» »

Podrobnosti o PS3

Podrobnosti o PS3

Slo-Tech - Ken Kutaragi, vodja Sony Computer Entertainment, je na PlayStation Business Briefing 2006 na Japonskem izdal nekaj podrobnosti o igralni konzoli nove generacije.

Potrdil je govorice, da bi izid konzole preložen zaradi zapletov pri zaščiti nosilcev iger za PS3, zdaj že znani Blu-Ray. Kot datum svetovnega izida (konzola iz tabora konkurence je postopoma izhajala na različnih delih sveta) je napovedal začetek novembra 2006. Ob izidu naj bi bile proizvodne zmogljivosti 1.000.000 enot mesečno, do marca 2007 naj bi izdelali 6 milijonov enot.

Za omejitev piratstva bodo vse nove igre izšle izključno na Blu-Ray medijih, vendar bodo podprti tudi CD-ji in DVD-ji (za igre oz. filme), konzola pa bo popolnoma kompatibilna z igrami za PS1 in PS2 ter bo prikazovala vse igre (tudi stare) v HD resoluciji.

Vsaka enota bo opremljena s 60GB trdim diskom, ki bo nadgradljiv. Omenjena je tudi podpora Linuxu, ki bo skrbel za povezavo med drugo zabavno elektroniko, hkrati pa bo ponujal možnost shranjevanja multimedijskih vsebin. Vgrajena bo tudi brezžična mrežna kartica, ki lahko služi kot dostopna točka drugim napravam.

Poleg strojnih dodatkov je znanega nekaj več tudi o mehkem delu konzole. Pripravlja se PlayStation Network Platform, osnova za online igranje iger, druženje (prenos zvoka in slike) in spletne nakupe iger. Osnovna spletna storitev naj bi bila zastonj.

Podatkov o ceni zaenkrat še ni.

Se povezava do izvirne novice.

26 komentarjev

strictom ::

Cene hočemo?!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kiFni ::

Še dobr da bo kompatibilna za nazaj, le kaj bi pol z igrami od PS2.

Pomoje da bo krepko čez sto jurja.

zee ::

cena: $425

nekaj več o PS3.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Defender_X ::

Naj gre Sony v rit z PS3-jko jaz čakam na izid revolutiona

Jinto ::

Mene pa zanima, če bojo imele tudi igre HDCP zaščito, oziroma če se bo dalo kupiti HDMI to DVI konverter in igrati tudi na LCD monitorju brez hdcp kodiranja, oziroma gledati filme v zmanjšani resoluciji.

Če se bo, ga kupim. :D

_pobesneli_ ::

komaj čakam da pride ven...pomoje bo zelo dobra zadeva to :D
Gregor

LordWorm ::

Tudi jst sem cist nestrpen glede PS3...igre za PC, zbogom!

Mislim pa da se bo zelo splacal kupit kak LCD s HD resolucijo (720p) in 16:9, ter nizkim odzivnim casom.

go sony go!
ni podatka

snow ::

mene pa bolj zanima kaj to pomeni omejen linux?

boš lahko naredil en cluster iz ps3 pa svoje programčke poganjal gor?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

pipy ::

Pomoje ja, saj linux bo laufal, kompajler bo tudi zraven, povezava z mrežo je na voljo, kaj še druga rabiš za claster?
pipyemall

BigWhale ::

To bo drag cluster...

snow ::

Glede na performance (nekaj 256gflops/ps3) niti ne.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BigWhale ::

To je teoreticni performace, kak bo performace, ko bo Linux na njem laufal je druga stvar, se ne testirana. :)

Pa se mi PS3 zdi precej cool :) Vsaj zaenkrat

Looooooka ::

mnjah...med tem ma pa repro v sloveniji celo sobo dvoprocesorskih xboxov,ki jih noben v sloveniji noce kupt.go figure.

sidd ::

hmm, tole bo še zanimiva zadeva...je že mogoče kje kaka nagradna igrakjer bo gavna nagrada ps3? >:D

neres ::

sidd: Ja, lahko sodeluješ če kupiš novega Puntota.... do konc mesca.>:D

klemen22 ::

mnjah...med tem ma pa repro v sloveniji celo sobo dvoprocesorskih xboxov,ki jih noben v sloveniji noce kupt.go figure.

Problem je v Ekskluzivah iger. In teh je na PS2ki precej več (kot tudi na PS3ki). Resda je PS2 količinsko z igrami precej zapasana in jih je veliko poden, vendar po drugi strani pa ima sistem neverjetne igre ki jih je takih precej več kot na Xboxu. Čeprav se tudi na Xu to stanje popravlja. Moje mnenje je da bo Microsoft v prihajajočih letih in morda z naslednjim Xboxom zavdal PSju zelo težko delo kajti delež Xboxa se precej krepi. To odlašanje SOnya je pa velik pokazatelj da imajo z določenimi komponentami hude težave saj je čas na strani Xboxa in to lahko pripelje Sony v hude težave. Spomnite se kako je veliki N(intendo) praktično v 90ih prevladoval. To krono mu je potem zbil Sony. Popolnoma isto se lahko zgodi z Xboxom.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Radiant ::

