» »

grafična passive AGP HDx.264 ?

grafična passive AGP HDx.264 ?

PujsaPepa ::

Star PC imam, zato nujno rabim AGP graficno brez vantilatorjev, da bo čimtišji PC, ampak da ima grafična že v sebi strojno podporo za HD x.264.
Obstaja kaj takega ? prosim za link...

Ima kdo že tudi praktične iskušnje: ali potem uspesno tečejo 8000kbitrate .mkvji na starejših 1 Ghz mašinah ?

kiFni ::

Ne, ne tečejo. Jaz sem mel GF 6600gt in procesor 1.47GHz pa je štekal. Grafa naj bi bla dost močna samo proc ni bil. Mislim da mora bit vsaj 1.8 če ne več. Za ram pa nevem kok ga porab.
Skratka na tvoji mašini 1GHz, HD video ne bo šel čez.

jest10 ::

Išči HD 2400PRO na AGPju.

videofrik@ Moč grafične NIMA VEZE s tem, ali zna dekodirati HD X.264. ali ne. Prav tako moč procesorja skoraj nima nobene veze pri dekodiranju, če ima grafična dobro strojno podporo le temu.

1GHz mašina z lahkoto poganja HD filmčke, ob pravi grafični

Kato ::

Obstaja 2600XT pasivka, ima strojno podprto x264 tako ,da bo delalo na tvojem kompu. Prednosti pred 2400pro in 2600pro so glajenje robov, odstranjevanje šuma ter tudi precej boljša je kar se tiče igranja. Drugače pa pride na AGP tudi 3850 256Mb, ta ima pa še HDMI s 5.1 zvokom ter strojno VC1 odkodiranje, ter seveda je v igrah nekajkrat boljša kot 2600XT. Nevem pa kdaj pride ven, pred novim letom skoraj sigurno ne.

jest10 ::

Obstaja 2600XT pasivka, ima strojno podprto x264 tako ,da bo delalo na tvojem kompu. Prednosti pred 2400pro in 2600pro so glajenje robov, odstranjevanje šuma ter tudi precej boljša je kar se tiče igranja

Daj ne kotali buč! 2600XT se v ničemer ne razlikuje od 2600PRO, razen v višjih frekvencah. Prav tako tudi nima niti ene funkcije več, kot 2600PRO/2400PRO

Kato ::

Nič ne nabijam Vir

jest10 ::

Preberi svoj vir znova...
Pa če ti ne gre angleščina, si najdi nekoga, da ti prevaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

strictom ::

jest10, poleg tega da ima enkrat hitrejši ram, 200Mhz hitrejše jedro, GDDR3 oz 4 namest GDDR2, ni kake razlike ne.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jest10 ::

Govorimo slučajno o hitrosti GPUja in rama, ali o funkcijah, ki jih podpira?
Seriji 2400 in 2600 sta po podprtih funkcijah do pike identične med seboj.

strictom ::

V vseh testih je 2600XT zmlela nVidio. Zmanšuje obremenjenost procesorja in post-procesiranje slike je veliko boljše kot pri zelenih.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

jest10, 2400PRO ni bila sposobna predvajati videaa pri resoluciji večji od1440, 8400GS je imela pa probleme z gonilniki.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Kato ::

While the low-end 2400 PRO and 8400 GS show a lot of promise in the decoding arena by offloading CPU work almost identically to their bigger brethren, show stopping issues we experienced - like the maximum resolution cap of the 2400 PRO and the flashing artifacts on the 8400 GS - make them difficult to recommend at this time.

As far as quality enhancement post-processing like noise reduction and the removal of jaggies, I'm not sure the 2400 PRO and 8400 GS will ever have the processing power it takes to enable these features. They are currently disabled in the drivers, and therefore cannot be tested.


Na pa še vir

Jest: najprej se malo izobrazi potem pa svetuj!

TechStreme ::

nekak 2600 serija torej ... katerakoli... 3850 tlačit v nek prazgodovinski računalnik bi bilo pa nekak neumno a ne?
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Kato ::

Zdej nevem kaj točno imaš ,ampak tele 3850 so krasne grafe. Zdej ,če imaš nekaj solidnega recimo 1,6 procesor ,1Gb rama bi se verjetno splačalo.

PujsaPepa ::

kupil in instaliral aktivno ATI HD 2600 Pro (600Mhz GPU, ki je baje RV630), in ima baje strojno podporo x.264
A mi na 1.7Ghz P4 nic ne pomaga (AGP 4x)... je enako pocasen kot kaka druga starejsa kartica = več kot 3000kbitrate mi ne uspe predvajat brez zamika slike :(

Ali moram grafično overclockat na 900Mhz :) ??
A obstaja kaka 900Mhz RV630 graficna na AGPju ?

Kako sploh to x.264 strojno podporo ven izstisnes (uporabis) iz graficne? moram software kodeke izklopit ? Nikjer v gonilnikih od graficne tega ne opazim. PO moje še vedno kodeki dekodirajo, in ne graficna ?!
Instalial sem te original, ki sem jih dobil poleg, in Omega. Pri Omega mi je to hecno, da po instalaiciji nikjer ne vidim, da bi uporabljal Omega, ampak se mi zdi da se kar osnovne od ATIja.. kje to vidim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

hribovc ::

Za strojno pospešitev HD videa (x.264, VC-1...), moraš uporabit CyberLink PowerDVD zadnjo verzijo in pod video nastavitvami odkljukaš "Enable hardware acceleration".

Na temu testu si poglej malo bolj podrobno.

lp David

PujsaPepa ::

Torej v BSplayerju in KMplayerju strojna podpora x.264 odpade ?

hribovc ::

Ja

lp David

PujsaPepa ::

HD filmcke v katerem programu ?

DeletedUser ::

poizkus tele 1080p demote (http://www.apple.com/quicktime/guide/hd...
tole je edino kar mi hardversko dekodira prek mpc-ja z pdvd kodekom,
za mkv-je pa pr men no way


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD2600XT ali pocakati na HD3650

Oddelek: Kaj kupiti
101038 (766) imi
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403083 (3083) jan01
»

grafična na AGP za HD

Oddelek: Kaj kupiti
161089 (1089) smrkecXY
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454411 (2561) Mr.B
»

HD2600xxx, HD2400xxx

Oddelek: Strojna oprema
273001 (1961) Klemzz

Več podobnih tem