» »

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Obremenitev pred in po vklopu strojne pospešitve dekodiranja

vir: AnandTech
Slo-Tech - ATi je skupaj s predstavitvijo zadnje družine kartic X1000 (jedro R520), demonstriral tudi strojno pospeševanje H.264 dekodiranja. Vse od te predstavitve nVidia trdi, da bo to možno tudi na njihovih grafičnih karticah.

Dokaz smo dobili na letošnjem CES, kjer je nVidia prikazala, kako uspešen je lahko GPU pri razbremenjevanju dela glavnega procesorja. Za demonstracijo so uporabili izredno uspešen in dokaj poceni GPU, v tem trenutku spodnjega-srednjega razreda, Geforce 6600 GT. Do vklopa strojne pospešitve sta bili obe jedri procesorja (Pentium D 830) 100% obremenjeni, po vklopu pa je obremenitev CPU-ja padla na približno 50%, kar je lepo vidno na spodnji sliki. Nvidia poudarja, da bo razbremenitev večja, če bo uporabljen hitrejši in zmogljivejši GPU. Pospešitev do ločljivosti 1080p bodo omogočale vse kartice družine Geforce 6 in 7, neodvisno od vodila (AGP ali PCIe).

Da bi lahko strojno pospeševali H.264 vsebino, morate imeti s tem združljiv InterVideo WinDVD ali CyberLink PowerDVD in gonilnike, ki bodo omogočali pospeševanje. Nvidia obljublja, da bodo gonilnik na voljo v naslednjih dveh ali treh mesecih.



Še povezava do izvorne novice: klik!

29 komentarjev

neoto ::

Zanimivo, kar naj pohitijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

Jaka83 ::

Končno!

CaqKa ::

kje pa je kakšna primerjava z ati?
kuglvinkl a zagovarjaš samo nvidio?

megabit ::

a to pospesuje samo dekodiranje, al tudi nasplosno?

Dr_M ::

kuglvinkl a zagovarjaš samo nvidio?

OMFG!!!
clovk napise novico o neki novi stvari in potem letijo taki butasti komentarji... :\

Quikee ::

Ja koncno..

a to pospesuje samo dekodiranje, al tudi nasplosno?
Samo dekodiranje.. isto kot ATI.

CaqKa ::

>>> clovk napise novico o neki novi stvari in potem letijo taki butasti komentarji...

glede na to da se z kodiranjem dosti ukvarjam me zanima neko objektivno mnenje katera karta je boljša...

Romčy ::

Ja tudi mene zanima če pomaga tudi pri kodiranju. Po moje da ja, če zna odkodirat zna tudi kodirat, pač odvisno od programa . Al, sem ustrelu mimo?

Dr_M ::

glede na to, da je zadeva se v fazi razvoja, potem je sigurno pricakovat mnozico primerjav ze, mar ne? :\
ce si v to tok preprican, mas se vedno google.

HardwareMaster ::

CaqKa, lahko bi malo lepse in bolj spostljivo napisal. Ce se tu izvedel za to zadevo, bodi vesel da je nekdo napisal o tem in da si ti lahko prebral, ne pa da ga napdes na tako grd nacin kot si storil to ti.

Malo premisli o tem.
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Quikee ::

Ja tudi mene zanima če pomaga tudi pri kodiranju. Po moje da ja, če zna odkodirat zna tudi kodirat, pač odvisno od programa . Al, sem ustrelu mimo?

Ni cisto tako saj pri kodiranju delas dosti vec in cisto drugacne stvari kot pri odkodiranju. Ce kartica podpira fukcije, ki se uporabljajo le pri odkodiranju ti to pri kodiranju cisto nic ne pomaga. Drugace pa mislim, da so kartice iz obeh taborov zmozne asistirat pri kodiranju ampak trenutno se ni software-a in specifikacij, s katerimi bi to bilo mogoce. ATI je sicer izdal H.264 kodirnik, ki naj bi uporabljal tudi graficno kartico ampak se je izkazalo, da je stvar cisto software-ska, ne uporablja vse zmoznosti AVC in daje slabe rezultate proti x264 in ND AVC.

