» »

Kako preganjate alkoholnega mačka?

Kako preganjate alkoholnega mačka?

1
2
3

Phil ::

Spiti veliko vode pred spanjem, najbolje cedevito ali šumeče tablete. Če lahko, je dobro tudi nekaj pojesti.
LP

krneki0001 ::

SleepLess - a si kdaj pomislu da viski in vodka nista kvalitetna tut če sta za 6000 sit.

Probaj enkrat pit bagueri vino. Cena je tm okol 10.000 sit za 6 deci, pa pol povej če boš imel mačka. Probaj enkrat kako pravo tequilo s črvom(pa je pod 10.000 sit ne boš dobil kvalitetne) pa potem govori o mačku. Mačka imaš večinoma zaradi preveč žveplane vsebine ali pa zaradi preveč metilnega etanola , ki pa te lahko tudi ubije če ga je preveč.

Po šmarnci pa vedno bili glava zato ker šmarnca je uglavnem sam metilni etanol s priokusom vina.

Kje sem našel destilacijo lesa - mal preverite kdaj napise na kisu ali pa vinu - tisti tapocen z deklaracijo imajo celo napisano da imajo od 4 do 10% ocetne kisline pridobljene z destilacijo lesa. A to ni dovolj hud razlog.

luggy ::

Recept k ziher dela, 1/2 plivadona, ce je res hud macek pa celga, zaspis kot top za ene 4 urce, glava neha v 15min bolet.
Sam pozor, tableto lahko vzamete sele potem, ko ZE imate macka, ce ga boste vzeli, ko pridete se kisli dam, vas bo zaheftalo, da vam ne bo nic jasno, zato to strogo odsvetujem mesanje z alkoholom, pol k pa ze glava full boli pa ni problema, vse to je napisano na podlagi osebnih iskusenj.

Luka
___________________________________
I'm a SKATEBOARDER and I'm proud of it,
no one and nothing can't take that from ME. - Mike Vallely

Thomas ::

Najboljš je moj sistem.

klemen22 ::

Probaj enkrat pit bagueri vino. Cena je tm okol 10.000 sit za 6 deci, pa pol povej če boš imel mačka. Probaj enkrat kako pravo tequilo s črvom(pa je pod 10.000 sit ne boš dobil kvalitetne) pa potem govori o mačku. Mačka imaš večinoma zaradi preveč žveplane vsebine ali pa zaradi preveč metilnega etanola , ki pa te lahko tudi ubije če ga je preveč.

Sej od 6 deci nimaš imeti kej mačka. Dvomim pa da si spil 1 liter vina za 20k sit. Alkohol je alkohol. Maček je ob prekomernih količinah venomer prisoten pa četudi piješ kakšen Jack Daniels Special Edition.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Daedalus ::

Heh, sem nehal piti pivo, zdaj pa kombiniram deci rdečega in deci navadne vode v ločenih kozarcih. Mačka ni sploh, pa še izogneš se prehitrenu vnosu alkohola (ki mu pol sledijo neobvladane gluposti...). Od žganih samo gin, v lekarniških dozah. Pa če si lačen, greš nekaj pojest, ker pit na prazn želodec...garantira slabe rezultate.

Drugače pa pivo in žgane pijače, da sploh ne omenjam raznih sintetičnih sranj tipa brizer - to so poleg starega dobrega šmarjaka al pa slabega vina najboljši garant za uničojočega mačka zjutraj. Pač piješ po pameti pa kvalitetno in ni problemov. Je pa res, da včasih traja, da to zgruntaš:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Zgleda, ne bo noben vprašal, kateri.

klemen22 ::

Povej kateri
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Hogar ::

Klin se s klinom zbija. Naslednji dan na eno pivo pa je vse dobr.
every day a birth day

Daedalus ::

Klin se s klinom zbija. Naslednji dan na eno pivo pa je vse dobr.

Zelo odvisno od stopnje zastrupitve z alkotom. Če je taka, da želodec še vode ne prenese...bi te rad vidal, kak boš pir pil zjutraj:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Nikoli se ne napij.

schurda ::

@Daedalus: Zato pa ne pij zjutraj piva ampak travarico!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

klemen22 ::

Zato pa ne pij zjutraj piva ampak travarico!

Ma travarca je seljaška pijača.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

schurda ::

Mislim na domačo travarico!

