» »

Seagate & Samsung diski

Seagate & Samsung diski

jELKO ::

Ker se zanimam za nakup novega SATA diska, me zanima, kakšne kvalitete so Samsung-ovi diski(tihi, hitri,...).
Zanima me še, kako je s kompatibilnostjo SATA I in SATA II, saj trenutno imam podporo za SATA I?

Dr Evil ::

Samsung diski so najtišji in najhladnejši.Sam imam 160GB že dve leti,pa se ga razen ob branju niti malo ne sliši.Pred tem sem mel 80GB IBM-a in sem ga prodal,ker mi je cviljenje,verjetno zaradi ležajev,šlo na živce.

antonija ::

Samsungovi diski so bili natisji. Najhladnejsi dvomim da so bli, so pa vsi "tam nekje". Samsungi izpred dveh let (160GB) so res najtisji (po mojih osebnih subjektivnih izkusnjah). Samsung iz 2005 (250GB) je pa opazno glasnejsi, ceprav se vedno priblizno 1000X tisji od Maxtorja (60GB).
Vsekakor samsungi danes niso glasni, niso pa vec tako pregovorno tihi.

Seagatea pa se nisem slisal v "mojih" razmerah.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jELKO ::

Pred kakimi tremi meseci sem imel doma Seagate 250GB na IDE vodilu in morm reč, da je bil neslišen, za SATA pa tudi sam še ne vem-si bom šel enga sposodit. Se pravi, naj bi bila Samsung & Seagate kar enakovredna po kvaliteti? Glede na ceno, pa se mi bolj splača Samsunga vzet.

Kako je pa s SATA I in SATA II kompatibilnost? A diski s SATA II delajo na vodilu SATA I?

antonija ::

Jaz bi vzel tistega z vec garancije (ce je cena primerljiva, eg +/- jurja).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GrimReaper ::

glede kompatibilnosti, SATA II še nisem preizkusil
vem pa da pri ATA diskih lahko daš ATA133 disk na ATA66 plato
če imajo kaj pameti so gotovo naredili standard, ki je kompatibilen s prejšnjim

LordWorm ::

ni podatka

jELKO ::

Hvala.

Zako ::

Moj cimer ima nov Pc in not nov disk Seagate 250 GB SATAII in je stvar glasna ko s****.
dela cist vredu, sm je prevec glasen,.... drugace je dober disk.

LP

pa 5 let ima garancije
Zako je zakon!!!

Fizikalko ::

Pa ne v Sloveniji...

jELKO ::

Za garancijo vem, da velja v SLO samo 3 leta + 2 leti-da pošlješ na svoje stroške. Si bom mogu it drugi teden, ko bom mel več časa, sposodit Seagate in nafehtat še enga Samsunga-ma ne vem še kje.

Prjatu ::

Moj cimer ima nov Pc in not nov disk Seagate 250 GB SATAII in je stvar glasna ko s****

glasna zaradi diska ali zaradi česa drugega?
Something else is controlling me!

jELKO ::

Mene bolj zanima Samsung, ker nevem kje naj si ga sposodim, da ga stestiram. Za Seagate ni panike.
Neki testov sem dobil na Tom's H., ma je preveč vsega, da sem spet zmeden. Na mimovrste.si sem vidu, da majo Samsung 200GB in me zanima, če ga kdo ima, kolk je glasen?

Zako ::

glasen je tolko kot moj stari 8,4gb disk. Ropota, kot da bi voda curjala na pleh.

LP
Zako je zakon!!!

fosil ::

Tako je!

jELKO ::

@fosil; Ta test sem tudi sam že gledu, zato pa tudi sprašujem po Samsungu, ker mislim, da je disk na mimovrste isti model, ki nastopa tam in sicer Samsung SpinPoint P120 SP2014N / 200.0GB / 7200rpm.

@Zako; To misliš za Seagate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jELKO ()

Zako ::

ja, seagate mislim.

LP
Zako je zakon!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri disk Hitachi ali WD - SATA2

Oddelek: Kaj kupiti
121707 (1369) antonija
»

Kater tih SATA disk

Oddelek: Kaj kupiti
61111 (958) Kato
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362849 (1716) elToro
»

Najtišji ATA disk?

Oddelek: Kaj kupiti
292573 (1814) LordWorm
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939093 (6048) dela

Več podobnih tem