Lol ocitno mamo tu kar dosti sony fanboyov lol .. zamuda pa ni primarno zarad BlueRayov in tega da se kao ne morjo zmenit za zascitno ... zascita za software ni se fertik pa ocitno je za online prirejen biznis model prisu sonyu komaj zaj na pamet... no zaj se morjo DRM porihtat pa profiling za customere da bote vsi veselo kupovali to kaj vam bojo oni predlagali pa po zelji z HDCPjem in placali isto kar 3x lol ... eno za PSP eno za Walkmana pa eno za PS3 lol ... pol pa bojo nam se z reklamami v igrah glavce prali ... ja res to bo inovativni proizvod ... laufal bo vse stare PS2 igre na up to 1080p vse nove pa na 720p *lol kdaj sn ze cannal 1280x768 na pcju ..lol * res revloucionarna bo AA pa Aniso bo znala delat pa shadere bo racunala .. to ja lol HD to je ostrejse ko realiteta ...marketing bullcrap ... *irony* >kaj to pomeni da bom te zaj lahko pr casablanci na blueray stell lase na originalnem traku pa bom vidu gain ki dejansko sestavla stari film ki so ga skenirali ... fak kdo te to sploh rabi... raje si kupite znucane stare zmodanne PS2je pa spilajte par izmed miliona dobrih starih gamov z japonske ki so itaq bolsi ko 99 % crapa... za 1 title na leto dober al pa za 4do5 ki jih bom cez 2 leti pozabu pa si raje kupim novi pecikl al pa surfboard ... te se bom vsaj se malo gibal... hmm pa Revolution se tud pride lol pr tistem bom mogu vsaj z roko mahat pa me nebo kostal malo more ... cene spilov pa itaq nebojo priredili na preimerne kapitalci ... oh well bo pa WinUAE ... pa Project X al pa kaki WingComander al pa kaki stari FF7 al pa kaki Lucas advanturi na ScummVMu ... ze vedno sn hotu obrnit Beneth a steel sky .. cd verzijo mam pa ni blo nikol cajta spil koncat ... kot pr 90 posto vseh spilov ki sem jih kupo za razne platforme ... enkrat bo treba to nared ... pa bo fun hehe


Eh ta biznis pocasi ze smrdi ... kes tak ne dobijo tisti ki igre delajo ... iz tega razloga grem on naslednji priloznosti kupit Galactic CIvilisations 2 > top seler pa nima ne starforca pa nic gor no DRM kurc ... ker se prodaja ja ... ker je ocitno vredi spil lol ... ne pa GTA xXXX pa vsi abnutcani EA Sprots crap ki ga v Evropi tolko ludi tak obozuje ...

Im sayin stop hypin people ... to da majo zamudo so sami krivi pa ce gledam razvoj pr PSPju se morm samo rezat za toti nov 3.0 firmware .. lol z mojim 1.5 kom pa hombrew toolcki mam vec prostosti pa lahko se zanesem na to da nebo delal nekdo profilinga na kaki registiran account o meni ... remember dont be blue eyed ... and dont trust megacorps there goal is to rip u off at all cost, now if 720p is enogh to sell ur soul then so bee it ...

klemen22 ::

Res si pameten, se vidi.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Romčy ::

Ma mislim da se bo tudi za to zaščito počasi našlo zdravilo. Bo težje, ampak verjetno bo.Ne odstopam pa pri tem da jo boljše varjante za igrat igre od pc-ja, škoda samo ker ni toliko iger kot za konzole. Je pa res da jih je več kot pol nikakvih.:P

klemen22 ::

ČE kupuješ originale se ti jebe za zaščito. Če hočeš pa nelegalno pridobivati je pa druga zadeva.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Matrin ::

Nintendo res da zadnje čase ni bil čisto v ospredju, ampak revolution bo to gotovo popravil. Xbox360 se bo z njim težko kosal, medtem ko bo Ps3 resničen konkurent.

M$ že zato ne moremo resno vzeti, ker je xbox360 prišel ven tako zgodaj. Sicer dobra marketinška poteza, a to bo dalo možnost Sony-ju in Nintendu da bo njun sistem bol razvit od Xbox360-ja. Poleg tega pa je Xbox360 že zdaj "nabutal" PS2, ki se še vedno prodaja.

Revolution pa nikakor ne bo death trap za Nintendo, kot je bil Dreamcast za Sega. Kot prvo, Nintendo ni v rdečih številkah (razen če jih prekriva). Kot drugo: veliko ljudi pravi da bo zaradi pomankanja moči precej zaostal za Xbox360 in PS3. Vendar so to le špekulacije o moči. Nintendo je le rekel da bo sistem dvakrat do trikrat močnejši od NGC.Poleg tega stvar ne bo podpirala HD-ja, kar pomeni, da ne potrebuje iste moči kot PS3 ali Xbox360. Moč PS3-ja ali Xbox360-ja pa je tudi le na papirju, dejanskih iger, ki bi do konca izrabile sposobnosti teh konzol pa še ni, torej ne moremo vedeti koliko dejansko konzoli zmoreta.

