» »

OSX na x86

OSX na x86

«
1
2 3

SeTAr ::

že deluje :) sicer je potreben računalnik z vsaj SSE2 in veliko kolobocij (vsaj zaenkrat) z pearpc in vmware vendar deluje muvi OSX na AMD64

IceIceBaby ::

To dela prek pear pc al native laufa ?

borchi ::

z pearpc in vmware

neumnost!

OSx86 ne dela v pearpc, ker je pearpc "emulator" ppc mašine. tisti screenshoti OSx86 v pearpc so zato, ker so na OSx86 DEV DVDju "fat binaries" (deluje na ppc in x86).

v vmware pa komajda deluje OSx86. kolker vem majo probleme z ovinkanjem okrog TPM čipa, ki ga zahteva rosseta (cel GUI še ni portan na x86, zato del "dela" opravlja ppc koda preko rossete).
l'jga

SeTAr ::

Dev DVD se popolnoma normalno inštalira na kateremkoli PPC meku, tudi v pearpc, TPM ni več problem, če imaš SSE3 deluje tudi rosetta, samo za nas bednike s SSE2 mora nekdo še poskrbet z emulacijo rosette :)

TribesMan ::

Informacije čedalje bolj "curljajo"... ubistvu že kar drejo :>
Initial problems

Several system prevent running OSX x86 on any PC:
1. TPM chips from Intel
2. SSE3-enable processor
3. GMA900-based graphic card to natively support Quartz.

First solution: VMWare

simply install VMare on ANYPC, and this application will emulate what needs to be (GMA900, SSE3 ...)
Of course this is only a short-term solution, since it is rather instable, and particularly slow.
since this morning one can find on P2P network an already configures VMWare image OSX x86.

Patches

Several solution have been found. The TPM is cracked, and no one needs it anymore. The SSE3 requirement, can be bypassed via quite complex modifications, and this case several kernels will not work since they REALLY need SSE3. A patch for those kernels is being prepared allowing SSE3 instructions to be translated into their corresponding SSE2 ones.
GMA900 can be avoided by modifying CoreGrapics, patches are also available.

The best solution: the right hardware

The best and the most secure solution is a motherboard from Intel: D915 GA, GL or GU :
http://www.intel.com/design/motherbd/ux/

Excellent results have been obtained with Gigabytes GA-8I915P motherboard card:
http://www.giga-byte.com/Motherboard/Pr...

Users with such a motherboard and a Pentium 4 will be able to install MacOSX x86 with the patch for Rosetta.
Be careful not to use any HD in RAID settings, otherwise it will crash your system.
Use a USB keyboard, PS2 port is not really well supported.

First tests

First tests have shown that MacOSX x86 on PC is very reactive, no crash, iTunes is running perfectly, with Rosetta.
Digital camera work perfectly with iPhoto, as well as digital camcorder with iMovie.

Another solution
The last solution is based on installation of Darwin 8.1 on an HD from a PC.
Then, install the HD in a Mac, then installed all packs from the installation CD of MacOSX x86 via a software such as pacifist.
Then apply all patched, and place back the HD in the PC and reboot.
This method seems to work well on most Dell Dimensions.




Če mene vprašate bo tole zmaga na kvadrat :D

LP

TribesMan

P.S.: Naj tajna policija tole premakne v Operacijske sisteme... ker tale oddelek ni čist pravi za tole debato.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: TribesMan ()

Dr_M ::

ql, igracka namest linuxa :)

edit: pol ne dela brez sse2?:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TribesMan ::

Če hočeš da res _dela_ je najbolje imet i915 chipset z integrirano GMA900 grafično in z enim prescottom... oziroma čemerkoli_kar_je_intel_in_ima_SSE3.

V tem primeru si že zmagal...

Aja... pa tole je precej več kot igračka... Bog daj da bodo l33t hax0rji skrekal kodo final releasa za x86.. oziroma še bolje... daj da bi se Stiv premislil in ponudil OS X vsem :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

it looks like a toy, it works like a toy, so it must be a toy ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Ah ja... nekateri _vse_ vedo... čeprav so to videli samo na televiziji...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OrkAA ::

TribesMan: Steve si je ze nekoc premislil in se je zanj dokaj slabo koncalo, zato dvomim, da se bo se enkrat.