All ::

če smo čist pošteni je to nvidia že od same splovitve 6. reklamirala progamibilno pomoč pri kodiranju...sam se to ni nikjer poznal :-(

Quikee ::

All: Mas prav tudi ATI se je "vazil" s tem. Sicer pa dokler bosta oba skrivala kako se to naredi in ne bo podpore v gonilnikih tako dolgo ne bo nic s tem.

kuglvinkl ::

CaqKa: ATi je kazal podobne rezultate. Bosta pa oba proizvajalca v kratkem predstavila na tem področju mnogo rešitev. Do začetka poletja nekako.
Your focus determines your reallity

GaS ::

Se pravi bo verjetno ATi izdal gonilnike tudi za kaksne starejse GPUje, ne samo za R520 in novejse?

64202 ::

> Ja tudi mene zanima če pomaga tudi pri kodiranju. Po moje da ja, če zna odkodirat zna tudi kodirat, pač odvisno od programa . Al, sem ustrelu mimo?

Razen za rot13 to skor nikjer ne vela :))
I am NaN, I am a free man!

Senitel ::

Da bo na GeForce 6 in 7 to nekako možno se ve že od splavitve teh dveh družin, ker imata obe seriji programabilno enoto namenjeno za obdelavo video posnetkov (PureVideo).
Kaj vse bo podprto (samo dekodiranje ali tudi kodiranje) pa je sedaj odvisno od tega kako zmogljive so te enote in kaj bodo pri NVIDIJI naredil z driverji, tudi kodiranje ni izključeno.

ATI-jeva rešitev je po drugi strani "hard wired" in ne morejo programsko dodajat dekodiranja in kodiranja kodekov (torej strojno dekodiranje na čipih pred R520 odpade).

Spc ::

Če mene vprašate je dovolj dobra slika v MPEG-2 in sicer wide v vsaj 8000kbit video + audio.
MPEG-2 pri 1024x576 pixlov je več kot dovolj in ni CPU požrešen.

Ta H.264 pa ni nič druga kot samo hudi algoritmi in računanje in z tem rabimo nevem kako hudi cpu in gpu za dekodiranje takih kodekov.
:)

chuck ::

Jst sem zadnjo epizodo Stargate Altantis dobil kodirano s H.264 (720p). Velikost 1.1GB.
Kvaliteta slike je več kot odlična in nobeden DVD ji ne pride niti blizu. Na mojem procesorju AMD 64 3200+ in grafični Radeon X800 je opremenitev procesorja okoli 70%.

Upam, da bodo filmi na HD-DVD ali Blu Ray zgledali vsaj tako dobro in na večjem ekranu se kvaliteta močno opazi.

Mr.B ::

Še zanimivost z Visto : ATI Prefered.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Crimson_Shadow ::

A to velja tudi za serijo 6800 v kateri PureVideo sploh ne dela (je "fizično" izklopljen)?
We create worlds

Dami ::

Dal sn 80jurjev za 800xl in zdaj mi bo x1000 bolše špilala HDTV kot moja. To je zadna ati grafa kar sn jih kupu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Vesoljc ::

hehe, takle mamo pravijo :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Quikee ::

Naredil sem nekaj hitrostnih testov z trenutno aktualnimi H.264 (software only) dekoderji (za merjenje sem uporabil Haali TimeCodec). Testiral sem pa na nenavitem Athlon X2 3800+ z in brez uporabe dveh procesorjev. Med dekoderji le Nero efektivno uporablja 2 procesorja, FFDshow in CoreAVC pa ne.

