» »

Katero grafo za 2D oblikovanje????

Katero grafo za 2D oblikovanje????

nojus ::

Zanima me katera grafična se dobro odreže pri grafičnem oblikovanju (2D)?

Thanatos ::

Matrox 550

ChiefThunder ::

ja, pa tud kakšen ATI ni slab... kater, je pa odvisno od tvojega finančnega stanja.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

R0K ::

Ja d0h .. ko bo pa tle Ati dober bom pa jst stara mama ..

Matrox itak. Lohk nabaviš tut kak model G450 za res male pare. Super grafika in ločljivost, res.Jih dobiž že po 10k sit ... pa kako z Dual Head uzam in 32MB ...

Sam na kakšne igre pa kratkomalo pozabi.

IceIceBaby ::

Sem imel do nedavnega not matrox g450 dualhead s 32ddr rama. Kvaliteta slike je res neprimerno boljsa kot GF2 mx400 ki ga imam sedaj. Je pa kartica bolj slaba v 3d, ceprav se da na 640x480 in 16bitnih barvah vseeno delajo vse igre dokaj lepo.

Cene rabljenih g450 so okoli 15k sit, Nova je pa cez 30k.

JXS ::

a mi lahko en od vas genijov pove o kaki kakovosti 2d govorite???? kva je bol??? dejte bit mal bol natančni!!

tha_man ::

Kakovost 2D slike pomeni ostrino in razna popačenja & motnje. Če imaš LCD monitor te ne rabi skrbet (al pa če maš kakega bednega CRT), če pa imaš dober CRT potrebuješ tud grafično z dobrim prikazom, sicer slika ne bo tako dobra kot bi lahko bila.

cekr ::

Za 2D je danes dobra prav vsaka grafična kartica, ki jo dobiš za kupit. V 2D nimajo firme nič več za iznajti.
Je pa res, da je kvaliteta slike pri Nvidii slabša kot pri Ati ali Matrox.
Za 2D obdelavo lahko kupiš kartico 15.000 - 20.000 sit pa ti bo čisto dobro služila.

JXS ::

tha_man in cekr, dejta mi povedat kva bom na bolšem če bom mel g550 al pa s3 trio3d, gf ti4600, r 8500??? kva bom bol vidu word, pa ikonce??? vaaaa!!! dejta se mal bol potrudt!

jetam ::

GeForce Picture Quality

Pa preštudiraj o čem govorita...

IceIceBaby ::

Ce imas dobr monitor in ce recimo delas v resoluciji 1600x1200 bo slika v kakem photoshopu, corelu ... bolj ostra, boljse barve bojo in podobno. Zdej nevem ce to velja za te kartice ki si jih napisal. Ampak matrox je ze pregovorno zakon kar se kakovosti slike tice.

Senitel ::

Ja odvisno od tega, ker monitor imaš. G550 ima zagotovo najostrejšo sliko (robovi fontov, črte,...) in že po defaultu dober barvni kontrast. Z kakšnim S3 Trio se ti zna slika na višjih resulucijah trest, pa še meglena zna ratat (berlivost manjših fontov je močno vprašljiva). Radeon 8500 (vsaj od ATI-ja) je nekako na nivojo G550, pri GeForce-ih je pa zelo odvisno od tega kaj dobiš (firma,...).

nojus ::

Fantje 100x thx za izčrpne odgovore.
Ubodu sm si maxtor 450 z dual headom (male pare):)) ,ker na tej kišti ne bo nič drugega kot corel draw, free hand, quark, photoshop in seveda jest :D

thx

JXS ::

jetam: to je znan problem gf2, gf3 in 4 pa kakor mi je znano nimata vec tega problema.

goranTNT ::

Mislm ej da ma pa Geforce lepso 2D sliko od ATI-ja. Jea right! Ok razlike se majhne sam vseeno.

Drugace pa na tem področju blesti Matrox.

Jux ::

tud pr lcdjih (če nimajo dvi-ja) je pomembna kvaliteta slike grafe - vsaj ko sem sam testiral, sem dobil na enih grafah dosti bolj megleno sliko kot na drugih (tudi po igranju z clock phaze in ostalimi nastavitvami na monitorju, megla na enemu koncu lcdja ni šla stran).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnja anketa o grafičnih kartah - Matrox

Oddelek: Strojna oprema
151140 (861) tha_man
»

Matrox Parhelia 512

Oddelek: Strojna oprema
472892 (2062) kuglvinkl
»

Grafična kartica z kvalitetnim Tv izhodom

Oddelek: Kaj kupiti
91337 (1157) G[e]c
»

Matrox vs. nVidia

Oddelek: Kaj kupiti
252034 (1690) Daishi

Graficna za profi rabo?

Oddelek: Strojna oprema
202256 (1937) OZZY

Več podobnih tem