» »

Help! softmod ati 9800

Help! softmod ati 9800

matic3k ::

Hello!

Mam eno tezavo... rad bi softmodu svojo ati 9800 all in wonder da bi odpru useh 8 pipeline. in zdej dounloudu sm softmod in prebrou navodila iz te strani!. No ker ze mam driverja sm se sam odlocu za uno ta drugo da sam kopiram patchan file pa updatam driverja.... uglavnem... use mi pravilno instalira.. in potem k je treba resiterat windowse jih resiteram... pokaze mi bootscren in glih k bi moru vidt logonscren se racunalnik ubes... crn zaslon pa miskin kurzor gor k ga ne morem premaknt...?? wtf

a delam kej narobe? al pac moja grafa nima delujocih useh 8 pipelinou? :'( :( plz help!

sirotka ::

Hm...a maš ti to 9800 SE AIW, ali 9800AIW, če maš 9800(se pravi ne SE), imaš že vse odklenjeno. Drugače sem pa jaz SE softmodal z riva tunerjem, ga dobiš na guru3d. Meni je pri nedelujočih cevovodih popačlo sliko.

matic3k ::

1. chip type: radeon 9800 se agp
2. ati tools mi pove da mam samo 4 pipeline
3. (noob uprasanje) dl sm rivaruner sam ne najdem kje bi lahka spremenu piplene:8)

sirotka ::

ja, pol maš sm 4 pipce. Am, tam, ko si inštaliral riva tuner imaš podmapo softmods in potem najdi softmode za tvojo grafo.

matic3k ::

aha sm vidu... pol pa patcham en file (ati2mtag.sys) in updatam driverja in ubistu se nc ne zgodi:D hehe nevem kwa nardim narobe:(

VidKo ::

Na tvojem mestu bi jaz zadevo nardil z inštalacijo Omega gonilnikov, ki preverjeno deluje.

Si prepričan, da si vzel patchano datoteko iste različice gonilnikov?

Lp, VidKo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

matic3k ::

ja sm 100% da sm uzeu patchan file iste razlicice gonilnikov...

ok bom probu se z omega driverji.. sam to je treba pa use na novo ane? ni tko da bi dau sam update driver je treba uninstalirat trenutne driverje pa nalozit omega gor? al se motim?

matic3k ::

ekole omega driverji so instalirani... sm pred tem kr use od atija zbrisu pa na novo... dobra novica je da je aktiviral useh 8 pipeline... slaba pa da komi kej vidm zdej:S mensezdi da se temu kar vidm rece artifakti? tko pac ciz popacn zaslon... probu sm se "odvit" iz originalnih 378mhz/338mhz na 300/300 pa se nc ni spremenil... tko da bom zgleda mogu kr lepo bit zadovoljen z 4 pipeline:\
tnx for all the help;)

VidKo ::

Jap, očitno maš poškodovanih ostalih 8 cevovodov. Žal.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389221 (5196) Tilen
»

Radeon 9800se softmod (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674440 (3211) Tilen
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924127 (2991) Tilen
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010481 (6973) flisko
»

Radeon 9800 SE z 128 bit vodilom

Oddelek: Strojna oprema
121306 (1177) Caligula

Več podobnih tem