Dr_M ::

TribesMan: no ko bos kej blizji od tvja tole vidu, pol pa prit povedat, kako funkcionira :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M: Glede na to da ga v službi Maca uporabljam že več kot leto dni se mi zdi da lahko podam mnenje o temu kako zadeva deluje... in deluje dobro... ubistvu deluje hudičevo dobro... pa čeprav zgleda kot igračka... hudičevo uporabna igračka.

Zdej samo še čakam da bodo fantje muzikantje pogruntali kako se OS X enostavno instalira na vsak PeCe brez kakšnih posebnih hackov in pol smo pa zmagal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: se pravi, se samo igras v sluzbi.

no bom definitivno sprobu tole igracko, takoj ko bo to mozno. :) ampak za kej vec kot to ne bo. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OrkAA ::

Dr_M: glej... zaradi mene si lahko zafrustriran, ampak vsaj ne bluzi po forumu, ker se mac uporabniki samo smejimo tvoji nevednosti :P

Dr_M ::

OrkAA: ne sodi drugih po sebi. niti najmn mi ni treba bit zafrustriran. sploh nevem zakaj.
aja, pa sej vem, vsak berac svojo malho hvali.

aja, pa pr nas v sluzbi edini tist jabucni obgrizek sameva tm v kotu. i wonder why. med vsemi tistimi geeki v sobi.:\
verjetn zaradi svoje velike uporabnosti, mar ne?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

64202 ::

> i wonder why. med vsemi tistimi geeki v sobi.

geek *apprentisi* mislis rect. se ne znajo dovolj kompjutrov, da bi znal macosx pravilno uporabljat :)
I am NaN, I am a free man!

TribesMan ::

Try it before you judge it.

Pri nas v službi je moj Mac tudi sameval dolgo časa preden sem se enkrat čist tko iz gole radovednosti spravil nanj... Potem je trajalo kak dan ali dva da sem ugotovil zakaj se noče OS X instalirat (je crknil en RAM modul pa se je instalacija sesuvala) ko sem pa to odpravil se pa ubistvu skoraj nisem več usedel za windows kišto v službi... Na Macu lahko naredim vsaj toliko kot na PeCeju. Ubistvu do sedaj še nisem našel stvari ki se je nebi dalo narediti na Macu... prej obratno.

Če trenutno Appleovi iBooki ne bi bili tako podhranjeni (al pa če bi jih updateali kak mesec prej) bi verjetno imel iBooka... tko pa sem pol pristal na IBM T42 in kakor je vidt se bo dalo tudi na temu strojčku uživat v radostih OS Xa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Daedalus ::

/joke
aja, pa pr nas v sluzbi edini tist jabucni obgrizek sameva tm v kotu. i wonder why. med vsemi tistimi geeki v sobi

Kaki geeki so to, da pustijo maca pri miru? Mogoče so pa windowz geekz ™ kar je pa itak bolj blizu not-a-geek kot pa geek:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zerrc ::

Zdravo, želel bi namestit Mac OS x86 na PC, ampak brez predhodne namestitve kateregakoli drugega OSa. Ali je to že možno in če da prosim za uporaben odgovor.

LP

TribesMan ::

Je možno, rabiš samo kompatibilen računalnik in "skrekan" instalacijski DVD.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

klemen22 ::

Glede na Mr. Jobsovo prodajno strategijo ne bomo v našem življenju uzrli uradnega osX na navadni mašini. Me prav zanima kake komponente bodo imeli notri naslednji maci in po kakšni ceni. Verjetno nategovanje in pol.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

pivmik ::

Verjetno bo komu koristila ta spletna stran:
Mac OS x86 - Helping you run Mac OS x86 on your PC!
Vsebuje vodiče in trike ter druge informacije na temo te teme.
LP, Gregor GRE^

64202 ::

Hm hm hm :)

On Nov. 3, the US Patent & Trademark Office revealed that Apple has filed patent application 20050246554 titled "system and method for creating tamper-resistant code." James D. Batson is listed as the sole inventor for application 837413 originally filed in April 2004. This appears to be related to Apple's forthcoming Tiger-Intel platform. Elsewhere, 10.4.3 for x86 is in sync with the PowerPC version.

