» »

Katera zvočna

Katera zvočna

mp5 ::

Lep pozdrav! Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem. Kupujem zvočno kartico 20 - 25.000,00 SIT, pa prosim za vaše nasvete. Katera kartica najbolj razbremeni procesor ali so to vse ( sem začetnik) oz. če ima kdo link do testov za zvočne kartice.

AndrewSmith ::

Ce isces zvocno samo da ti razbremeni proc in igra boljse od integrirane bo
SB Creative AUDIGY 4 oem za 17.900sit cisto dovolj.
Lahko pogledas tudi za kako rabljeno Audigy2ZS ki so po 10k sit in je v rangu te
Audigy 4 oem.
Drugace mas pa X-Fi serjo ma je najcenejsa X-Fi Xtreme Music 29.500sit in so bli baje
neki problemi z njo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

-Jani- ::

AUDIGY 4 sem glih kupil, dobiš jo za 13000 SIT.

Šele po nakupu sem na (Creativovih) forumih opazil, da mnogim ne dela mikrofon (ali sploh ne, ali ne dela recimo v Teamspeaku oz. Ventrilu, ali kako drugače);
zgrožen sem opazil, da je tudi pri meni nekaj narobe - no kasneje sem ugotovil, da je problem samo v Creativovem programčku Smart Recorder, saj se povsod drogod mikrofon normalno odziva (ne uporabljam pa TS(2) ali Ventrila zaenkrat).

Drugače pa zazdaj nimam kaj reči čez njo...

mp5 ::

Jaz mikrofon uporabljam pri TS2 in Ventilo? A res ne dela pri omenjenih programih. Prosim za odgovore. Hvala

mp5 ::

A mi res ne more nobeden odgovoriti?

Izi ::

mp5, a si slep ali kaj?
AndrewSmith ti je prav lepo odgovoril.

Trenutne Integrirane zvočne imajo slab zvok in obremenjujejo procesor.
Katerokoli zvočno kartico nad 10k SIT boš kupil bo bolje kot integrirana.

Kot zanimivost pa naj omenim, da je bila najboljša zvočna kartica ravno integrirana.
To je legendarni SoundStorm na NF2 ploščah. Tudi najnovejši SoundBlaster X-Fi serija se še vedno lahko skrije pred njo.

mp5 ::

A si ti slep? Sprašujem če so res problemi pri programih TS2 in Ventrilo.

Eru ::

Poglej tudi kake E-MU 0404 za 27k in ima recimo veliko boljši zvok kot audigiji, mogoče tudi kaki bolj poceni terratec. Nevem pa kako je z zvokom v igricah.

BluPhenix ::

Audigy 2 ZS modan v Audigy 4 pro. Predvsem uporaben je Audigy 4 softver, ki pa večinoma deluje tudi na Audigy1 (in celo na SBLive!, vendar brez EAX), z določenimi postopki. Vsekakor pa je to nekako odličen nakup.

Taki modi lepo pokažejo koliko creative spoh spreminja svoje zvočne -> bore malo, gre večinoma za marketinški hype. Youp Paux je recimo izdal najnovejše driverje za audigy1 ... audigy4, ki temeljijo na driverjih za X-fi. V bistvu samo malo predelajo čip prejšnje generacije (ampak res minimalno) in prodajo naprej.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

denzl ::

jst sm naroču zvočnike logitech z-5500 pa mam zaenkrat audigy1 pa se mi zdi da moja nima thx tehnologije tisti zvočniki pa majo in se mi tudi zdi da jih ne bom mogu izkoristit.zdej me pa zanima kero zvočno mi priporočate od audigy-a pa lahko je tudi z optiko pa za kok dnara se kej prodajajo.ker bom zdej kupu zvočno in zvočnike.

hvala lepa za odgovore

lp
denzl

Zheegec ::

Kot zanimivost pa naj omenim, da je bila najboljša zvočna kartica ravno integrirana.
To je legendarni SoundStorm na NF2 ploščah. Tudi najnovejši SoundBlaster X-Fi serija se še vedno lahko skrije pred njo.

SoundStorm se je že takrat primerjal in se še primerja z Audigy1/Audigy2, je pa res da je pri integrirani možno malo več šuma zaradi statike kot pri ločeni. Ostale integrirane večinoma temeljijo na Realtecovem čipu in so softwerske, precej slabše od recimo SB Live!

