» »

FTP na local kompu.

FTP na local kompu.

Ethical ::

Zdravo!

Zanima me kako postavm FTP streznik? .Situacija je taka:Doma imam dva kompa. Obadva mata XP gor. Mreža je OK. Glavni komp ma direktno povezavo z netom, pomožni(komp na katerem bom postavu FTP server) pa ma na glavnem šerano povezavo.Mam IIS(internet information service).Inštaliru FTP.Zej me pa zanima, kako vstopam prek neta na moj FTP?Ali je to isto kot če bi vstopov na glavnega, npr: ftp://193.25.45.45 , Zej če pr pomožnem vpišem local naslov FTP://192.168.0.2, logicn je d mi ga najde na glavnem, sam a mi ga najde tud na internetu?
... IN še kako bi naredu d bi me prašal za geslo in user(npr, tak k ma volja narjen)?.

Že vnaprej , hvala za cenjene odgovore.

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

bastadu ::

Najprej moreš preusmerit porte na tvojem 'glavnem' računalniku na tistega, na katerim teče FTP server...

Ethical ::

Aha, to sm že naredu, sej drgac itak neb mel odprte poti.Tnx anyway.Uglavnm zej stvar dela.Mam pa še eno vprašanje!Ko se konektam prek ftp-ja na pomožni računalnik, mi indexira mapo.Zej jst bi pa rad, da tist index.html, odpre!, najbrz bom mogu neki naserverju nastavt da ga bo prebral kot index.html, al pa defaul.html,...
mogoče veš kaj o tem Bastadu?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

bastadu ::

FTP protokol je namenjen izključno prenosu podatkov, kar je razvidno tudi iz samega imena (FTP - File Transfer Protocol)... Za odpiranje html-jev si naredi raje web server...

Ethical ::

ja to vem, sam eni majo tko narjen d jim preber *.htm, recmo ftp://ftp.volja.net.Dobr sej če se pač ne da za amaterje, pol kul.Če pa postavm WEb server, kako pa recmo pol IIS-ju povem d mam musko na ftp, linke pa na WEb site?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322251337 (26002) miko22
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161700 (1700) faganel
»

linux server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718423 (7430) #000000
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432741 (2022) flipflop
»

BPFTP server in directory listing (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
503205 (2921) pingec

Več podobnih tem