» »

Disk se mi stalno izklaplja, se komu vsaj malo sanja zakaj?

Disk se mi stalno izklaplja, se komu vsaj malo sanja zakaj?

esi ::

Potem, ko sem sformatiral računalnik in namesto XP SP01 naložil XP SP02 se mi je pojavil problem, in sicer: RAČUNALNIK SE MI UGAŠA OZ. DISK SE MI IZKLAPLJA, to pa se zgodi takrat, ko hočem ugansnit delujoče programe na namizju (Window smedia player, Powerpoint, Mozilla, in podobno).

Mogoče kdo ve zakaj se to dogaja:

A je napaka v strojni opremi?
Ali v programski opremi?
So mogoče težave z napajanjem?


Naj povem, da se samo disk izklopi, ventilator pa medtem še vedno laufa.

Prosim za kakršnokoli pomoč!!!!!!:\

mkovac10 ::

Esi meni se je pred parimi meseci začelo dogajati isto, disk sem slišal da se izklopi, včasih se mi je zagnal naprej, včasih pa ne...Potem se je zgodilo to kar si nisem želel, pokvaru se je do kraja. Mel sem ga vmes na servisu 2x, pa so nardil vse teste in mi rekl da je ok...doma pa po nekaj minutah spet ista zgodba.

Svetujem ti da čimprej nardiš back-up podatkov (verjetno si jih že če si naložu na novo), ker jst namreč nisem :(

lp, m

esi ::

Hvala za nasvet.

Prjatli so mi svetoval, naj še enkrat sformatiram rač., pa da bom pol vedu na čem sem.

LP:\

farko ::

Pomisli katere programe si nazadnje nalagal in jih daj pod unistal pa če ne bo tak kot mora biti poskusi formatirat vendar zaščiti podatke kar imaš ker lahko se ti zgodi da res ne bo več deloval disk da je pri koncu.Še prej pa poglej če se ti mogoče disk greje.
farko

_pobesneli_ ::

meni je tudi celal tako da je ugašal in se vklapljal med delovanjem..potem se je en dan šlišalo le ŠT ŠT ŠT ŠT ŠT ŠT glasove iz njega in disk failure ob zagonu..naredi backup dokler še moreš :)
Gregor

||_^_|| ::

Jst sm mel identičen problem, nakar sem odprl kišto in vse power kable malo premetu od takrat ni ne duha ne sluha o ugašanju diska.

BogyX ::

v XP-ji idi izklopi da se ti restarne pri napaki.
To greš na MyComp->Properties->Startup and recovery
Tam izklopi Atumatically restart
in vklopi complete memori dump.
potem daš ok.
in v error reporting (gumb spodaj) izkopi error reporting.
Zdaj bi moral naslednjič dobiti BSoD. Tam bo pisalo zgoraj kaj je narobe (včasih ne piše)
Spodaj pa kdo je povzročil crash.


Običajno je to kak gonilnik, ali pa če si dal kake rame zraven in so potem različni (sam sem imel težave z 2x 512MB 266Mhz in 1x 1G 400Mhz - je delalo točno to, da se je PC naključno resetiral).

Lp
Bogdan

dolenc ::

Probej dat drug prikluček za napajanje v disk, pa fajn ga pritrdi.

Če se disk kar sam od sebe izklopi pa spet zažene(sistem kmalu zmrzne), je to krivo.

esi ::

HVALA ZA NASVETE,

NAREDIL SEM TISTO, KAR SO MI NEKATERI PRIJATELJI SVETOVALI IN SICER ŠE ENKRAT SFORMATIRAL RAČUNALNIK, OD TAKRAT HVALABOGU NE CRKUJE.

UPAM DA BO OSTALO TAKO


LP:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
253026 (2127) Dober dan
»

Problemi z prenosnikom TOSHIBA Satellite M100-165

Oddelek: Operacijski sistemi
111744 (1552) Scorpia
»

izklapjanje računalnika - moder ekran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101224 (1039) bluefish
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246189 (19866) R33D3M33R
»

Gonilniki...

Oddelek: Strojna oprema
441424 (883) Stampl

Več podobnih tem