» »

Kje so prerokove karikature

Kje so prerokove karikature

««
7 / 11
»»

Pšenični ::

No a bi še kdo džamijo u Ljublani

Saladin ::

Itak.
Ljudje očitno še ne vedo ločevat ekstremistov od normalne večine.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Luka Percic ::

Klepet na MMC z Francom Jurijem ob 19.00
Če koga zanima.
Pa če bi kdo ga hotel vprašat zakaj se mu zdi svoboda govora preseganje dobrega okusa.

Thomas ::

> [Juri] Opozarja, da bi bil odziv zahodnega, na krščanstvu temelječega sveta verjetno prav tako silovit, če bi se v muslimanskih medijih pojavile izkrivljene podobe Jezusa Kristusa.

What a .....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Thomas:
Točno na to vprašanje sem mu 10 sekund nazaj poslal repliko :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

nurmaln ::

No a bi še kdo džamijo u Ljublani

Prav posebej si je ne želim še vedno pa nimam nič proti. Ko bo stala bo ene 700m zračne linije od moje hiše pa nimam občutka, da bi me ogrožala.
Se pa razume, da če pride tam do kakršnegakoli nespoštovanja človekovih pravic (naj bo to pozivanje k nasilju, mutilacije ali kaj tretjega) pa se razume - UDRI PO NJIH.

Dr Evil ::

Swinger govori o stvareh o katerih nima pojma.

perci ::

Swinger? Kdo je zdej to, aurelio al franco juri?

Alexius Heristalski ::

Ni swinger, Franco je.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

iration ::

Ravno berem na www.newsvine.com kako v koranu ni mogoče najti prepovedi o upodabljanju Mohameda.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pšenični ::

Zakva peticija ,une nej pustijo pr mah pa bo mir,pa nej si kkšn drug hobi najdejo za dvigat naklade časopisov - k u bistvu gre sam za to za dnar ,sam poglejte dons u Franciji so šle karikature za med.Če mene vrašate nej Danci kr sami tole do konca zglodajo...

Thomas ::

Talibanc, po moje maš povsem ustrezen podpis.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Moram priznati, da je pa tole ena precej smesna peticija. Pri cem jih pa treba podpirat? Saj v svojem cajtngu lahko objavljajo to kar njim zapase. Jih bomo podprli, ce jim muslimani napovejo vojno.

root987 ::

It gets even better: predrage danske mule - ki so med svojim popotovanjem po arabskem svetu vprašale več vplivnih mislimanov za mnenje o islamofobiji in kot argument predstavile slike - so zaradi premalo udarnih slik dodale še tri svoje. Ki so, seveda, nekoliko hujše.

Akhmad Akkari, spokesman of the Danish Muslim organisations which organised the tour, explained that the three drawings had been added to "give an insight in how hateful the atmosphere in Denmark is towards Muslims." Akkari claimed he does not know the origin of the three pictures. He said they had been sent anonymously to Danish Muslims. However, when Ekstra Bladet asked if it could talk to these Muslims, Akkari refused to reveal their identity. These images had however never been published in Jyllands-Posten.


Prvič,

drugič.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Thomas ::

A jim niso napovedali vojne? Požigali ambasade, obsodili risarje na smrt?

So.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

It gets even better: predrage danske mule - ki so med svojim popotovanjem po arabskem svetu vprašale več vplivnih mislimanov za mnenje o islamofobiji in kot argument predstavile slike - so zaradi premalo udarnih slik dodale še tri svoje. Ki so, seveda, nekoliko hujše.

Jap, programirano je bilo tole. Če je tole preverjen podatek bi jaz predragim danskim mulam (v kolikor je to pravno izvedljivo) sodil za nič manj kot veleizdajo. Dodal bi še podžiganje verske nestrpnosti...in jih zaprl v strogo varovan zapor do konca življenja. Brez možnosti pomilostitve.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

leinad ::

Double_J, če ni proti zakonu v BiH zažiganje zastav, jih oni kar naj. Vse OK dokler ne bodo začeli zažigati še ambasad. Tukajšnji priseljenci od tam so se pa tudi vsaj nekoliko navlekli naše mentalitete.

Thomas ::

Hja, če bi se dalo brskat po Slotechu za nazaj ... sem moja malenkost opozarjal točno pred Dansko islamsko skupnostjo in njenim delovanjem.

