» »

Tezava z EPOX 8RDA+

Tezava z EPOX 8RDA+

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Danes sem dobil osn. plosco ki sem jo kupil preko neta. Z njo se ze ubadamo pol dneva pa se nic ni delalo vredu.

Namrec lasnitk je rekel da je uporabljal durona in da je FSB bil nastavljen na 100FSB. To se je tudi videlo, dobro, sem resetiral se za vsak slucaj bios pa vstavim svoj procesor da preizkusim, zato sem vstal najprej 850 Athlona in nic, na zaslonu na plati mi vedno napise FF, sem pogledal kaj pomeni pa pise da je mozno da je bil bios napacno posodobljen ali pa da je bios naroevstavljen ali pa da se enostavno mora plata zamenjati, nato sem sel zamenjat napajalnik ker mi je en rekel da je s tem imel tezave pa to ni nic pomagalo, nato sem zamenjal procesor z AMD ATHLON 3000+ barton, pa je takrat svetilo C1, nato pa AA, pa mi tu zacne piskat ko da je sla grafa, pa sem poizkusil vse te komponente se na drugem racunalniku pa je vse delalo, se celo pci graficno sem preizkusil pa ni delalo, meni pa je delala ko sem se prej in pol preizkusil na svojem, ima kdo idejo kako bi mogoce lahko napako odpravil??

Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Poldy ::

Lastnik je rekel da je zaslužil s pokvarjeno matično.

Zares:
Ali si jo pri njem sprobal, ker se ne bi nič čudil, če ti jo je nekdo tako že prodal.
Ali ima mogoče kje jumper ali stikalo, da preklapljaš med 100 in 133-200MHz?

Edit:
Seveda, jumper se nahaja med procesorjem in chipsetom, bolj proti proti izhodom za usb, tipkovnico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

OmegaM ::

Ja saj sem napisal da sem to naredil, znam preklopit na jumperju.

Jah, si mislim da je kar neki narobe.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

NighthawkSLO ::

poba jest mam to plato in mi dela cist uredu, brez problemov (dele mam lih neki z bsodi sm se umirja).
no skratka ti najprej reseetri bios (ff pomen drugac da dela vse brez problema, ampak pustmo to) !
preveri ce je napihjen ksn kondenzator

OmegaM ::

tabulator poba, kot sem ze omenil sem bios resetiral, kondenzatorji so vredu, FF pa si se enkrat popglej ka tocno pomeni v knjizici FF evo link
http://www.epox.nl/downloads/files/manu...
3. stran

Se bo sedaj en kolega malo pogledal plato pa bomo pol videli.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vgraditi nove komponente?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302561 (1787) solatko
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312066 (11453) k0lar
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
161029 (849) Trololololo1
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401428 (1030) damchy
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684279 (3320) rc-car

Več podobnih tem