» »

LC6550GP mi ne navije graficne

LC6550GP mi ne navije graficne

janezek101 ::

Kupil sem LC6550GP, pa mi v everestu pokaže manjši gpu takt kot s prejšnjim napajalnikom ki je bil sicer 360W.
A se da to popravit ali naj grem zamenjat napajalnik, in če, katerega naj kupim?

Lp

kixs ::

Daj nazaj stari napajalnik :P Ce mislis, da je res napajalnik kriv 8-O

janezek101 ::

Stari je fuc.

igor0203 ::

Od kdaj pa napajalnik navija grafično? 8-O :\

janezek101 ::

Ja sory, narobe sem napisal temo. NAPAJALNIK (LC6550 550W GP - dvolinijski) NE DOVAŽA GRAFIČNI (6600GT XT) DOVOLJ VOLTAŽE, SOKA, ENERGIJE, etc.
Je pa neka šparalna verzija napajalnika, pa dve liniji ima. A je možno, da nima obeh linij omogočenih?

A se kako drgač zrihtat da se mi bo grafična navijala to se prav da ji bo napajalnik dovažal več elektrike.

Lp, janezek101.

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

A ima grafa mogoče dodatno napajanje. Če da, poglej če je dobro priklopljeno. Vsekakor pa ni kriv napajalnik.

igor0203 ::

6600GT nima dodatnega napajanja. In tvoj napajalnik nima nobene veze s tem,da so se ti frekvence znižale.

dejansan ::

hm, 6600gt na agp-ju ima dodatno napajanje

povej ali imaš agp ali pci-e grafiko
dejansan

janezek101 ::

pci-e imam...

janezek101 ::

Včeraj sem uporabljal napajalnik Chieftec 360W in grafično sem navil brez problema na 610 core in na 1179 rame. V 3DMarku je pokazalo temu primeren rezultat. Danes pa sem uporabil novi napajalnik LC6550 GP in grafično sem laufal na istih frekvencah kot včeraj. Tu pa nastopi težava. V Everestu mi pokaže takt core 551Hz (na defaultu je takt 550Hz), kljub temu da je grafična navita (na 610). V 3DMarku tako dobim tudi ogromno točk manj. To se dogaja odkar sem kupil napajalnik LC6550 GP.

še everest:


Lp, janezek101

Zgodovina sprememb…

janezek101 ::

Spet sem vklopil Chiefteca, na kateremu pa pokaže pravo frekvenco jedra. Nekaj mora biti narobe s tem LC 6550 GP napajalnikom.
A kaj?

TRIROG ::

a ni stari fuč?

janezek101 ::

Stari, ki je fuč ni noben od teh.

Torej, kako je mogoče, da ko zamenjam napajalnika, da mi grafična v 3dmarku s chieftecom 360W pokaže več točk kot pa z LC 6550 GP?
Oboje na isti frekvenci, samo da Everest ne prikaže navite frekvence, ko imam notri LC 6550 GP napajalnik.

Lp, janezek101.

KandazaR ::

Probi lc-ja sprobat še v kakem drugem compu.

janezek101 ::

Te možnosti na žalost nimam. Moral bi dati v računalnik z bolj ali manj isto konfiguracijo, da bi videl kako se bo tam obneslo.

Tega pa nimam. Lahko dam v 5 let star računalnik, a tam tista grafična ne potrebuje toliko elektrike in ne bo nobene razlike med katerimkoli napajalnikom.
Če je seveda res to, da ta LC ne daje dovolj elektrike grafični.
A je komu jasno, kako lahko na sliki zgoraj prikaže tako frekvenco v GPU takt (551hz) ko spodaj piše, da je navit na 601. Pa v 3dmarku mi prikaže dosti manj točk, kot s chieftec napajalnikom...

Lp, janezek101.

The B ::

Hmmm... Sej v everestu piše da maš performace 3D takt 610. Everest pa ni 3D program in tako velja standard 2D takt. 551 pa je ker vedno pride do manjših odstopanj.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

janezek101 ::

Ja, samo ko priklopim (sposojenega) Chiefteca gor, mi pa pokaže toliko, kot sem navil. V čem je torej problem?

borg2210 ::

kupi napajalnik, ne LC... LC je zalitev za napajalnike. poglej samo amperazo in ti bo jasno vse... LC napajalniki
so tihi in poceni...fajn... nabavi si napajalnik ko dela in ko lahko navijas z njim. kak supermicro. 450W...
sicer je malce drazji (cca 110/120€)
...ali pa enermaxa ce ti je pomembno kak zgleda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borg2210 ()

Calligula ::

Borg, bodi faca in mu ponudi, da mu kupis drazji napajalnik in ti rabi vrniti denar, ce ne bo dosegel boljsega rezultata kot z LCjem.
Daj denarnico tja kjer te je sam gobec pa bo.

Folk poganja precej precej bolj pozresne sisteme navite do konca na tem napajalniku in verjetno gre pri tebi za nek softwerski glitch.
Nasploh pa je pri racunalnikih v 90% primerov za kake anomalije in okvare kriv software.

