» »

TV tunnerji - kako je z njimi?

TV tunnerji - kako je z njimi?

DavidJ ::

jst bi mel eno tako cudo.. malo me zanima kako to zgleda, ce kdo od vas ima to, kako deluje.. se da snemat odaje, ki so po TVju na disk.. jst o tem nimam pojma pa bi bil vsakomur hvalezen, ce bi me razsvetil ;)

kaksne so cene.. ia pa kateri bi bil najboljsi - tv tunner

lp, hornet

strel ::

Če nimaš lih ene 100 Gb diska pol snemu ne boš ker snema brez kake kompresije.

Pa močn signal rabiš' tut na gablu ni zmeraj lih odlične slike'

danielka84 ::

ATI TV-Wonder
Cena pa je ok. 15ksit, je stereo in sliko zajema v MPG1 kvaliteti!
edini minus je, ker nima daljinca..
ni-da-ni

Milko ::

Jst bi tud kupu en TV tuner, ampak obvezno more bit z daljincem. Ce ma kdo kake predloge, lepo prosim na dan z njimi. Pa cim cenejsi naj bo prosim.

moby-dick ::

Pinnacle PCTV
Ima dalinca, TTX ter dober capture!
Cena: okoli 18-20K

Hear me out...

danielka84 ::

če nima MPG1 ali 2, potem se sploh ne splača....

DavidJ ::

brez kompresije? :(

kako pa zgleda to.. koliko MB je ena sek...

kako je s tem, da rabim mocen signal ... ce ni slika cista sploh ne mores gledat al kako?


lp, hornet

Heisenberg ::

jst prodajam en TV TUNER z daljincem...ogledas si ga lahko na
www.malioglasi.8k.com

Simko ::

Če nimaš lih ene 100 Gb diska pol snemu ne boš ker snema brez kake kompresije.

Neumnost!

tejo ::

100 GB diska? Med 10 min videa zasede 4 MB! To če snemam direk iz TV, brez dodatnega stiskanja z drugimi programi!

DavidJ ::

aha, se eno vprasanje :)

jst mam voodoo 3 200 pa me zanima ce to kaj vpliva na prikaz slike ali na snemanje samo -- najbrz je tole vprasanje banalno, nesmiselno.. ampak rad bi vedu cimvec o tem ... pa ce je kdo ze probu snemat kaksen kanal, kjer ni bila slika kristalno jasna .. kako se tu obnese

LP

tejo ::

Pri meni POP-TV ni kristalno jasen. Tak program lahko posnameš normalno, samo posnetek bo pač tak kot je bila slika na ekranu. Edino če je kdaj slignal res preslab, potem pa se prikaže moder ekran (ne, ne zašteka, samo moder ekran je, na TV v takem primeru sneži).

tec ::

S cim pa bi dobil zelo kvalitetno sliko ? Kupujem namrec satelitsko anteno in bi rad snemal dolocene programe na disk. Nekje sem slisal za Digital Video Broadcast, kdo ve kaj vec povedati ?

Boky ::

Jaz imam trenutno Rage 128 v povezavi z ATI-jevim ISA tunerjem. Ker ATI ni izdal gonilnikov za WIN200 in XP me zanima kaj prporocate nameto tega tunera. A je gdo z tega tunera presedlal na kakega drugega ?
Razmisljal sem o ATI TV-Wonder-ju, vendar me moti to, da zna prikazat slike le v intelaced nacinu. Z mojim tunerjem lahko spreminjam med "both fields", "interlaced" in "one field". Razren tega Ati se vedno ni napisal kulturnih driverjev TV-Wonder.
Torej kaj bi bila alternativa ?
Zazeljena je tudi moznost snemanja v mpg-2 nacinu.

nemesis ::

simko: dej ne govor bedarij in ne dajaj ljudi v nic !!!

Kar je clovek povedal je se kako res! Za kvalitetno zajemanje videa 100GB komaj zadostuje.

Jst naprimer imam tunerja od AVERMEDIE (TV Capture 95) pa jih kolnem kot pse. Na stari kisti sem mel probleme pri OS. Ce sem npr. instaliral WIN98 pa potem FORMATIRAL disk iz dosa in dal gor 95 mi stvar ni delala (sem moral iz biosa low level format naredit)! Na novi kisti mi ne dela vec dalinc :-( drugac dela OK. S tem da moram povedat da ima AVERMEDIA beta verzijo gonilnikov za WIN 2000 narejene ze cca. 2 leti, vendar se od bete naprej ne premakne nic, za XP-je so mi pa sporocili, da jih delajo...

