» »

Samsung razvil superreflektivni 1,72-palčni LCD zaslon

Samsung razvil superreflektivni 1,72-palčni LCD zaslon

Reuters - Za tehnično nepodkovane naj za začetek omenimo, da termin superreflektivnost (SR) pomeni možnost uporabe zaslona tudi pri močni sončni svetlobi. Odbojni koeficient novega SR LCD zaslona je trikrat večji od običajnega. Vse skupaj so dosegli z uporabo srebra namesto aluminija, izboljšanimi lečami in kombiniranjem z translektivno tehnologijo. Novo SR tehnologijo bodo seveda uporabili v vseh svojih visoko kvalitetnih zaslonih.

Nad novimi zasloni v mobilnikih znajo biti razočarane pripadnice nežnejšega spola, ki si ne bodo več mogle prečekirati tipa za sabo v zrcalnem odboju zaslona. A ima Samsung, kot tudi drugi proizvajalci mobilnih telefonov tehnološko rešitev -- vgrajena fotokamera. Manjka še zoom mikrofon in Jamesbondice nas bodo imele v rokah in ušesih.

22 komentarjev

ynos ::

Super...

Verjetno bo ta tehnologija tudi pri drugih proizvajalcih kaj kmalu na voljo.

Drugače pa. Brez zamere: :D

"Nad novimi zasloni v mobilnikih znajo biti razočarane pripadnice nežnejšega spola, ki si ne bodo več mogle prečekirati tipa za sabo v zrcalnem odboju zaslona. A ima Samsung, kot tudi drugi proizvajalci mobilnih telefonov tehnološko rešitev -- vgrajena fotokamera. Manjka še zoom mikrofon in Jamesbondice nas bodo imele v rokah in ušesih."

Tako napisan odstavek bi pričakoval v kakem komentarju v reviji Joker v oddleku železnina (al kaj je že).

antonija ::

Sej je napisan kot komentar avtorja novice, ne pa kot del novice...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Fizikalko ::

Komentar je totalno neprimeren in do skrajnosti neduhovit, IMHO.

antonija ::

Komentar je pravica avtorja in je lahko taksen kot hoce bit, ni pa del novice. Komentarji ostalih udelezenih naj bi bili na novico, ne pa kritika humoristicnih sposobnosti pisca komentarja novice.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gwanaroth ::

Money, money, money...
Lights often keep secret hypnosis..

Matevžk ::

Men je pa dobr komentar 0:)
lp, Matevžk

Looooooka ::

in kdaj si opazu da zenske tko zlorablajo monitorje...si gledu v isti monitor? =)
komentar je bil cist ok.
zdej pa k monitorjem...tole bo zihr spet stal ulalala a ne?

planetparty ::

Glede tega komentarja se pa ne želim opredeliti, ampak včasih so pa res absurdni komentarji piscev. Vendar pa raje komentirajmo bistvo novice ne pa komentar...
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

B-D_ ::

Ko slišiš da bodo aluminij zamenjali s srebrom ti je že jasno kako bo to vplivalo na ceno. :\ Spet samo za igrače razvajenih pamžev bogatih očijev.

sidd ::

jaz bi raje počakal na zaslone iz e-papirja....al ni to to?:\

p.s.
komentar pisca novice je prav posrečen;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Izi ::

Zakaj takoj pomisliš na velike monitorje? Saj so prišli šele do 1,72" kar je komaj 4,4 cm po diagonali.
Tako majhen zaslon pa že ne more stati celo bogastvo.

Tole transflektivno SR LCD technologijo jaz vidim najprej v telefonih in fotoaparatih.
A si kdaj probal slikati z kamero ali fotoaparatom na kakšen sončen dan nekje v hribih, po možnosti na smučanju, kjer se vse blešči od snega?
Trenutno ni kamere ali fotoaparata, pa tudi telefona ne, kjer bi uspel karkoli razbrati iz zalona v takih razmerah.
Tukaj bodo ti transflektivni SR LCD zasloni kot božji dar, če res držijo vse trditve Samsunga.
Trikrat bolj vidna slika bi že znala biti uporabna.
Bomo videli, kajti trikrat boljše od ničesar na ekranu je matematično gledano ševedno nič na ekranu :D (3x0=0)

Trenutna LCD tehnologija je uporabna samo v zaprtih prostorih in še tu si ob kakšnem močno sončnem dnevu, ko se sonce z vso močjo upre v okno, zaželiš stari dobri CRT

Fizikalko ::

Bo se dolga leta trajalo, da bodo taki tudi del vsakdanjika. Predvsem, ker so danasnji ze precej solidni...

Zgodovina sprememb…

perci ::

Izi: Ob naslednji tovrstni kršitvi pravil (žaljenje) sledi naziv.

