» »

Cerkev-dišava o.O

Cerkev-dišava o.O

Bethrezen ::

Yo

Enkrat na leto se mi zdi da se v cerkvi dobijo take železne posodice, v katerih je ta x stvar, ki jo iščem. Iz te posodice se nato kadi dim, s katerim naj bi ljudje nato blagoslovili svoje domove. Iščem ime tega ali naslov trgovine kjer bi se ta x stvar ki gori znotraj posodice dobila.

PS: mogoče sm zgrešu namen tega dima :D
www.urbanterror.net

Liker ::

To kar isces se imenuje kadilo, ponavadi izgleda tako kot precej grob pesek in je zadevo potrebno malced zdrobiti/zmleti (recimo v moznarju). Dobi se tudi bolj smolaste, ki se ne drobijo, etc...
Kje tocno to dobiti nisem povsem preprican, sem pa 100% da ce poklices v lokalno zupnisce ko imajo uradne ure, ti bodo to z veseljem povedali.

LP

sword ::

Gre za kadilo, nevem vse kaj je notr, med drugim smola. Zadeva se da na razžarjen plošček oglja (z vžigalnikom ga zakurš), oboje pa dobiš v bolje založeni verski trgovini :D. Mogoče pr frančiškanih v Ljubljani (če je tm trgovina še)?

Mercier ::

Tebe zanima velikonočni ogenj? Če je to, guglaj ta string + goba. Goba je tisto, kar "gori".

Saladin ::

Tebe zanima velikonočni ogenj? Če je to, guglaj ta string + goba. Goba je tisto, kar "gori".

Tista goba je povsem druga stvar od smole - tudi ne diši nevemkako.

Smolo mora iskat (tudi tisto strjeno je smola).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Mercier ::

Pravi, da enkrat na leto in da je za domov.

Saladin ::

Te gobe se uporabljajo zgolj za ta določen blagoslov, kjer ljudje sami grejo naokrog in blagoslavjajo.
So pa zgolj poceni nadomestek dišečega kadila (kadilo revežev) ker je tista prava smola precej draga.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

zee ::

po spominu je kadilo pripravljene iz posusene smole libanonske cedre (vsaj naj bi bilo).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

imallears ::

enak ti dišijo tud razne dišeče palčke btw...

Bethrezen ::

Hvala vsem za odgovore :)

Ja sem velik fan teh dišečih palčk, samo enkrat je babica prišla s to posodico da blagoslovi mojo "antikristično" sobo. :))
Vonj mi je res neverjetno dober in močan, zato bi rad prav to kupil.
www.urbanterror.net

opeter ::

Neverjetno dober? Jaz, ko sem moral hodit k maši, sem vedno komaj čakal, da grem ven, tako slabo mi je postalo od kadila 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kriko1 ::

Meni je všeč sam vonj po notranjosti (hladen kamen, start les...). Pri nas niso nikoli uporabljali kadila.
Edino za oljčno se je pač zakurilo ogenj zunaj cerkve in to je bilo tudi vse kar je tam zravne gorelo.

EDIT: kje se pa da kupit te dišeče palčke, koliko stanejo pribl...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Mercier ::

Jaz, ko sem moral hodit k maši, sem vedno komaj čakal, da grem ven, tako slabo mi je postalo od kadila


Owned, antikrist!

Bethrezen ::

kje se pa da kupit te dišeče palčke, koliko stanejo pribl...?


Ponavadi v trgovinah s priborom za kajenje (headshop ipd.), stanejo pa od 1€ do 2€ za približno 10 palčk.
www.urbanterror.net

gzibret ::

Meni je tudi on vonj od cerkvenega kadila fenomenalen. Samo na žalost ti ne morem pomagati glede nabave.

Izgleda pa kot koruza za kokice - majhna zrnca rumene barve. To se potem posuje po razbeljenem oglju ali železu.
Vse je za neki dobr!

Bethrezen ::

Samson Kamnik
Tukaj se da to kupit, po emailu sem dobil predračun. Imajo 4 vrste tega kadila, cene so pa od 2€ do 3,6€ za 20g. :)
www.urbanterror.net

sid911 ::

Jaz sem pred leti nekje v božičnem času kupil omenjeno dišavo, ko so jo prodajali na cerkvenem trgu (mislim da je bla ena vrečkica 50 sit):

1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

poweroff ::

Lahko narediš pa tudi takole:
- nabereš strjeno drevesno smolo (recimo od smrek)
- dodaš posušeno brinje in brinove jagode
- lahko še kakšno posušeno vanilijo

...potem pa to vse zmešaš in zdrobiš. Ter vržeš na oglje.
sudo poweroff

Bethrezen ::

Na oglju za šiše bi šlo ne?
www.urbanterror.net

AtaStrudl ::

Vcasih je bila v LJ na Resljevi (blizu krizisca z Ilirsko) taksna trgovina s protivampirskimi pripomocki, mislim da se je imenovala "Zvon"

Bethrezen ::

Protivampirski pripomočki wtf? :))
www.urbanterror.net

Shegevara ::

sam res se vsega spomnejo.

Glede kadila pa jaz vem da v naši cerkvi ki je res da kar velka prodajajo ta kadila kolikor hočeš. So pa res obupna. Jaz sem moral župniku kadilnico s kadilom med procesijo 1.5 ure držat in povem vam, ko vam ta dim neprestano v nos uhaja ni ravno prijeten občutek. In s tem "fenomenalnim vonjavam" tudi malo pretiravate. Se pa župniki res radi dimajo s temi kadili.

AtaStrudl ::

>Protivampirski pripomočki wtf?

Staram se, ocitno! Hollywood pa v zadnjih desetletjih ni vec posnel kakega Drakula filma...
Zdaj so res moderni batmani itd...

Hint: kadilo, biblije, razpela, zegnana voda....

zee ::

pozabil si na verigo iz strokov cesna :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Shegevara ::

Ko dobiš kadilo rabiš še oglje, potem oglje segreješ pa kadilo gor nasuješ....simple pol pa mahaš s kadilnico

RED_line ::

Vem da je stara tema, ampak itak ni nova debata :)

Gre se da potrebujem oglje za kadilo. Prodajajo za žar ali pa take ki so krepko prevelike za mojo uporabo. Zanima me, če kdo ve kdo izdeluje te brikete. Rabil bi jih v velikosti 15mm * 5mm nekje. V nekaterih cerkva jih prodajajo, sam so drage. Sam pa bi jih rabil malo večjo količino.

WizzardOfOZ ::

Kupiš takega za žar, pa ga nadrobiš na manjše kose.

starfotr ::

Poišči si charcoal.

https://www.threekings.com/en/home


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312801 (9968) OK.d
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620198 (17260) Riff
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221138 (19375) Alec999
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666502 (4906) Beli_Zajcek
»

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826010 (4867) Dr_M

Več podobnih tem