» »

Najtišji ATA disk?

Najtišji ATA disk?

Saladin ::

Potreboval bi en PATA 120 GB disk za server, ki laufa 24/7. Tišina je najpomembnejša, ker se nahaja v spalnici, takoj za tem pa zanesljivost. Performance in segrevanje niso tako pomembne.
Fajn bi bilo, da ima disk tako SATA kot PATA priključek.
Kaj svetujete?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jan987 ::

seagate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

Kato ::

Jaz imam Seagate Baracuda 120 GB, eden od razlogov zakaj sem ga kupil je zaradi tišine , ki je pa žal ni. Disk je kar precej glasen, zraven imam še sata disk Hitachi in ta je občutno tišji. Ne vzeti Seagate. Drugače pa pojdi na SPCR (silent pc review), tam imajo razvrščene računalniške komponente po tišini, najdel boš to pod rubriko ˝recommanded˝

TOP ::

Če hočeš tih disk potem definitivno Samsung imam tud WD 250GB SATA2 zaenkrat je tih kako bo naprej nevem.Samsunga imam 7 mescev in je res tih kot miš ga sploh ne slišiš.Imel sem tud Hitachija dokler ne crknu ampak ni primerjave.

Kato ::

Tudi na SPCR hvalijo Samsunga kot najtišjega, malo glasnejši so Hitachiji,..., toda to je za SATA II. Za PATA pa ne vem.

Jan987 ::

ja sata2 hitachi ni glih nevem kako tih. Mam doma hitachi 160gb sata 2 pa wd 80gb sata pa je wd bolj tih

OldSkul ::

Mam doma 200GB Maxtorja in 160GB Hitachija in moram rečt, da je Hitachi kar precej tišji, pa še v kletki je. Maxtorja imam na stiroporju na dnu ohišja :)

SimplTech ::

Ne glede na to kateri disk boš vzel in če ti je tišina prioriteta, ti priporočam, da ga montiraš na gumice v 5,25" (CD-rom) prostor. Jaz imam tako poštimanega enega starega 10GB Hitachija. Uporabljam pa ga v linux ruter kišti, ki laufa 24/7 in spim od nje stran 5m.

Ko sem dobil ta disk in ga montiral v klasično 3,5" kletko, je stvar tako ropotala, da sem se sredi noči panično zbujal, ko je začel kej brat z diska:))

Potem sem pa nabavil v najbližji drogeriji gumice za lase (tiste s katerimi si ženske frizure rihtajo) za 200 sit. Z njimi sem obesil disk v CD-rom prostor in razlika je bila neverjetna. Čista tišina in dela super.

Še nekaj slik za lažjo predstavo:


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Saladin ::

Verjamem da je tišji. Ampak čemu potem kletke v mojem Chieftecu?
Besides, takšno obešanje na dolgi rok ni zdravo za disk, ker prosto vpet disk vibrira.

Zgleda, da je Samsung res najtišji 120Gb PATA disk na voljo.

Kje torej naj dobim Spinpoint P80 serijo, 120Gb model SP1213N z 8Mb predpomnilnika?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

SimplTech ::

Jaz sem ti samo htel ponudit alternativo, ki deluje brezhibno. Če bi obešanje na gumice bilo tako slabo za disk, potem nebi obstajale komercialne varjante, ki bi počele ravno to: Vibe fixer

Pa tudi nisem edini zadovoljni uporabnik takšne montaže diska. Priporočiljivo je samo ozeljiti dodatno disk, da preprečiš nabiranje statike. Je pa odločitev seveda tvoja;)

Ne vem če imajo tukaj točno to serijo katero želiš, lahko pa vprašaš: SAMSUNG HDD 120GB, 7200, ATA-133, 8MB

antonija ::

Niso vsi samsungi enako tihi!!! Jst mam doma enga 160GB ki se ga nic ne slisi, pol sem pa kupil se 250GB in stvar ni vec tako tiha. Je se vedno tisja od vsakega maxtorja ki sem ga mel (in enga deathstarja ki je preminil), ni pa vec _tolk_ tih. Ce dobis tisto 160GB ATA verzijo je pa res tisina.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Saladin ::

