» »

Ročni radar

Ročni radar

Slashdot - Ameriška vojska se namerava v prihodnosti opremiti z zanimivo napravo, ki bo v urbanih operacijah omogočala vojakom "pogled" skozi do trideset centimetrov debele stene. To pomeni v urbanem vojskovanju veliko prednost, saj bodo lahko s pomočjo naprave ugotavljali, ali so v sobi pred njimi sovražni vojaki in koliko njih.

Naprava je zaradi majhnosti zelo priročna, saj ni kaj dosti večja od prenosnega telefona, za napajanje pa uporablja dvoje baterij velikosti AA. Doseg naprave znaša do 15 metrov v prostor za zidom, obenem pa je dosti občutljiva, da zazna tudi dihanje. Cena tega radarskega daljnogleda znaša približno 1000 dolarjev, prvo uporabo bi naj doživel že spomladi v Iraku, razvila pa ga je DARPA.

31 komentarjev

Pithlit ::

OMG it's Superman! Me zanima če se vid tko... skoz oblekce...

Drgač pa kul zadevca.
Life is as complicated as we make it...

sparklyslo ::

Vse lepo in prav dokler te naprave ne bodo uspeli dobiti razni lopovi in vlomilci :\

Gundolf ::

Seveda, tako kot že vsak lopov okol skače z očali za nočni vid ane?

sparklyslo ::

Seveda, tako kot že vsak lopov okol skače z očali za nočni vid ane?


Ja in ti seveda veš kaj vse imajo dobro organizirane kriminalne skupine?

Night Vision Goggles lahko kupiš v specializiranih trgovinah, poglej si samo ponudbo na netu.
Kriminalci tudi ne uporabljajo orožja, ki ga je razvila vojska (teroristi sploh ne), prisluškovalne naprave, posebne naprave za odpiranje ključavnic ??? :\

V Sloveniji lahko spraznejo celo skladišče z orožjem, ene zadevce v velikosti mobilnika pa ne bi mogli ukrasti/kupiti .. ah dej no.
Sploh pa če zadeva stane 1000 $. Ko jo bodo pa v roke enkrat dobili Kitajci, bo pa stala le še 100 $ :)

pingec ::

wow kul, na kakem principu pa to deluje?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

antonija ::

Vsako stvar se da zlorabit, tko da to ni dober razlog za paniko delat. Ce pa hoce kdo videt vsebino vasega (mojega) doma pa lahko to stori na veliko preprostejsi nacin (in cenejsi tudi) brez high-end gadgetov. Ce mate pa doma res kaj tako dragocenega da ne sme nihce videt pa le na banko v sefe odnest>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

AndrejS ::

To je že RoboCop imel... stara zadeva :D

sparklyslo ::

Ja sej res na banko in sefe sem pa popolnoma pozabil, ti so res povsem varni :D

Seveda je panika odveč...

Verjetno pa bo neka druga firma (ali pa celo ista) začela prodajati motilne naprave, da te takšen radar ne zazne.
Al pa, da v prazni dnevni sobi zazna tank, he, he. Super biznis

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Sparkyslo: ja ne vem zakaj potem sploh razvijajo karkoli, saj bo tako ali tako takoj v napačnih rokah. Res nima smisla. Najbolje, da ukinejo še nože in krepelca, kaj veš kaj se vse lahko zgodi če...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Se pa da verjetno tudi zaznati ta radar. Sedaj bodo teroristi vedeli ali so v hiši ameriški ali kakšni drugi vojaki. :P
sudo poweroff

antonija ::

Ce so v hisi ameriski vojaki se da zaznat tud z CNNom>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Vesoljc ::

wallhack :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BluPhenix ::

Uuuu radar vedno pri sebi, v roki, ali pa še boljše nekje na telesu, po možnosti v bližini reproduktivnih organov. Super!

Potem bo pa en vojak čez 10 let pogruntal da je to škodljivo in se bodo začele ogromne tožbe proti državi.

Ah pa sej itak imajo vojaki toliko škodljive opreme, da je vprašanje kateri bodo dočakali starost 70 let...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

antonija ::

Od kdaj je pa pricakovana starost za vojake 70 let?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tear_DR0P ::

mene bolj zanima kako ločiš civilista od vojaka na radarju in kako civilista od terorista
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tear_DR0P ::

ja v sloveniji je pričakovana starost za moške 70 let :D v penzijo bomo lahko šli pa pri 75
vojaki so v glavnem moški, torej logično sklepanje pravi da tudi oni v glavnem dočakajo 70 let :\
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

necromncr ::

Waw! Sedaj za Alien2 potrebujemo samo se aliene.. pa bazo.. pa planet.. pa vesoljsko ladjo.. YIPPIE!

antonija ::

Vojaka locis od civilista tako, da najprej spustis par bomb na obmocje kjer naj bi se tarca nahajala, pol se helikopterji nredijo en hiter sweep obmocja, nakoncu pa vojaki z rocnimi radarji odkrijejo vse kar se se premika in le-to postrelijo (shoot first, ask later). In ce truplo pri sebi nima orozja ali ocitnih znakov da pripada teroristom (nasitka od Al-Kaide>:D) pol si pac zajebal...

