» »

Problemi z prenosnikom TOSHIBA Satellite M100-165

Problemi z prenosnikom TOSHIBA Satellite M100-165

Brez Gesla ::

Od kolega sem dobil zgoraj omenjen prenosnik na katerega moram naloziti sistem. Sicer so bili na prenosniku ze prej nalozeni XP-ji vendar nelegalni z polno krame, lastnik prenosnika pa mi je povedal da je mel njegov prijatelj izredno velike tezave z nalaganjem windowsov ter to da so mu od parih razlicnih prijeli samo eni.

Nato sem se novega nalaganja windowsov lotil tudi sam in kaj kmalu prisel do tega da je imel tisti ki je pred mano nalagal windowse res hude probleme z tem. Skratka na racunalnik sem probal naloziti 7 razlicnih windowsev, od tega 2xWindows 7(64&32bit), 2xWindows Xp SP3, 2x Windows XP SP2 in 1x Windows XP SP1. Errori pa naslednji:









Kar se tice formatiranja diskov, ustvarjanja particij in potem izbiranja particij je vse vredu, to dela normalno, komplikacije se zacnejo po tistem ko se disk sformatira, racunalnik se resetira in potem errori...

Po daljsem casu se mi je zacelo dogajat ze to da se je pri priziganju racunalnika pokazala le logo slika od ASUSa in potem freeze:|
  • zavaroval slike: bluefish ()

LuGi ::

Ram > memtest

zee ::

2. moznost: disk fuc.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Brez Gesla ::

Spustil skozi memory test, 0 napak.
Nekako mi je ratalo priti do instalacije ki se odvija izredno pocasi potem pa pri 35ti minuti tole:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

odem81 ::

Probaj z hirens boot cd-jem naredit hard format...

http://www.hirensbootcd.net/

jan01 ::

Raje potestiraj disk s proizvajalčevim progamom(seagate, wd,...

Scorpia ::

Očitno bo res nekaj na disku, vsakič ko zapiše na disk, pride do napake v branju. Očitno prihaja do napake v zapisovanju. Če je v biosu naštiman sata native, dej samo na sata in probi win 7 gor dat. Poglej tudi če je kaka funkcija ki upočasnuje disk, glede porabe in jo izklopi.

Vseno mislim da ti tukaj ne bo nič pomagalo, ker očitno z prenosnikom ni ravnal lepo in je glava veselo ob ploščo udarjala. Posledica da deluje nekaj zapisovalnih/bralnih glav in s tem povišana odzivnost diska. Zato tudi počasna inštalacija.
////

luky ::

Zamenjaj disk pa bo stvar rešena. Malo poglej po oglasih imaš disk za prenosnik star 3 mes. za 30.00EUR, se splača.
luky!

Brez Gesla ::

Ce se bo karkoli menjalo na prenosniku tega 100% ne bom delal jaz ker se ze z softwear-om jebem u 3 p.m., naj se z tem zajebava kdo drug. Drugace pa:









Ratalo mi je sicer priti do SE 8 minut do konca instalacije, tam pa se vse skupaj ustavi, tistih 8 minut se vlece v minute, ure, dneve in se nikoli ne konca :|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Brez Gesla ::

Prejle probala z kolegom gor dati zadnjo verzijo Ubuntu-ja in je pri 74% zmrznilo, potem sva ga zagnala iz USB-ja brez instalacije in ze takoj na namizju je nabilo da je z diskom nekaj narobe, ko si se pa postavil na disk je pa nabilo ogromno Bad Sectors tko da sem prenosnik vrnil in ga naj zamenja

Brez Gesla ::

Pravkar dobil se enega prenosnika za ustimat in sicer trenutno so gor Windows7, gospod pa hoce imet gor XP-je. Error je naslednji(sem kar filmcek posnel, upam da se vidi, drugace pa je spodaj se slika errora):






Prenosnik je LENOVO N500(2.0 Intel Dual Core procesor, 3GB rama, 320 disk)

Zadeva je stara 7 mesecev, je pa res da se gor nalozijo BREZ problemov Windows 7, samo jaz rabim XP-je

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Tukaj na forumu večkrat napisano (tokrat za lenovo):

V Biosih sem našel naslednjo funkcijo:

"SATA HDD AHCI Mode:" trenutno je nastavljena na "Enabled". Je potrebno to spremeniti na "Disabled"

Pa če misliš nalagati operacijske sisteme na prenosnikih, ti priporočam mal vel branja na tem forumu, ker je veliko napisan o tem. LP
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperature v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
375329 (2933) barocco
»

XORO DVB-T Receiver HRT 7500

Oddelek: Zvok in slika
123116 (1756) Alexius Heristalski
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497860 (4855) mare87
»

AMD Dragon: HD5850 X-fire & 955BE

Oddelek: Navijanje
51306 (1112) eDDi
»

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

Oddelek: Strojna oprema
333828 (3225) IVo

Več podobnih tem