Ponavadi manjši ko je disk, tišji je je. Iščem pa 120Gb verzijo in mislim, da je to najtišje možno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

humanoid2 ::

Če iščeš tihega, potem iščeš SpinPoint P80 serijo od Samsunga.

tiborrr ::

Pomoje Seagate Barracuda ali Samsung P80 serije. To je verjetno najtisje na trgu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

antonija ::

Tisji diski majo manj plosc (in glav) kot glasnejsi, ni nujno nizja kapaciteta.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Saladin ::

Sej prav Samsungovo P80 serijo iščem.
SP1213N
Točno tega hočem.

test
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

IgorM ::

SpinPoint P80 mislim da se ga dobit v avteri.
Če pa več kje se da dobim 120 se priporočam za info.

humanoid2 ::

elektronika.si
agt-racunalniki,......

SepoX ::

Kolega mi je dal enga Maxtorja 200GB ATA in sem ga priklopil v moje usb2 ohišje in sem mislil da sploh ne dela. Res, tišjega diska še nism vidu - sem tut delal v rač. trgovini tako da sem jih dosti slišal.

MadMax ::

No, jaz mam pa Maxtorja 250GB 16M ATA, pa moram rečt, da glasnejšega še nisem slišal. Pa sem tudi delal v rač. firmi.
Pa ne samo glasnost, tudi vibracije so izjemne....
Čista loterija torej....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dela ::

Kje torej naj dobim Spinpoint P80 serijo, 120Gb model SP1213N z 8Mb predpomnilnika?


Imam ga nekje 5 mescev - Mimovrste.com - poglej, če jih še imajo. Res je tih in hladen, nobenih problemov, pa niti nimam vklopljene tiste možnosti v orodjih za max. tišino.

KontraCepec ::

Kje in v katerih orodjih obstaja ta možnost za max tišino?
Krijejtiv

MTm2H37rqt7B ::

Imam Samsung Spinpoint120 (250gb, sata2, nidec motor) na gumicah. Neslisno...

Kaufmann ::

A ima kdo do vas ta Samsung Spinpoint P120 disk, cena se mi zdi zelo ugodna. Je že kdo naročal v tej trgovini?
ni podatka

Jan987 ::

jah to je bivši dinodej tko da info tko da nevem kuko je kej z garanciji, je pa roba k jo sam vos iz austrije

LordWorm ::

kaj pa ce hoces tih disk pa ti 120GB ni dovol, potem tudi samsung? upam da so tudi tako zanesljivi kot seagate...

za vibracije imam pa jst tole, sicer je Vibe fixer verjetno tisji, a Zalman ima se heatpipe cevi.
ni podatka

Jan987 ::

jah isto samsung. Drgač pa je za vibracije najbolj 4-je šraufki pa 4elastike za lase pa je zadeva čist rešena

tiborrr ::

... samo potem ne pozabite ozemljiti trdega diska.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Mr.B ::

En prenosni disk 4200 obratov, če pa rabiš hitrost, grejo pa do 7200 obratov...So diski tihi, in hladni, pa v plato en prenosni CPU s pasivnim hlajenjem. Napajalnik po tvoji izberi, sklepam kak LC, lahko pa tak brez ventilatorja..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LordWorm ::

aha kul, sej sem se ze odlocu da dam Samsungu sanso, nisem pa cist ziher kir model je the one, predvidevam da tale klik
Torej serija P120 (ker rabim 250GB) in SATA2 vmesik. Kupil ga bom pa pri Enaa kjer zal nimajo napisan zraven tocno za kater model gre :\ Jih bom vprasal predno bom kupu.

sori ker kradem temo 0:)
ni podatka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk sata II 500GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
5952 (850) abcdefgh
»

Seagate & Samsung diski

Oddelek: Kaj kupiti
161746 (1400) Zako
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473091 (1811) antonija
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939099 (6054) dela
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221435 (1082) Nocko

Več podobnih tem