» »

7800GT se ne navija

7800GT se ne navija

KrCbelca ::

Hi!

mam problem, ker ko navijem mojo 7800gt se že ob 10MHz čez neki časa zariba, pa morm resetirat.

Mam gor vodno od reserator 1 +, na ramih od grafične mam pa pasivne, tiste modre blokce ki jih dobiš zravn.

idle temp je 42°C, load je 48°C

Kaj je narobe, mal bi pa mol it, ne?
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Mirč ::

lc power;(
lp

Mirč ::

še ma mogoče matična kak molex prikluček
lp

igor0203 ::

Mogoče maš slab stik med blokom in GPUjem. Drgač pa še enkrat karto odklopi iz štroma in jo nazaj priklopi.
S kerim programom pa navijaš?

KrCbelca ::

hm, lc power...

mislte d je to?

kak mislš še 1x prklop na štrom? ka je fora?

na matični mam vse prikloplen, tud molex pa za disketnik

navijam z tistmu, k sm dobil pr driverjih, vtuner

Al sploh obstaja še ker program?

če obstaja plis link!
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KrCbelca ()

Pyr0Beast ::

Ja, mislimo :D
kak mislš še 1x prklop na štrom? ka je fora?
Če je slab kontakt, med molexom in grafo.

Al sploh obstaja še ker program?
Riva tuner, PowerStrip
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igor0203 ::

Ni nujno da je problem v napajalniku, Primož78 laufa 7800GTX na LCju, pa še Optyja navitga na 3GHz... 8-)

Pyr0Beast ::

Primož = Primož :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RC14 ::

Moje mnenje je , da LC Power ni kriv (skoraj 100%) , razen če imaš res ampak res slab primerek. Ne poslušaj vsakega, saj dosti ljudi tukaj blati neumnosti v prazno.

Če ne verjameš, malo poglej kakšne sisteme folk poganja z LC napajalniki, tko da..... pa ne govorim to zato, ker si ga sam lastim, ampak vidim kaj zmore pri meni in tudi pri ostalih uporabnikih.

Samo tko za informacijo:
moj LC power 550W lahko brez problema poganja moj sistem ki je kar požrešen in sicer;
venice 3000+ na 2800Mhz , šel je tudi na 2900Mhz vendar nimam ustreznega hlajenja, pa 2 diska (160+250GB), CDRW, DVDRW, disketnik, tv kartica, dve neonki, zvočna audigy, 5 ventilatorjev na 12V, grafa GTO2@X850XT, prej imel 6800GT navito čez ultro ki je tko za informacijo bolj požrešna od 7800GT), pa dela kot urica tako da lepo prosim da Mirč in ostali ne kvasat neumnosti. Mogoče imate v njegovem primeru prav, ampak močno dvomim, sam moti me to, ko vidim kako vam gre takoj v nos, ko vidite v podpisu da ima nekdo LC napajalnik in je takoj sam to krivo in nič drugega. Mal čudno ane?

Če imate sami neke hude napajalnike in če vam smrdi LC za 7k, še ne pomeni da ni sposoben poganjat takšnega sistema, verjemte z lahkoto poganja.
Ne izklučujem možnosti da ni napajalnik kriv, če ima res slab primerek čist možno, ampak v večini primerov LC naj ne bi bil problem za take sisteme kot ga ima on in podobne, ampak to sem napisal samo zato, ker vidim (še enkrat napišem) kako vam gre nekaterim takoj v nos če je kaj narobe tale LC napajalnik.

KrCbelca:
A to si navijal GPU ali ram na grafi? Poskusi samo eno in nato samo drugo, pa boš videl kakšna je situacija. Poskusi še z kakšnim drugim programom navijat, preveri če ti kaže prav temp (da se ti slučajno ne pregreva kartica), slab stik.... Poskusi procesor odvit-dej na default pa mogoče še kaj izklopi v računalniku da boš imel čim manjšo porabo pa poskusi navijat grafo in če bo v tem primeru šla dosti višje, pol je verjetno res napajalnik kriv. Po mojem kot si napisal da ti zariba in je potrebno resetirat, je verjetno nekaj z grafo, ker če bi bil napajalnik bi prej prišlo do restarta in ne do "zaribanja"-zamrznitve.
no, sej ti bo še kdo drug poskušal pomagat, pa upam da boš zrihtal zadevo.



Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Pyr0Beast ::

Ne poslušaj vsakega, saj dosti ljudi tukaj blati neumnosti v prazno.
Največ napak je ravno zaradi napajanja. S temi Lc-ji je tako, da začne stabilno delovat pri obremenitvi okoli 200W-300W

Če imate sami neke hude napajalnike in če vam smrdi LC za 7k, še ne pomeni da ni sposoben poganjat takšnega sistema, verjemte z lahkoto poganja.
Imam tagana 420W, ki se lahko BP kosa z lc-550W ali več. Pri dražjih napajalnikih je tako, da imajo več zaščit, boljšo regulacijo, aktivni PFC, debelejše povezave (kabli) in kvalitetnejše komponente. Cenejši imajo notri manj vsega. Probaj potežkati kakšnega OCZ-ja in nato Lc. Pogosto pa vidim primere, ko kakšen starejši napajalnik preprosto zariba in s seboj vzame cel komp, zatorej nisem maral tvegati, ker imam na svojem kar pomembne podatke. In ja, s tem napajalnikom sem delal stvari, ki si jih z Lc nebi upal početi.

moj LC power 550W lahko brez problema poganja moj sistem ki je kar požrešen in sicer;
Verjamem da to delo opravlja zelo dobro, ampak si kdaj šel meriti porabo na vhodu v napajalnik? Grem stavit da v idle ne gre čez 140W.

>KrCbelca
Svetujem ti da v ozadju predvajaš glasbo in poslušaš, če se ustavi je vzrok kje drugje, če se pa predvaja naprej je pa zagotovo grafa.

Navijaj z RivaTuner-jem, možno pa je da ti tudi gonilniki delajo težave. Imaš priklopljen konektor za napajanje na grafo?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cole-22 ::

Ja RC14 in Pyr0Beast sta že skoraj vse povedala :D
1.Vse daj na default!
2.Navijaj z RivaTunerjem!
3.Zamenjaj molex priključek z drugim (ne uporabljaj deljenega priključka)!
4.Odklopi par stvari, ki jih nujno ne rabiš za pogon PCja!
5.Temp. spremljaj z RivaTunerem, ker ima RTmonitor in ti kaže temp. med igranjem!

Napajalnik 100% ni prešvoh! Edino, da bi bilo kaj narobe z njim.

KrCbelca ::

ok, hvala za nasvete...

hehe, z riva tunerjem sem ugotovil, da je možno navijat za 2D in 3D...

Navijam sam 3D, 2D itaq ni potrebno ane?

Bom probal z rivatunerjem navit pa probat kak test skoz dat pa da vidm. Muzka že špila :D


'll be back with reports..
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

cole-22 ::

2D ti ni treba navijat!
In je kaj bolje?

RC14 ::

Napajalnik 100% ni prešvoh! Edino, da bi bilo kaj narobe z njim

no, vsaj nekdo ki ve kaj govori :D in tudi dobro ve, da ni napajalnik kriv , razen seveda če je kaj narobe z njim, drugače pa LC 550W za šalo poganja takšne sisteme kot je zgoraj naveden in tudi še bolj zmogljive.

KrCbelca:

Ti pa le poročaj če si kaj dosegel oz odkril.


Lp

SpIcA ::

Zakaj pa u 2D nebi navijal..... Če imaš navito se mi zdi dokaj logično da imaš use navito 2D in 3D.
Ker po moji logiki ni zdravo da tista frekvenca jedra skače gor pa dol....
P4 RULZZZ!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpIcA ()

cole-22 ::

Tvoja logika ni zdrava ;)
Zakaj bi se grafična "matrala" v 2D, če ji ni potrebno?
2D se ne navija...

SpIcA ::

V 2D načinu se tudi če je navita ne "matra" kaj dosti kot če ni...
P4 RULZZZ!

cole-22 ::

Ti že veš :\

macgajver ::

a ni tud nekej na temu da se napajaln kabl od grafične prklop čim bl direkt na napajalnik no sej to je tud za ostale komponenete priporočliv
tenstan krompir je pa zakon

Pyr0Beast ::

Je nekaj na tem
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jan987 ::

glede lc powerja. Sem progal enkrat navit to grafo pa sm pršov do 425 pol sm pa nehov

MasterMiG ::

Veš kaj jani, razlog za to definitivno ni LC power. Če ne drucga, poglej samo veliko število nas, zadovoljnih uporabnikov! Osebno poznam 11 ljudi, ki mamo lc6550, vsi mamo zlo požrešne in navite komponente not, pa vsem lepo dela. Clo mojmu sosedu, pa ma opterona 146 pa 7800gtx sli in vse solidno navito. Res je, da je teoretično vsak tagan boljši, ampak v praksi se pa ta superiornost redko pokaže. Sej ne rečem, če se ti ne zdi škoda 25 kosov in več zmetat za napajalnik, pol itak da kup tagana. ;)
There is nothing to fear but the fear itself.

cole-22 ::

pa ma opterona 146 pa 7800gtx sli in vse solidno navito.

