» »

Samsung 757NF

Samsung 757NF

«
1
2

Sumo ::

Zanima me ce ima kdo doma tale monitor da mi malo pove o njegovih lastnostih.
Pred kratkim sem namrec kupil Iiyamo 1411 in sem nad njo globoko razocaran. Slika je namrec ze pri 1024x768@85Hz precej meglena (ce dam na 75Hz je boljsa, samo to ni to) kar se mi zdi porazno za monitor tega kova (niti zdalec ni najcenejsi sedemnajstpalcnik).
Zanima me torej ce je pri tem Samsungu 757NF slika ostra tudi pri 1024x768@85Hz (ali vec), in pa kaksna je kaj kontrastnost barv (pri tej Iiyami se glede tega ne morem pritozevat).
Prosim bodite cimbolj objektivni (ne ga zdej hvalit samo zato ker ga pac imate doma).
Hvala za odgovore...

bastadu ::

Mislim, da s serijo NF ne boš mogel zgrešiti. Sam imam 900NF, pa me še ni razočaral.

kuglvinkl ::

Tudi jaz kanim ubosti ta monitor. Samo, dej mi povej, kje hudiča ga boš kupil. Sem klical na Lancom (gen. uvoznik) in so rekli, da pred 15. januarjem ne bo nič. Pravo tako so mi djali v Secomu.
Your focus determines your reallity

Han ::

Samsunge uvaža tudi PCX. So pa z novo serijo neke fore, da monitorji v mirovanju (stand-by) piskajo (cvilijo, žvižgajo, spuščajo čudne frekvence). :\

In če se le da, si pred plačilom poglej sliko na monitorju. Včasih namreč naletiš na res slabo...

Marjan ::

Kolko naj bi pa stal?
In kakšna je razlika med 757DFX (71.000sit) in 757NF?

Sumo ::

757NF sem gledal na Mlacomovem ceniku, kjer stane priblizno 79k SIT, nisem jih pa se poklical ce ga imajo na zalogi.

Marjan: DF je kratica za Dyna Flat, NF pa za Natural Flat. Zdi se mi da je fora v tem da je pri DF slika samo vizualno ravna, katodna cev pa ne, medtem ko je pri NF slika tudi dejansko ravna, saj je katodna cev popolnoma flat. (mozno da se tud motim)
Sem pa opazil da ima 757DFX piko veliko 0.20, 757NF pa 0.25, tako da sem malo zmeden glede kvalitete slike, ceprav dvomim da bi imel cenejsi monitor od istega proizvajalca lepso sliko (tud mozno da se motim).

bastadu: je pri tvojem monitorju na priporoceni resoluciji in osvezevalni frekvenci popolnoma ostra slika? Pri iiyami 1411 je namrec napisana priporocena resolucija 1024x768@85Hz, vendar je kljub temu slika meglena.

P.S.: Je mozno da je za megleno sliko kriv moj voodoo3? Ceprav v to mocno dvomim saj ima 300MHz RAMDAC, kar bi moralo zadostovati...

Han ::

DynaFlat ima navadno katodno cev s pikicami, NaturalFlat pa diamondtronsko z režami. Oba zaslona sta popolnoma ravna.

kuglvinkl ::

Pri NF je zraven pike dodana kratica AG, ki ne vem kaj pomeni. Brez dvoma treba monitor videti. Slišim pa, da PCX zelo težko dobavlja te monitorje. Prijatelj je čakal dva meseca! in še zajebal so mu naročilo (hotel je namreč Nokio). Lancom in Secom imata predstavništvi v Lj, tako da jih bom takoj naslednji teden zadavil z vprašanji in ogledi ter seve poročal. BTW: samo Secom ima ta monitor za 77.000, vsi ostali, vključno z Lancomom pa 79.000. H kretenom v Mlacom pa seveda ne mislim hoditi.
Your focus determines your reallity

Marjan ::

SUmo: Hvala za info. Samo po tistih dveh jurjih razlike v ceni ne moreš sklepati ker je bolši.
Cene pri secom:
Monitor SAMSUNG SyncMaster 757DFX 63.736,40 SIT 75.846,32 SIT
Monitor SAMSUNG SyncMaster 757NF 64.874,55 SIT 77.200,71 SIT

Jest bom uzel (pojutrsnem grem kupt) 757DFX, ker se mi zdi bolsi. Mal poglej specifikacije na Samsungovi strani.