Apple: System and Method for Creating Tamper-Resistant Code – OSnews
I am NaN, I am a free man!

tina-n-robi ::

Za vse, ki vam ne dela Tiger x86 ali pa se vam z njim ne ljubi zafrkavat, je RTV Slovenija na svoji spletni strani opisala preprost način, kako do OS X-a kar v okolju Windows. Način je preprost za prve korake v OS-u, prvo spoznavanje s sladkostmi grizljanja jabolka...

KLIK

lp

TribesMan ::

rebelyell ta nacin opisan na RTVSLO je totalno zanič. Tukaj gre za emulacijo Power PC procesorja in poganjanje "starega" OS Xa in ne novega OS X "x86", kar je blazno počasno. Že uporaba VM Warea in OS X x86 je bistveno hitrejša, da native x86 OS Xa niti ne omenjam.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tina-n-robi ::

Se strinjam. Problem je samo v tem, da x86 verzije ne moreš nikjer legalno dobit. RTV Slovenija pa pač ne more napisat prispevka v stilu "najprej si s torrentov potegnite OS X x86..." >:D poleg tega je vmware plačljiv, pearpc pa ne.

lp

TribesMan ::

BTW... v EULA od OS Xa pise da se ta OS lahko poganja samo na Apple racunalnikih in nikjer drugje... tko da je tudi to kar so na RTVju napisali nelegalno...

So pa recimo v novemberskem monitorju imeli dve strni o OS Xu x86 in so povedlai da so ga poganjali... :> tko da ne vidim problema...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mte ::

btw na rtvslo je govora samo o programčku ki ti naloži skin + vse možne ikone nove in ne o pearpc-ju, tako da nima to veze z osx...

edit: ups se opravičjem, sem spregledal da obstaja tudi drugi del...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

mikko ::

zunaj je že 10.4.3 release...
ampak se mi zdi , da še vedno ne podpira nForce4 in SATA :(

OwcA ::

Zakaj bi ga pa, če bo stvar tekla na Intelovi rešitvi?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

V 10.4.3 se je apple odločil dodati nekaj novih "hardwareskih" trikov ki bi preprecili poganjanje OS Xa na obicnih PCjih. Prva je stari dobri SSE3, kar so ze scrackali, tko da je zdej pogoj samo se SSE2. Druga je NX (non execute bit), kar so tud ze scrackali. Tretja pa je PAE (Physical Address Extension), tega pa trenutno še ni scrackanega. Zato OS X 10.4.3 laufa samo na najbolj komaptiblilnih i915G platah (pa še to ne vseh) in na večini A64 sistemov.

Problem je v tem, da OS X zahteva PAE, ki ga vse današnje plate podpirajo, prav tako tudi procesorji. Je pa PAE na osnovnih ploščah (razen nekaj izjem) po defaultu onemogočen dokler nimaš v računalniku več kot 2GB RAMa. Sicer ljudje že delajo na cracku, sam zaenkrat še čakamo.

Precej zanimiva novost je tudi podpora za večino ATIjevih grafičnih kartic. Tako bodo lastniki ATIjev zdaj uživali v Quartz Extremeu in Core Imageu.

Jest sem probal zdejle zadevo namestit na laptop... pa ni slo. Bo treba pocakat na PAE. Na A64 pa gre, sam je pa problem, ker ni SATA podpore... :/

Zdej cakam na crack... ce bo kej novga vam povem :P

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Ne bi bilo za PAE skoraj lažje "pohekat" (recimo z WPRCEdit) BIOS kot pa OS X?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Sam kokr jest vem WPRCEdit ne shrani nastavitev po restartu... ali se motim?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Mnja, butasta ideja iz moje strani, sem računal na WPRCSet, ampak tisto rabi win32 ... Bo treba res kar BIOS patchat.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tear_DR0P ::

sam se je apple znašu, sistem so spustil vn, zdej ga vsi hekajo in pridno uporabljajo, do splavitve sistema bo pa apple že kr enpar zaščit skup spacal, da ne bo mogu vsak bučko naložit osxa na svoj PC - al se to men sam dozdeva
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

IceIceBaby ::

Tear_DROP, tak je plan ja. Jobs pravi, da bo končna verzija precej bolj zaščitena. Ampak pomoje bodo vseeno slej ko prej našli rešitev.

