» »

Kako vgraditi nove komponente?!

Kako vgraditi nove komponente?!

caribbean ::

Kako naj vgradim nove komponente(AMD 64-X2 6000+ in Radeon HD4850) v računalnik z matično ploščo ASUS M2N32-SLI Deluxe/Wireless. Moje stare komponente, ki jih imam še vgrajene pa so AMD 64 3500+ in Nvidia 7600GT. Moj napajalnik pa je Tagan 530W, zanima me ali je dovolj močen za novo grafično, procesor in 3GB rama?! Slišal sem nekaj glede brisanja BIOS-a ampak ve vem ali je treba po brisanju cmos-a vstaviti stare ali nove komponente, da jih računalnik prepozna?!

Skratka, zanima me kako naj vgradim nove komponente, kakšen je postopek?!

Hvala.

preem ::

odšraufaš, vzameš ven, daš not, pršraufaš?

mihajlo carr ::

prej še zbrišeš driverje od stare nVidie
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

lasse007 ::

Ni kakšne večje filozofije pri vgradnji novih komponent, najprej vgradi nov procesor s hladilnikom, potem pa še grafično, ki rabi drugačne driverje (stare driverje odstrani še pred vgradnjo novih komponent).
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

caribbean ::

Ni tako enostavno, saj sem že proval tako. Sem odtranil driverje za staro grafično in procesor, nato sem ugasnil računalnik, dal nove komponente noter, ter nazaj prižgal comp. Nisem pa prišel nikamor, samo črna slika na monitorju, niti v BIOS nisem mogel dostopiti.

caribbean ::

Grafično kartico mi je uspelo vgraditi, procesorja pa še vedno ne znam. Ko ga vstavim, nastane črna slika in računalnik se ne zažene, niti BIOS.

Kaj naj naredim?!

Driverje sem odstranil komponento pa sem uninstaliral v device maneger:

lasse007 ::

Jaz sem imel tudi neprijetno izkušnjo z Biostar matično s.939, ko sem hotel zamenjati 3500+ z 3700+, pa se računalnik sploh ni zagnal.

Edini pameten nasvet je, da nadgradiš BIOS.
Tvoja verzija BIOS-a zelo verjetno ne podpira novega procesorja.

Poglej tukaj:
http://support.asus.com/cpusupport/cpus...
http://support.asus.com/download/downlo...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

caribbean ::

Moj BIOS je najnovejši in sicer 2001. Mislim,, da podpira, če je najnovejši.

t7ank ::

Clear CMOS. Moralo bi delovati, če boš postavil BIOS na totalno nulo.

lasse007 ::

Ja BIOS imaš najnovejši, moralo bi delovati. Clear CMOS.

Athlon 64 X2 6000+ (CZ),2MB,rev.F3,125W,SocketAM2 BIOS 0903
Athlon 64 X2 6000+ (CZ),2MB,rev.F3,89W,SocketAM2 BIOS 1201
Athlon 64 X2 6000+ (DO),1MB,rev.G2,89W,SocketAM2 BIOS 2001

Po brisanju CMOS-a vstavi nove komponente oziroma procesor, lahko pa prej zmontiraš procesor in potem brišeš CMOS in poskusiš, če deluje.

Noben še ni odgovoril, če je napajalnik Tagan 530W zadosti za ATI HD4850.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

mesoreznica ::

Tagan 530W je pomoje dovolj. MOj tagan (530W) je testno gnal C2D na 3.0GHz in HD 2900. Dvomim da HD 4850 žre več štroma kot HD2900.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

caribbean ::

Kaj cmos zbrišem tako, da premaknem jumper iz 1-2 na 2-3 za par sekund? Ker meni se zdi, da je to samo da zbrišeš podatke v BIOS-u kot npr. ura, datum in druge nastavitve, ne pa kaj je vgrajeno na matično ploščo?!

Hvala.

lasse007 ::

Meni to piše v navodilih:
By placing the jumper on pin 2-3, it allows user to restore the BIOS safe setting and the CMOS data.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

caribbean ::

Kaj pol samo zbrišem cmos, dam nov procesor noter in prižgem računalnik?!
Ni potrebno brisat driverjev za procesor?! Ker, če odstranim procesor v visti mi piše, da je potreben ponoven zagon in če to naredim, potem, ko pridem v visto se mi ponovno namesti?!

Pol samo zbrišem cmos al kaj?!

lasse007 ::

Odstrani driver za procesor v Visti, klikni da za ponoven zagon, takoj ko se računalnik ponovno zažene (še pred zagonom Viste), ga pa ugasni. Zbriši CMOS (5 sekund pin 2-3, daš nazaj na pin 1-2) in prižgi računalnik z novim procesorjem.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

caribbean ::

Naredil sem kot si rekel, ampak ne deluje. Prižgem računalnik z novim procesorjem in nekaj časa dela s črno sliko na zaslonu, nato pa se sam ugasne. Nato sem spet dal noter star procesor in mi napiše: cmos chesksum error - Defaults loaded. Ko pogledam v BIOS, so spremenjene samo osnovne nastavitve, tiste, ki jih sam spremeniš, kot npr. ura, datum, boot device in take stvari, ki jih sam nastaviš.

