» »

grafikulja

grafikulja

nemesis ::

Zanimam se za nakup Maxtorjevega diska DiamondMAX Plus 60 (60GB - ATA 100) in graficne kartice.
Trenutno imam v racunalniski konfiguraciji (Duron800, 256MB ram, 10GB Fujitsu (ATA66)) vgrajeno nVidea TNT2 graficno kartico. Na 19' monitorju (Iiyama Vision Master PRO 450), ki zmore prikazovati resolucijo 1600x1200 pri 90Hz, mi trenutna graficna kartica ne zadostuje. Probleme imam z levim delom ekrana, ker mi ekranska slika v presledkih ratuje motna in zopet cista. Predvidevam, da je kriva graficna kartica (a je res?!???)8-O

Katero graficno kartico mi na dane okoliscine priporocate? Povedal bi, da nisem kak privrzenec Quake3 ali podobnih igric, ki zahtevajo dobre grafikulje. Rad bi le cisto in lepo sliko pri viski locljivosti, tako bom lahko nemoteno delal na racunalniku...
Ali bi za take potrebe GeForce2 MX400 zadoscala?

_Mortal_ ::

kup Matrox če rabš dobro sliko in za ne-igranje
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

msmiha ::

Ne smisel, da kupiš Maxtorja razen, če si čisto brez pare. Kajt Geforce2 MX400 je tak poceni in zmore prikazovati resolucijo 2048x1536 ( pri 75 Hz če se ne motim). Tako, dajo bi mogel 1600x1200 prikazovati z okol 100Hz
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ChiefThunder ::

ati radeoni majo tud gud sliko... mogoče model 7200... če pa spedenaš filtre, lahko tud mx400 da lepo sliko...

matrox je pa car pri 2D sliki in v dualhead načinu...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Jux ::

msmiha: zdej ne vem al si se zatipku al ne, ker če si mislu maxtor pol je to predmet druge debate - če si pa mislu matrox-a > tkole ti povem - matroxa si kupjo sam ljudje, ki jim kvaliteta slike veliko pomeni. Predvsem G550 ni cenejši od GF2 PRO ampak je cena nekako 35k sit.
Moj fotr ma 8 G550, 6 G400, 6 Elsa Quadro, v različnih mašinah in ti povem da ne zamenja matroxa za nobeno drugo grafično kartico na svetu, ker vse kar mu šteje je da mu njegovi Sonyevi trinitronci prikazujejo kot nož ostro in čisto ter brez napak sliko. Sam sem posedoval Milleniuma II in v primerjavi s KyroII tudi na mojmu 17" starmu colarju opazim razliko.

Tko da nasvet se glasi: če ne nameravaš igrat igrc in ne tekmuješ kdo ma večji skore v 3Dmarku, pol ni druge - kup matroxa.
Če pa bi rad mel res dobro 3D grafiko ter kvalitetno sliko, pol si pa kup ATIjevo kartico. GF2 se izogibaj, baje pa (tako sem prebral v enem članku) Winfastove GF3Ti200 kartice sproducirajo odlično kvaliteto slike.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

nemesis ::

da se malo opisem svoje potrebe:
- na racunalniku seveda sem ter tja pozenem tudi kaksno igro (to je bolj izjema kot pravilo)
- veliko casa prezivim za internetom
- dobro in ostro sliko bi rad, ker se amatersko ukvarjam z graficnim oblikovanjem, urejanjem spletnih strani itd.
- veliko pa porabim tudi pri gledanju TV (sam to je pa posebna kartica, ki naj bi bila po zagotoviklih popolnoma locena od graficne)

povzetek: rad bi ostro sliko, sem ter tja bi pognal tudi kaksen spil (cena naj bi bila zmerna vse nad 40k odpade)

kot sem rekel imam ABIT KT7A plato --> a lahko na to plato priklopim grafikuljo z DDR pomnilnikom?!

hvala,
nemesis


_Mortal_ ::

Kup Ati dobra 2D slika in dobra za igre
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

kuglvinkl ::

Seveda lahko uheblaš grafično karto, ki ima DDR, na matično plato, ki DDR-a ne podpira. To so ločene zadeve: eni rami na grafiki, drugi na plati. Catch je samov 4×AGP in to tvoja plata podpria.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrox grafa

Oddelek: Strojna oprema
91165 (983) kuglvinkl
»

Katero grafo za 2D oblikovanje????

Oddelek: Kaj kupiti
151166 (993) Jux
»

GeForce 3 ali Radeon (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
504005 (3027) Radiant
»

GeForce 3 lastniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
221424 (1107) Loki
»

Digital Vibrance na GeForce 2 MX

Oddelek: Zvok in slika
161058 (809) Senitel

Več podobnih tem