» »

kozji test

kozji test

«
1
2 3

Thomas ::

Imamo tri zaprta vrata A, B in C.



Za enimi (samo moderator Alice ve za katerimi) - je Peuguot 605. Za drugimi dvemi - pa sta dve kozi!



Bob ima dvakrat možnost, da ugane za katerimi je avto - pa bo njegov.



Prvič reče A! - Alice po pravilih ugibanja lahko pomaga Bobu - in mu! - Tako da odpre vrata C za katerimi je koza - ne pa avto!



Naj Bob vztraja, da je avto za vrati A - ali naj se raje premisli in reče B?



Kdaj, v katerem primeru so njegove možnosti za avto večje?



P.S.



Kozi sta obe leseni.



:D8-):P



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
  • spremenil: Thomas ()

Sergio ::

Če odpre A, je njegova verjetnost da bo zadel dosti večja kot če prehandla na B. Logično, a vendar bi lahko kdo menil drugače :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

sleby ::

I don't get it :)

V cem je fora ?

Bajo1 ::

Pomoje tale Alice ni Bobu v nikakrsno pomoc, moznosti je pa verjetno kar 50:50.

RookY ::

A se da mogoče dobiti Peugeot 607, sicer kaj pa je to Pegout?8-O
Juhu juhu spet bom bruhu

bluehacker ::

Moznosti so 50 proti 50
lol
hahahhaha;((
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Thomas ::

Kar on očita (RookY) - koj popravi. :D



607 - se ne da dobit. Žal. Samo 605. ;)



Bobova optimalna strategija je reči B - zamenjati izbiro. Tako bo verjetnost, da ugane 1/2 - sicer ostane 1/3! 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JeDo ::

Thomas, tukajle se malo motiš kako lahko rečeš, da ko si ugotovil eno izmed nepravilnih rešitev (1/3) odgovora, da je če ugotavljaš iz dveh neznanih rešitev eno pravo, je le ta samo eno tretjinska ?

Torej drugačen primer, imaš 3 pomaranče, ena izmed njih je gnila, Alice poje eno izmed pomaranč, ugotovi da ta ni gnila, Thomas se je že prej odločil za eno izmed pomaranč katera pa ni Alicijina, kolikšna bo verjetnost, da bo Thomasova pomaranča gnila ?



vidiš, če enkrat ŽE izločiš eno izmed verjetnih pravilnih odgovorov, se verjetnost veča



lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Thomas ::

Ne, JeDo. Tvoj primer bomo naredili (za vajo) kasneje. Ker je malo drugačen.

Vztrajam - a kdo ve zakaj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JeDo ::

Resda je malo drugačen, saj se odloča dvakrat, kar sem jaz pozabil omeniti pri mojem primeru, samo poglej, če zreduciraš možnost iz 3 na 2, je možnost da bo izbral med naslednjima dvema 1/2, torej če ponovno izbira je možnost 50 %, ravno tako če ne izbira je možnost 50%, ker mu alice odkrije 1/3 možnost že prej, se verjetnost poveča, da bo izbral prave vrata.

Torej iz tega izhajamo, da se verjetnost vseeno poveča na 50 odstotkov glede na drugi izhodiščni položaj, če pa se seveda ne odloči za ponovno izbiro vrat, se le ta verjetnost na prvi položaj ne spremeni, saj so izbrana vrata ostala izbrana na prvi položaj le 1/3, zatorej važen je samo pogled na zastavljeno vprašanje. Torej insistiranje+začetni položaj in neinsistiranje+naslednji (po alicijinem razkritju ) položaj.

Stvar je samo pogleda na položaje in izhodišča problema!!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Thomas ::

Stvar ni stvar pogleda. Če Bob mnenje spremeni - je to optimalna strategija.

Zgodilo se je nekoč v Ameriki. Na neki TV mreži so imeli prav tako oddajo.

Pa so razpravljali modrine "kaj je pametneje" - vztrajati? premisliti se? je vseeno?

Dokler ni trebušna plesalka Marilyn Vos Savant - povedala - ZAMENJAJ!

Vihar (za)smeha med elito ameriških akademikov je bil silen. "kvari mladino " ; "kam nas je pripeljal tale izobraževalni sistem ..." ; "če bi bila Marylin moja študentka - ne bi prišla skozi" ipd.

