» »

[C++] Uporabnost c++-a v današnjih časih (pa malo linuxa)

[C++] Uporabnost c++-a v današnjih časih (pa malo linuxa)

zhigatsey ::

Živjo,

Sprašujem se kdo sploh uporablja c++ v današnjih časih v profesionalne namene(če izpustimo izdelovanje iger...)... zanima me predvsem
stanje v Sloveniji... Večina softverskih podjetij izdeluje poslovne aplikacije, in zato je največkrat primeren delphi, Visual Basic... Mogoče
Visual Fox, Access... in zdaj v zadnjem času še .NET. Nisem še videl poslovne aplikacije, ki je narejena z MFC-jem... Kakšno prihodnodt sploh ima mfc? Skoraj pa ne vidim razloga kdo bi posegel po Borland C++ Builder-ju, ker ga prekaša delphi (popularnost, berljivost kode)... Na linuxu, še nisem videl nobene poslovne aplikacije (gui, gridi, izpisi itd...), razen ene pa še ta je bila s kylixom skup sestavljena... Sicer pa kdo bi uporabljal c++ na linuxu, če je pa vse spisano v c-ju... (Sem bil prav presenečen, ko sem videl da je IceWm napisan z cpp-jem:)), mogoče kde-jevci... Tudi v kde(qt)-ju še nisem videl kakšne poslovne aplikacije kot je naprimer birokrat... Mogoče bi komu uspelo z lazarusom8-)... wxWidgets sploh ne bom omenjal.... V glavnem v linuxu je programiranje cela zmeda enih knjiznjic, v windowsih je to narejeno veliko bolj transparentno... Da ne omenim raznih configure, aclocal skript, ki so daljše kot sam program... Rabiš cel kup časa da se naučiš to, in se šele potem lahko lotiš izdelave programa:\... Mogoče kdo uporablja c++ zaradi prenosljivosti, vendar to zame ni prenoslijivost, če si omejen samo na stl... za ostalo, ti pa preostane cel kup "if def"-of, najprej da ločiš platforme, potem pa še cel kup za različne prevajalnike... En primer... rabiš iskanje po direktorijih ok se odločiš za boost, ki je ena ogromna knjiznjica... Potem rabiš parsati xml file.... Potegneš doli xerces, ki je spet ena ogromna knjiznjica... In si že odvisen od dveh glumaznih knjiznjic... Torej ne vem kdo v današnjih časih še posega po c++-u, če enako in še več narediš recimo v javi ali v .net-u, delphi-ju itd.. mnogo hitreje... BihWhale, če se ne motim uporabljaš ali si uporabljal Kdevelop in programiraš v kde-ju... Kakšne aplikacije naprimer pa, če ni skrivnost... in pa ostali, ki programirate v c++-u. Drugače imam rad c++ in linux, samo zanima me za kakšne projekte, bi izbrali c++, če izvzamemo igre...

Hvala za odgovore...

miha22 ::

Recimo celoten KDE je napisan v C++ (qt) in tudi ogromno aplikacij za linux je napisana v tem jeziku. Tudi ogromno aplikacij je napisana v tem jeziku (primer Google earth,...) ...

mile ::

lazarus (fpc) presenetljivo dobro deluje.....

bozjak ::

nevem kako je drugod, sam sem zaposlen in programiram v C++u oz QT (za windowse). Zase lahko rečem, da je c++ še kako uporab(lj)en, kako pa stvari zgledajo drugje pa ne vem. Mogoče bom enkrat prebrskal po študenskem servisu, če tam sploh iščejo kakšnega c++aša.

Glede MFC-ja pa ti dam prav, dvomim da ga sploh še kje uporabljajo...

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

rayman2 ::

MFC se ne uporabla več.

JEst sam delam v .NET platformi in mi C# prov sede. Je zlo preprost in učinkovit.

Neki časa nazaj sm delav v QT ampak mi ni sedu, ker mi standardni C++ ne sede več.

C se uporabla sam še za kontrolerje.

Kokr sm pa govoru s par folka pa večina C# pa še zmer neki C++.

lep pozdrav!