Ja kot sem že rekel LC je soliden napajalnik in poganja marsikater PC, samo to so pa buče...
Opterona + 7800GTX v SLI + vse navito no to so pa buče...
Reč mu nj, da kakšne slikce, da mi vidmo to!

Jan987 ::

ja sej jest sm čist zadovoljen

sirotka ::

mah vi ste vsi butlni:) Mam lcja, pa linije max nihajo 0,3% ob obremenjenosti. Primož normalno laufa opterona+7800, ampak ne...takoj je lc kriv. Si pogledal, kak maš stik med blokom in gpujem? Kake maš temp. od grafe?

Pyr0Beast ::

In ,kako si nameril teh 3%?
Tole je 0.4V na 12.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sirotka ::

najprej occt, je kazal zlo mala nihanja
potem pa še multimetr

GaS ::

Ja ce je on prav napisal( se pravi 0.3% odstopanja), pol je to 0.04V nihanja na 12V liniji, kar pa ni veliko;) Meni Antec 480W niha na 12V od 11.78-11.71. Se pravi po teh 'meritvah' je moj se slabsi, kar se pa ravno ne bi strinjal, ker sem prej posedoval LCja, in so mu bolj nihale, plus da so bile nizje napetosti. Seveda pa je malo razlike med sebi enakimi modeli, kar se pa kaze predvsem v sami kvaliteti izdelave. Vendar za te novce si lahko vec kot zadovoljen. Moje mnenje pa je, da tukaj ni govora o slabem napajalniku, temvec vzrok tici drugje. Diplomatsko povedano;)

Mirč ::

krcbelca probaj z boljšim napajalniko,če imaš možnost.
lp

Jan987 ::

jest mam v enem compu lc 6550 v drugem pa lc 6550g pa je drugi VELIKO tišji in linije nihajo za 1,44-1,46, pri navadnem (ne g) pa skoz skačejo gor pa dol

macgajver ::

krcbelca probej procesor pa use kar mas do sedaj navito na normalo dat pa se poj lot grafične ker možno je k sm vidu da mas na amdju frekvenco 2650 sam ce nis kej s mnozilnikom in volti igrou nebi smel bit problem ce se pa si pa mogoc zarad tega kej jebe.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

MasterMiG ::

Jani123, pol je pa s tvojim prvim LCjem očitno neki narobe. Ker nihanja so minimalna. Sej sm v prejšnem postu napisu, kaj en frend poganja. Pa niso buče. Sploh pa mam js tut Anteca 480W, in sm jih testerou, v mašini od bratranca (Prescott 3.8@4.5, X850XT PE Crossfire) Antec zmrzne v 3dmarku pr 4.3 frekvenci, LC 6550 pa lepo pride čez. Pa sej, brezveze, js tut ne bi hvalu LCja če bi dal 30 kosov za napajalnik ne bi bil v praksi bistveno bolši od unga za 7.
There is nothing to fear but the fear itself.

RC14 ::

Pa sej, brezveze, js tut ne bi hvalu LCja če bi dal 30 kosov za napajalnik ne bi bil v praksi bistveno bolši od unga za 7

Dobro napisano.:D

krcbelca: Si že kaj ugotovil oz zrihtu, poročaj malo, da vemo kaj je bilo krivo, si kr usahnu.:D


Lp

KrCbelca ::

se opravičujem, sm se nekak v zemlo vdru, kriv nism jest, krivi so prfoksi!

Bom zdej ko sm končno mal zadihov spet probov z grafično kj.
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

joza20 ::

Mam isto 7800gt pa bi vprašal kako se voltaža zvišuje oz. kdaj in zakaj je to potrebno.
Moram frekvenco pci-e tudi zvišat ? (dfi ultra-d)
LP

macgajver ::

glej ce mas res hud hlajene pa navijes do konca da noce vec naprej navit pa se navadn dela povisej voltazo pa bos uhk se mau naviu
to j to pomoje
tenstan krompir je pa zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC6550GP mi ne navije graficne

Oddelek: Strojna oprema
291552 (1107) janezek101
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710821 (6844) tiborrr
»

GF 7800 gt Pomoc

Oddelek: Navijanje
191379 (913) Skankulja
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711281 (7423) Alec999
»

zahteve 7800GTX

Oddelek: Strojna oprema
451559 (928) VASkO

Več podobnih tem