» »

Monitor "spusca zrak"

Monitor "spusca zrak"

Boky ::

Pri 1024*768@85 Hz mi je monitor(philips 105MB) zacel spuscati cuden zvok(podobno kot ce bi guma pocasi spuscala zrak). Ce spremenim osvezevanje na 75Hz ali 90Hz(kar uradno niti ne podpira) "spuscanje zraka" izgine.
Zdaj sem se malce igral z resolucijami. Isti efekt se pojavi pri 800*600@48Hz(intelaced) in56Hz (non-interlaced), 1152*864@70Hz(manj) 75Hz(bolj) in pri 1280*1024 @60(malo).
Zanima me, kaj bi to bilo ? Lahko pricakujem odpoved monitorja v kratkem ?
Stvar je malce nadlezna, tako da ga zdaj zenem pri 1024*768@90Hz(upam da ne bo izdihnil).

Boky ::

A res se nobeden ni tega dozivel ?

LojzePek ::

Jest sem imel črno bel monitor in ko sem ga ugasnil je nekaj pokalo, pa če si dal roko zraven enkrana mi je skor kocine spipalo iz roke

Mr.B ::

Malo so se ti tuljavice razmajale , in ti pri določenih frekvencah malo bolj vibrera.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Boky ::

Se da to kaj popraviti ? A lahko pricakujem da bo monitor pocasi crknil ?

Arrivo ::

Moj monitor "pušča zrak" že 6 let .
Očitno puščenje nima zveze z življensko dobo...

totimato ::

To, da monitor piska ali pišča zrak, pomeni sam to, da kakšna stvar (ni nujno, da tuljave) pride v resonanco pri določeni frekvenci zaradi el-magnetnega valovanja v monitorju. Pomeni pa samo to, da je monitor malo star in ne da bi nehal delati.
Brez skrbi.
Meni je začela piskati televizija. Sem prilepil košček plastike na en pleh, od koder je piskanje prihajalo. In sedaj - tišina.

lp

totimato

Boky ::

Shit, ko je vse tako skupaj nagneteno in majhno, da ne morem natancno dolociti od kje prihaja zvok. :(

totimato ::

Glej, da ne boš prčkal po monitorju ko je vklopljen!!!!

Zelo visoka napetost. Pa tudi, ko je vgasnjen še zna vsekati...

Jaz sem zadevo "popravil" tako, da sem s selotejpom prilepil nekaj težjega (kos plastike) najprej na eno stran, nato na drugo, dokler ni piskanje nehalo. Finta je samo v tem, da je potrebmo najt stvar, ki pride v resonanco.

Res pazi, da te ne stese!

lp

totimato


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525264 (3535) Pyr0Beast
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557161 (5845) trs
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382434 (2434) Mr.B
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634587 (3602) Marjan
»

je v 1024x768 85Hz dovolj?

Oddelek: Zvok in slika
151114 (888) BustA

Več podobnih tem