'FireSTORM' ::

Bi rekel da ne poznaš preveč Qt.
Uporabljam ga sam in vse kar je še C++ kode v mojem projektu je kak spremenljivka tipa int(eger) ter getenv ko moram pobrat kake user ali system spremenljivke.
Glede MFC, sem delal malo v tem, ampak lahko povem da ga Qt povozi v vseh pogledih, z katere koli strani gledaš. Tako da se moram strinjat z tabo.
C# sem slišal ful prehvaljen ampak ni zame ker ni popolnoma cross-platform. Za Linux sicer obstaja nek način da spraviš C# aplikacijo v pogon oziroma jo skompajlaš. Že zato mi smrdi ker ni standard.
Glede configure skriptic, KDevelop jih ustvari kar sam(vsaj do zdaj jih je).
Uporabljam pa Qt-C++ za tale projekt

bozjak, bolj slabo se najde, sem sam to iskal in je večinoma PHP, Java in druga kompanija ;)
Je pa res, pretežno se uporabljajo kaki bolj "lahki" programski jeziki, npr. delphi. Čeprav Qt je prav lepa simpatična "izvedba" C++a in lahko rečem da kar enostavna(Naučil sem se Qt, vsaj osnove, v približno dveh do treh tednov in vedno ko naletim na kako novo napako me rešijo njihove dokumentacije, skoraj vedno, ki so res perfektne in se mi dopadejo mnogo bolj kot MSDN npr.)
Those penguins.... They sure aint normal....

bozjak ::

no saj itaq mi je vseeno, itaq sem zaposlen in mi je tam zelo udobno tko da...

glde QTja pa tko... jst sm prsu na siht s znanjem c++a pa so mi rekl, da rabm Qt... 3 dni sihta sm porabu samo za googlanje, iskanje nasvetov kako se sploh kompila, kako se nastavlja moc, itd... Ampak ko prebijes ta led, je (imho) QT zelo zelo lustna stvar...

Drugace pa med dokumentacijo QTja in msndjem sploh ni nobene primerjave... bolj kot gledas dokumentacijo QT-ja, bolj vidis kaksna zalost msdn ubistvu je...

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

'FireSTORM' ::

Ok ti si imel to službeno, jaz pa bolj hobijsko in upam da bo kdaj službeno. Če ti ni odveč bi mi lahko na PM zaupal kje delaš? In če morda iščete še kakšnega Qt developerja :P
Those penguins.... They sure aint normal....

zhigatsey ::

Ja tudi mene zanima kaj programirate s qt-jem v službi, če ni skrivnost... Vem da je qt zelo fajn zadeva, samo
za izgradnjo kakšne poslovne aplikacije, bi bilo to čista izguba časa in denarja... Delphi ali Vs .Net ga potolčeta...
Zato tudi ne obstaja ene spodobne poslovne aplikacije spisane za linux...
Pa še cena se mi zdi dokaj draga... Torej me res zanima kakšne aplikacije programirate s qt-jem...
Takih, ki imajo cel kup različnih oken najbrž da ne... Pa ne me narobe razumeti... Rad imam c++ samo
sprašujem se zakaj bi izbral qt recimo napram C# oz. .Net-u, ki je prvič bolj razširjen ima več podpore, kontrol...
Če zaradi prenosljivosti, je tukaj še java, ki je še zastonj povrhu... In ima zraven še cel kup zastonjskih razvojnih orodij...
Glede težavnosti izgradnje ui-ja je pa nekaj podobnega kot pri qt-ju, če ne še lažje... In zakaj photoshop potem ne obstaja še za linux? Je pri izbiranju knjiznjice pri izdelavi photoshopa botrovalo to da je qt kniznjica bolj urejena, koda bolj berljiva itd... kot pa mfc npr... Aja ne se opravičujem, tukaj je še mac... Sicer se pa vidi kako nerodno je programiranje media archiverja, s qt-jem... Veliko bolj elegantno, hitreje, bi to
rešil z delphijem, ali pa z .Net, če želiš prenosljivost pa recimo z lararusom... Seveda, je za take vrste projekt potrebna tudi uporaba
podatkovne baze, da se ne zafrkavaš z datotekami... recimo sql-lite, no ja sj potem je qt še kar dober, delphi in .Net ga za take vrste aplikacije
potolčeta samo še pri data kontrolah oz. data bindingu.... In prej ko slej boš potreboval kakšen izpis kajne... Spet boš moral na roke pisati vse...
Ni nobenega report builderja... Za en izpis še gre, kaj pa če jih ima aplikacija 50... Uf...