Samo to je bilo še v časih, kos so se nekateri poigravali z mislijo, da mi zato obesijo naziv. Zdej si ne bodo drznili. Oziroma si ne bodo, dokler in če se bo Evropa držala tako še naprej. Sicer ... bodo taisti pohiteli "z ukrepom".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Mučenik Thomas naj si za pripombe čez vodstvo izbere kakšno temo v oddelku Slo-Tech. Tule je namreč offtopic in mu bodo prihodnji taki posti brisani.

cryptozaver ::

>Čas je, da se tem divjakom reče - NE!

Predvidevam da imas kaksen konkreten predlog ali resitev? |O

Keyser Soze ::

A ni dovolj konkreten predlog? 2 črki, začne se na N. :\

Načinov za dosego cilja je pa več kot dovolj omenjenih. Total annihilation.

Skratka vedno znova me preseneča, kako ljudje radi posplošujejo. :P

Azrael ::

Thomas IMO misli na to dve leti staro temo.

Precej se je spremenilo v tem času, žal na slabše. Logična posledica popuščanja, gledanja skozi prste raznim priveligiranim skupinam, ki so jim zrasla krila in pometanja problemov pod preprogo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Nejc Pintar ::

Oglejte si malo Videonovice@rtvslo.si
Divjaki, drugega ne morem rečt.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

beerhunter ::

Ojej, tele so pa res krute :8)

Cilit BANG :D

Škoda da ne razumem več...
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

iration ::

Se je moralo zgodit :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Alexius Heristalski ::

Haha, explosive performance ... The way it's meant to be played ... saj poznate nVidio?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

podbevna: se boš opravičil? Trdil si, da Mladina karikatur ni objavila. V resnici jih je!
sudo poweroff

poweroff ::

drEvil: Pridigarje sovraštva je treba brez pardona v trenutku iz države izgnat in o tem obvestit druge.
Kdaj torej desničarji mislite oditi? In kam? :D >:D

_marko: Ravno to se zdaj v praksi negira! Kako lahko muslimani grozijo na ulicah komu s smrtjo?
Lahko delam to jaz in nebom kaznovan kot muslimani?

Če smo natančni, lahko odpreš katerikoli desničarski časnik, poljuben forum in si prebereš prispevke o Izbrisanih in homoseksualcih. Pa tudi o Romih. Ljudje šišejo, da jih je treba pobiti, rezati j***, itd. Kdo je odgovarjal? Trenutno poteka PRVI sodni postopek v zvezi s sovražnim govorom na internetu v Sloveniji.
Desničarji grozite homoseksualcem, Romom, Izbrisanim in celo muslimanom s smtrjo PA NE ODGOVARJATE. Celo v tej temi nekateri grozite z nuklearnim napadom. Zame je grožnja z nuklearnim napadom grožnja s smrtjo. Zate ne?

z-lot: Preprosto zato, ker v islamskem primeru ni ločnice med državo in cerkvijo, verskimi skupnostmi.
Točno to pa je tista določba ustave, ki bi jo radi slovenski desničarji izbrisali. Jaja, tudi v Sloveniji imamo precej mudžahedinov. Samo da niso muslimanski.
Daedalus: Si to želimo? Da bojo verska načela pred ustavnimi?
Slovenski desničarji so to želijo. Ampak samo dokler je govora o "njihovi" religiji.

Skratka, v Sloveniji desničarji lahko prakticirajo sovražni govor, pa se jim ne zgodi nič! So torej nad zakonom?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

BluPhenix ::

Meni je pa to zanimivo, kako države ne reagirajo na to, ko jim požigajo zastavo, državne simbole in podobno. Očitno so se nekako zganili komaj, ko so zažgali ambasade.

Za moje pojme je tudi požiganje državnih simbolov kriminal, nestrpnost. V bistvu oni govorijo kako ljudje nimajo pravice le upodabljati preroka in to med tem ko si oni jamljejo pravico požiganja simbolov. Človek lahko recimo tudi državne simbole jemlje kot nekaj "svetega". Tak simbol ti recimo lahko predstavlja marsikaj: svobodo, možnost normalnega življenja, navezanost na domovino.

Torej oni si jamljejo pravico izrabljanja simbolov, medtem ko drugim to pravico odvzemajo. Z drugimi besedami, "pravice govora in izražanja" ne poznajo in ne priznavajo, ampak vseeno jo uporabljajo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

podbevna ::

Mathai, če jih je res, se opravičujem. Ali so v zadnji številki?