Pa še za 71.500 ga imajo pri Gambitu.

kuglvinkl ::

Gamit ma tud ne-e-štacuno?
Your focus determines your reallity

Sumo ::

kuglvinkl: AG pomeni Aperture Grill, ce ti to kaj pomaga :)

Se vedno pa nisem dobil odgovora od kaksnega lastnika 757NF. Kaj ga noben nima?

kuglvinkl ::

To sem vedel in ne, mi ne pomaga :)

Your focus determines your reallity

bastadu ::

SUmo: Moj monitor laufam pri priporočeno ločljivosti 1280×1024@85Hz in je slika ful vredu...

peroksid ::

Samsung 757NF je eden najboljših 17-palčnikov. Slika v 1024 x 768 je zelo dobra (in, samo za primerjavo, zaradi trinitronske cevi precej svetlejša in ostrejša kot pri 757DFX, tako da je vreden tistih nekaj tisočakov več), v 1280 x 1024 pa po mojem mnenju noben 17-palčnik nima dobre slike (sam uporabljam LCD, zato sem malo razvajen in se mi slika hitro zdi neostra), pa sem jih preizkusil kar nekaj.

LP Peter

VASkO ::

sumo, ni monitor kriv, da je slika porazna pri visji frekvenci, sumim, da imas Geforca in njegov porazen izhod za monitor ti sliko popaci.

Marjan ::

Sepetavc: A tako? Pravis da ima NF boljšo sliko?

Samo ima DFX 0.20mm piko,
NF pa 0.25mm !!!!

Pa razlika med njima je še v velikosti ohišja!!!!

Pa še to če kdo ve - Ali imata oba monitorja tisti dve črti, ki se jih vidi???

kuglvinkl ::

Dve črti ima samo trinitron. Pike: glej zgoraj.
Your focus determines your reallity

Sumo ::

Danes sem kupil SyncMasterja 757NF in sem popolnoma zadovoljen z njim. Slika pri 1024x768@100Hz je lepa, kontrastna, nic razmazana. V bistvu se mi zdi popolnoma enaka kakor na Iiyami 411 pro (ki jo imam doma), ki pa stane vec kot deset tisocakov vec... Da ne omenjam zavidljivih frekvenc ki jih podpira (npr. 1280x1024@89Hz).
Ima pa dve horizontalni crti, kakor vsi trinitronci. (Marjan: ce je 757dfx trinitronec, potem jih skoraj zagotovo ima, ce pa ni potem jih pa zagotovo nima:))

kuglvinkl ::

Kje??? si kupil ta monitor? Koliko SITnih?
Your focus determines your reallity

Marjan ::

Kaj zdej - a je 757DFX trinitron al ne?
Torej ali ima črte ali ne?

Sumo ::

kuglvinkl: kupu sm ga pr Mlacomu (so jih baje glih dons dobil) za 79k SITnih.

Marjan: se mi zdi da ni trinitron, saj se nisem videl trinitrona s piko 0.20mm, ampak lahko se pa tudi motim. Najbolje da poklices na firmo in vprasas...

kuglvinkl ::

NI Trintron. Glej .PDF od monitorja.
Your focus determines your reallity

Sumo ::

Moram priznati da se mi zdaj (po nekaj urah uporabe) zdi da slika vendarle ni popolnoma ostra, ceprav je se vedno solidna...

Marjan ::

Hm... Si pa zahteven uporabnik ;)

A si ga kupil pri Lancomu? Ker jest ga bom šel v pondelk preizkust, in če mi bo všeč ga bom kupu!
(na gotovino je 5% popusta)

Aja, govorim o 757DFX varjanti, ki me bo prsla 74k.

Sumo ::

Ne, kupil sem ga pri Mlacomu...
Zahteven pa clovek mora biti, saj je monitor ena izmed najdrazjih (in (vsaj zame) najpomembnejsih) komponent racunalnika. Pa tudi najmanj pogosto jo je treba menjati...

Pisk ::

leto pa pol imam dynaflat(IFT) in ko pogledam naturalflat se mi zdi slika slabsa(mogoce iz navade??).
jaz bi izbral DF. samsunga pa itak 8-)
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pisk ()

mgermo ::

DF ima samo manjšo horizontalno piko. Skupno gledano je velikost pike enaka. Sam men osebno se slika pri NF-jih zdi veliko boljša.

