» »

Navijanje (novejših) prenosnikov!

Navijanje (novejših) prenosnikov!

pobcc ::

Ali je sploh možno navijanje novejših prenosnikov (CentrinoPentium M 1.7 GhZ) in če je možno, kako?
Iskal sm že po mnogih forumih a to men res nism zasledil nič!
LP

Ledenko@64 ::

Ja, da se vendar ne vsakega! V biosu ponavadi ni možnosti , lahko pa v windowsu naviješ!

V mojem prenosniku tiktaka AMD 64 3200+ (2000 Mhz) in sem ga z CLOCKGEN-om navil na maximalno 2390 Mhz, stabilno pa je delal do 2300! Uporabil sem ClockGen ICS950405, ki je za ASUS A8V (navadna osnovna) in ima enak PLL kot moja osnovna v prenosniku!

Pojdi na stran www.cpuid.com in s potegni takšen clockgen, ki bo ustrezal tvoji plošči! Priporočam ti še MobileMeter za nadzor temperature procesorja!

Tu pa je še povezava do DjTonic-ovega navijanja dothana, KLIK

Pa veliko sreče pri navijanju!

Lp, Leon
.::..::.@Mac.::..::.

pobcc ::

Mi lahko sam še eno stvar razložiš. zakaj mi razni programi kot recimo CPU-Z, ko gremo pogledat pod Mainboard piše
Mainboard

Manufacturer To be filled by O.E.M
model To be filled by O.E.M

Tako da ubistvu iz tega sploh ne morm zvedt katero plošča imam!

LP

pobcc ::

Imam Chipset i855PM ampak na stran setFSB nism našel nobenga primernega za sebe. Vedno mi napiše SMBus Error. Se pravi se noče sporazumet z mojo plato, je še kakšna druga možnot sploh.
Na strani www.cpuid.com pa tretnutno pod clockgen-om ni nič dosegljivo, pravijo, da bo spet kmalu! Je se kakšen program s katerim lahko poskušam srečo?

Jenej01 ::

Kateri prenosnik imas?
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

pobcc ::

Podobno kot ti Prestigio 159W(Centrino Pentium M 1.7 GhZ)
LP

Jenej01 ::

za mojega nisem nikakor naso, tak da, probaj ce bos kaj naso...

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

carpenter ::

Evo. Meni je sedaj uspelo naviti z Clockgenom. Z 1800 je šlo na max 2100mhz..uporabil pa sem ICS952607. FSB se pozpne na 232-je to preveč? Zanimivo, temperatura CPU-ja je sedaj med priganjanjem nižja kakor prej..ne vem kako je to mogoče. Prej se je gibala okrog 53°, sedaj pa težko prileze nad 50. Drugače sem pa precej nov v navijanju..pravzaprav je tole prvič:). Mu lahko kaj škoduje?

Aja...plata je sis 760gx, CPU pa sempron mobile 3000+...Acer 3003wlmi
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomnilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
7595 (470) Matej_K
»

ugašanje in restartanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
235346 (4999) Cold1
»

Pomoč pri zvočni in čitalcih kartice

Oddelek: Programska oprema
122340 (2244) jan01
»

Centrino Laptop problem

Oddelek: Strojna oprema
71135 (951) ZeroOne
»

Kateri Pentium M je to

Oddelek: Strojna oprema
51031 (1009) mtosev

Več podobnih tem