(Da se ne bi kakšen Evropofil preveč zmrdoval, naj takoj povem, da so jim evropski matematiki in statistiki pri silnem ogorčenju pomagali)

Samo Marily ima IQ skoraj 200. In v par letih jih je spravila na kolena.

Zvečer dam pravtule en dokaz za Marylinino trditev, ki ga nisem videl še nikjer.

LINK.

8-):D8-)8-);)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JeDo ::

Men ni treba, vseen mislm da je to en zavajujoči bullshit, vseen so po naslednjem krogu možnosti drugačne kot poprej....

USA----->land of opurtunity... or ??

regards.
JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

MRB0rYS ::

Naj vztraja
b0rys

Thomas ::

JeDo

"vseen mislm da je to en zavajujoči bullshit"

Kaj hočeš reči s tem? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matek ::

Jest sem pa ugotovu. V prvem poskusu ga je Alice zavedla. Možnosti sta dve. Al sodeluje z organizatorji kviza in ga nalašč zavaja, al pa je blond in ga nenalašč zavaja. Uglavnem Alice ga zavaja.

1.Reče "jest bi prašu alice za pomoč!"

2. Alice pove rešitev (predpostavimo da je to A)

3.Ker smo ugotovili, da ga Alice zavaja, se tekmovalec odloči za drugo rešitev,
torej B in rešitev je pravilna.!

Thank you very much.

Peđoja mi pošljite na e-mail.

JeDo ::

Thomas :
Riddle : I am clever and you are clever, I am lying, who is clever then ?

vidš tko se stvari zapletejo, itaq da je vse skupej "zavajujoče" samo s procenti ali ulomki kokr češ se stvar lahko interpretira na več načinov. USA ......

the dots say it all :)

lp
----------------------------------------------------------------------------
<br>

OrlyTM ::

Tut jest trdim tako kot Jedo ...
Če maš v uganki 3 možosti, je verjetnost da uganeš tretjinska, takoj ko izveš za en nepravilni odgovor, se zadeva spremeni, na voljo imaš še dve možnosti, zato je verjetnost 50/50, v obeh primerih ali se odločiš spremenit svoj odgovor ali pač ne.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Hm ... zanimivo. Trdita torej, da jih že na začetku uganeš 1/2. Če ostaneš "pri svojem" - jih uganeš polovico - pravita. In če vztrajaš - pomeni da jih "že sprve" uganeš 1/2? Kako da ne 1/3? :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

Tomas
kako to misliš: Bob ima dvakrat možnost, ...

Thomas ::

Ja - naprej ugiba izmed A, B in C.

Potem Alice odpre ena vrata, za katera se Bob ni odločil.

Naprimer da je Bob reku A. Pa da je Alice odprla C.

Potem lahko lahko Bob ostaja pri svojem (A) - ali pa se odloči za B.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

In to je že dokaz, ki sem ga bil obljubil.

No da ga rezimiram:

Pa recimo, da je za Boba vseeno, če spremeni odločitev ali da je ne.

Potem je vseeno - če je ne.

In je nikoli.

Pa še zmeraj ugane polovico. Tudi če ne gleda, kaj počne Alice - saj vedno ostane pri svojem.

Ugane polovico. S prve. Izmed treh enakovrednih možnosti.

Se pravi predpostavka je gnila. Nima 50% možnosti kadar vztraja. Je tako?

(To je sicer en drug dokaz, kot sem ga mislil zjutraj - pa naj bo)

OK?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JeDo ::

Thomas :
Ja - naprej ugiba izmed A, B in C.
da tako je, takrat je verjetnost da je odgovor a 1/3
Potem Alice odpre ena vrata, za katera se Bob ni odločil.

Naprimer da je Bob reku A. Pa da je Alice odprla C.

Tu se verjetnost pravilnega odgovora zveča.

Potem lahko lahko Bob ostaja pri svojem (A) - ali pa se odloči za B.
In nato izmed dveh in ko imaš možnost izbiranja izmed dveh, se zgodi kaj ?
če ponovno izbere A je na istem kot prej, če upošteva sugestijo, da tisti odgovor, za katerega se je odločil ni pravi (torej je pravi B) izbere B, samo ni nujno da je pravi odgovor A in tudi verjetnos, da je eden izmed odgovorov pravilni je čisto enaka! (ni pa rečeno da je 50% ???)

