» »

BSOD-PNF list is corrupt

BSOD-PNF list is corrupt

cole-22 ::

Imam en problem...
Zadnje čase mi zmrzne računalnik (slika zmrzne in v ozadju se sliši zvok, ki je tudi zmrznil)Ko dam reset, mi preden pride nazaj v winse vrže BSOD in napiše PNF list is currupt. Potem moram ene 5× (vmes vedno isti BSOD) ponovno resetirat, da pride do winsow. Potem računalnik spet dela brez problemov. Lahko igram igre ali če ga ponovno resetiram dela normalno. Problem je ta, da mi to naredi 1× na teden ali pa 3× v 1 uri (samo med igranjem iger) Predvidevam, da je problem pri procesorju. Saj če sem odvil se ta problem še ni pojavil (nisem pa 100% ker ta BSOD se pojavi naklučno). Ampak fora je, da mi vsi testi (prime, sp2004, 3DMarki, CPUburn) delajo stabilno brez errorjev!
Kaj bi lahko naredil? Kaj točno naj bi ta BSOD pomenil? Malo sem GOOGLov pa nič pamtnga nism najdu...

pujs ::

PFN List Currupt. premalo voltaze na ramih... men se je to dogajal, ce sm navil komp pa sm meu nizek divider (ala 1/2)... tko da je komp laufu na 270MHz x 10, rami pa na 135MHz... al pa ce so rami mel premal voltaze. Tko da dodaj se 0.1V na ramih, pa se pomoje to vec ne bo dogajal.
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

cole-22 ::

Mislš? Nevem, ker imam itaq rame na 225 3.0v in memtest je stabilen...

PrimozR ::

A joj, kaj jih šparaš? Vemt čez, 3,5 pa 250 MHz :>

cole-22 ::

Jih ne šparam... Neki so "defektni" Če dam voltažo čez 3.2v so errorji ni važno kakšne nastavitve ;(
Drugač pa a ma še kdo kakšen nasvet za tale bsod? Bom probal to kar je pujs rekel samo sem 99.99% prepričan, da ni to!

berta ::

pr men je blo isto in je bla ena ploščica defektna. Memtest je najdu ogromn napak. Verjetn je pr teb isto.

Dr_M ::

sigurno je napaka v ramih.
na moji plati je zal isto (epox), ce dam rame na vec kot 200MHz (katerakoli napetost in timingi), se mi to dogaja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cole-22 ::

Ja najbrš je ena ploščica defektna... Nisem testiral posamezno... Vse kar je 3.2v ali več so errorji. Pa naj bo to na 200 ali 250 :\

cole-22 ::

Dr M, ja napaka je 100% v ramih. Samo DO 3.2v delajo normalno. Recimo sedaj jih imam na 225 3.0v in so stabilni (tako pravi memtest) Če dam na 225 3.2v pa niso več stabilni!

pujs ::

pizda... js moram svoje geil ultra-x bh5 furat na 3.3V pri 225MHz... pri 240 rabijo ze 3.6V! Vedno mam tako sreco ko zbiram komponente... eni pa furajo te rame na 260MHz pri 3.6V... cis adijo.
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

PrimozR ::

3,5 za 257 (littledevil) al pa 3,4 IIRC za 250 1,5-2-2-5.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15110194 (7118) b0r1s
»

Kolko v. na patriotih?

Oddelek: Navijanje
371740 (1210) Pyr0Beast
»

A ma kdo TwinMos Speed Premium PC3500 / DDR433?

Oddelek: Navijanje
201422 (1100) sirotka
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
605165 (3871) Tilen
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1309141 (6869) WhiteWolf

Več podobnih tem