» »

Je UPS baterija lahko škodljiva za zdravje ???

Je UPS baterija lahko škodljiva za zdravje ???

Bojan xxxx ::

Skratka, pred kratkim sem dobil nek UPS, ki je imel notri baterijo, ki mi je že od začetka zgledala malce sumljivo, ker je bila skupaj dana prejej po kavbojsko. Pokrov baterije je bil gor zalepljen precej postrani; na eni strani višje kot na drugi.
Takole:

KLIK
KLIK

Se nisem preveč sekiral in sem priklopil UPS.
Čez kakšni dve uri me zgrabi en še kar uhhhhh glavobol, začne me pečt po nosu pa po grlu.
Sem mislil, da sem staknil kakšen prehlad, virozo, whatever.
Naslednji dan se zadeva z glavobolom ponovi. Sum pade na baterijo.

Odklopim baterijo in jo bb strani poflikam s silikonom, na vrhu pa z neostikom.
Če naj bi bila zadeva "sealed", potem naj bo "sealed".

Čez kakšni dve uri pogledam, kako stvar napreduje. In kaj vidim. Na vrhu baterije izpod neostika leze ena gora nekih mehurčkov. Takih:

KLIK
KLIK

Vse to pri odklopljeni bateriji in konstantni temperaturi okolice.

Pa me zanima, če kdo ve ... je to, da grejo neki plini ven iz baterije normalno za vse UPS baterije ali pa je problem samo v tem, da je ta baterija "Made in China" ????

BigWhale ::

Ja, baterij se ne sme jesti, potem te lahko glava boli.

Bojan xxxx ::

BigWhale - BigJoke

Brane2 ::

če je baterija deklarirana kot "sealed" potem nima kaj puščat. Nesi nazaj.

Od tistih zadev bi te res lahko bolela glava, ker znajo biti v tistem plinu tudi precej agresivne stvari, da o možnosti eksplozije ne govorimo.

Ne vidim pa, kako lahko reklamiraš baterijo, ki si jo zalil z lepilom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Pa kakšne to slišiš zadnje čase.

Baterija je bila uredu, tudi če je bila postrani zaprta. Mehurčki so nastali zato, ker se baterija greje, in s tem neostik. V bistvu si naredil še slabšo stvar, saj sedaj neostik hlapi in boš lahko pošteno zadet ob uporabi UPS-a.

Mislim, da je baterija je zadnja stvar, ki bi ti morala vzbujati sum v takih primerih. Edino če nisi alergičen na kakšno sestavino, ampak mislim, da bi to že prej ugotovil. Raje pomisli kaj se je še zgodilo v teh dveh dneh. Se je to ponovilo še kakšen dan? Po koliko urah za računalnikom, itd.

BigWhale: :D samo pa zadovoljiš RDA za kovine :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Bojan xxxx ::

V bistvu je sploh ne mislim reklamirat.

Mi je dovolj da vem, da taka zadeva ni normalna.
Bom šel jutri lepo v trgovino in kupil drugo, kakšno, ki ni narejena na Kitajskem.

Thanx,
si mi v bistvu povedal vse, kar sem rabil vedet !!!

Brane2 ::

Samo pred tem prečekiraj, da niso tisti mehurčki v lepilu res zaradi segrevanja lepila in ne zaradi puščanja baterije.

Se mi pa zdi veliko mehurčkov za Neostik, ne spomnim se da bi se meni kdaj delali, pa tudi baterija se ne bi smela segrevati toliko med polnjenjem.

Če bi že moral ugibati, bi rekel, da je odpizdilo eno celico ali da je baterija bila krepko rabljena.

Mogoče bi jo kazalo tudi napolniti in pomeriti pod bremenom (recimo žarnico od avta).


Sicer pa, če si ziher da pušča, nimaš kaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bojan xxxx ::

@ BluPhenix

Sem pomislil na razliko v temperaturi, zato sem jo pa prej odklopil in jo držal na konstantni temperaturi (kolikor se to pač da). Saj sem napisal.

Sicer pa mislim, da mi je Brane2 že čisto zadosti povedal. Problem lepo rešim jutri z drugo baterijo ...

Bojan xxxx ::

@ Brane2

Ma, ne zgleda da bi šla kakšna celica. Sem jo pomeril.
Tik po polnjenju max 13.51V,
čez kakšno uro pa pol 13.14V.

Kaže da je baterija že nekaj časa odsedela na polici ...

BigWhale ::

Mehurckov za neostik nic prevec. Baterija je pac hin, ampak glava pa najbrz ne boli od baterije... ;)

Azrael ::

Je to nov UPS ?

Če je, potem te moti duh plastike ohišja in laka v transformatorju. Ko se bo zadeva zdišala bo dobro, do takrat pa malo bolj zrači prostor (2 do 3 tedne), kjer imaš UPS .

