» »

Life-like slikanje z grafitom oz. ogljem

Life-like slikanje z grafitom oz. ogljem

Hypno ::

Zanimajo me izkušnje, če je kdo kdaj slikal z obema tehnikama za primerjavo.
Vem, da je long-shot pa vseeno.

Bil bi hvaležen, če kdo ve za trgovino v Kranju, kjer imajo malce večjo izbiro oglja kot oglarske hlode od oglja, predvsem tiste tanke palčke.
Great are mysteries of the mind ...

gamer ::

hobi art na vrh globusa če še niso zaprl... tm se splača pogledat, k majo dost materijala
sicer bi pa tale post bol spadu na 3dleavnico kokr sm

Hypno ::

gamer, hvala za info, sam tam sem že bil.

P.S. bom še povprašal drugje, post pa mislim, da ni v tok zgrešeni rubriki glede na opis na prvi strani foruma, sicer sem pa napisal long-shot, pač bolj domač forum:

"Lončarstvo, film, glasba, literatura, žvižganje, kiparstvo, slikarstvo ter peka piškotov."
Great are mysteries of the mind ...

podbevna ::

Jaz sem risal z obema materialoma. Meni osebno je kot osnovni material bolj všeč grafit, ker omogoča dosto večjo natančnost. Oglje pa je boljše ker ne odseva. Grafit tudi najtemnejši in najmehkejši namreč odbija svetlobo in da nekoliko zrcalen videz. Zato ni primeren za črnine. Jaz zato najtemnejše dele grafitne risbe dopolnim z ogljem, kar da pravo globino.

V Kr. ne vem, v Ljubljani pa imajo dobro izbiro svinčnikov, grafitnih palčk, ter oglja v lesu (kot svinčnik) in palčkah vseh dimenzij in trdot v Cityparku. Imajo tudi odlične plastelin radirke, palčke za glajenje črt (razmazanje grafita), fikserje, papir ipd. Imajo tudi sete orodij v večjih škatlah, kar je dobro za začetni pribor.

V Cityparku sta kar dve taki trgovini (ena je Leonardo, druga pa je zraven Comtrona, a se ne spomnim imena.

Hypno ::

podbevna, hvala,

tortillončke moram it pogledat kakšne majo, ker so stari že ornk zlajnani.
Great are mysteries of the mind ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
861217515 (18) Comandante
»

Cerkev-dišava o.O

Oddelek: Loža
276895 (1465) starfotr
»

Potrebujem pomoč pri izbiri plinskega žara

Oddelek: Loža
208342 (7616) Ganon
»

Kako odgnat drisko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5258922 (57596) rdecaluc
»

Komplet barvic za risanje

Oddelek: Loža
116784 (6563) sketch

Več podobnih tem