;

pa se še vedno pomika ozadje skupaj s tekstom. Čemu v Operi deluje, v IE pa ne in, kako v IE popravit?
Error

barelyLegal ::

se opravičujem!

Zgoraj je že bilo navedeno, torej, background-attachment: fixed; reši problem.
Hvala vsem!
Error


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328577 (52726) htmltroubles
»

CSS Lists - Seznami

Oddelek: Izdelava spletišč
211602 (1263) MrBrdo
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519216 (7015) nuuush
»

Koda za sliko

Oddelek: Izdelava spletišč
111022 (859) Uros!no
»

Pomoč pri spletni strani (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1217838 (5299) gepard69

Več podobnih tem