TribesMan ::

Moje skromno mnenje je da Stiv bučke prodaja. Kot poznavalec tehnologij bi lahko vedel da je vsako stvar možno scrackat. Sej imajo že v teh developer mašinah razne hardwareske zaščite in čipe, sam zaenkrat je rezultat 2:0 za crackerje. In ne dvomim da se bo z podobnim tempom nadaljevalo tudi v prihodnje.

Baje bo 10.4.4 prva uradna x86 verzija OS Xa... tko da pustimo se presenetiti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

IceIceBaby ::

TribesMan, logično, da ne bo razglašal na veliko, da bo OSX možno skrekat in ga poganjat na mašinah za 70k sit, mogoče celo hitreje kot na low end macih.

mikko ::

pa itq je tud zanjga bolj, da se pojavi crack,ker bo tako apple bolj reširjen in bolj konkurenčen microsoftu!
sicer pa, opensource bo (za)vladal....as soon as possible, in si bosta apple in microsoft goro pleničk nabavla pa notr kakala>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikko ()

klemen22 ::

No ja "open" programje ne bo zavladalo še kar precej let (desetletij?). Ne v takem načinu kot je sedaj. Linux out-of-the-box v izdajah kot jih poznamo sedaj ni konkurenčno Au in MSu. Seveda v rokah izkušenega uporabnika pokaže svoje atribute (ampak teh je procentualno glede na populacijo zelo malo). Pri poslovnih rešitvah pa je seveda isti šmorn. Pač stanje kot je sedaj bodo unix based zadeve vedno obvladovale nič več kot X % trga. Pa da me ne bi narobe razumeli, sam izdatno uporabljam linux. Samo dejstva so pač drugačna
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mikko ::

Že nekaj časa nisem spremljal OSX86 zadeve...
Zanima me, če je sedaj možna instalacija na nForce4 & SATA kombinaciji?

lp , m

TribesMan ::

Ni možno... zaenkrat.

Zelo lepo pa deluje na NF4 in IDE ter z ATI x600... :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Calligula ::

Se pravi bi to delalo npr. na laptopu na recimo Acerju aspire z Turionom ML30 (1.6), pa graficno recimo X600 ali X700 ipd?
Z Turioni na laptopih to laufa ali ne?

TribesMan ::

Če je disk na ATA potem je vse ql... glede x700 je pa tako da še ne delujejo dobro... Turion je pa itaq SSE3 CPU tako da ni panike.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mikko ::

Do uradnega izida bo pripravljeno tudi za SATA ?

TribesMan ::

Če bo kdo naredil gonilnike potem bo... bodi pa brez skrbi da Apple teh gonilnikov ne bo napisal...

Apple bo podpril intel platformo... AMD je pa tko na pol...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

driverji bodo, ce jih bodo proizvajalci strojne opreme sami napisal.
ampak mogoce bo na apple napisu ksne generic driverje ;)

mikko ::

Ampak apple pa je šelebajzeru jedan...
Jz imam npr. AMD64 pa nforce4 & sata pa bi imel OSX namesto winsev,
a kaj ko je apple kurčev in mu ni v interesu prodajat svojga OS-a
tudi tistim ki ne bomo kupili prov PCja od njih, bi pa samo OS :S

borchi ::

ma, dej dej.

apple prodaja hardware! ne mi govorit, da bo tist, ki mu je hudo dat 10-20% več za apple hardware kot pa za bež PC, vsako leto in pol dal za njegov OSX dobrih 100 dolarjev. če ne bi bil OSX zaklenjen na applov HW bi lepo kradli OSX.

drugi razlog pa je, da se apple ne more zares stepst z microsoftom. realno ga microsoft zaenkrat poseka na vseh "biznis" user področjih.
l'jga

mikko ::

Sej sm mal pretuhtu, pa zdej samo upam da Vista kmalu pride ven...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
648974 (5376) borchi
»

Apple Mac Os

Oddelek: Operacijski sistemi
241759 (1120) sash
»

Apple se boji PC platforme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
609001 (7615) borchi
»

Apple se odloča za Intel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11312705 (9049) lopov
»

Prenovljeni Powerbooki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
453457 (2438) darkolord

Več podobnih tem