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

OrlyTM ::

Lej ... moje razmišlanje se nanaša na prvi post tukej .. to je uganka:

Imamo tri zaprta vrata A, B in C.

vsak ogovor ima tretjino možnosti, da je pravi

Za enimi (samo moderator Alice ve za katerimi) - je Peuguot 605. Za drugimi dvemi - pa sta dve kozi!
Bob ima dvakrat možnost, da ugane za katerimi je avto - pa bo njegov.
Prvič reče A! - Alice po pravilih ugibanja lahko pomaga Bobu - in mu! - Tako da odpre vrata C za katerimi je koza - ne pa avto!

Prvič ko se odloča, ima tretjnino možnosti, da ugane... in ko reče A, mu Alice pove, da C ni pravi odgovor, torej ostaneta možna le še dva odgovora (50/50 možnosti za zadetek) in ker ima Bob možnost, da se premisli, kaj bo izbral, ima v tem primeru 50/50 možnosti da zadane pri kateremkoli odgovoru.

Naj Bob vztraja, da je avto za vrati A - ali naj se raje premisli in reče B?
Kdaj, v katerem primeru so njegove možnosti za avto večje?

Sklep: glede na to, da se med igro iz uganke vzame ena možnost, nam ostaneta le še dve (50/50) kar pomeni, da ima Bob popolnoma enake možnosti da zadane, če se odloči ostati pri prvem odgovoru ali pa se premisli in izbere B.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

JeDo

Dva odgovora sta A in B. Če sta oba enako verjetna, sta gotovo oba 1/2 saj je njuna vsota (A or B) = 1 - gotov dogodek.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Se strinjaš Orly torej, da Bob iz prve ugane 50% "pravih" vrat?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frudi ::

poglejte malo na tisti link, ki ga je Thomas objavil par postov gor. mene je zadeva zlo fascinirala in morm reč, da se mi ideja, da ima bob večje možnosti, če si premisli, ni tako čudna - morda tudi zato, ker to ni prvi takšen primer, za katerega sem slišal.
na kratko je ideja za vsem skupaj ta - bob izbere vrata A in ima verjetnost 1:3, da je za njimi avto. ko mu alice odpre vrata C, za katerimi je koza, bob ne izve nič novega o vratih A in zato verjetnost, da je avto za vrati A ostane 1:3. in ker je edina druga možnost, da je avto za vrati B, je torej možnost, da je avto dejansko za vrati B 1-1/3=2/3. luštno ne :)
pravi šok za zdravo kmečko pamet...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OrlyTM ::

Thomas: iz prve ima Bob 1/3 možnosti, da ugane, toda uganka pove, da mu po njegovem prvem odgovoru Alice pove enega nepravilnega, to nam pusti še dva možna odgovora, ki imata enakovredno možnost zadetka (50/50) in tvoje vprašanje je, ali ima bob večjo možnost zadetka če si premisli kot če si ne premisli, jaz trdim, da je v tem trenutku, ko si Bob lahko premisli, možnost zadetka v obeh primerih popolnoma enaka (50/50)!

Iz prve, na začetku uganke pa ima Bob, jasno da, 1/3 možnosti pravilnega odgovora.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Tako je frudi.



Marylin Vos Savant








- njena slika za nagrado vsem sodelujočim.

8-):);)8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

hja luštna razlaga, sam mene ne prepriča ... če se en odgovor umakne iz uganke, pol se verjetnost zadetka na drugih dveh odgovorih poveča ... zdrava "kakršnakoli" logika !!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Tolk se strinjam s tabo Orly - da tole zdela vsako zdravo pamet.

Ampak poglej - če bi blo res, da ni bolje presedlat - pol bi jest naredu računalniški kompres na tej osnovi.

Binarni zapis 0,1 bi pretvoril v trojiški 0,1,2. Ali recimo A,B,C.

Potem bo "ugibal": A! (0)

v 50% bi imel prav, zato bi porabil 1 bit. V 50% pa dva bita. Prvega da nisem uganil - drugega pa - kaj je v resnici - B ali C.

Na ta način bi pridobil par odstotkov prostora - in to iterativno. Neskončen kompres. To pa ne gre.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

hja ... temu zadnjemu postu bom pa jaz rekel Hudo kopliciranje preprostih stvari !...