Editirani so bili tudi posti nekaterih drugih udeležencev, ki se nanašajo na Izijeva izbrisana posta. Hvala za razumevanje.

perci ::

Zaradi ponavljajočih kršitev (žaljitve) je Iziju dodeljen naziv. Kako se znebiti naziva, določajo pravila.

carota ::

Ekran moje Nokie 3510i včasih uporabljam namesto ročne svetilke. Kako bodo šele svetili tej zaslončki... :)

Nejc Pintar ::

@Izi:
Zanimivo da se je meni od CRTja veliko bolj odbijalo kot od lcdja. V CRTju sem videl kaj se dogaja na tvju ki je za mojim hrbtom, pa kaj se zunaj dogaja (steklena vrata imam tudi za hrbtom), pa še kdo mi v ekran gleda.
Lahko je biti prvi, če si edini!

B-D_ ::

Catch bo v ploščatosti... :8)

Matevžk ::

Bo se dolga leta trajalo, da bodo taki tudi del vsakdanjika. Predvsem, ker so danasnji ze precej solidni...

Hja, pa mislim, da zadnje čase hitrost aplikacije kakšne nove tehnologije kar preseneti.
Singularnost, Thomas, kaj?:)
lp, Matevžk

Izi ::

Bom probal malo razložit za tiste, ki ne razumejo angleško.
Imamo tri vrste LCDjev (slovenskih izrazov ne poznam)
1. Reflektivni LCDji, (ure in kalkulatorji) ti uporabljajo za osvetlitev zunanji vir svetlobe in zato se tem bolje vidijo čim bolj je svetlo. Odlično se vidijo na sončni svetlobi, v temni sobi pa se na njih skoraj ne vidi in je treba prižgati dodatno osvetlitev da se v temi sploh kaj vidi.
2. Transmisivni LCDji, (monitorji, televizije in telefoni) so vedno osvetljeni od zadaj in ta osvetlitev porabi precej več elektrike kot sam LCD. Ta se bolje vidi čim temneje je, na močni sončni svetlobi, ko je zunaja svetloba močnejša kot pa jo oddaja osvetlitev LCDja, pa se slike logično ne vidi več.
3. Sedaj pa so razvili novo vrsto, o kateri govori dotični članek in to so Transflectivni LCDji, ti pa lahko delujejo kot reflektivni kadar je svetloba močna in kot transmisivni kadar je svetloba slaba.

Skratka, šele ti novi LCDji naj bi bili primerni za prenašanje naokoli saj lahko z njimi delaš tako v temni sobi kot zunaj na soncu.

Odboj svetlobe od ekrana kot ga omenja Nejc Pintar pa z tem nima nobene veze. Saj se jasno od stekla (CRT) svetloba bolj odbija, kot od plastike (LCD), zato CRT nikoli ne sme biti obrnjen proti viru svetlobe, ker se ti bo skoraj vsa odbila nazaj v oči, ampak to je že druga zgodba.

Edit:
perci, ali je prav "žaljitve" ali "žalitve"? >:D

žali, žaliti, žalitev, žalitelj, žaljenje, žaljiv, žaljivka, ...
Ah, kako zapletena je ta naša slovenščina.
Za policaje pa je znano, da nikoli niso bili prav brihtni >:D Oh madona, spet žalitev. Ali pa morda žaljitev >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Matevžk ::

offtopic: žalitev. Moderator je užalil moj čut za materinščino ;) :D :))
lp, Matevžk

ynos ::

@antonija


Avtor je torej tvorec komentarja in je prevzel vse odgovornosti za napisano in kot tak, bi lahko sprejel tako pozitivne, kot negativne kritike.

Se pač nisem mogel zadržat, ker sem se takoj spomnil na izjemno imbecilne komentarje avtorjev v reviji Joker in potegnil vzporednico. ;)


PS: Kaj je z maloprodajo zaslonov, ki lahko prikažejo 3dimenzionalno sliko, ali navidezni 3Dimenzionalni sliko (sem pozabil kako gre). Vem da je bil na parih razstaviščih prikazan.

Stepni Volk ::

Komentarji na novice so vedno dobrodošli. Predvsem o vsebini novice.

Večino uporabnikov bolj moti slovnično, pravno, smiselno debatrianje, ki v ničemer ne pripomore vsebini novice.
Za vsa tovrstne konstruktivne komentare sem že pred časom zato odprl novo temo: [+/-]Kritika NOVIC.
Tam vam bom tudi z veseljem odgovarjal na +/- kritiko.

Tu debatrijamo o vsebini. Ostalo bo romalo v izbris.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osciloskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153193 (2343) darkolord
»

kateri lcd tv mpeg4 sprejemnik kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
163301 (2723) vinetu
»

TV z DVB-C za sprejem UPC (Triera) digitalne TV

Oddelek: Zvok in slika
123067 (2639) vinetu
»

nov monitor..

Oddelek: Kaj kupiti
211952 (1433) Kriko
»

Sony prenehal izdelovati plazme

Oddelek: Novice / Rezultati
165208 (4185) javaman

Več podobnih tem