Rezultati:

TheGreatestGame_HD_AVC.mp4 (1080p, Main Profile AVC, CABAC) - renderer: VMR9
CoreAVC(DC): real: 78s / FPS 47.1 / dFPS 46.9
CoreAVC: real: 87s / FPS 44.9 / dFPS 42.1

Nero(DC): real: 102s / FPS 52.6 / dFPS 35.7
Nero: real: 143s / FPS 62.3 / dFPS 25.6

FFDShow(DC): real: 143s / FPS 26.0 / dFPS 25.6
FFDShow: real: 148s / FPS 25.4 / dFPS 24.7

batman-ateme-3500k-hp.mp4 (1280x544, High Profile) - renderer: VMR9
CoreAVC(DC): real: 37s / FPS: 98.3 / dFPS: 91.5
CoreAVC: real: 42s / FPS: 97.0 / dFPS: 81.8

Nero(DC): real: 43s / FPS: 139.6 / dFPS: 80.2
Nero: real: 59s / FPS: 157.6 / dFPS: 57.9

FFDShow(DC): real: 58s / FPS: 60.1 / dFPS: 59.5
FFDShow: real: 62s / FPS: 59.7 / dFPS: 55.6

x264MP_IceAge_720p_1250.mp4 (720p, Main Profile) - renderer: VMR9

CoreAVC(DC): real: 22s / fps: 94.1 / dfps: 91.1

Nero(DC): real: 28s / fps: 163.7 / dfps: 73.0

FFDShow(DC): real: 36s / fps: 56.9 / dfps: 55.8


x264HP_IceAge_720p_1250.mp4 (720p, High Profile) - renderer: VMR9

CoreAVC(DC): real: 22s / fps: 95.2 / dfps: 92.0

Nero(DC): real: 27s / fps: 169.6 / dfps: 75.7

FFDShow(DC): real: 36s / fps: 57.0 / dfps: 56.1


Ce zeli kdo testirat kako hitro njegov CPU odkodira H.264 si lahko nalozi:
zadnji Haali Matroska Splitter (podpira tudi MP4 in druge kontejnerje)
Haali TimeCodec (za Nero Video Decoder-ja je potrebno timeCodec.exe preimenovat v recode.exe)
CoreAVC (kodek je potrebno registrirati z ukazom "regsvr32 CoreAVCDecoder.ax")

Zelo zanimivo bi bilo videt, kako se pri testiranju odnese ATI-jev H.264 dekoder, ce ga kdo ima. In pa seveda NVidia H.264, ko bo le ta na voljo.

Duke Nukem ::

blue ray pa hd-dvd bosta imela ta kodek :))
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

CaqKa ::

hvala kuglvinkl, še bolj pa senitelu. iz tvojega pisanja namreč sklepam da je trenutno potem bolje vložiti v nvidio, kar se tega področja tiče saj bodo bolj prilagodljivi?

kuglvinkl ::

Ja, edini catch je v tem, da se izogneš zelo starim kartam okrog NV40, ker so imele Purevideo izključen. ČE kupiš zdaj novo, te to seveda ne bo doletelo.

Sam bi pogledal vsaj za 6600 GT, če rabiš to. Oz. ko bodo na voljo gonilnik, bo zunaj že nova družina, 7600 denimo.
Your focus determines your reallity

CaqKa ::

še prej nucamo hdtv vsebine. brez njih si ne morem nič...
razn da grem 3D igre kodirat na hdtv :)

Senitel ::

To da je PureVideo na NV40 (GeForce 6800) izključen ni čisto res, je pa res da ima ta kartica določene probleme z PureVideo (hardwareske narave). Ali bo H.264 dekodiranje šibalo tudi na 6800 bo pomojem treba počakat da pridejo ti driverji ven.
NVidia je itak pošteno zgrešila s tem, ko je PureVideo izkoriščal le njihov lasten predvajalnik (ki niti ni bil zastonj) in to se sedaj popravlja, ker bodo programi ala PowerDVD začeli počasi izkoriščat PureVideo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

grafična passive AGP HDx.264 ?

Oddelek: Strojna oprema
19909 (909) DeletedUser
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
242766 (1919) herkulx
»

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
294605 (3434) Senitel
»

Sušlja se o ATIjevem čipu R600

Oddelek: Novice / Grafične kartice
263850 (2702) strictom

Več podobnih tem