Dodam pa še en primer, itaq boš rekel, da je drugačen od tvojega pa vseeno:

KillerTM ima pištolo s tremi sprožilci za tri naboje, v pištoli ima dva naboja in en prazen tulec. Naboji (in tulec) so oštevilčeni od 1 do 3.
Reče, naj izberem eno številko. Izberem 3, ker mi KillerTM želi pomagat, sproži številko 2 v zrak, in pištola poči.
Sedaj se lahko premislim in izberem 1 ali 3, v katerem primeru imam več možnosti, da preživim.

V obeh primerih imam 50% možnosti da preživim, ker je naboj 2 že izstreljen in me ne more več ubit !!

Tako pač jaz gledam na zadevo ...

hough
LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Isto je Orly

Naj ima pištola 6 nabojev. Eden je prazen, ostali so polni.

Rečem 1. Killer izstreli naboje 2,3,4,5 - v zrak. (Ker mi hoče pomagat in vsi našteti so bili neprazni.)

Sedaj se lahko premislim in rečem 6 ali pa ostanem pri 1.

Kaj je bolje?



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

Popolnoma enake možnosti preživetja imam, če ostanem na 1, ali poizkusim na 6, kajti ostali štirje so vzeti iz igre in jaz lahko še enkat izbiram med dvema možnima odgovorama, ki imata vsak po 50% možnosti, da me pustita pri življenju.

lp
OrlyTM

--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Orly

Samo, če so bili tisti 4 izstreljeni na slepo. Ne pa, če je killer izstrelil 4 naboje, pri tem pa pazil, da ni kliknil eventualno praznega. In ta je bil z verjetnostjo 5/6 med tistimi petimi, ki jih nisi izbral na začetku.

Torej je verjetnost 5/6 da je naboj 6 slep, in 1/6 da je tak 1.

Poskusi namesto 6 vstaviti milijon(=1,000,000).

Izbereš 1. Killer jihizstreli jih 999,998 ki so vsi rekli "KABUUM!!!". Ostane naboj številka 107,956 - in 1. Kateri je najverjetneje nevaren?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

Thomas - potem je po tvoje možnost, da je naboj ena prazen 1/6 in da je naboj 6 prazen 5/6. No s tem se nikakor ne morem strinjati. Glede na to, da imam po 4 ustreljenih nabojih še enkrat možnost razmisleka, to ne pomeni, da sem ostal pri isti odločitvi kot prej, ampak , da sem se ponovno odločil za številko 1. To pomeni, da imam 1/2 možnosti.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

JeDo ::

Lej thomas, v real lifeu je tko an, da če ostaneta dva naboja, je eden pravi, torej jest mam pištolo ti glavo, bomo vidl, če si boš dvakrat omišljal kateri chamber je prazen ? sej,... izbereš B in imaš po tvoje 66.666666666666 možnosti da preživiš
Dva odgovora sta A in B. Če sta oba enako verjetna, sta gotovo oba 1/2 saj je njuna vsota (A or B) = 1 - gotov dogodek.

Tu si pa sam sebe ovrgel.. sori!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Thomas ::

Jeronimo



Pri računanju verjetnosti, kateri naboj je prazen, si (zavestno) zanemaril eno informacijo. In sicer to, da killer NI izstrelil naboja 6. To o tem naboju nekaj pove. Če bi bil prazen 3 - ne bi izstrelil številke 3.



Informacija prihaja na neočiten način od Alice k Bobu ali od killerja k tebi. Zelo podobno kot v problemu, ki sem ga zastavil v soboto(?). Ko eden reče VEM - pa drug na podlagi tega tudi VE.



Kakšna je verjetnost da bo jutri SREDA? 1/7 - če ne vem kateri dan je danes. In 1 če vem da je TOREK. In 0 - če vem, da je ponedeljek.



Verjetnost p dogodka A je funkcija informacij, iz katerih računamo p.



Ni "absolutne" verjetnosti.



Verjetnost je relativna.



:D

JeDo

Sem reku če je enaka potem je 1/2

Ni enaka.

Nisem ovrgaval sebe. Še manj ovrgel.

Sicer pa fantje - ne se sekirat - vi boste (večina) tole zapopadlil v največ 24 urah.

Večina doktorjev verjetnostnega računa so za to rabil ene par let.

Cross my hearth. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

Thomas - koliko časa si pa ti rabil ???