Uporabnik ::

sam sem imel nokio 449xa (trinitron)dokler ni crknla in slika je bila odlična. ker se mi ni dal čakat na 757nf(trinitron) sem nabavil 757dfx(navadna, flat), in sem bil kr mal razočaran, ker je slika zelo pikčasta, drugače pa odlična. za navadno uporabo si raj nabavte 755dfx, ker itak več kot 1024x... ne boste laufal na 17". moj nasledni monitor bo vsekakor trinitonc, če ne bo kkšnih boljših tehnologij med tem (tud lcd ni švoh, sam ni še to kar bi rad).

Marjan ::

SUmo: Ali si sedaj zadovoljen z monitorjem, ga bos obdrzu?
Pa se to: Ali uporabljas oz. a si si instaliral MouScreen?
(da lahko z misko vse nastavitve stelas?)

A da ti to deluje moras potegent od monitorja do compa še tisti USB kabel, ki ga dobis zraven?

(vsaj pri mojen DFX modelu je menda tako, pomoje je pri tvojem NF isto...?!)

Sumo ::

Z monitorjem sem kar zadovoljen, se posebej z visokimi frekvencami osvezevanja, vendar se mi slika na Iiyami pro411 (ki pa je resda 10k sit drazja) se vedno zdi lepsa.
MouScreen sem instaliral (seveda rabis USB kabel) in je kar dobra zadeva, saj se da enostavneje nastavljati sliko kot pa preko nerodnega monitorjevega menuja. Zal pa v programu ni nekaterih nastavitev, zaradi katerih je treba se vedno pritiskati gumbe na monitorju...
Kaj pa ti? Si ze kupil 757DFX ali se razmisljas o tem? Ce si ga kupil, si zadovoljen z njim?

[t502] ::

Sumo ::: 757NF right?

Kje si ga kupu (trgovina/ mesto) in za kolk? :D

Jaz nameravam tudi kupit nov monitor. Zgleda, da so zdaj v sezoni monitorji, ker kolk vidim jih dosti folka kupuje :D

[t502]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [t502] ()

PeTe13 ::

Sem pred enim tednom kupil 957DF, pa je slik res malo pikčasta. Sedaj mi je žal da nisem NF-ja kupil!
Capitalism stole my virginity!

Marjan ::

SUmo: Ja, že. Sej o tem ze kar neki casa govorim v tej temi.

In kot bos vidu sem zadovoljen
:)):)8-)

karamba ::

Jaz sem si včeraj pripeljal domov 757 NF.
Ko sem ga priključil doma se mi je slika zdela precej meglena tudi ko sem pri resoluciji 1024x768 zmanjšal osveževanje na 75 hz.
Prej sem imel 15'' monitor Hansol 501p in sem gor šibal resolucijo 1024x768 pri 85 oz 75 Hz pa je bila slika res odlična bolj ostra kot na novem samsungu. Probal sem vse mogoče. Potem pa sem pustil monitor prižgan, da je laufal na 1152x864 in 85 hz okrog 5 ur. Po petih urah je bila slika ostra kot na moje sonyju v službi (19'' E400), se pravi še boljše kot na Hansolu. Potem sem končno računalnik ugasnil in šel spat. ko pa sem se zjutraj zbudil je v sobi nekaj piskalo, nakar ugotovim da je piskal monitor ko je bil v stand-by načinu. Piskal je v skladu z utripanjem led za stand-by.

Zdaj pa mene zanima ali je to normalno, da piska ali je z monitorjem lahko kaj narobe. Ker ga zaradi slike sedaj res ne bi rad dal stran. Čez vikend ga lahko imam še na testu potem pa ga moram ali kupit ali pa ga lahko dam nazaj. Upam, da ne bo treba.

Lp Boštjan:D:D

[t502] ::

Izklopi racunalnik iz el. omrezja,ker drugace je monitor skozi prizgan, ker ce je vezan preko napajalca spusti tok skozi.

Sumo ::

karamba: Tudi moj monitor ko ga ugasnem piska, vendar le prve pol ure, potem se pa umiri. Kot sem slisal je to normalno za te nove Samsunge...