Kaj naj naredim?!

solatko ::

Baterijo ven in kratek 3-5 sekund kratek stik v ležišču baterije. Glej, da boš napajalnik prej izklopu. Če še vedno ne bo delal, ponovno instaliraj zadnji bios. Si siguren, da je procesor v redu.

lasse007 ::

Imaš podoben problem kot sem ga imel jaz, ko sem hotel zamenjati AMD 64 3500+ z 3700+, sicer na podnožju 939. Procesor 3500+ ima 512 KB drugonivojskega (L2) predpomnilnika, 3700+ ima 1 MB predpomnilnika, 6000+ pa ima dve jedri in ima 2x 1 MB predpomnilnika.

Ko mi 3700+ ni delal (računalnik sploh ni reagiral), sem razočaran šel na servis, tam pa mi je rekel, da je to drugačna arhitektura (512 KB proti 1 MB) in naj nadgradim BIOS. BIOS sem nadgradil in ni bilo nič bolje, CMOS-a pa nisem brisal in zgleda, da tudi ne bi bilo rezultata.

Kakšne oznake pa ima procesor?

Plošča bi morala delati s tem procesorjem, primer:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/243...

Poskusi po nasvetu, ki ti ga je dal solatko. Matična plošča se je zgleda nastavila na procesor z 512 KB predpomnilnika in zdaj noče delati z 2x 1 MB predpomnilnika.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

caribbean ::

Kako naj naredim ta kratek stik in kako se lahko prepričam, če je procesor v redu?!

Infinity ::

a si ziher da je s procesorjem vse vredu(ni skurjen itd)

solatko ::

S šivanko ali bucko stakneš sredino in stransko steno ležišča baterije ali pa, če vzameš baterijo ven za celo dopoldne je isti šmorn, samo glej da boš vse konektorje iz plate dal dol. V navodilih za Gigabytovo plato je postopek opisan tako: ploščo pustiš brez baterije 7-8ur ali 5 sekund stik na ležišču baterije.

caribbean ::

Pustil sem baterijo zunaj skoraj 10 ur, pa ni nič pomagalo. Kaj ma veze, če so vsi kabli staknjeni iz matične plošče? Kako naj vem, če je s procesorjem vse v redu? Imate še kakšno idejo za vgradnjo procesorja?!

Hvala.

mihajlo carr ::

js se po toliko poskusih nebi več zajebaval s tem. nesel bi v eno trgovino pa ti tm sestavjo za 10 eur pa je. nesi kar tja kjer si kupil procesor. če pa je defekten pa naj druzga dajo
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

caribbean ::

Še kakšna ideja?! Ker pošasi že obupujem!

caribbean ::

Mi lahko kdo pove kako se lahko zve oz. pregleda, če je procesor v redu, če deluje?

solatko ::

Z drugo plato ali na servisu. Druge variante ni.

lasse007 ::

Procesor najlažje preizkusijo na servisu, če ga vtaknejo na drugo matično ploščo. Pri meni je bilo s procesorjem (3700+) vse v redu, na moji plošči pa ni delal. Procesor ne crkne kar tako, razen če ga skuriš.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

caribbean ::

Kaj nimaste nobene ideje več kako vgraditi procesor?!

Solatko, kaj je pomembno, če ne stakneš vseh kablov iz matične, ko vzameš baterijo vn?!

Hvala.

solatko ::

Zato ker ima napajalnik v sebi še vedno določeno napetost in ko delaš falsh, mora biti plata prazna. Tako je pač v navodilih za matične plošče in priznam, da še nisem probal, kaj bi se zgodilo, ker že avtomatsko poberem kable ven, kadar imam namen kaj prčkat okoli baterije, Ramov in procesorja, pri ostalih napravah to ni potrebno (grafika, diski...).

caribbean ::

Kaj naj naredim?!

solatko ::

Nimaš kaj naredit, k prijatlu, če ima plato,da podpira ta proc ali servis, drugače ne gre, zato tudi ni nobenga dodatnega odgovora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus M2N-E Bios update

Oddelek: Strojna oprema
121817 (1384) djordjevic
»

Slika se ugasnila, PC se ne prižge več...

Oddelek: Pomoč in nasveti
281651 (1334) bosmla
»

menjava procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
211688 (1370) opeter
»

Windows se po menjavi procesorja ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
131237 (1125) Ciklamen
»

Kateri procesor za podnožje AM2 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554147 (3168) Mitja358

Več podobnih tem