» »

Apple Mac Os

Apple Mac Os

Serial ::

Zanima me kako bi blo če bi en človek (jst) ki se recimo nadpovprečje spozna na windows operacijski sistem kar naenkrat sam lotu operacijskega sistema Mac Os..
Kaj se sploh splača??
ker u bistvu nimam kaj za delat doma.pa bi se lotu malo novega operacijskega sistema :P

mte ::

Pa imaš doma maca, nameravaš kupiti, ali pa imaš vsaj primeren hardware? Mogoče sem te narobe razumel, ampak mogoče ne veš, da ne moreš macos-a kar na pc namestit kot dodaten ali nov operacijski sistem (no, neuradno se da, če imaš nek določen hardware ki je podprt...)
lp

Serial ::

Ammm Maca si misilm nabavit u kratkem..
Vem ja da ga ne morem namestit kot dodaten operacijski sistem pc...
Pač Windosd dol in Mac gor ;)
Hehe

Glede pa hardware pa prvič slišim da je pomembno kakšen hardware imaš...
Imam Athlona Xp 2600+,Sappphire 9600Xt,matično Gigabyte,in 1024 Mb rama...

TribesMan ::

Vem ja da ga ne morem namestit kot dodaten operacijski sistem pc...


Motiš se ;) Tudi to se da, samo moraš met vsaj SSE2 procesor :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mte ::

Žal ne bo šlo. Pa še kako je pomemben hardware. Do nedavnega je Apple podpiral le svojo strojno opremo in svoje procesorje (G4, G5), kar je popolnoma nekompatibilno z x86 arhitekturo od raznih intelovih ali amd procesorjev. Pred kratkim pa se je Apple odločil menjati proizvajalca procesorjev, izbral si je Intel, kar pomeni da je moral narediti prehod iz prejšnje arhitekture na x86. Uradno (in legalno) deluje OSX še vedno samo na računalnikih, kupljenih pri Applu, je pa v javnost pricurljala neka verzija, katero ti lahko daš na pc, če imaš minimalno SSE2 (še bolje SSE3) podprt v procesorju. Kar Athlon XP NIMA. Pa še to je vprašanje če ti bo stvar 100% delovala, kar je odvisno še od druge strojne opreme.
Torej ti ostane le nakup maca ali pa komponent za pc, ki so podprte v tej verziji OSX-a. Je pa osx kot operacijski sistem meni zelo všečen, hitro se ga naučiš. V prihodnosti nameravam tudi jaz kaj od appla nabaviti, vendar so finance malce preveč šepave za to;(

če pa se že misliš spraviti kupovati pc komponente, poglej http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=175452#neprebrano in linke ki so tam objavljeni

TribesMan ::

V vsakem primeru pocakaj vsaj do 10. januarja ko bo Steve Jobs imel keynote na sejmu MacWorldSanFrancisco. Tam bodo baje najavili prva intel mace, in definitivno nočeš kupiti PowerPC maca par dni pred izdajo intelovih...

Sicer pa zamenji plato in procesor za kako Nf3 (16k) plato in Semprona 2500+ SSE3 64bit (15k), pa si zmagal. Radeon 9600 ima pa itaq podporo v OS Xu tako da imaš vse kar potrebuješ za kompatibilno OS X mašino. (Edino SATA podpori se moraš odpovedat)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Serial ::

Zanimivo Zanimivo ;)

hvala a ideje

Sicer hehe sm se glih kar spomnu da mam dva kompa in na enem ma Intel Celeron Procesor in plato AssRock :P

kaj na tem bi mogu samo plato menjat?? 8-) 8-)

sash ::

Na OSX ze zlo hitro navadiš - vsaj jaz sem se, je pač tako kot vsaka nova svar drugačna od stare in pač se nekaj časa loviš.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

TribesMan ::