Akumulator, če ni puščal elektrolita (elektrolit še lažje najde špranjo kot voda), je kar se tesnenja tiče vsekakor OK. Napetost za napolnjen akumulator tudi. Hlapi iz akumulatorja imajo zelo očiten duh po žveplu, ampak tega ne boš zavohal, če je polnjenje takega gel akumulatorja v mejah normale.

Mehurčki so lahko posledica reakcije med Neostikom in plastiko akumulatorja.

Ker imam v svojem UPS ravnotako umulatorje te firme ,IMO je tisti rob običajen - it's not a bug, it's a feature.
Nekoč je bil Slo-tech.

Bojan xxxx ::

Jep, nova zadeva.

Lahko bi bil lak na trafotu. Ma, me je tole kar primerno popraskalo po nosu pa pogrlu, tako da se mi zdi, da lak od trafota ni tolko v špilu.

UPS imam kakšna 2m stran od mene. Ker pa veliko pokadim (ja-vem) luftam non-stop.
Ker je okrog mene že zadnjih 15 let precej gost dim, dvomim da bi zavohal karkoli :)
Sploh pa niti ne vem, kako pravzaprav smrdi žveplo.

Je pa res, zdajle sem se spomnil, da je bila tudi na ohišju baterije neka zadeva, kot ene sorte žele. Sem to zadevo pazljivo spravil stran z vlažno cunjo.

Sem se pa vseeno že odločil, da bom vzel novo baterijo.
Better safe than sorry.
7.2Ah najbrž ni preveč za UPS, ki je rejtan na 7Ah, ali pač ????

Brane2 ::

Težko bi vzel prevelik aku. Čimvečji, tembolje. Biti pa morpa redviden za velike tokove in vsi akuji, če jih je več v seriji, bi morali biti enaki model z enako kapaciteto.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bojan xxxx ::

@ Brane2 & Azrael

Thnx obema.

Bom jutri zjutraj, ko se cigaretni dim tukaj okrog malček razkadi
iz firbca še malo povohal vse skupaj, potem pa bom fliknil notr
en nov aku pa da vidim, če je zadeva rešena.

zlabo ::

@bojan xxxx: a lahko prosim potem tukaj napišeš ceno za 7Ah akumulator in kje si ga kupil. V delkotu mi je namreč rekel da pride tam ene 8jurjev :O

Bojan xxxx ::

Dobro jutro,

nisem še prišel do trgovine, zanimivi pa so tile akuji:

http://b2c.hte.si/classification.asp?Cl...
http://www.ic-elect.si/catalogue.aspx/O...


cena za 12V cca 7Ah je tam nekje od 3.5 - 4.5 jurjev.
Se mi zdi še kar poceni.

Pyr0Beast ::

Tisto te je najbrž vodik matral :)
Sealed pomeni, da so vse celice pod tlakom. Probaj če je res sealed, tako da prključiš kontakte, jih malo izoliraš (tako da ne oksidirajo) in potopiš v vodo. Mehurčkov nebi smelo bit :D Testirano
Da boš ugotovil, kaj te matra, ups zapri v vrečko čez dan, pol pa poduhaj, moraš zavohat. Jst sem zato trafo 3 mesece na najhujšem soncu mel, pa je še vedno smrdel ;(
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bojan xxxx ::

@ Pyr0Beast
Ja, hmmm, zanimivo. Sploh to z vrečko se mi zdi da bi moralo pokazat, če kaj smrdi ven iz baterije. Bom malo poeksperimentiral, ko bom imel kaj časa.

Sicer pa sem problem preprosto rešil tako, da sem dal v UPS eno novo Leoch baterijo. Od takrat naprej nič več praskanja po nosu pa po grlu ... Predvčerajšnjim (se mi zdi) sem iz firbca še enkrat priklopil ta staro baterijo pa se je zadeva po ene dveh urah ponovila. (Neostik sem seveda prej posvaljkal dol.) Tako da se mi zdi, da bi znalo bit s tisto ta staro baterijo res kaj narobe. Mogoče, mogoče pa tudi ne - kaj vem.

Sem pa malo pobrskal po Googlu - specifikacije pa opombe proizvajalcev pravijo, da znajo te snovi, ki so v UPS baterijah povzročat baš takšne simptome.

http://www.powersource.net/msds.htm
(glej - VI. HEALTH HAZARD DATA)

No ja ... sicer pa mislim, da je hudo ultra mikro minimalna možnost, da človek nabaše na pokvarjeno baterijo.
Zdaj je zadeva urejena pa se s tem ne mislim več pretirano ukvarjat.

Bojan xxxx ::

Aja ... trafo sem pa kar pošteno prevohal. Vonj sicer ima ampak ne smrdi tko da bi bilo moteče.

Pyr0Beast ::

Mjah, se mi zdi da pol baterija z gelom reagira. Glede trafota, znajo fenoli bit precej nadležni, sploh pa so kancerogeni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027058 (8469) Vuli
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614689 (3745) Assass1n
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628142 (12424) ender
»

UPS-Mustek

Oddelek: Pomoč in nasveti
171501 (976) Rs84
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173624 (2974) Azrael

Več podobnih tem