'FireSTORM' ::

Java je počasna in aplikacije rastejo kot plevel(po placu mislim).
ma je ljubiteljski oz. hobi projekt in mu nikakor ne morem nameniti 100% svoje pozornosti, saj se vendar moram pretvarjati da še imam življenje :D

Delphi še je kar. .Net mi res ne diši + tega težko ga je portat na linux ali mac. Kaj drugega raje nebi, ker sem se nekako "navezal" na C++ in ga rad g33kam v pozne ure :)
DB podpora je v izdelavi, sprva MySQL only, kasneje pa upam da kar hitro še katere druge.
Morda se ti zdi nerodno, ker se šele učim Qt. Po približnu mescu dni ne more nihče trditi da obvlada Qt oz. niti nobenega drugega programskega jezika.

Zakaj ni PS na Linux je lahko malo politično vprašanje. Zakaj bi vlagali denar v nekaj ko pa Linuxaši uporabljajo GIMP ali pa tisti zagriženi PS uporabniki ga usposobijo z wine, kar se baje da, ampak to je že druga tema.
Those penguins.... They sure aint normal....

kunigunda ::

Java se zdalec ni pocasna. Celo presenetljivo. Glede na to da nima native kode, kot jo naredi c++ je zelo hitra. V sluzbi smo delali npr test (socketopen,encode,send,receive,decode,socketclose * 10000) bila java
zelo primerljivo pocasnejsa glede na C++ (recimo faktor 0.8). Da o prenosljivosti ne govorim. Je pa hecno, da najpocasneje laufa na Sun Solarisih, nekje vmes na Linuxih, najhitreje pa na (bljak) Windowsih.

Je pa seveda odvisno kaj rabis in se potem odlocis v cem bos programiral (glede na hitrost, prenosljivost, enostavnost itd..)

BigWhale ::

> Nisem še videl poslovne aplikacije, ki je narejena z MFC-jem...

Poslovne aplikacije niso aplikacije, so skropucala, ki jim recejo aplikacije. ;>

> Kakšno prihodnodt sploh ima mfc?

MFC ze ob startu ni imel prihodnosti... :P

V Hermes Softlab delamo/delajo Smart Plugine (SPI-je) za HP OpenView v C++. Se marsikaj drugega se dela v C++.

No, jaz se trenutno ukvarjam z nekim prototipom podatkovne baze za en nas produkt, delan je pa izkljucno v Cju. Predvsem zaradi tega, ker dela hitreje, kot ce bi ga delal v C++.

QT je pa zakon! ;)

bozjak ::

no bom na hitrco odgovoril. V QTju jaz delam na projektu, ki se ukvarja z COM komunikacijo in prikazovanjem dolocenih parametrov. Zakaj je bil izbran ravno QT ne vem, to ni bila moja odlocitev. Preden sem zacel delati na tem projektu se z QTjem nisem nikoli srecal, sedaj pa se blizam koncu projekta in se mi zdi zadeva super, ko gledam nazaj se mi zdi, da se ga sploh ni tezko naucit, ce ves tocno kaj isces.

Drugače pa glede c++a. Odkar delam v QTju se mi microsoftova "različica" c++a zdi dokaj ponesrečena. O mfcju je bilo že dovolj povedanega, za vse ostalo pa moraš izi čez cel pekel, da ti sploh rata narediti paket, ki se bo dejansko zagnal še kje drugje, ne samo na "developerskih" računalnikih.

Z borlandovim builderjem se še nisem srečal, tako da o tem ne morem nič reči. Ampak meni se zdi, da je Qt ena bolših variant uporabe c++a z UIjem. To je seveda moje mnenje, in nobenega ne bom poskušal prepričati v to.

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Kostko ::

Bogi programerji, ki bi morali karkoli delati v MFC-ju, API je (kot so že omenili nekateri) obupen. C++/Qt je popolnoma druga zgodba, API je IMO naravnost odličen (ok kot KDE razvijalec sem malo biased :P), zelo fino pa je tudi to, da Qt ni na voljo zgolj za C++, temveč ima bindinge v večino popularnih jezikov - Python, Ruby, Java, C#, ...