Tudi tu gre skoraj zagotovo za softwerski problem samo se nisi pogruntal kaj narobe delas.

bluefish ::

se strinjam. Tudi sam imam LC 550W na DFI nF4 plati, z navitim procom, grafično, tremi diski in deluje brez težav. Tudi linije so stabilne,...

janezek101 ::

Kako pa to softversko napako popravm? Samo vklopm ga, pa dam test v 3dmarku pa dobim manj točk. Če pa ga izklopim pa priklopim chiefteca(ki je od prijatelja), dela pa vse normalno, pa normalne točke dobim...

Resno, cist obupan sem. Zdaj hocem prodati tega LC-ja, pa kupiti Chiefteca, kljub temu, da ni prvovrsten napajalnik, ampak vsaj dela!
Če se da, bi zelo rad popravil tega LC-ja, saj sem že vse bužirke dal gor pa uredil kable za znort lepo. Pa tudi škoda mi ga je prodat, ker bi takoj zgubil 20% cene.
Če se komu kaj sanja kako to zrihtat ga častim virtualno pivo :) Union al Laško men je vseen. al pa kr 6-packa...

Sej v temi sem že vse napisal kako mi ga serje, da z LC-jem dobim ca. 200 točk manj kot če priklopim chiefteca. Pa v Everestu mi pokaže z LC-jem, da realni GPU takt sploh ni 601 kot imam navito, ampak 550 kot je default original.

Nevem a obstajajo "driverji" za napajalnik al kšn program k kej modificira napajalnike? na to se ne spoznam kej dost, ker dokler so mi napajalniki delal se nism obremenjeval z njimi kej preveč.

A se komu kej zdi kako bi lahko to popravu?

blueFish, a si z Rivo navijal grafiko? mogoče nista riva pa LC lih v sožitju...

Lp, janezek101.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

sem navijal z RivaTunerjem in je vse tako kot mora biti.

janezek101 ::

Jao... Mogoče je pa ta LC6550 GP.. GP kot Green Power k neki špara z elektriko, pa to, da ma dve liniji?... Lahko, da je ta GP pa to dvolinijstvo en drek.

Cingular ::

jezus kake čuješ tu. če je moj lc550gp dovolj močan za navit sistem v podpisu, pol bo za tvojo 6600gt verjetno tudi:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

minime ::

Nesi ga v trgovino kjer si ga kupil in menjaj za drugega.

TRIROG ::

ej janeze ti si pa o tem naoajalniku in grafični pisal v 1000 in 1 temi ?

dej se mal pomiri no ....

sam cakam kdaj bom o tem bral v nvicah al pa pritozbah in pohvalah trgovin

The B ::

Še eno idejo mam:
Probi navit še low power 3D. In če bo to pomagal pol vsaj veš kje tiči zajec.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

janezek101 ::

V RiviTuner mi noče naviti če dam Low power 3D. Tistih drsnikov se ne da premaknit...

V dveh temah pa res, pa še to zato ker je pač naneslo na to...

janezek101.

borg2210 ::

gobcam?... tudi prav. mogoce res, mogoce sem pa sam in se en kolega res taki gobci, da smo kupli
LC in nic ni delalo kot bi moglo, z boljsimi pa je. ne recem da ne dela, pravim da ne dela kot more
ce ne ves al mam jaz prav al ne, si sposodi od koga kaki mocan napajalnik...

da pa bo Calligula malo razmislil, pa;
ce se slucajno nahajas v LJ prihodnji teden, ti z veseljem ponudim, da se dobiva, pa sprobas moj
napajalnik in ugotovis ce je napajalnik kriv. velja ? =)

janezek101 ::

zrihtu sm. zdle tole minuto. Hvala vsem za pomoc :) predvsem pa Caliguli. Resetiral sem biose po tvojem nasvetu... Najpreprostejše rešitve so najboljše :)
Borg2210 hvala za ponudbo, to bi bila verjetno moja zadnja resitev preden bi prodal LC-ja, ce ga ne bi zrihtal. Res nevem kako je s temi LC-ji. Prvi LC sem skuril teden nazaj. Nato sem (najbrž zaradi nizke cene) kupil še enega LC, ki mi je potrdil slabo mnenje o LC napajalnikih.

Zdaj, ko sem zrihtal zadevo imam malo boljše mnenje o Lc napajalnikih, a vseeno ne dovolj dobre, da bi ga kupil še enkrat.

Torej, resetiral sem biose in zadeva dela... Zadnje dni sem pa tudi zgubil živce za pet let življenja.

Še enkrat hvala lepa vsem za pomoč. Ne morem verjeti, kako lahko en napajalnik, brezčipovna zadeva, dela take težave.
Zdej pa grem z užitkom navijat grafično, ostal sem pri 601/1169 ( po defaultu 550/1120) preden mi je napajalnik sral =)

Če se mi kdo pridruži častim vse hladno virtualno pivo :) zame enga tavelzga Puntigamerja :)

janezek101.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna kartica ?!

Oddelek: Kaj kupiti
382170 (1614) IksPEEkju
»

Napajalnik Chieftec 410W ali Power LC6550 550W

Oddelek: Kaj kupiti
262585 (1752) Lynx
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
161254 (1008) janezek101
»

7800GT se ne navija

Oddelek: Navijanje
352135 (984) macgajver
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
331627 (1013) MadMax

Več podobnih tem