Glede drugega posta pa ne razumem čisto. Praviš, da je kul, da so muslimani agresivni kreteni zato, ker so tudi nekateri drugi ljudje agresivni kreteni?

Praviš, da mora biti cerkev ločena od države, a zagovarjaš napade ene cerkve (ki tega ločitve doma sploh ne pozna) na svobodo govora pri nas?

_marko ::

-> Desničarji grozite homoseksualcem, Romom, Izbrisanim in celo muslimanom s smtrjo PA NE ODGOVARJATE.

A se ti hecaš? Grozimo? A si mene kje to videl? :\
Če to pišejo nekeateri skrajneži ne obsojaj kr vseh. Lažnivec.

->Celo v tej temi nekateri grozite z nuklearnim napadom. Zame je grožnja z nuklearnim napadom grožnja s smrtjo. Zate ne?

Pišeš nalašč butaste odgovore oz mi pripisuješ stvari, ki jih nisem nikdar izrekel?
Kje hudiča sem rekel, da jih je treba nukat! Obsodil sem to! (sploh pa gre tukaj za Iran in ne karikature)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Kar se tiče požiganja ameriške zastave. Odločitev njihovega Vrhovnega sodišča je, da to paše pod svobodo izražanja.

Zato res ne vem, zakaj naj bi pod svobodo izražanja ne pasalo tudi kakšno požiganje prerokove slike ali korana?

Zakaj so do sebe bolj strogi, kot (v praksi) do drugih?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para! ::

_marko, pa sej ni napisal, da gre lih zate...

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

IgorGrozni ::

Upam, da v razmislekih upoštevate, da zažigajo, streljajo, grozijo, kričijo posamezniki, ali kvečjemu manjše skupine ljudi, posamezniki zaradi njihovih osebnostnih lastnosti (zblojenosti), skupine organizirano zaradi doseganja njihovih ˝političnih ciljev˝(beri oblasti).
Krivda je individualna (kot je bila individualna krivda posameznih nacistov v WW2 in poudarjeno taka obravnavana v Nurnbergu )) in je ne smemo posploševati na celotne narode, države ali regije. Religije.
Predvsem je potrebno to upoštevati v primeru razmišljanja o nukanju, konfinaciji in podobnih ukrepih.

Ker v novicah po medijih dobivamo predvsem primere ekcesov nestrpnežev. Ne pa novic o mišljenju in delovanju tistih 95 % ostalih članov neke družbe, ki nisi zelo različnih od nas. Spijo, jedo, ljubijo in poizkušajo preživeti, njihova vera, čeprav je islamska, pa je, kot za toliko krščanov, del njihove intime.


Če bi bilo v Sloveniji nekaj sto sovražnikov Američanov in bi ti zaradi sežiganja zastav, metanja kamenja na ambasade, pretepanja mimoidočih Američanov redno prihajali v svetovne novice, Američani ne bi smeli razmišljati, da znukajo zaradi tega celotno Slovenijo. Vsi Slovenci niso krivi.

Ali pač ?

Lp.IgorGrozni

Če ne bi v nekem trenutku razmišljal o nukanju Arabcev kot povsem normalni opciji tudi sam....

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Sedaj se mi je v glavi porodila ena analogija:


A hindujci protestirajo, ker zahodna družba redi, kolje in peče krave (no, včasih kakšen del poje tudi surov)? Pa je pri njih to sveta žival, pri nas pa ravnamo z njo vse prej, kot sveto. A delajo zdrahe okoli tega? A grozijo z napadi? :|

Samo toliko, za razmislek za tiste, ki (še) podpirajo muslimanski fanatizem. :|
Vse je za neki dobr!

_marko ::

para:
jah, pa naj ne piše o desničarjih ampak o skrajnežih. O bedakih, ki jih tudi desničarji obsojajo.

->Trenutno poteka PRVI sodni postopek v zvezi s sovražnim govorom na internetu v Sloveniji.

Pravilno!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gzibret ::

Podpisal peticijo v podpori Danski.