Kar se tice odvisnosti graficna - tuner. Men so v JAE-tu in Avermediji nekajkrat zatrdili, da sta popolnoma nepovezana. To je mogoce res, ko das full screen mode - ce pa TV laufas v oknu morta bit po moji logiki se kako povezani.

Praviloma zajemanje videa in slik omogocajo notranje kartice (te imajo namrec vecjo moznost prenosa podatkov kot ce jo mas priklopljeno prek kabla od zunaj). Za svoj tuner ti lahko povem, da so slike vec ali manj neuporabne (za kaksne kvalitetnejse prezentacije), ker so prevec zamazane (cudno je, da ne zmore zajetja samo 1 od 25 slicic).
Kartica mi sicer omogoca zajem videa tudi v razlicnih kompresijah - zal je realno mozno zajemanje samo v nestisnjeni obliki, ki pa ti zasede ZELO veliko prostora (za eno uro bos kar rabil vsaj ene 100GB, ce ne celo vec)

toliko na "kratko":D ce te se kaj zanima prasaj!

lp

Voyager ::

Ali ima kdo WinXP in kateri tv tuner, ki dela v tem OS-u ? Imam namrec ATI TV Tuner (PCI) in mi ob instalaciji sesuje XP-je...

Simko ::

nemesis
Glej, fant je vprašal, če bo lahko snemal na disk. A ne, da je?

In strel mu je odgovoril, da lahko na to pozabi, ker ce hoce posneti kaj na disk potrebuje vsaj 100GB, ker ne more uporabljati kompresije.

To je pa cista neumnost. Kar sem rekel jaz. S tem seveda nisem hotem nobenga uzaliti.

Zakaj je neumnost? Ker je mozno zajemanje videja v mnogih kompresijah. In, ker če hočeš kaj posneti na disk, NE potrebuješ 100 GB prostora. Sam imam najbol čip TVkarto in sem 'posnel' že mnogo dvournih filmov na disk in mi zasedejo pod 1GB.

Zdaj mi pa lepo prosim povej, kje v prejsnem mojem postu sem GOVORIL bedarije (rekel sem le eno besedo) in kje sem dajal ljudi v nic?

DavidJ ::

imam win2k, v3 2k, duron 900, ic35 20 giga

bi mi ATIjev TV wonder koristil kaj?

tole s kompresijo me se ni jasno.. seveda nocem imet slike v zelo visokih kvalitetah.. ker jasno, to uzame prostor... kaj pa recimo tisti (khm :) video clipi :)) k jih snamemo z neta pa so dolgi.. tko.. po minuto pa zasedejo 4 mega.. ker taksna kvaliteta je men popolnoma dovolj. hocem vprasat ali se da tudi v taksni kompresiji snemat na disk?

LP

Simko ::

hornet
LAHKO zajemas video oz. snemas v razlicnih kompresijah ja! Tudi divx. V razlicnih kvalitetah...glede na potrebe. :c)
Možno je sicer, da z ATIjem ne moreš, ker ga nimam, ampak ne vidim razloga, zakaj ne bi mogel...

nemesis ::

nekaj casa me ni blo na forumu, pa da odgovorim Simku:
mogoce sem tvoj post napacno razumel, vendar je bila moja prva asociacija na tvoj post, da si gobezdalo, ki zavrne nekoga brez utemeljitve. Ce je bila moja interpretacija tvojega sporocila napacna, se globoko opravicujem !

Bi te pa prosil, ce mi zauopas katero TV kartico imas, da ti pusti zajemanje videa v kompresirani obliki, celo divX-u. Jst imam AVERMEDIA TV tuner in vem, da ima veliko opcij kompresije, vendar so neuporabni. Procesor zasicijo in medtem ko procesor izvaja kompresijo spusca pomembne slike. Slika na koncu skace...

megaubo ::

jest mam Fly video 98 pa win xp.Ne dela.V 98 mi je delal lepo.Tud kompresiranje mpeg2.Ma tud video in da sem lohk kamero prkluču pa mal snemu direkt na disk(nimam 100 ampak 40G pa ni zaradi tega poln).:D
Sej ne rabš snemat v ločljivosti 1024x786.Drgač se da pa še zmeri z virDub programčkom v DiVx skompresirat.
Zdej me sam mal zajebava ker ni driverjev za xp(so eni beta sam ne delajo dobr).
če bi rad snemal na easy kup tuner za vsaj 15k!!pa najprej poglej na net če so driverji za xp-je.

http://go.to/megaubo/:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918926 (11966) Izi
»

ker TV tuner

Oddelek: Kaj kupiti
8848 (599) Zico
»

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

Oddelek: Programska oprema
51552 (1294) DeLuX
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292539 (1767) Predator
»

Tv kartica

Oddelek: Kaj kupiti
292317 (1844) miha

Več podobnih tem