če ne pa pij Martini: Martini bianco rosso blu, prima lo mandi giu, poi ti viene su! (Prvo ga spraviš dol, potem ti pride gor!)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

garv ::

Danes mi je uspelo pregnati mačka v trenutku. Voda, lekadol+C in goveja župca. Ponavadi me glava boli še vsaj 12 ur, tokrat pa začuda zelo malo.

Kajzar ::

Ko sem ga še v norih letih biksal v na grških otokih sem pred pitjem viskija zmeraj pojedel prgišče ali dva črnih domačih oliv. Na ta način sem dosegel zmanjšanje absorbcije alkohola iz želodca v kri in lahko spil več pijače.

Od tablet meni ful pomaga Caffetin, ki je namenjen proti migreni. Za brihtanje mi pomaga tudi, če dam vrat pod pipo in odprem mrzlo vodo, da teče direktno na stik glave z vratom.

Matev ::

maček je zaradi presnavljanja metilnega alkohola
metilni (strupeni) alkohol je prisoten poleg etilnega (jedilni) alkohola praktično v vseh alkoholnih pijačah
v določenih več v določenih manj
recimo šmarnica ima ogromno količino metilnega alkohola - boli glava
vrhunska vina pa imajo delež strupenega alkohola veliko nižji (želja vinarjev in ostalih pridelovalcev alko pijač je pač ta da bi bilo metilnega alkoholo čim mnaj)

zakaj pa maček nastopi zjutraj ??

zato ker presnova metanola (metilni alkohol CH3OH) nastopi šele potem ko telo presnovi ves ali skoraj ves etanol (etilni alkohol C2H5OH)

zato tudi pomaga da pri mačku spiješ kaj etilno alkoholnega - telo pač začne presnavljati tisti "neškodljivi" alkohol in presnovo "škodljivega" odloži ali raztegne

schurda ::

Baje na urgencah zastrupitve z metilnim alkoholom res preganjajo tako da ti dajo da se ga pošteno ucuriš. To potrjuje tvoj opis. Pa tudi, da eno pivo ali kaj bolj močnega zjutraj ne škodi ampak celo pomaga.ž

Sicer pa je snov, ki dela pizdarije metanal, ki je posledica direktne oksidacije metilnega alkohola.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

G[e]c ::

Voda,
Voda

pa neki pojes pol pa jointki do večera pa je:)

alum ::

alternativec :P

Tero ::

Ev0 pravkr sem opod rahlom vpšliovom alokoooolga pa grem malo vode spiz. da bo jutri boljše mogočebi še blo dobro kaj pojesto
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Matev ::

ti tudi?

Vajenc ::

En recept za mirno pitje. Pred postopkom srkneš deci olja (lahko za boljše goltanje vzameš olivca ali bučno) + ruporut, zelo dobra kombinacija z alko je že omenjena voda... če je vsebine vseeno preveč priporočam domače bruhanje, kar je veliko lažje kot vrtenje sobane in tudi jutro je ponavadi bolj hitro prisotno... vsekakor pa predno ležeš vsaj 5deci vode ( na silo če ne gre). aSPIRIN pride prau tako pred spanjem kot tudi takoj po njem. Pa še en oseben pristop: razbolelo glavo si zjutraj v naštimanem ležečem položaju pritiskam ob zadnjo stranico postelje. >:D
Pa jasno do not drink and drive...

Nejc Pintar ::

Če hočeš izpast jack, pa pokazat kok ga neseš potem pred pitjem poješ ene 3 konzerve sardin.
Lahko je biti prvi, če si edini!

klemen22 ::

Če hočeš izpast jack, pa pokazat kok ga neseš potem pred pitjem poješ ene 3 konzerve sardin.

Ja ali pa položiš kakšno bejbo in si še večji frajer.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Meamoto ::

Eh, kakšni svetovni patenti...

Samo mejo je treba met, fantje.. :P

Buldožer ::

Tud to je včasih svojevrstna umetnost..
Več glav več ve. No, ni nujno!

gzibret ::

Jutri bom imel mačka :D
Vse je za neki dobr!

Tody ::

čakamo na poročilo

gzibret ::

Evo, prišel iz postle, z srednjim glavobolom (recimo 3 na petstopenjski letvici). Mačka sem preganjal ob 12. uri z govejo juhico in pa s sokom in radensko.

