» »

RAMI so se poražl!!!

RAMI so se poražl!!!

Tic ::

256MB PC133 7ns Infineon/Micron CAS2 9.400 SIT ;((

JOJ, še pred parmi dnevi je bil 6-7k. Akdo ve kdaj se bo spustila cena???
persona civitas ;>

Simko ::

damn , pa res!Zakaj ? Kaj to pomeni?

v megahitu so celo 12 - 13 jurjev!?!

classic ::

Iz zanesljivih virov vem, da se bo še podražal!!!
Vem pa , da se ga da kje še dobit po starih cenah!

BoO ::

Kje pa?:D

chucki ::

sam da ne gre DDR gor!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

DOLF ::

Verjetno je smešno nizkim cenam RAM-a, sploh pa SDR odklenkalo. Podražitev je 50-60%! Na srečo se DDR še ni podražal... Še vedno pa je cena sprejemljiva, le da ne bo še kakšen tak skok cen....
Pričakujem da se bo DDR trg odzval in prislonil lonček, ter s kakšno manjšo podražitvijo po nepotrebnem pokasiral kakšen dolarček več, kot so pričakovali!
....I have seen things you people wouldn't belive.....

_Mortal_ ::

Zdej bom lahk moj SDR-ram za več prodal kot sem načrtoval:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Simko ::

Samo v avstriji so se pa pocenili ... nasi trgovci strajkajo al kaj?

tejo ::

A je mogoče Slovenija Avstrija?

Simko ::

tejo, ne, zakaj? Nisi vedel trega al kaj? |O

OZZY ::

Enkrat se je pravljicamorala končati.:P
Go with the flow.

Iwill ::

Naši trgovci nas odirajo. Dnevno oblikovanje cen velja predvsem takrat, ko cena dolarju naraste, zato pozorno spremljajte tečaj dolarja. Po skoku vrednosti dolarja gredo tudi cene v šatcuni gor. Cene v tujini se niso za sdram 256/133 - 15USD niso spremenile so pa spremenjene cene sdram 128/133 - 9USD in 512/133 - 32USD, tokrat ponovno navzdol. Če vas zanima kako je kaj s cenami v USA si oglejte: http://www.pricewatch.com/

Jux ::

Kje se ga da dobit še po nizki ceni? Tam 7k sit, glih dons sem dubu naročilo da ga kupm še 512mb.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

itak da CAS2, brand name.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

tedybear ::

MLACOM prejšnji teden 7000 sedaj 11,200...sranje!
to je 50% gor a so normalni!!!!!
Kaj kurba nisem kupil prejšnji teden 2x256 za 14,000?!;((
KABEL RULA!!!

Yohan del Sud ::

no ja en let nazaj sem dal 38000 za 128... ;(

Black Adder ::

Tuki neki ne štima.

Zdajle gledam pricewatch in pri štirih vrstah sdramov cene padajo, ostale stagnirajo.

Da ne gre za kak "kartelni" dogovor naših štacunarjev. Naval povpraševanja bo cene le še dvignil.
BlackAdder stroke again!

Jux ::

Definitvno gre za eno foro slovenskih prodajalcev - ker je cena DDR rama ostala niska, SDR se pa po svetu ceni. Mlacom je v 3 dneh dvignu ceno za 5k sit - sedaj ze skoraj dobis 2x 128 namesto 2x 256.

Pac povprasevanje-cena. Ce kdo ve kje se dobi ram kaj ceneje naj sporoci, vceraj sem dobil denar za nakup 2x256 in danes si lahko privoscim samo 2x128.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Simko ::

mah, kaj pa vem kaj jim je....malo bi radi zaslužli. Morde je preveliko povpraševanje , kaj pa vem.
V galvnem, saj niso povsod tako visoke cene...jaz sem včeraj dobil 256 modul za 7600 SIT.

matevzm ::


DRAM price raised a lot in the past three days. The beginning factor was said that the Micron shut down one or two DRAM fabs to adjust the product direction. And then The Taiwan DRAM source ceased to supply for days last week.
Also No obviously evident shows the demand has any great recover or increasement.

2001/11/14 Wed
Anyway,The price is going up, but take a rest today.
The supply is still tight and very tight. The inventory level is very low, and is digest gradually. Once the DRAM maker still keep the same action, inventory level in the trader and module house will be down to a new low level.