No glede tvoje predpostavke da ni istrelil naboja 6 - kar nam nekaj pove. To je predvidevanje, logično razmišljanje, ki pa ne vpliva na matematični izračun. Nam to lahko nekaj pove, ker imamo intuicijo. Ko pa to damo na papir nam ne pomaga dosti.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

OrlyTM ::

Prav lahko pa je prazen naboj 1 in ga zato ni izstrelil, pač sem že v prvo zadel ... to še vedno ne spremeni dejstva, da imata oba odgovora povsem enake možnosti zadetka, glede na dejstvo, da se lahko še enkrat odločam med samo dvema preostalima odgovoroma.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Jeronimo ::

Lahko bi razmišljal tudi , da te hoče namerno zavesti, ker si zadel prazni naboj. On pa bi te rad ustrelil. Torej ne moreš računati na to, da je lahko naboj 6 prazen. Intuicija je zanimiva zadeva. Zmeraj najdeš argumente ZA in PROTI.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Yohan del Sud ::

Thomas spet bodisi:

a) zajebava tupi folk
b) se je zmotil pri uvodnem postu
c) I don't get it

Napisal je da ima Bob dvakrat možnost odgovora. Izbira med tremi vrati od tega pa so ena že odprta. Nikjer ne piše, da je Alici prepustil izbiro, odpiranja teh vrat. Torej je to njen in ne njegov problem.

Iz tega sledi, da ima Bob 100% možnost, da dobi pižoja.



:P

Thomas ::

Probejte tole prevest u svojo domačo komjutorsko špraho in zagnat.





Do



Inc Rund

X = Random(A, B, C)



Input Y



Do

P = Random(A, B, C)

If P <> X then If P <> Y ExitLoop

// ne sme pokazat

// pravega in tudi tistega

//ne, ki ga izbere Bob -

//tolk &egrave;asa se lupa

Loop



Write "Ni, da je: " + P



Input Y'



If Y'=X Then Inc Uganu



Write X, Y', Uganu/Rund



Loop





Yohan!





a) Thomas ankol nobenga ne zajebava.



b) Thomas se samo učas pomot.



ostane c.



8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

Yohan - pravilni odgovor je A.

In res je da bob še ni dvakrat izbiral, kakor mu je bilo dano. Hotel je prvič odpreti vrata ena. Torem mu preostaneta še dve množnosti. Vrata, ki jih je že hotel odpreti in še edina prostala vrata in s tem sigurni zadetek fižola.:P
Bob je v vsakem primeru zmagovalec in s tem novi lastnik fižola.
:\
Kar vsekakor lahko zopet popolnoma zmede vso znanost in zaposli učenjake za nasljednjih par let. Ja to bo to. Bob je zmagovalec kljub temu, da ima le dve možnosti mu uspe odpreti vsa tri vrata. To je odlični paradoks, ki pa lahko vsekakor postane resničen. Sploh če je za vrati fižol, kar nas privede do kulinarike. Je pa seveda možnost, da Bob zavoha fižol in ga ugotovi že s prvim poizkusom, če pa ima še kanček sreče lahko ugotovi katere sorte je in pa letnik. Iz tega lahko sklepamo da je Bob gurman in se je udeležil tekmovanja za najbolj prefinjene vonjave. Na TEJ INTERNET STRANI lahko najdete osnove za mojo teorijo, da pa ni stvar popolnoma iz trte zvita je dokazilo na TEM FORUMU, kjer so že prišli do podobnih ugotovitev.
8-O8-O8-O
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Thomas ::

Oja! Sem jest u prvem postu REKU, da Alice Bobu pomaga. K'r poglejte!

Zajebavaš pa ti Jeronimo - a boš kuhov al boš mislu? ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

GoddessTM ::

THOMAS!
50:50
Jasno in glasno.:)
What a wonderfull world.