Nisem še čist OK in študiram, da bi šel oddremat še kakšno kitico.
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

učer fejst nabasero, zvečer spil 3dcl močne cedevite, zjutraj glavobola ni, sem bil pa malo čuden:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

sidd ::

Jaz pa ne štekam kak lahko glava boli. me še nikoli ni v nevem...5, 6 letih? pa tolko nasvetov za glavobole preganjat. fantje, kaj pa za slabost? to je huje kot bilokater glavobol. ko je človeku slabo še spat ne morš. torej, nasveti za preganjanje slabosti še prosim>:D
drugače pa toti tedn čaga v četrtek v ljubljani, gremo malo zgago delat :D

Buldožer ::

Nasveti so več ali manj isti, razen tabletov(mogoče reperut).

Čaga ja, zgaga ne, zgag ne maramo.
Več glav več ve. No, ni nujno!

klemen22 ::

Dej dej tableti so za pi*ke.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Buldožer ::

Če ti tako praviš.

Sem rajši pička kot da me glava boli.
Več glav več ve. No, ni nujno!

#000000 ::

Kaj točno naj bi najbolj pomagalo ne vem, verjetno ima vsak svoj recept, tud več, verjetno je celo najbolje da si vzameš fraj dan in greš na zrak 'dolg dolg sprehod' in ko prideš nazaj si fejst zmatran in lačen 'kar je prvi znak da je najhujše mimo' Po drugi strani pa poznam nekaj folka, ko smo ga žrli do 2-3 ob 7 pa na šiht, in dejansko folk gre in dela cel dan, proti večeru pa spet jovo na novo, in to so počel kr nekaj časa (veseli december pša tja do marca :D ) ni mi jasno kako jim je uspelo, meni nebi, bi se obesil od jada če ne druzga. Garant pa, da kdor bo izumil recept ali kako kemikalijo ki bo imela ta efekt, ta bo nesramno obogatel. LP

_marko ::

Jaz mam tud trenutno mačka.
Sem pa spal do pol 5h. Sicer z premori, ampak vseeno.
Sem pa tako len, da se mi še za jest neda naredit.
Spanje učitno pomaga, ker ni neke sile.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Neverjetni ::

Ja jaz tudi mislim ,da je zdravljenje macka odvisno od cloveka do cloveka!! Nekatei to prenasajo brez problema, kot da se ne bi nic zgodilo in funkcionirajo normalno! eni pa so bolani do onemoglosti!
Meni najbolj pomaga da ko grem spat si prinesem 1,5l vode pa nastavim budilko 3 ure preden vstanem, potem pa ko me zbudi jo spijem in zaspim nazaj!!! ko pa potem vstanem mi je pa res dosti dosti bolje!!!!!!

schurda ::

@ #000000 Temu se reče kondicija!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

sidd ::

@schurda nevem no če je to samo kondicija :D mene kljub vsemu zvije če se preveč napijem.
al pač enostavno preveč pijem?>:D

Fizikalko ::

Vajenc ::

Jaz imam še vedno največji glavobol po pivu. Je pa res, kot piše v članku, da v kakšnem belem vinu prav okusiš žveplo.

klemen22 ::

Jaz imam še vedno največji glavobol po pivu. Je pa res, kot piše v članku, da v kakšnem belem vinu prav okusiš žveplo.

:\ Aja kakšen okus pa ma žveplo a po vinu?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

Probaj pa boš okusil.

Mr_Globus ::

Eh pivo al ne pivo. Važna je voda ker glava zaradi dehidracije boli. (Tudi ko nimaš mačka). Aja pa ne 2 deci - treba kr dva litra, pa si ko rožica :P

Izak ::

Za žveplo okusit moraš pa bit že malo pivca. Ni vsak zanič okus v vinu žveplo.

Vajenc ::

Žveplo vinarji dodajajo vinu za zaščito pred oksidacijo. Slabo kvalitetna vina(sploh bela) pa nimajo pravega razmerja in imajo priokus žveplenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

schurda ::

Če ti ostane na koncu požirka posebno sladek okus v ustih, je ponavadi to SO2, tega okusiš tudi po Lj pozimi.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Nejc Pintar ::

Ni vsak zanič okus v vinu žveplo.

agree

Tako kot vsak zanič cigaret ni šprican.
Lahko je biti prvi, če si edini!

G-man ::

"Kako preganjate alkoholnega mačka?"


Z alkoholnim psom, kajpak.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekrokana noč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1249413 (5242) PacificBlue
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453755 (35170) nikjozo
»

Ko imaš mačka :)

Oddelek: Loža
233224 (2718) Bethrezen
»

Ali po Laškem boli glava ,po Unionu pa ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8511635 (9249) zk_eu
»

Maček ?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
607314 (5605) Neon87

Več podobnih tem