Marjan ::

Moj 757DFX pa nič ne piska, še dobr

:))

karamba ::

Slika morem rečt je super. Furam resolucijo 1152X846 na 85 Hz. Glede slike nimam nobenih pripomb.
Glede piskanja - ok bi se zdalo zdržati sej moreš res zelo dobro poslušati, če hočeš slišati piskanje.
Odkril pa sem še eno stvar. Ko monitor izklopim in ga čez noč pustim ugasnjenega dovoljje že kakšna ura in ko ga znova prižgem je slika malo raztegnjena na vzgor, potem pa rabi ene 15 minut da se spet skrči na normalno nastavljeno velikost.

Ali se to pojavlja še komu drugemu?

Lp Boštjan:\

Uporabnik ::

men tud piska (no bolj čvrči, ampak konstantno, ne po taktu lučke) v stand by, zato ga pač ugasnem z gumbom off

Pisk ::

meni vsi 17' samsungi delajo normalno. nastavljam jih na 1024x768@100Hz. ce dam nestandardne resolucije/frekvence pa se pojavi komaj slisno a zelo motece piskanje. hmm, da nimate defektne graficne oziroma slabo nastavitev ali povezavo.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

banzaii ::

Po branju, oz. prebiranju vaših komentarjev glede monitorja firme Samsung, sem se odločil za nakup 959 NF :D Naj vam povem, da sem močno presenečen nad njim, saj je slika gladko in jasno sapo-jemajoča! Hvala vam za dober nasvet!!!

karamba ::

banzaii: povej sli tudi tebi monitor v stand-by načinu piska pa če se teudi tebi slika pri izključevanju monitorja razteza navzgor. Kako pa je z geometrijo?

Meni se slika zgoraj raztegne pri izklopu za celega pol centimetra, ko pa deluje ene 20 min. pa se spet skrči v območje vidnega polja.

Lp Boštjan:\

Sumo ::

karamba: skoraj vsak monitor potrebuje nekaj casa da se ogreje ne neko delovno temperaturo, pri kateri je slika taka kot mora biti - to je popolnoma normalno.

banzaii ::

Jaz načeloma izključim monitor, ko preneham. Sem pa ravno včeraj pred vklopom računalnika najprej vključil monitor in malce počakal. Zanimivo!:\ Tudi pri mojem se sliši nekakšno šumenje-brnenje. Res pa, da skoraj neslišno. Z vklopom računalnika, pa dotični zvok izgine. Mislim, da je to kar pri vseh Samsungih. Na težave še nisem naletel. Slika je "ameriška". Moram pa vam povedati, da sem par dni nazaj špilal Colina 2 na največji resoluciji 2048(če se ne motim), paje špil full muval:D Dotični monitor resnično priporočam!!!

Marjan ::

Za vse, ki imate Samsung monitorje in uporablate MouScreen:

Izšela je nova verzija MouScreen 2.0

Je graficno veliko bolša - odlična. Novih nastavitev pa žal nima. Zdownloadate jo na uradni SamsungElectronic strani.

(sam tolk za info :))

kuglvinkl ::

Danes sem dobil 757NF. Nebesa :D
Your focus determines your reallity

Amadeus ::

Hya samo neki se mi zdi mal cudn....samsung 957DF stane 90k SIT 757NF pa 80k....a nebi blo pol bols da bi dal tistih 10k vec in si kupu 19-tko? Sprasujem zato k si jest glih zdej mislm nov monitor kupt pa sm v dilemi al 757NF ali 957DF:|

bastadu ::

NF imajo boljšo sliko...

Marjan ::

ce odmisls dve vodoravni crti mogoce res

pa se to nism preprican

bastadu ::

Tiste vodoravne črte opaziš samo, če pogledaš čisto od blizu, ali pa če imaš belp podlago. Mene ne motijo sploh...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa monitor? Flat CRT ali Trinitron?

Oddelek: Kaj kupiti
81064 (921) undefined
»

Samsung SyncMaster 765MB 17" ali kaj druga?

Oddelek: Kaj kupiti
81240 (1159) Dead_Eye
»

Razlika med Natural Flat in Dyna Flat monitorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
221714 (1340) eland
»

Sony,samsung,iiyama trinitron?

Oddelek: Kaj kupiti
111133 (856) Dredd
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232351 (1845) Uporabnik

Več podobnih tem