Thomas ::


Simulacija 90 partij:



V = Prava vrata

1.= 1. ugibanje

O = Alice odpre

P = Bob se premisli

Z = Zmaga

% = odstotek zmag do tega trenutka



V_______1._______O_______P______U_______%




A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 0

B ______ B ______ A ______ C ______-_______ 0

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 33

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 50

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 60

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 67

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 71

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 75

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 78

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 80

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 82

B ______ B ______ A ______ C ______-_______ 75

B ______ B ______ A ______ C ______-_______ 69

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 71

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 67

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 69

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 65

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 67

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 68

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 70

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 71

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 73

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 70

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 67

A ______ A ______ B ______ C ______-_______ 64

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 65

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 67

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 68

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 69

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 70

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 71

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 72

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 70

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 68

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 69

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 69

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 70

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 71

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 72

C ______ C ______ B ______ A ______-_______ 70

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 68

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 67

C ______ C ______ A ______ B ______-_______ 65

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 66

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 67

A ______ A ______ B ______ C ______-_______ 65

A ______ A ______ B ______ C ______-_______ 64

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 65

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 65

B ______ B ______ A ______ C ______-_______ 64

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 63

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 63

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 64

C ______ C ______ A ______ B ______-_______ 63

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 64

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 64

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 65

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 66

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 66

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 67

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 67

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 68

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 67

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 67

B ______ A ______ C ______ B ______+_______ 68

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 68

A ______ A ______ C ______ B ______-_______ 67

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 66

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 65

C ______ C ______ A ______ B ______-_______ 64

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 65

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 65

C ______ C ______ A ______ B ______-_______ 64

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 65

B ______ C ______ A ______ B ______+_______ 65

B ______ B ______ C ______ A ______-_______ 64

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 65

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 65

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 66

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 66

C ______ C ______ A ______ B ______-_______ 65

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 66

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 66

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 67

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 67

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 67

C ______ A ______ B ______ C ______+_______ 68

C ______ B ______ A ______ C ______+_______ 68

A ______ B ______ C ______ A ______+_______ 69

A ______ C ______ B ______ A ______+_______ 69




8-)

Kot vidimo, Bob zmaga VEDNO - kadar ni uganil že prvič.

Sicer VEDNO zgubi.

A res nihče razen frtudija ne kapira? :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

Thomas - razloži teorijo pri Jonasovem kvizu, ki nikoli ne veš al te zajebava al ti hoče pomagati. Tudi če namigne na nek odgovor, se lahko zopet premisliš.

Recimo:

Rečem da je pravilni odgovor A , voditelj mi reče da pa se nemu zdi bolj verjetno, da je odgovor B. Torej po tvoje imam večjo verjetnost da zadenem če izberem C ali D.

Seveda če predvidevam da me namerno zapeljuje na napačni zadetek. Vendar kakor sem na začetku povedal, lahko ima pa prav!
No je pa res da primer ni ravno identičen Bobu.:\

Po tvojih kombinacijah ima Bob resnično večjo možnost da zadene pravo če se odloči da zamenja odgovor. Po tej logiki ima večjo enostavno zato, ker je imel s svojo prvo domnevo samo 1/3 da zadane, če se premisli pade v 2/3. Razmišljanje je pravilno. Na kvizu se pa to verjetno ne bi obneslo, ker so drugačni pogoji.
Logika Boba se obnese če upoštevaš vse tri možne odgovore. Če bi začel vsako rundo razmišljati na novo , bi bil izračun drugačen.
Se strinjam s tabo, da ima Bob večjo možnost če spremeni odločitev.:)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Thomas ::

Jonas ni Alice. Pravila so drugačna. Kakšna so - sem jasno povedal v prvem postu.



Jonas komentira vse (4) možnosti. Ne odstrani dveh napačnih, izogibajoč se tvoje prve izbire.



Če pa bi - bi bil Alice. Ti pa 3/4 možnosti za uspeh. Kadar pa veš (z večjim faktorjem zaupanja kot 0.75) - si še na boljšem.



(Who the f*** is Alice?) 8-)



No - smo pa že trije - frudi, Jeronimo, Thomas. :D:D

Še kdo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

Bob reče A, Alice mu odpre C, Bob si premisli in reče B. Avto pa je za vrati B. Torej, kljub temu da si je premislil je uganil kje je avto.

Thomas ::

Ja. Pravila so taka. Poglej post No. 1.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Python] Tutoriali za začetnika v Notepad++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7915253 (12347) black ice
»

Matematika

Oddelek: Šola
142979 (2259) lebdim
»

MAT formula

Oddelek: Šola
51503 (1369) shovty
»

matematika

Oddelek: Šola
132540 (514) $%&/()
»

Americas Army 2.3 - Drugi training

Oddelek: Igre
151266 (1091) zvery1

Več podobnih tem