» »

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

DeLuX ::

Zdravo...
Imam ATI TV Wonder PCI, MMC 7.1, WinXP.
S TV Tunerjem ne morem zajemat videa z MMC 7.1 zato,
ker sem instaliral Conexant's driverje, ki so mi popravili sliko (cudne horiz. crte) ter popravili zvok, ki se je vescas prekinjal s presledki tisine. Zdaj mi vse (TV Tuner) lepo deluje, razen zajemanja Videa (Capture) z MMC 7.1.
Zato bi rad snemal z drugimi Capture programi.
Kar znan program je VirtualDub, kateri mi je v Win98SE deloval super, a v WinXP javi error, da kao ne more snemat, ker je v ozadju gnan program MMC 7.1 (za TV gleat in snemat). Seveda je v VirtualDubu tako, da moras najprej zalavfat TV (jasno z MMC 7.1), nato pa odpret VirtualDub, in z njim snemat (File->Capture Avi).

1. Ali obstaja kaka resitev, da mi nebi v VirtualDubu javilo omenjenega errorja? in...

2. Kateri program je najboljsi za zajemanje videa?
Preizkusil sem ze PowerVCR, MoreTV, BorgTV... in z nobenim od nastetih nisem bil zadovoljen (resolucija, mpeg 1/2 ipd.)..

Prosim za pomoc! hvala...
LP
DeLuX
  • premaknil: perci ()

akulp ::

Zivjo!

tud jest sem se ukvarjal z enakim problemom pa sem obupal...

Nekaj pa me zanima, kako ti je ratal usposobit MMC 7.1

Tud jest sem si naložil te driverj od Conexant's-a pa mi noče delat MMC. Se prižge vendar zvok zafrkava, pa slika je kr ĆB pa skače.

Dej mi prosim povej katere driverji si naložil (s katere strani) in kateri MMC (a tisti iz ATI-jeve strani)?

TNX

DeLuX ::

hehe.. kaj je zdaj to? vam bom jst pomagal, al vi men :))
Ja.. tkole.. WDM drajverje sm ti uploudu na arnes server.
klikn smle

MMC 7.1 sm dubu z ATI strani ja. Dej ti se enkrat udinstaliri vse, pa pol rukn na frisn MMC, pa pol une drajverje cez.. (mislem d mors najprej uninstall...) mal se zajebavi...v hardware menežerju more bit audio in video codec od une firme...conexant's...... Tko men poprav sliko inu zvok, a kaj ko se pojavi naslednji problem, in ne morem vec snemat z MMCjem! Hm.. a ste vsi na morju alkaj? :)
Dejte povedat za kaksn ql program za snemat, al pa resitev z VirtualDubom. ...v Win98se je to lavfalo super, ne vem zakaj v XPjih noce? :(
... fnx.
LP,
DeLuX

andrej ::

jaz sem ravno oni dan naletev na zelo zanimivo zadevo, ki se ji rece MsDVR. Gre pa za softverski digitalni video rekorder. Ti v bistvu nastavis cas in kanal potem pa ti zadeva samodejno snema - kot videorekorder.http://www.maksil.com/

gori najdes tudi link na free generic driverje za TV tunerje.

ce z googlom isces digital video recorder jih bos kar nekaj naso

kalcek16 ::

Jz mam pa Tuner od Mediaforte,TV Vision. Zanima pa me če morm nujno uporabljat drajverje in application od tega tunerja al se da kje dobit kj, ki dela na vseh tunerjih?

DeLuX ::

Sedaj snemam z VDubom+Dscaler, ampak je v XP oz pri ATI omejitev najvec 640x288!
A kdo ve kako bi se ''shekal'' na 640x480!?
KER: V Win98SE sem v VirtualDubu z lahkoto snemal na 640x480!
Hvala za pomoc... LP
DeLuX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI TV wonder PCI v XP

Oddelek: Zvok in slika
151635 (1427) karma
»

Problemi z čisto novim računalnikom prosim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211796 (1424) nokia6310
»

Pozabite na klasični videorekorder!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
112424 (2424) cekr
»

WinXP capture format - please help

Oddelek: Zvok in slika
81782 (1628) urosbe
»

Zajem slikena ATI TV WONDERJU

Oddelek: Pomoč in nasveti
121518 (1361) uros

Več podobnih tem