Kar se tiče "poslovnih aplikacij", je (vsaj kar se tiče Slovenije) izbira bolj boga. Nisem še videl ene take aplikacije, ki ne bi bila skropucalo ;) Mogoče pa se bo kdaj našla skupina ljudi, ki bo temu naredila konec... Drugače pa kar se tiče "uporabnosti" posameznih jezikov je tako, da nikoli (ampak res nikoli) en jezik ni dober za vse vrste projektov, zato je enostavno nujno da poznaš vse od C, C++ pa do Pythona.

Seveda pa poznavanje jezika/toolkita še zdaleč ne pomeni da boš pisal kul kodo :D

Naslednja stvar so build sistemi, nekdo je omenil Automess - neverjetni špageti sestavljeni iz Basha, Perla, M4 in še kaj bi se našlo... vsekakor ne nekaj kar bi s pridom uporabljal za svoje projekte. Ampak ne skrbet, to še zdaleč ni edini build sistem in samo nepoznavalec bi trdil nasprotno. Že sam Qt ima svoj qmake, ki je velik korak naprej (v primerjavi z Automake & co.), mogoče mu le v nekaterih primerih manjka fleksibilnosti... ampak fear not - CMake pa zadane zadevo tja kamor je treba (tako s fleksibilnostjo, pregledno sintakso, kot prenosljivostjo na praktično vse platforme), kar je tudi eden od razlogov da ga (od verzije 4 naprej) uporablja KDE (za katerega kdorkoli težko trdi, da ni ogromen projekt, večji od marsikatere samooklicane poslovne aplikacije).

Marsikdo zelo rad izpostavlja prenosljivost in uporablja buzzworde kot je npr. RAD, namesto da bi izpostavili dejanske probleme. Po mojem mnenju je "komponenti način" (npr. v Delfiju, Visual Študiju .NET in podobnimi), kjer komponente predstavljajo tudi ne-GUI del (da ne bo pomote, načrtovanje grafičnih vmesnikov se jasno dela z metanjem widgetov na forme - tudi v Qt), kot npr. sockete, povezave z bazami, itd. popolnoma zgrešen. Tak način večinoma vodi naravnost do neizobraženosti "programerjev" in špageti kode, ki ni ne berljiva ne optimizirana.

Kar pa se tiče z "delovanjem samo na računalniku razvijalca", pa lahko vsak ki je kdajkoli razvijal aplikacije, ki niso bile samo statično linkane, temveč so uporabljale/nudile knjižnjice, tako na Windowsih kot na Linuxu, brez dileme potrdi, da so Windowsi v tem pogledu svetlobna leta zadaj...

Seveda lahko kdo reče da sem pristranski. To seveda drži, ker odkar sem pred leti - še pred dotNETom & co. - iz razvoja na Windowsih v Delfiju ipd. prešel na Linux in spoznal tako "nizkonivojsko" programiranje jedra, strežnikov v C/C++ kot "všjenivojske" & GUI aplikacije v C++/Python/... lahko rečem samo, da je tole raj za razvijalce.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kostko ()

yeti ::

- MFC se še uporablja
- V poslovni aplikaciji vem vsaj za eno firm, ki ga uporablja, kode je preko 150.000 vrstic in gre za tipično gui/db aplikacijo
- API ni obupen, je pa redkokdo od programerjev dovolj "izobrazen" da bi ga znal uporabljati, definitivno pa ni namenjen uporabi "kockarjem" (SSKJ: tisti ki bi zlagal kocke in ne razmisljal kako delujejo). Sicer je pa to bolj stvar okusa. Meni npr. je obupen jezik pascal, kar pa še ne pomeni, da ne bo kdo kuril dišave vsak dan pred njegovim oltarjem.
- alternativa je ATL in WTL. Spet popolnoma neprimeren za kockarje.
- QT je za poslovno uporabo dražji od MFCja, je pa portabilen.

Glede uporabe C++/C; ogromno se ga še uporablja, vendar ne za poslovne aplikacije (baza + maska) za katere je v večini dovolj ze MS Access... Kot vedno velja: "use best tool for the job". In če so c/c++ programerji dragi (vsaj dobri), poleg tega pa zagonijo npr. 50% več časa za opravit isto zadevo kot nekdo v pascal/C#/VB je odločitev delodajalca na dlani...