Vojaki so res moski, ampak zivijo manj casa zaradi sluzbe. Tako kot recimo delavci ki vdihavajo kancerogene snovi med delom in prej umirajo (staticno gledano). Vojaki se placani da v vojnih razmerah nosijo glavo naprodaj in s tem se pricakovana zivljenska doba enga pesadinca precej skrajsa in ni vec 70 let.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matevžk ::

Hm, $1000? To se mi zdi ZELO poceni, glede na ostale naprave, ki jih vojska uporablja ...
@BluPhoenix: In seveda sta dve AA bateriji dovolj, da je radar prižgan 24h/dan 7d/teden itd... Ugasnjen radar pa ne vem, če komu škoduje ...
lp, Matevžk

BluPhenix ::

Sej ni treba, da je 24/7 prižgan. AMpak 10 letna uporaba takega radarja tudi po samo eno uro na dan ni prav nedolžna. Čeprav v kolikor oblegaš eno porušeno mesto dvomim, da uporabljaš to 1 uro na dan.

antonija: moje je bilo mišljeno vojak v miru, tako kot je nekako pri nas, kjer so večinoma urjenja in podobno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Keyser Soze ::

Ah kje. Zadeva se bo IMO uporabljala tekom akcije v zaprtih prostorih(bunkerji, stavbe, vozila, razne ovire). Sigurno je prijetneje za vojaka, če ve kaj se skriva oz. koliko se jih skriva za vrati, kot pa da uleti noter na slepo. Koliko jih je pa skritih za prvim šopom trave pa verjetno ne bodo "vprašali" žepnega radarja.

Akcija pa redko traja 24/7. Če ne drugega že zato, ker so v tem času sigurno že vsi mrtvi od lakote.:D

P.S.: Je pa res poceni zadeva. Za ta denar si ga še jaz kupim. Pa bom služil denar z gledanjem skozi zidove. Cirkus frik.

poweroff ::

In ce truplo pri sebi nima orozja ali ocitnih znakov da pripada teroristom (nasitka od Al-Kaide>:D) pol si pac zajebal...
Če ima truplo našitke, potem je vojak. Če jih pa nima je pa terorist - in to terorist, ki se je zakamufliral v civilista. :P
sudo poweroff

bluzich ::

To ni neka naprava, ki bi povedala koliko ljudi je in da bi videla skozi zid. Preberite si originalno novico. Gre za motion detector, ki zazna samo gibanje. Nic stevila ljudi ipd. Lahko zazna tudi macko ali pa mogoce kaksno staro uro z velikim nihalom.

Radar ki "vidi" preko zidu, so pa ze pred kaksnim letom predstavljali neki Izraelci, samo je pa to kar velika naprava in se to kaze bolj neke lise, tako kot npr. kaksni starejsi ultrazvoki ko so hodile nosecnice.

Spock83 ::

Jaz bi spet raje imel "Night Vision Goggles" :D

miroB ::

>Gre za motion detector, ki zazna samo gibanje. Nic stevila ljudi ipd.

Torej, če so grdi grdi teroristi čisto pri miru in dihajo zelo plitvo, ker amere čakajo v zasedi dobi nekaj američanov vozovnico za domov(cargo bay), neglede na tale gizmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miroB ()

kilergas ::

Kaj se vsi neki buniste,..kupite in se igrajte policaje in lopove.To je edino uporabno,da vidis kaj pocne soseda ko zagrne zavese:D

Alec999 ::

Zdej rabmo samo še sovražne aliene in pa cryo beds, razen če ns napadejo na domačem terenu!! 8-)

Spc ::

Pa bomo wallhackali tako kot nekateri pri quake-u.
:P

Alec999 ::

chitrs! ;)

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Musk naposled ponudil pokuk v svoj prvi tunel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13022553 (8441) Meizu
»

ZDA regulirajo brezpilotne zrakoplove

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4114801 (11153) Mare2
»

Robotski stražar z orožjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12912198 (8701) Pyr0Beast
»

Avtomobilizem - prihodnost vozil, + 3 generacija Priusa

Oddelek: Na cesti
234059 (3281) Boeing
»

Motnje z radijskim signalom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82222 (2067) Azrael

Več podobnih tem