Black Adder ::

Dragi matevzm,

če navedeš še vir teh informacij, bo tvoj post verodostojen.
BlackAdder stroke again!

sirotka ::

Jst sm slišau da bo šla 256mb ploščica na 20 jurjev:((((

matevzm ::

http://www.tice.com.tw/trade/Dealroom.a...
In potem? Jaz sitea ne spremljam in nimam pojma, kako verodostojen je, a mislim da je pravzaprav precej blizu proizvajalcem. Mimogrede, o podrazitvah sem slisal pritozbe iz Rusije, na Registru pa pise tudi o podrazitvah drugje.
O TICE pa pise tole v njihovem about:
TICE is the initial of TAIWAN IC EXCHANGE.
We established in 1997 and located at Hsinchu, Taiwan. TICE offers the DRAM market daily pricing to the professional members and visitors since April 2000.
TICE buys DRAM wafers, chips, ICs from Taiwan and sell DRAM DIMM modules to the world. Our Brand name is ?TICE?, and we put our mark "TICE" on each DIMM module. The DRAM chips are of Siemens Infineon Taiwan, mostly. TICE DIMM Modules are all passed strictly testing with M/Bs of ASUS, Abit, FIC and also the chipsets of Intel 440BX, VIA 693A-series, ALi, etc..

matevzm ::

Evo iz ruske verzije Digit-Life (iXBT):
Od 6 do 13 novembra so se (spot) cene dvignile v povprecju pri SDRAM 128Mb za 80%, 256Mb za 45% in 128Mb DDR za 36%.
Joseph Osha, analitik Merill Lynch:
"Micron in Hynix preskusata trg, ce bo sprejel povisanje. Nase mnenje je, da je povecanje tezko upraviciti brez sezonskega povecanja povprasevanja, nase mnenje da je... to samo zacasen pojav."
Farhad Tabrizi, podpredsednik Hynix:
"Ko so nasi konkurenti ogotovili, da nas z dumpingom ne bodo mogle zadusiti... po tem, ko so kreditodajalci sprejeli nas plan restrukturiranja, so spoznali... da je cas . vrniti cene na sprejemljive nivoje."
predstavnik Twinmos
"Ocitno proizvajalci poskusajo dvigniti cene, kupci pa samo cakajo in gledajo, kajti cene se visajo prehitro. Mislim, da moramo pocakati realnega povisanja povprasevanja, brez tega je to samo napihovanje."
Nekateri ne komentirajo, ocitno je sitacija prisla precej nepricakovano. So ugibanja, da so zakuhali vse prodajalci modulov, kako in kaj se pa ne ve. Cene bodo verjetno nihale, kako bo naprej pa da se bo verjetno lepo videlo sele februarja.

totimato ::

Kolegi, kaj se tak čudite? Zadnjih 5 let (koliko spremljam) se vsako leto pred novim letom začnejo višati cene rač. opreme, ene bolj druge manj, ponavadi pa vse.

Ko bo dedek mraz šel nazaj od koder je prišel, bomo ponovno imeli poceni robo.

lp

Jux ::

A se komu sanja kje za vraga naj dobim ram za max 8k sit. Pa ni vazno CAS, brand, sam da dela in rabm ga 256mb.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Simko ::

Jux, jah fak ne :c) Sem dobo mejle....zgleda , da sem pravi čas kupil :c) Kaj pa tujina? Si kaj tam pogledal?

Jux ::

Moj fotr gre dons na dunaj in mi bo nazaj prnesu plato & ram. Tko da ni pene.

Lep pozdrav, Luka Birsa
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

classic ::

128MB 4.900,00
256MB 8.500,00

ADRIA COMPUTERS, Izola

tedybear ::

classic: imajo stran+email?
KABEL RULA!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210414 (7215) celada
»

Bo RAM se drazji?

Oddelek: Kaj kupiti
241744 (1122) PhotoBlaz
»

ram spet drazji....poglejte cene!

Oddelek: Kaj kupiti
5913 (730) chucki
»

RAM?!

Oddelek: Kaj kupiti
251334 (959) Trdi
»

Kje imajo najcenejše RAMe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151504 (1277) Mitja 34

Več podobnih tem