PS - branje peticije in komentarjev je lahko zelo zanimivo. Nekaj naključon najdenih:

Syria - it is very weird that the protests are most voilent against European countries, they didn't even try to spill a word against Israel when their newspapers published the prohpet as a pig. This peacfulness towards Isreal should b questioned. who wants to critcise others should have a space to hear others say. i do support Jyllands Posten and the freedom of expression cause we lack such a talent here in this part of the world.

India - On this beautiful earth, we[kafirs] celebrate life and Muslims celebrate death [in anticipation of 72 vergins promised by their pimp Allah in his eternal brothel called Islamic heaven], we are no match , hence ,we have no life together, right Muslim? Please, learn true face of Islam by visiting Ex-islamists sites, www.faithfreedom.org, www.islamreview.org, www.islamreview.com, www.apostatesofislam.com.

Ireland - Up with freedom of expression, down with censorship. Muslims don't have to like it but there is no way a cartoon warrants the burnig of the property of other countries. After all no Muslim has been killed.

Canada - Muslims have expressed themselves by decapitating hostages and burning embassies, the West expresses itself with cartoons. Let’s not let the West censure itself.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

_marko: nisem mislil tebe osebno. Se opravičujem. Mislil sem desničarje na splošno. Sicer pa dokazi: Fuj, prašiči nemarni buzerantski (Homofobični diskurz o "nedefiniranih človeških izrodkih"), potem npr. str. 95 ter stran 102, nadalje poglavje Islamofobija, on-line forumi, ko govorimo o Izbrisanih pa lahko omenim tudi to, da je v eni debati v parlamentu nekdo uporabil izraz "dokončna rešitev vprašanja Izbrisanih" (na kar se je nek drug poslanec odzval ali je to pozivanje k "endlosung" - tako se je imenoval Hitlerjev predlog za dokončno rešitev Judovskega vprašanja). Žal tega magnetograma ne najdem, sem ga pa takrat dobil po mailu...

Glede nukanja tudi nisi govoril ti, pač pa so govorili drugi desničarji. Aja, besedo desničar jaz ne uporabljam kot strankarsko opredelitev, pač pa kot stanje duha. Tudi LDS ima desničarje, pravzaprav jim ima kar mnogo...
sudo poweroff

Dr Evil ::

Matthai.Ti si največji skrajnež,saj zagovarjaš njihov way of šeria.

Če bi vedel kaj zagovarjaš bi lepo bi bil tiho.Ampak ker si pač matthai ne boš,pa se ti naj drugi smejijo.Meni si že pravi bogi.

poweroff ::

Jaz sem skrajnež? Kje točno vidiš moja skrajna stališča?

Jaz zagovarjam človekove pravice in pravno državo. Od tega ne odstopam. Tukaj sem res "skrajen".

Kdo pa poziva k pobojem, nukanju in širi sovražni govor pa sam veš. Kdo propagira vojno tudi sam veš.

Prosim, če mi pokažeš kje sem skrajenž, če se se smešiš predvsem ti sam.
sudo poweroff

Dr Evil ::

Ti se za nič na svetu ne moreš potegovat,ker o ničemer ne veš.Si kot navita lajna,ki stalno eno in isto ponavlja ne ,da bi razumel kaj zlajnano pomeni.


Malo pogooglaj sheria,pa poročaj,kako se ta sklada s tvojim potegovanjem za človekove pravice.

OwcA ::

Freedom For Egyptians reminded me why the cartoons looked so familiar to me: they were actually printed in the Egyptian Newspaper Al Fagr back in October 2005. I repeat, October 2005, during Ramadan, for all the egyptian muslim population to see, and not a single squeak of outrage was present. Al Fagr isn't a small newspaper either: it has respectable circulation in Egypt, since it's helmed by known Journalist Adel Hamoudah.

Vir.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

poweroff ::

Dr Evil, tule je govora o prerokovih karikaturah, nekateri pa čedalje bolj postajajo karikature samih sebe.
sudo poweroff

krneki0001 ::

Sadam je bil zdravilo za arabce - tok jih je pohodil, da so bili tiho in so nekak živel - zdej ko takih kot je sadam ni več, so pa sama sranja. Isto je blo z jugoslavijo, ko je Tito preminil - začela je razpadat in na koncu se je vse končalo z vojno - tko bo tut tam doli in se bodo sami pobili med sabo - preostanek bo pa izrael zbrisal iz obličja te zemlje.

