» »

[C++] programiranje v linux okolju

[C++] programiranje v linux okolju

blazblog ::

Živ!

Sem še nov v programiranju in sem šele začel pa me zanima kakšne so razlike v programiranju v linux operacijskem sistemu in v windows operacijskem sistemu?

Pri nas na faksu zahtevajo izvajanje nalog na linux sistemu.
Ali je možno da naloge pišem doma na windowsih in jih v šoli predstavljam na linux sistemu?
Ali so kakšne razlike pri izdelavi programske kode glede na operacijski sistem?
Ali so razlike glede na izvajanje kode?


Vnaprej hvala in LP
  • spremenilo: snow ()

Vesoljc ::

za osnovne funkcionalnosti (konzolski I/O, podatkovne strukture, ipd...) ti c++ ponuja std knjiznjico, ki je pristona skorajda povsod. velika prednost std-ja je njena portabilnost. to naceloma pomeni, da koda deluje na vseh platformah in OS-ih (naceloma ;)). vsa ostala funkcionalnost pa je ponujena preko externih lib-ov. ti so pa lahko zopet portabilni, ali pa pisani samo za specificno platformo. torej, vkolikor se drzis portabilne kode, mora ta naceloma delovati povsod. vkolikor pa bos v svojih programih zacel uporabljati funkcije ala MessgaBox, pa le-ta ne bo deloval nikjer kot le na win platformi.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

NoUse4AName ::

Odvisno je vse od prevajalnika. Če boš programiral v windowsih potem moraš uporabiti mingw. Ali pa si inštaliraš cygwin. Nikakor pa ne programirat v kakšnem MS visual studio.

MasterBlaster ::

Odvisno kakšne vaje boste delali. Dokle pišeš konzolne aplikacije (brez grafičnih oken) načeloma ni problema. Tudi večina knjižnic, ki se uporablja na linux-u je portana tudi na windows.

Tudi v Visual C++ lahko delaš brez problemov in se bodo programi prevedli tudi na linux-u. Če se držiš določenih pravil seveda. Sicer pa dvomim, da so te vaje na takšnem nivoju, da bi sploh opazil razliko.
Tk je pa pika .

NoUse4AName ::

Razlika se lahko zelo hitro pojavi.

snow ::

Lahko bi povedali pri čem so razlike.

Kolikor jaz vem: threadi, tajmerji in sploh grafika (okna) so lahko problem.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Utk ::

Jaz sem naloge, ki jih je bilo treba delat v C-ju v linuxih delal v VC++, seveda malo pazil kako, in se je potem vse lepo v linuxih skompajlalo in delalo. Pri takih nalogah itak ne smeš uporabljat nobenih stvari, ki niso že v c-ju, tako da težko kaj fališ.

NoUse4AName ::

Ko sem še imel programiranje 1 na faksu in je bilo c++ na linuxu, je veliko folka raje delalo v visual studio in se nekaterim programi niso prevajali na linuxu. So pa mislim da še to bili časi VS6, kjer je MSjev prevajalnik bil precej slabši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

programski jezik

Oddelek: Programiranje
303481 (2852) noraguta
»

Ubuntu na 9000 računalnikih v švicarskih šolah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18634107 (30347) MrStein
»

[C++] Uporabnost c++-a v današnjih časih (pa malo linuxa)

Oddelek: Programiranje
302738 (1921) [SkA]
»

Nasvet glede izbire programskega jezika (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
525966 (4716) NoUse4AName
»

Dogodek Študent je Car - v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638588 (7691) Fury

Več podobnih tem