Serial, ce ima tvoja asrock plata VIA ali intel chipset, pol je vse ql in bi moral kr dobr delat (VIA mogoce ne dela kak USB LAN ali SATA). Ce mas pa SIS pol bo treba pa res menjat ;)

Drugace je pa OS X res zlo simpl za privadit. GUI je zelo intiutiven in tudi najvecji racunalniski neznalci se ga hitro navadijo. Jest sem rabil ene 2 dni da sem ga v grobo spoznal in se privadil, pa pol se en mesec da zadeve zaobvladas.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jamiroq ::

Radeon 9600 ima pa itaq podporo v OS Xu

ooh, v 10.4.3 8F1111 so driverji za radeone :D. veš slučajno, če podpirajo integrirano mrežno na nf3 platah (marvell yukon gigabit čudo)?

Serial ::

Hmmm zanimivo :D

Kteri Mac mi priporočate??:\ :\

IceIceBaby ::

Je že TribesMan povedal, počakaj do 10.1.2006 in spremljaj malo apple.com stran. Po raznih rumor sajtih se govori o prvih primerkih iBookov z intel procesorji in 13.3" widescreen ekranom in kopico ostalih dobrot za nižjo ceno. Če bo vsaj 1/4 napovedi resničnih bo pomoje tale iBook spet zelo huda konkurenca PC laptopom.

TribesMan ::

JamiroQ podprte so samo Realtek, 3Com in Intel mrežne kartice... Ostalo ne deluje. Če kupuješ novo plato NF3 vzami asusovo k ma Realtekovo mrezno gor... Če pa že maš to plato, pol pejt pa v eno stacuno pa kupi najcenejso mrezno kartico za jutja k ma gor realtekov čip ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Loki ::

kaj pa govorice glede DRM chipa? se vedno isto (cip bo)? ;(( :O :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

TribesMan ::

Čip bo, samo kakor kaže se ga bo dalo čisto lepo pohekat... ma sej se da vse pohekat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

TribesMan,

No, kak konkreten link na to temo bi lahko objavil... ;)

Ali naj ti kar preprosto verjamemo? :P

Loki ::

ce bo samo avtoriziralo OS, se ni panike. obiti ga bo pa malo tezko. bo verjetno treba lotat.

Serial ::

loki...nism razumu nič 8-O 8-O

Loki ::

imas dve sansi:
-kupis maca sedaj, malo tvegas, kako bo v prihodnosti z softverom (odvisno sicer, koliko casa ga bos imel, po kaksnih petih letih bo samo se gusarski oz. linux compatible). ni pa nujno :\
-kupis intel maca, tvegas, da bo imel full featured DRM zascito, da bos lahko uporabljal samo original ali linux programe (nic se sicer se ne ve), gusarstva ne bo nic oz. skoraj nic. lahko se sicer obrne v drugo smer, bo gusarstva na voljo dosti. racunala bodo tudi zmogljivejsa.

your choice.
v vsakem primeru pocakaj do zadnjega (oz. skoraj zadnjega) trenutka, da vidis kako bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Serial ::

heheh ok zdej sm ptekaw kaj si hotu rečt :P :P :P

Ginginova ::

Evo, prve Japke z Intel procesorji gredo v prodajo danes. 8-)

Ogo

mpetel7 ::

Pozdravljeni!mene samo zanima a se da instalirat mac os x 10.4 na pc? ali je sploh kakšna možnost?lp Miha
Miha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mpetel7 ()

mte ::

mpetel7: je že na forumu dolga tema o tem

mpetel7 ::

hmm kje pa k jst je nism najdu.Oziroma če je to ta tema mi pač ni kej dost pomagal.sporoči
Lp miha
Miha

sash ::

--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSX na x86 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11910460 (6001) bluefish
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
648978 (5380) borchi
»

MacWorld Expo 2006

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
494959 (3534) TribesMan
»

Apple se boji PC platforme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
609011 (7625) borchi
»

Prenovljeni Powerbooki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
453462 (2443) darkolord

Več podobnih tem