» »

Komplet barvic za risanje

Komplet barvic za risanje

Damjan Jagar ::

V planu imam nabaviti en komplet barvic za mojo predrago, ki ima za risanje veliko smisla, vendar že nakaj let ne spusti telenta na dan. Spomnim se, da je govorila o suhih barvicah, barvicah temelječih na oglju (mozno, da sem brcnil v popolno temo).

Danes sem zvedel za dve trgovini v LJ, ki se ukvarjata s prodajo barvic in ostalih risalnih potrebščin. Ena je Prometej (nekje v bližini Prešerca), druga pa je na Čopovi in naj bi se imenovala Antus (glede imena nisem čisto siguren).

Rad bi nasvete kaj točno naj kupim, na kaj naj pazim, kje naj to kupim (poleg naštetih trgovin) koliko bi me to približno stalo?

Gre za "suho" risanje in ne risanje s čopičem.
http://jagar.si

sketch ::

Trgovine v LJ:

1. Prometej pri Piceriji Napoli (Mala ulica). Imajo vse, ampak ful, ful stanejo, pa ful znajo bit nesramni.
2. Art na Židovski ulici (pri Križankah). Moj osebni favorit - imajo sicer večino stvari, malo slabše kvalitete, a po mnogo nižjih cenah.
2. Galerija ARS pri Šuštarskem mostu. Kul predvsem za slikarstvo - ogromna paleta čopičev, olj, akrilov in - tudi barvic.
4. Trgovina Art v Cityparku, BTC. Podobno kat Art na Židovski, samo malo drugače založena.
5. Trgovina Levček v Hali A, BTC. Kul štacuna, dobra roba, predvsem imajo veliko poceni akrilnih sprejev (850 SIT na 500ml).

Okej, barvice:

Kupuj (v tem vrstnem redu):

Caran d' Ache (dobis se mi zdi v Artu, Arsu, Prometeju)
Derwent Graphic (Prometej, HQ stuff, high price stuff)
Canson (francozi, zgornji srednji razred, OK cena) (dobiš v Art, Ars, Levček... ma, načeloma povsod).

Če hočeš dobre skicirne svničnike ali oglje v svinčniku, pa naj bo sepia, skintone ali rdeča - Prometej in kupi Derwent Graphic. En svinčnik oz. oglje stane od 250 do 500 SIT, ampak so vredni tega denarja.

Barvice - kupuje se v kompletih (12, 24, 36, 48). Če se hočeš res stegnit, kupi največjega - samo to je res že malo pretiravanje.

Če jo hočeš komplet opremiti, predlagam:
- skicirka, Canson, grob papir, vsaj 100g/m2, okoli 1500 SIT, kar je vec je kraja
- par svinčinikov (derwent graphic, prometej) npr. B, 2b, 4b (to so trdote). Okoli 250/kos
- nekaj oglja v svinčniku, lahko al rdečkaste al črne, v vsaj dveh tonih (light/black) (isto derwent graphic, prometej). PAZI! Naj ti oglje v svinčniku ne pade na tla, ker je krhko in ga uničiš (=se ga ne da več ošilit, ker razpada). Cena - nevem.
- Barvice, komplet okoli 18 ali 24, caran d' ache ali canson. Cene so ful, ful razlicne.
- Ena trda (plastična) in ena plastelinasta radirka (za slednjo reci v štacuni, ti bojo dal eno mehko sivo kepico, nič bat - to je super radirka, taka za gnetenje, edino z njo lahko efektivno biršeš oglje in barvice). Vsaka okoli 250 sit.

Vse skupaj... hm... po moje ene 5000 SIT.

Mislim, da sem ti pomagal.

lp
s.

ps. heh... sem upravičil svoj nick... lol.
Adapt and overcome.

ilči ::

Jah, drži se zgoraj opisanih navodil!

Ravnokar imam pred sabo en svinčnik Derwent Drawing in moram rečt, da je prou zakon. Cena - neki nad 250 flik.
U izi...

kuglvinkl ::

Thnx Sketch za hint za Židovsko ulico. Grem jutr pogledat. Da, tudi moja draga hoče ustvarjat. :D
Your focus determines your reallity

Damjan Jagar ::

Sketch hvala za obširno predstavitev in svetovanje. Rabil sem točno tak odgovor.

Da, namen jo imam kompletno "opremiti". Nabavljal bom v torek, tko da če ima kdo še kakšen nasvet ali izkušnje, .... prosim.

Sketch, imas v torek dopoldne kaj časa? :D
http://jagar.si

sketch ::

Hm... če bom na faxu, si lahko ukradem 5 minut (arhitektura, direkt nasprot križank)... samo se bom pomoje doma učil. Lahko pa počekiraš še po PMju enkrat v nedeljo ali ponedeljek.

lp
s.
Adapt and overcome.

