» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

Trololololo1 ::

Imam plato ASRock K7S8X, procesor AMD Athlon XP 2400+, 256 Mb ddr 400MHz, GF 4 mx 440.
Problem pa je sledeči računalnik se ni prižgal ko sem ga sestavil. Vsi ventilatorji se začnejo vrteti ne slišim pa nobenega piska. Plata, procesor in rami so novi le grafična in napajalnik sta stara. Zato sem najprej pomislil da ni slike ker grafična ne dela in sem probal še kolegovo grafično in se računalnik isto ni prižgal, nato sem pomislil de je moj napajalnik prešvoh in sem probal 350W in spet ni delalo. Kaj je še sploh lahko narobe??
Trdega diska, disketnika in cd playerja nisem priklopil, ker se mi zdi da jih zato da dobiš sliko na ekran ni treba.
Aja pa monitor 100% ni pokvarjen.

jest10 ::

Si naštimau 133MHz FSB?

K0K0 ::

Še enkrat preveri če si dobro vstavil ram. Drugač je pa tud možno da si procesor okrušu.

Trololololo1 ::

fsb 133??? a to misliš procesor? procesor mam 266 in je tako tud na plati naštimano. Procesor pa skor 100% ni okrušen.:O

Zgodovina sprememb…

Trololololo1 ::

procesor sm zdle dal vn in ni čisto nič okrušen. Rame sem dal še enkrat notr in sem 100% da z njimi ni nič narobe.:|

Daedalus ::

Probaj procesor v drugi plati, da vidiš, če sploh dela... Se zna zgodit, da si dobo crknjen proc... Prej še enkrat preveri nastavitve procesorja na plati, FSB pa s 133 (266 DDR) prestavi na 100, (200 DDR) pa poročaj, če se bo kaj zgodilo. Pa resetiraj BIOS.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Trololololo1 ::

Procesorja ne morm probat na drugi plati bom pa ostalo probal pa poročam

Daedalus ::

Malo sem gledal navodila za tole plato in sem videl, da se FSB nastavlja z jumperji. Dobro preveri, če je vse pravilno nastavljeno, ker pri jumperjih se z malo površnosti hitro zmotiš...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

spitavc ::

Poizkusi priklopit še trdi disk in bo delalo.

Trololololo1 ::

sem nastavljal vse možne kombinacije FSB, resetiral bios tud ene 100x, dal gor disk vse. Ne pomaga:O Ka bi še lohk blo narobe ??

Daedalus ::

Nesi vse skup nazaj v trgovino, kjer si kupo, pa naj probajo z drugim procesorjem. Ker glede na težave je verjetno procesor zanič. Sej maš garancijo, pa naj ti vse skup poštimajo tak, da bo delalo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ADF ::

Bo prej RAM fuč ali pa plata. Poskusi še RAM iztaknit, poradiraj kontakte in ga daj nazaj (poskusi v vse slote).
Če imaš zadevo v ohišju, potem daj vse ven na neko neprevodno podlago in poskusi še tam zagnat. Morda imaš kje v ohišju kak stik.
Drugače pa poskusi še s kakim drugim RAM-om ali pa nesi vse skupaj na servis.

Trololololo1 ::

Jst sm kupu proceosr preko interneta mimovrste.domenca.com pol plato pa rame pa v jae tki de kam nej nesem de vse skup sestavjo??:8)

Daedalus ::

Jah, plato pa rame nesi v Jae, pa jim zateži, da ne dela sploh. Ti bojo vse skup testirali z drugim procom in če bo delalo je kriv crknjen proc. Če pa ne bo, bojo pa že ugotovili, kaj je narobe...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BOCo. ::

Probaj zamenjati kabel za napajanje računalnika!!!! Jaz sem Imel Enak problem!!!!! :))

Trololololo1 ::

zdej sm nesu v SebaNET pa bjo tam pogledal ka je narobe pa pol poročam.:))

Trololololo1 ::

Baje sm skuril plato in rame zarad nekega distančnika. In rekl so de vrjetno ne bom mogel dati na garancijo;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon računalnika - je že kak majster videl tak problem?

Oddelek: Strojna oprema
192207 (1549) Riff
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764718 (3557) mihamedo
»

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Oddelek: Navijanje
453189 (1613) Dr_M
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211919 (1437) kn3z007
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684280 (3321) rc-car

Več podobnih tem