» »

GeForce 6600GT AGP

GeForce 6600GT AGP

AnandTech - V proizvodnji grafičnih kartic na vodilu PCI express se je do sedaj dogajalo naslednje. Nvidia je na kartice AGP lotala še dodatni pretvorniški čip za PCI express, kar je poslabšalo delovanje v navezi s PCIe, a obenem zmanjšalo stroške izdelave (namesto dveh serij samo ena) ter zagotovilo, da na nobenem od obeh trgov ne bo prišlo do pomanjkanja. Ati je ubral drugačno pot - izdeluje dve seriji enakih kartic - ene na vodilu PCIe in druge na AGP, kar je povzročilo sicer boljše performanse v obeh načinih a manko AGP kartic z najnovejšimi čipi.

Sedaj pa so se pri nVidii odločili za obraten pristop - naredili so (nam že znano) PCI express kartico in jo s posebnim mostom "degradirali" na AGP. Tako lahko vsem grafičnim procesorjem, ki so narejeni za novo tehnologijo omogočijo delovanje na "starejših" matičnih ploščah z AGP-jem. Sicer z določeno ceno (znižanje hitrosti pomnilnika z 1000 na 900 MHz in upočasnitvijo zaradi PCIe-AGP mosta samega), a če vam povem, da ta razlika znaša le do borih 5 %, se sliši vse skupaj zelo v redu. GeForce 6600 in 6600GT sta že tako ali tako pokazala ogromen potencial, toda šele z zgoraj omenjenim mostičem je GT dobil krila, saj bodo v hitrostih kartice sedaj lahko uživali lastniki obeh vodil. Zelo je zanimiva tudi hitrost kartice, cenjene le za dobrih 200 $ - prehiti Radeona 9800 Pro, GeForca 5900XT in celo 400 dolarjev vredno Ultro 5900! AnandTech.
Na novico nas je opozoril tudi NoOrdinary.

28 komentarjev

mchaber ::

Škoda, ker ni HL2 bona priloženega.:D
.

pingec ::

mnja sej bi bil če bi bla dražja pa če bi bla ati :P
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

ČIP 008 ::

Bravo Nvidia, 6600 GT AGP to mi delaj. Grafa je ravno dovolj močna, nepotrebne energije nima mišice pa pokaže na pravem mestu. Težavnejša je igra bolj dominira, nova zvezda (kot Ti 4200) je rojena.

fraising ::

kva a je ze u sloveniji?????>:D >:D
Ce je jo gremo pa takoj kupt to sem pa tok dolg caku.8-O

PrimozR ::

Res ne vem kaj bi nared... A bi zbrsku nek fino P4 plato (478) al bi šu na AMD64 PCI-E :D

Tilen ::

Punco ven povabi ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaka83 ::

Kar ti pa ostane, pa porabi za A64 in eno dobro plato za A64. >:D

CCfly ::

Kako to misliš kar ti ostane ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MasterMind ::

Hmmm. Denarja?
Gentoo, KDE uporabnik.

Road Runner ::

denar ti ostane ko gres s punco ven? hmm... :D

Romčy ::

Hotu sem vzet 6800gt, ampak mislim da bom šel kar na 2x6600 SLI, in to za malo več dnarja, samo da pride Nforce 4sli . Mnjam

CCfly ::

Hmmm. Denarja?

Povdarek je bil na ostane :D
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

sidd ::

ostane, ostane... kolko to košta v slo???? >:D da se znebim onemogle fx 5600 v moji kišti>:D

CCfly ::

Zamenjam ti jo za mojega super modernega Geforce-a 2 MX400. Še na roko ti bom šel, da ti ne bo treba nič doplačati >:D.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Spc ::

Samo za informacijo ...
Naj povem, da če greste danes kupit Radeon 9800Pro od PowerColor-a je na board od grafične lotan R360 in Samsung 428 kar je indentično XT verziji.
Sam sem sprobal in jo flashal na XT verzijo in stvar deluje brez problemov.
Nato pa sem jo še navil na:
445MHz (core) / 385Mhz (ram) [770MHz DDR]
In stvar deluje brez problema.
Zgleda, da se jim več ne splača delat R350ke oz. Pro verzije borda nasploh.

Original frekvenca:
PRO: 378Mhz (core) / 337MHz (ram)
XT: 412MHz (core) / 360MHz (ram)

8-O

vidi ::

AGP 8x ni praktično nič počasnejši, edina razlika je v hitrosti RAMa!

Zanimiva primerjava med 6800 GT PCIe & AGP pokaže, da je pri visokih resolucija AGP celo hitrejši!!!!

LINK
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Jux ::

Pomoje je to moja naslednja grafična kartica, sam še ne vem al AGP al PCI-E.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

F2_Silberpfeil ::

kdaj pa ma to cudo namen prikapljat v slovenijo???

Ghero0 ::

pomoje pri nas zihr ne bo tistih 200$ seveda preracunano na tolarje ampak kar malo vec...
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

AtaStrumf ::

PCIe 6600GT je v Mlacomu 55k, kar je za naše razmere in sposobnosti te kartice zakon cena. Pomoje bo AGP verzija glih ene tolk, samo še malo je treba počakat, da pridejo. Baje so v ZDA že v prodaji, kar je pohvalno, glede na to kolk časa je trajalo za high end kartice, da so dejansko postale vsaj kolikor toliko dobavljive.

6600 GT je končno to kar smo vsi čakali. Spodobna midrange kartica, a la GF4 Ti4200 in GF2 MX.

alexb ::

A bo tudi 6600 varianta AGP ? brez GT.

ČIP 008 ::

Seveda bo oziroma v tujini je že.

Tilen ::

pomoje pri nas zihr ne bo tistih 200$ seveda preracunano na tolarje ampak kar malo vec...

a ne poznas formule?

200 USD gre v 200 EUR + DDV 20% + MARŽA,

pa smo kje? :) >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PrimozR ::

Pol mi ostane VEEEEEEELIIIIIIIIIIIK dnarja. Nimam punce :D

Dr_M ::

iz anandtecha...

As of now, NVIDIA is only releasing the 6600GT in an AGP flavor; the regular non-GT 6600 will remain PCI Express only.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

tilen: to je potem preko 65K...daš še 10 pa maš 6800/LE

swar ::

6600GT je itak best buy(performance/cost)Ati je z svojo generacijo mim ustrelil...

Tezaab ::

Ko sem poklical v Mlacom, mi je tipo rekel, da bo AGP kartica malo dražja, pač, glede na razliko v nabavnih cenah. Nekak 10% več kot je PCIe verzija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 7800 GS AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
245065 (4088) Brane2
»

Prihaja X1600Pro AGP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
728332 (6368) sirotka
»

Ali bo padla cena GeForce 6800ULTRA ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635026 (3405) jest10
»

6600 GT AGP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14812584 (6601) bastadu
»

Plate na nForce4 ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514410 (3200) Wortex

Več podobnih tem