Kje si pa našel da se 3 leta star SoundStorm primerja z X-Fi pa ne vem, sem imel SB Live!, Soundstorm in sedaj X-Fi in razlika je očitna v prid X-Fi, tako da se SoundStorm na matični za 30K definitivno ne more primerjati z zvočno kartico X-Fi Extreme Music za 30K (ali boljšimi Elite Pro za 80K).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kato ::

No jaz bi pa vprašal katero zvočno naj kupim, trenutno imam le integrirano, nimam pa namena se ukvarjati z obdelavo zvoka , zvočna naj bo 7.1, uporabljal jo bom za poslušanje glasbe, filmov in internet telefonija. Zvočnike imam ene z THX certifikatom v prihodnjosti pa bom verjetno priklopil ojačevalec in pasivne zvočnike. Hvala za vaše odgovore.

Kato ::

No ravnokar sem kupil X.Fi Xtreme music , samo nisem dobil navodil zraven, kakšna je procedura? Ali moram najprej odinštalirat driverje od realteka , pa isklopit pa potem novo vstavit in priklopit,... Ali morda kako drugače?

Kato ::

Pozabte mojo prejšno izjavo, tale inštalacija je mala malca. Razlika je neverjetna.

Porkadrek ::

Evo, jaz sem kupil Audigy 4 OEM za 12 jurjev pri mimovrste, kjer se jo dobi najceneje v Sloveniji. Z zvokom nisem zadovoljen, če že imaš budžet 25 jurjev, pojdi na xi-fi, ne bo ti žal, verjemi. Če pa ne moreš dat tok keša, pa vsaj Audigy 2 ZS vzemi, ma boljše pretvornike in pozlačene konektorje (v primerjavi z Audigy 4 OEM). Res, nakup Audigy 4 OEM ti odsvetujem.

mp5 ::

Kje si kupil to kartico? in cena prosim.

Kato ::

Za katero sprašuješ? To Audigy 4 boš najdel na enaa ali mimovrste po tej ceni , Audigy 2 ZS na bolhi (se mi zdi da folk , ki je imel prej te menja za X-Fi , cena je okoli 10 k), X-Fi povsod ista cena okoli 28-29 k , lahko pa pogledaš na bolho jaz sem svojo najdel za pod 20 k.

ronaldinjo ::

katero kartico mi bolj priporočate kupiti?
Zvočna kartica Creative Audigy 4 OEM
ali
Zvočna kartica Creative Audigy SE 7.1 OEM
ali mi pa predlagajte kakšno bolšo če je do 10k

uros26 ::

Namen imam kupiti drugo zvočno kartico,ker jo mislim vezat na receiver 7.1 ,podpirati mora:
podpora za DVD audio
podpora za 7.1 zvok v igrah in filmih
podpira 5.1 in 7.1 zvočniške sisteme
predvajanje 24 bit/96 kHz
predvajanje in snemanje 24 bit/96 kHz
Dolby Digital EX dekodiranje
8 analognih izhodov
certifikat THX
CMSS 3D
podpora za SoundFont 2.1 za Midi predvajanje
izhodi:
- Line Out (Front/Rear/Center/Sub)
- Line/Headphone Out (Side)
- Optical in Coaxial S/PDIF Out

cena naj bi bla od 20k do 30k,katero kartico mi bolj priporočate kupiti?

lp
JVC KD-LH 7R,DD-C62,CALIBER VENOM 400V2,ALPHASONIK PMA 1200D,GZNW 12,VESNA VRLA 70Ah,2500A

uros26 ::

a mi res noben ne more odgovorit kero zvočno naj kupim za 7.1 sistem,priklop na receiver in da ima otični,digitalni in koaksialni izhod???

lp
JVC KD-LH 7R,DD-C62,CALIBER VENOM 400V2,ALPHASONIK PMA 1200D,GZNW 12,VESNA VRLA 70Ah,2500A

Fatboyslim ::

Terratec Aureon 7.1 Space

Creative sux zaradi gonilnikov; nasprotno od terrateca ki izdaja odlične gonilnike :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510568 (2693) Machete
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796278 (4745) strumf666
»

Test Creative X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
355423 (3439) Gregor P
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012203 (8091) OwcA
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462199 (1376) igor0203

Več podobnih tem