» »

Nakup grafične kartice

Nakup grafične kartice

kramerica ::

Rabil bi malce pomoči, ker sem čisto zmeden. Kupujem novo grafično kartico za moj računalnik, pa nevem kera bi bla primerna. Moje želje so, da bi igral fifo 97, cod2,cod3 k bo prsu..pač te sodobne igrce. Zdej trenutno uporablam ati radeon 7000 64mb, ampak ker slika ni bog ve kaj bo treba kupit kej boljšega..
Zmeden sem pa zato, ker opažam..ali pa se motim, da so nekatere 128mb kartice boljše od 256mb kartic in mi ful ni logično kako je to lahko res.
Primerju sem geforce 6600 pa pol kako ati radeon 256mb za podobno ceno rabljeno..
Kere kartice kej priporočate.. odštel bi tam nekje do 70 eurov največ pa da bi bilo čimbolje za ta denar... more bit pa nujno agp ker pač moj komp še nima pci-e vodila notr :(

John Abruzzi ::

Ja lahk so bolše. Ni to odvisno od RAMa. Važn je kok je zmogliv grafični procesor, ali je DD2 DDR3....

PS: za 70evrov dobiš sam jajca (če kupuješ novo)

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

Tole je ena solidna karta za agp LINK

Za 70eur novo boš dobil res drek.
mogoče raje poglej kakšno rabljeno 6600gt.

Praviš da imaš radeona 7000 notr predvidevam da tvoj procesor tud ni ravno močan.
Če boš hotu igrt igre ki bodo zdej vn počas pršle kot si napisal cod3 za pc bo to cod4 boš pomoje mogu nov računalnik kupt.
tenstan krompir je pa zakon

OChack ::

hja fifa 97 je prastara res ne rabš kj preveč, cod2 tud na radonu 8500 lavfa pač na neki resoluciji, cod3 pa ne bo šlo, je treba pa kr spodobn procesor met (če cod3 bo za pc......)
Int€l inside, IDIOT Outside

kramerica ::

Kompjuter je P4 Intelov Procesor 2.4 giga herz, 200giga diska, grafa notr pa pač radeon 7000 64mb.. Mislim da tok star pa lih ni da bi mogu zaradi COD3 kupiti kar novega. In ja vem da za 70 eurov novo ne dobim nič dobrega, kupujem nekaj rabljenega.

Najbolj mi je všeč geforce 6600 ampak je samo 128mb v večini, maš pa pol še kake atijeve k so pa 256 pa so podobne cene, zato sem pa zmeden, je lahk recimo ena k je 128 vseen boljsa od tiste k ma 256mb

pa še to, zmotil sem se pri prvem postu...pisat bi mogl fifa 07 pa piše 97..pomota :D

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

Veš koko je z ramom na grafični saj jest to tko bol po kmečk zastopm grafična more bit dost močna da lahko ponuca več rama naprimer če daš na švoh grafično 512 rama zato nebo nič bolje ponavadi je še počasnejša ker ram deluje pri nižji frekvenci. Zdej je 256rama na grafični že kr standard več rama se potem porablja pri res tistih ultra nastavitvah in višjih resolucijah kar pa te grafične do 100eur ne zmorejo.

Za pc bo prišel call of duty4 call of duty 3 je za xbox360 vsaj mislim da je tako.
Drugač za procesor sprobat če misliš da bo zmogel poganjat novejše igre dobi si en hd film 720p če ti bo štekal potem call of duty4 vrjetno odpade.

LINK testi grafičnih kartic
tenstan krompir je pa zakon

kramerica ::

Skratka, katere konkretne grafične priporočate ?
Opcija 1
Opcija 2
Opcija 3
Opcija 4
Opcija 5
Opcija 6
Opcija 7

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

Kako 6600GT.

mtosev ::

Mas 1gb rama?

ce da pol 6600gt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kramerica ::

Za vsak slučaj bom še plato napisal kera je, če slučajno je to kej pomembno pri grafični pol - d gre bolj skupi al kaj...

512 DDR rama imam!

ASUS P4S533-X
General

Product Type: Motherboard

Form Factor: ATX

Width: 30.5 cm

Depth: 24.4 cm

Compatible Processors: Celeron, Pentium 4

Processor Socket: Socket 478

Chipset Type: SiS645DX

Max Bus Speed: 533 MHz

BIOS Type: Award

Storage Controller: ATA-133
Processor

Installed Qty (Max Supported): 0 ( 1 )
Memory

Supported RAM Technology: SDRAM, DDR SDRAM

RAM Installed ( Max ): 0 MB / 2 GB (max)

Supported RAM Speed: PC2100, PC1600, PC2700, PC100, PC133
Audio

Audio Output: Sound card

Signal Processor: SiS962L

Sound Output Mode: 5.1 channel surround
Telecom / networking

Networking: Network adapter - Ethernet, Fast Ethernet
Features

BIOS Features: ACPI support, DMI support, ASUS MyLogo, JumperFree, SMBIOS 2.3 support, ASUS EZ Flash

Sleep / Wake Up: Suspend to RAM (STR), wake on LAN (WOL), wake on ring (WOR)

Hardware Features: CrashFree BIOS, C.P.R. (CPU Parameter Recall)

dzinks63 ::

:)) Po vsej verjetnosti imaš AGP
Torej: 6600gt
ali : 7600gs
ali : X700
ali: ATI Radeon 9800 Pro AGP
ali: 6800 AGP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

mtosev ::

Kupi se rama ker je 512 mb premalo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kramerica ::

Hehe, zadnjih 5 let sem ves čas živel z 450mhz računalnikom, 20giga diska pa 256 rama. Komajda kupim bolj "napreden" komp je že 512 ram premalo? zame je to majka :D drugač pa itak da bom sčasoma kupu, za zdej bi dal prednost grafiki ker 64 je pa res mal mal. Hvala za tiste linke gor za grafe, bom najdu najboljšga ponudnika med tistimi grafikami :D

kramerica ::

torej. odločam se samo še med:

Gigabyte 6800
Geforce 7600 GS

Svetujete mi nakup kere?