Dr Evil ::

Matthai.Prerok je del njihove religije,oziroma glavni del.Šerija je prav tako del njihove vere in je tisti del,ki pravi da se preroka ne sme risat.Torej ti zagovarjaš njihovo šerijo,ker če zagovarjaš samo en del njihove vere jo zagovarjaš v celoti in če ne odobravaš samo enega dela,je ne odobravaš v celoti.


Glede na tvojo ogorčenost nad inkvizicijo bi človek pričakoval,da bi obsodil tud islamsko,ki terja na leto kot krščanska v 350!

Očitno si "načelen" le do krščanstva za katerega veš,da te zaradi izvajanja pravice do svobodnega lastnega mnenja nihče ne bo poslal rožice od spodaj opazovat.

poweroff ::

DrEvil, da smo si na jasnem. Šerije ne zagovarjam. Kolikor se spomnim, nisem nikjer tule trdil, da se karikatur ne bi smelo risati. Prosim, če tak post poiščeš in ga objaviš tule. Ampak moj, ne Thomasova ""interpretacija"". Svetujem pa, da si pogledaš moje poste z datumi 02.02.2006 10:50:47, 03.02.2006 08:48:01 ter 07.02.2006 08:05:05.

Verska svoboda je zame osebno OK, vendar človekove pravice postavljam nad njo. Dokler je religija kompatibilna s človekovimi pravicami je OK. Če religija pravice širi (recimo krščanska zapoved "ne ubijaj ( - nikoli!)"), to zelo podpiram. Če pa religija človekove pravice krni, pa tega ne podpiram.

Glede inkvizicije se mi tudi zdi normalno, da jo zavračam, saj jo verjetno vsak normalen človek zavrača. Tudi RKC jo zavrača.

Glede krščanstva pa samo toliko, da si upam trditi, da ga poznam bolje, kot večina tukaj. Imam namreč vse zakramente, sem obiskoval verouk in mladinski verouk (ki ni obvezen) in sem prebral tudi kakšno teološko knjigo (da verskega tiska ne omenjam). In s teološkimi knjigami ne mislim na kakšne agitpropovske knjižice raznih cerkvenih združenj, pač pa knjige uglednih vatikanskih teologov in teologov, ki so se znašli na Indexu... Resda zadev nisem sistematično študiral, ampak nekaj malega pa le vem. Za razliko od nekaterih, ki celo o svoji religiji ne vedo dosti, kaj šele o Islamu...
sudo poweroff

Dr Evil ::

Matthai.Jaz res ne vem kako ti še naj objasnim.Mogoče,da ti narišem?Šerija je pravo osnovano na koranu,kar pomeni,da je obsojanje ljudi na smrt,sekanje rok,mutilacija genitalij itd,njihova vera!Oni ne sledijo desetim mojzesovim zapovedim!Oni sledijo mohamedovim zapovedim!

In ne ti meni o nepozanavanju svoje vere.Vse kar si napisal,sem dal sam tudi skoz,s tem da vero razumem,ti pa očitno ne.In vera pri tej stvari sploh nima veze,ker se gre za osnovne človekove pravice,ki so svete vsakemu normalnemu človeku,bodisi kristjanu,židu ali ateistu!

krneki0001 ::

DR Evil - povej mi kje v koranu piše, da je potrebno mutiranje genitalij, da je potrebno sekat roke(mislim da je omenjeno samo za krajo, da se to lahko naredi, ampak to se mi zdi prav, če kradeš mora biti kazen vzgojna in tako imajo potem tudi manj kriminala) in kje je napisano da se je potrebno s kristjani borit (napisano je da se ne smejo boriti proti knjižni veri, kar krščanstvo je, saj ima biblijo).
Če jaz prav vem, tudi ni nikjer napisano, da ne smejo piti rdečega vina in ni nikjer zapisano da se ne sme piti alkohola.
V koranu tudi ni zapisano, da morajo ženske imet zakrite obraze.

Šeriatsko pravo je nastalo po koranu šele takrat, ko so morali svoje ovce začet vodit(ker jih niso ovce poslušale) in ko je kaka ženska kakega sultana zavrnila.

Zgodovina sprememb…

««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred islamom preveč "radikalna" za Obamo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7410216 (8694) Blisk
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7626799 (24937) ahac

Prerok in karikakture (nadaljevanje) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1498851 (6267) BigWhale

Več podobnih tem