» »

Objasnilo za CPU Bus Frequency

Objasnilo za CPU Bus Frequency

primamoz ::

Lepo prosim bilo katerga na forumu če mi lahko razloži pojme CPU Bus frequency , kaj se zgodi če povečaš ferkvenco. Mam pa Chaintech plato z CPU INTEL Celeron 600 MHz 128kB FCPGA BOX.

Hvala!

miranpozar ::

To je frekvenca, s katero se procesor pogovarja z veznim čipovjem (chipset) in spominom (RAM). To je ponavadi 66MHz za Celeron, 100MHz za PII in 133MHz za PIII. Več je boljše. Procesor ima v sebi množilnik (multiplier), s katerim pomnoži frekvenco vodila - v tvojem primeru 9x, se pravi (66MHz x 9 = 600MHz).
Če boš to povečal, boš pohitril zadevo, vendar bo večja hitrost vodila obenem pohitrila tudi ostale kartice na PCI vodilu, kar ni rečeno, da bodo prenesle, zato računalnik lahko ne bo deloval stabilno.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

VASkO ::

ce das vodilo na 100mhz, kartice ne bodo prav nic navite. zvisaj tudi napetost na kakih 1,8V in racunalnik bi moral delovati pri 900mhz.

primamoz ::

Ja zelo zanimivo , a bi mi lhku povedu kje se zviša voltaža in pa me zanima kaku bo to uplivalo na recimo grafično (Riva TNT2 32Mb) , pa če morm kej u biosu popravt.

P.s.
Moram priznat da so to moji začetki zato mi kr nč zamjrt za kakšna morda za vas banalna vprašanja, kr lepu vse povedat da se bom kej nauču če se u šuli nism.
HVALA!(to pa zmjrm)

primamoz ::

Ja pa še to a ferkvenco zvišam na plati in u biosu

VASkO ::

pravis, da imas jumper za 100mhz, potem ga daj v ta polozaj, napetost bi se morala dat spreminjat v BIOSu, Ce te moznosti nimas, pac ne bo mogoce. pri 100mhz FSB so ostale naprave na standardni hitrosti, nic navite.

Plata Chaintech, katera? Procesor ti 99% gre na 900mhz, samo ce je plata prava, to pa ne vem (spreminjanje napetosti Vcore).

primamoz ::

Plato imam CHAINTECH 6AIA VIA S370+SB

primamoz ::

Plato mam CHAINTECH 6AIA4 VIA+SB

VASkO ::

Nastavi vse preko BIOSa v menuju SeePU. Tam pac poglej malo, kaj se da spreminjat (mnozilnika se ne da, ker je zapecen v procesorjih) pa javi, ce ne ves, kaj naj bi dolocena stvar pomenila. Drugace pa daj voltazo nekje na 1,8V (tisto, ki je sedaj 1,7V ali Vcore), FSB alu bus frequency pa na 100mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje C 600

Oddelek: Navijanje
111128 (877) Spajky
»

rad bi navil star racunalnik

Oddelek: Navijanje
271504 (928) pure00
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

Celeron 466

Oddelek: Navijanje
231136 (943) Vrocipes
»

OC celeronov II

Oddelek: Navijanje
261820 (1369) V-i-p

Več podobnih tem