Glede klobasastih knjiznic; imajo jih vsi jeziki, razlika je predvsem v tem, da je to skrito za od proizvajalca pripravljenjim komponentami. Ce pogledas npr. .NET programe, bos ugotovil, da zgledajo v memoriji kot ena velika klobasa "knjižnic". Ki jo hočeš nočeš imaš naloženo. Antipatično do konca. In če sem malo žleht; za iskanje po direktorijih pač ne boš uporabil boosta ampak si bos kodo spisal sam :)

Sicer pa kaj bi govoril: http://www.tiobe.com/tpci.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

Loki ::

zanimivo, da se pri raznih programih, kjer se zahtevajo performanse (tukaj bolj ali manj taki programi, ki jih napises sam z ustreznimi knjizicami) se vedno veliko uporabljata Fortran in C namesto cpp. sem ravno danes nekaj takega gledal pa opazil "trend".
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

BigWhale ::

> - QT je za poslovno uporabo dražji od MFCja, je pa
> portabilen.

Bleeh? Qt licenca je drazja od Visual Studia?


---

> se vedno veliko uporabljata Fortran in C namesto cpp.

Ja, c++ ima nekaj overheada, ce nucas hitrost se splaca narediti kako stvar v Cju. :)

yeti ::

VS2005: od 299$ navzgor
QT: od 1420€ navzgor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

vasquez ::

Recimo, da napišeš neko pure C kodo in jo prevedeš. Potem pa spremeniš končnico v .cpp in jo spet prevedeš. Bo ta druga počasnejša?

Vesoljc ::

stvar ni odvisna od koncnice datoteke kjer se nahaja koda, ampak od nastavitve prevajalnika. naceloma stvar ne bi smela biti pocasnejsa.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

MasterMind ::

C++ je počasnejši predvsem zaradi classov (če jih uporablaš), večinoma. Torej, ko uporabljaš classe v C++ je počasnejši od C-ja.
Gentoo, KDE uporabnik.

BigWhale ::

yeti,

VS za profesoinalnega developerja, ki ponuja vse to kar dobis s Qtjem? Za 300 dolarjev? Si preprican? Mislim, saj mogoce je res, samo precej dvomim.

'FireSTORM' ::

Qt je pravtako lahko brezplačen v biznisu. Ni ti ga treba kupit. Vzameš open source verzijo in pač izdajaš svojo porgramsko kodo pod GPL. Oz. kodo ki je napisana v Qt. Recimo UI, vse ostalo lahko pišeš pa v pure C++ ali C. In kaj to pomeni? Izdaš kako si sprogramiral UI, ter kako user uporablja tvoj program. Vse ostale "akcije" so pa lahko zaprtokodne. In tudi če vse izdaš pod GPL nikjer ne piše da ne smeš aplikacije prodat.
Those penguins.... They sure aint normal....

drola ::

Qt je precej več kot le za UI. V bistvu pokriva funkcionalnost kompletne standardne C++ knjižnice.
Če pa prodaš GPL program, ni nobenih omejitev, da ga kupec ne proda naprej.
https://drola.si

yeti ::

BigWhale: "VS za profesoinalnega developerja, ki ponuja vse to kar dobis s Qtjem? Za 300 dolarjev? Si preprican? Mislim, saj mogoce je res, samo precej dvomim."

Visual Studio 2005:
Standard - 299$
Professional - 799$

Kaj ce bi namesto da ti jaz dajem tule cenike, napisal v google "Visual studio 2005" in "buy" pa bi si prebral?!

(p.s. da niti ne omenjam, da je to visual studio, kjer ni notri samo c++, kar se pa IDE + debuggerja tiče, ga pa trenutno še ni presegel noben drug produkt)

(p.p.s.: band?? projekt??)

---

nekdo zgoraj; GPL... si nor, da bi sel vse znanje ki ga nekdo misli prodajat v nekem poslovnem programu razkazovati naokrog, da bo vsak smrkavec z 5 minut casa naredil svojo verzijo programa? Pri poslovnih programih so vrednosti programa v razumevanju zakonodaje, formulah za izračune,... koda je pa na ravni kompleksnosti "SELECT *" + SetWindowText in in to bi ti dal ven kot open source??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

BigWhale ::

yeti,

Hm, jaz sem primerjal z MSDNjem. Visual Studio, kot okolje ponuja vec kot sam Qt, ker Qt ni okolje. Ti pa Qt ponuja vec kot MFC. Samo, da bi lahko programiral v MFC si brez Visual Studia precej na suhem.

p.p.s: Band? Saj me lahko poisces v bazi ;>

yeti ::

In ja ce bi ti QT ponujal 3x več kot MFC... (glede na ceno), pa ti ne, sicer pa vzames html/c# postavis gui, ostalo spises v C++

No ja stvar okusa pac, jaz za to ceno ne bi proti QTju niti pogledal, ker je tudi meni celjust na mizo padla, ko sem videl ceno, ajd 300$ bi jim se dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

'FireSTORM' ::

Če pa prodaš GPL program, ni nobenih omejitev, da ga kupec ne proda naprej.