Damjan Jagar ::

Tko... včeraj sem nakupil in ji dal. Bila je ful presenečena. Kupil sem Derwent Studio komplet 32-ih barvic, 3 grafitne svinčnike, oglje v svinčniku (light & dark), blok Lana, W&N gnetilno gumo, plastično Derwent radirko in še Derwentov šilček. Cena: toliko kot je sketch rekel + skoraj enkrat toliko kot je sketch rekel.

Sketch:

Sedaj te naproša, če ji lahko predlagaš kakšno knjigo (začetniški priročnik) s katero bi se naučila raznih "trikov" in tehnik, ki ji bodo pomagale pri začetku. Kasneje načrtuje vpis v tečaj. Knjiga naj bi bila dostopna v večih knjižnicah in ne kaka "specialka". Mogoče tudi kakšna stran (SLO/tuja).
http://jagar.si

sketch ::

oorg? Skoraj 10k sit?
Hm. Cyb3r, meni se sicer zdi, da bi moral imeti težave s sedenjem - menim, da te je nekdo vsaj malo nategnil...
Ampak OK, derwent je res top-notch roba. Jaz, ki tega porabim na tone, si ne morem privoščit tolikšnih stroškov, zaradi tega sem malo bolj skopuški ;)

Knjiga? Odvisno za kaj. Če za ljudi - anatomski atlas pa veliko vaje. Če za živali - opazovat.

Dva linka, ki sta mi pomagala:
Risanje mang in animejev

PolyKarbon - strip tutorial

Sicer pa google... Na knjige se po moje ne splača metat denarja stran. Od njih jaz nisem veliko odnesel.

Sicer pa je z risanjem tako, da se splača na tečaj iti šele takrat, ko ugotoviš, kaj ti ne gre. Treba je probavat, sam delat.... Risanje ni tako kot kakšen izpit, ko se naučiš pa znaš - tu ne moreš prebrat 400 strani, narest dva tečaja pa boš lahko risal portrete. Vsaka risba je za 1% boljša od prejšnje; tako da je treba samo veliko vaje. To je v bistvu ves nasvet, ki ga lahko dam - ogromno, ogromno vaje, ter učenje na napakah. Naj jo ne bo sram na začetku prerisovat, opazovat, kako so stvari konstruirane, kako se risba obnaša, naj zbira "reference pictures" in jih shranjuje, fotokopira fotke, stripe, risbe... in čimveč riše. Pa čimveč naj riše.

lp
s.
Adapt and overcome.

Damjan Jagar ::

Če sem čisto natančen je bila cena bližja 9 kSIT (9.070). Ceno je dvignil komplet barvic Derwent Studio 32 (6.400) + skicirka A4 (1.200). Ostale cene so bil takšne (oziroma <) kot si mi ti rekel.

Kar se je pa knjig tiče... knjige bi si sposodila v knjižnjici. Spraševala je za kakšno knjigo ki bi opisovala tehnike in razne "trike". Saj več, senčenje in podobne zadeve (vsaj jaz tako mislim). Risanja se seveda naučiš z vajo (1% talenta & 99% vaje pravijo:).

Glede linkov in nasvetov HVALA!

Če te bo še kaj rabila (itak de bo) se obrnem zopet nate.

Se da mogoče kaj tvojega dela na internetu videti (poleg tvoje pobarvane kištice:)?
http://jagar.si

sketch ::

Hm. Sajt je v delu (mamu mu dreamweaverjevu :) ), sicer pa je eno skladišče tule. Ne pričakuj preveč - sem sem nametaval slike, ki sem jih linkal po forumih in galerijah itd., ter vse, kar je šlo v print, za faks in drugače... Malo brskanja bo treba ;)

lp
s.

Aja, barvice so ble ful dražje, kot sem mislil... samo verjetno so tega vredne. Samo naj ji ne padejo po tleh :D
Adapt and overcome.

Damjan Jagar ::

sketch: clap, clap

Izredno ql. Ful dobr stil oz. liki. Si premišljeval kdaj o kakem stripu?
http://jagar.si

sketch ::

Sem. nekaj sem ze zacel na zgodbi delat, samo se je treba ful, ful posvetit temu. Ful samodiscipline. Pa mi s faxom in delom in vsem ne znese... ampak to mi je dream, en tak zakljucen mal vecji (50-60 a4 strani) comic narest. Aja, storia je stara kaksno leto in pol - dve, v anglescini, ker je bila objavljena na enem forumu...
Adapt and overcome.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prilagajanje izobraževalnega sistema v današnjem hitrem rač . in informacijskem razvo

Oddelek: Loža
313528 (2735) kuglvinkl
»

preizkus nadarjenosti

Oddelek: Šola
215259 (3277) marko181914
»

radirka za brisanje kulija?

Oddelek: Šola
121669 (1457) Tarzan
»

poglejte si predlog nove EU zastave! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595834 (4647) sketch
»

Sketcheva slikica

Oddelek: Loža
261533 (1195) b4d

Več podobnih tem