Bethrezen ::

priporočam 7600gs, meu, bla dobra, men se zdi da ta tip clo mojo prodaja:D
u testih je bolša od 6800

pipc ::

ma uzem x1650pro je se najbolsa izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pipc ()

joza20 ::

bom kar to temo uporabil.
Kupujem novo grafo, kaj mislite o :
ASUS NV 8600GT (EN8600GT/2DHT/256M

s katerimi grafami se lahko primerja, al pa če so kje kaki testi.

Hvala in LP

billgates ::

kramerca:definitivno 7600gs.

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

Joza tanovga jokerja si nabav sm notr pogledov na hitr teste kokr mi je v spominu ustal se lahko primerja s 7900gs.
tenstan krompir je pa zakon

herkulx ::

Jst bi tut rabu pomoč okrog nakupa grafične kartice, nisem želel odpirati nove teme.

Za grafično bi dal največ 60 EUR in ne vem katero naj kupim - želel bi čim boljšo za ta denar. Naj povem, da igric ne igram in zato ne potrebujem neke hude kartice. Veliko pa gledam filmov, zato je pomembno, da je čim lepša slika (tudi za HD in H.264).

Odločam se med tremi:
1. Sapphire Radeon x1550 (256 MB)
2. Gigabyte Radeon x1550 (256MB)
3. Gigabyte Radeon x1600 PRO (128 MB)
4. Drugi predlogi dobrodošli (mogoče nVidia)

Konfiguracija računalnika:
AMD X2 4800+
HDD 400
DDR2 1GB Ram, PC2-6400, 800MHz
chipset na matični nVidia 570 SLI

Kakršen koli predlog je dobrodošel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: herkulx ()

xabre ::

Glede na tvoje potrebe bi bila x1600pro čisto v redu.
Naj te ne zavede, da ima "le" 128 mb rama. Za več rama je kartica prepočasna, da bi ga znala izkoristit.

macgajver ::

Jest bi ti priporočal takšnole zadevščino LINK
Pomoje ima zaenkrat najbolšo podporo za filme prihodnosti pa še draga ni drugač pa počakej mal kmalu bo ati dal ven najšvohnejšo dx10 izvedenko vrjetno bo imela strojno podporo H.264 in vc1 od atija kartice naj bi skorej ves breme predvajanja videa prevzele nase in zelo kvalitetno tko da tud film 1080p s 60 sličicami na sekundo nebi smel procesorja zamorit preveč.
Če bo posreči bo kartica imela hdtv izhod se pravi visokoločlivostno sliko s zvokom res se ti splača počakat da bomo videli kakšne bodo cene najcenejših atijevih izdelkov sej za filme bodo čez glavo močne za igre pa praviš da nerabiš.
tenstan krompir je pa zakon

AapocalypseE ::

kramerica, če boš hotel igrat komot najnovejše igre boš moral zamenjat cel comp ne samo grafe, ker tvoj procesor tud ni več dovolj močan.

jan01 ::

Procesor AMD X2 4800+ je zadosti sposoben za dekodiranje tudi videa v 1080p, v katerekoli formatu.
Torej kupi karkoli. Ne oziraj se na neke napise, da imajo hdtv izhod. To pride v poštev če boš na računalniku predvajal (originalne, zaščitene!) hd filme na hd dvd oz blueray(filmi in bralnik bosta pa itak draga).
Danes lahko filme v hd ločljivosti potegneš z neta. Kodirani so v x264 ali xvid ali mpeg2 ali wmv. Računalnik ti jih bo normalno predvajal, prek dvi pa jih lahko preprosto prikazuješ na projektorju, sposobnim hd ločljivosti.

Še to:
hd pomeni standrt, ki določa ločljivosti 720p, 1080i 1080p
h264(x264) pa je kodek s katerim je film(npr v hd ločljivosti, ni pa nujno) kodiran. Lahko imaš hd film tudi v xvid, wmv, mpeg2.

herkulx ::

Pravo, hvala vsem za odgovor.
Zgoraj sem se nerodno izrazil... mišljeno je bilo, da predvajanje HD videa v H.264 kompresiji bolj obremeni procesor kot katerikoli drugi format (npr. XviD kompresija). Vseeno hvala :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako naviti procesor?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
634133 (3836) biokill
»

Pomoč pri nadgradnji starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7756 (756) tilinho20
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
141724 (1467) mmezgec2
»

Kaj na kupim ..grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818 (728) dzinks63
»

Grafična kartica (do 70k)

Oddelek: Kaj kupiti
91014 (904) ExSpirit

Več podobnih tem