O ja pa je. RedHat pravtako prodaja svojo distribucijo čepraj je Linux in tri četrtine programske opreme pod GPL.
Daš nekaj delov brez Qt in to narediš zaprtokodno, kar bo seved ključno k delovanju tvojega programa. Kaj bo to spremenilo?
Vsak bo lahko spreminjal Qt kodo gor dol in jo podajal naprej ali celo prodajal, nebo ma mogel spreminjati ključnih delov tvojega programa, niti podajat naprej.
Saj imaš lahko svojo aplikacijo pod dvema licencama ali celo večimi.
Those penguins.... They sure aint normal....

drola ::

RedHata se ne sme naprej prodajat zaradi trademarkov. Saj obstajajo izpeljanke (Fedora, CentOS), ki imajo odstranjenih nekaj ikon,... in se lahko prosto razširjajo.

Qt je pa (kot že omenjeno) več kot le GUI. Pokriva tudi SQL, kar pa je za program že ključnega pomena.
Poleg tega ni dovoljeno linkanje GPL programov/knjižnic z zaprtimi programi/knjižnicami.

Pa recimo, da ta zadnji stavek ne velja...
Če odpreš Qt del, moraš zraven dodat še vsaj headerje in objekte za linkanje zaprtega dela. To pomeni, da lahko tisti, ki zadeve popravlja enostavno overloada nekaj funkcij iz zaprtega classa, pa je.
Seveda lahko to onemogočiš tako, da dodaš vmes še 1 layer, ki dobro prikriva originalen API, kar se pa verjetno za 2k€ pri poslovni aplikaciji že ne izplača.
https://drola.si

Kostko ::

Ja boščki no kr skrival bi dragocene kvazi-hude algoritme/logiko v kvazi-poslovnih aplikacijah. Najboljš da jih zapakirate v tamper-proof crypto procesor, da ja ne bo kdo ukradu tistih kompliciranih matematičnih formul in zakonodaje :\

Me prov zanima kaj bi se zgodilo če bi ena firma ponudila kvalitetno network-aware GPL Qt-based rešitev s celotno podporo in razvojem dodatnih modulov on-demand... Kam bi se taki "izdelovalci poslovnih aplikacij" skrili potem ? Preostal bi samo še FUD... ;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

[SkA] ::

Pri nas koristimo MFC za nekatere večje aplikacije narejene za Windows CE platformo, prav tako pa imamo trenutno aktualno še eno Windows aplikacijo narejeno z MFCjem.

Nekaj manjših in kasneje malo večjih projektov je bilo vzporedno delano tudi v C#, tako da počasi prehajamo bolj na to. Trenutno je vse skupaj malo mešano skratka.

In pomoje bomo MFC še nekaj časa koristili - ampak bolj v sklopu nadalnega razvoja obstoječih aplikacij, kar je novejšega pa verjetno pisali v C#. Zgleda da bomo tudi za Windows CE (Mobile) platformo polagoma delali nove zadeve samo še v C#, čeprav nam na tem področju še manjka izkušenj z večjimi aplikacijami. Pri manjših pa ponavadi ni problem v počasnejšem delovanju v primerjavi z C++ in MFC okoljem.

Raznih Visual Basicov se izogibamo, za Delphi pa pri nas nihče nikoli ni bil kaj prida zagret tako da se tudi ni uveljavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# VS. C++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
548924 (7636) noraguta
»

Qt pod LGPL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
548171 (6501) noraguta
»

Delphi ali c++?

Oddelek: Programiranje
362925 (2482) mspiller
»

Projekt GNOME praznuje 10. obletnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
599229 (7593) 'FireSTORM'
»

Zastonj izdelava gonilnikov za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
365283 (2875) Poldi112

Več podobnih tem