O hd- podpori. Za Nintendo je nepodpora tega standarda lahko pravzaprav prednost, ker ne potrebuje iste moči kot PS3 ali XBOX360. Poleg tega, uporabnik ve kaj dobi, kar pa za HD še ni čisto jasno (glede zaščit in tega).300:400 resolucija (al karkoli je že na tv) omogoča čisto vredu grafiko, problem je le, da jo je težje ustvarit, kot pa če kar povečaš resolucijo. Verjamem da bo Revolution imel odlično grafiko, čeprav ne bo imel HD podpore.

Sem pa Nintendo fanboy, drgač mi je pa PS3 resnici na ljubo zelo všeč, in se ga ne bi branil, vendar bo le precej dražji od Revolution-a, ki si ga bo lahko kupil skoraj vsak, tudi če bo že imel katero drugo konzolo.

klemen22 ::

O hd- podpori. Za Nintendo je nepodpora tega standarda lahko pravzaprav prednost, ker ne potrebuje iste moči kot PS3 ali XBOX360. Poleg tega, uporabnik ve kaj dobi, kar pa za HD še ni čisto jasno (glede zaščit in tega).300:400 resolucija (al karkoli je že na tv) omogoča čisto vredu grafiko, problem je le, da jo je težje ustvarit, kot pa če kar povečaš resolucijo. Verjamem da bo Revolution imel odlično grafiko, čeprav ne bo imel HD podpore.

Ja če je prednost zate to da bo ločljivost enaka kot na vseh konzolah dosedaj pol le pričakuj Revolution. Če pa imaš kak LCD TV s HD support potem je edino pravo ali Xbox360 ali PS3.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Radiant ::

Ja Klemen kupujem originale ... pa potem ugotovim da v Primeru Starforca rabi spil 5 GB za instalacija pa pol mi se srota drive poleg ker more poleg met DVD not ... pol instaliram patch pa noce vec startat ... pisem maile na craptomer support kjer mi je receno ja ja bo fixed v naslednjem patchu kdarkoli bo prisu,.. instalirajte na novo ... OK another 20 min of my limited playtime wasted ... cool in za to sn dal 60 € pa niti oprostite mi niso rekli , aja pa se jaz sn placal impulze za klic... pol mam tud spile z copyprotekcijo ki jih niti ne morm instalirat .. te mi povejo ja odprite kisto pa odklopite pekaca pa bo delalo ... ok HALO ... tolko o consumer rights .. koda te jebejo ... no pol pa si kupim half life dva z prekrasnim stemmom ki se MORE povezat na net jaz pa sn trenutno na vlaku z Ljubljana v Minhen ... opps sorry cannot veryfy install .. ha no in potem te ko pridem na destinacijo pa pridem do nekega zastojn wifija mi skrapa poleg 120 MB patchov za starforce pa da nebom o tem kolko processov pa resursov mi v ozadju zere .. ha .. kdo mi bo povrnu tukaj nastale stroske in cas ... EA ali Sierra ? no logo da ne ... to je varovanje intelektualne lastnine .. nasi kupci pa so ocitno itaq vsi zlobne barabe .. no in po teh izkusnjah si tud jaz do obeh iger dobim se z neta ISOTE s removanim crap DRMjem in guess what .. instaliram pa laufa ... WOW ...

Ok na konsolah to ni blem recimo na mojem gamecubu al pa na PS2 ju al pa PSPju na katerem bom debatiral da mam isote od svojih iger ze zato da ne rabim vlacit 3 UMDjov z sabo ampak dam vse na moj MS pa mam manj prtljage ... pa baterija bol dugo drzi pa na 333 mhz lahko laufam igre ki majo framerate issue .. itd

Tak da teorija copyprotekcije je lepa praksa pa sux!!! In ce mas originale itaq ves kak je z tem registriranjem .. in tiste tvoje osebne podatke ki jim jih das za registracijo bodi ziher da bojo protipravno v ZDA pr EAju uporabli za profiling pol pa bos najdu se en EA spam mail v svoji posti ... a se ti to zdi kot konsumentu ki placuje za to kaj kupi pravicno ???

Jaz njihovega proizvoda ze zaradi takih biznispraktik nebi kupo ... to da dejanski programerji in artisti od profitov nic ne vidijo to pa tak vem ... in the end i studied intelectual proprety law abroad ... and these contracts they perofrmes sign are utter crap and a new ferarri for the execs.

snow ::

kaj vi o nekih zaščitah blodite v temi o ps3.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Dobius ::

Začetek teme zelo zanimiv.. bolj kot se bližaš koncu, več zateženga branja... RTFnaslovTeme!!
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________

Duke Nukem ::

playstation ima tabol igre :D
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je PlayStation 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
13033331 (24504) hojnikb
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111653 (9063) Jst
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110993300 (40043) XsenO
»

PlayStation 3 Slim tudi uradno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5913080 (8942) Jst

Več podobnih tem