» »

Kako odgnat drisko?

Kako odgnat drisko?

«
1
2

rdecaluc ::

Lep pozdrav.

Vem da je mal čudno prašanje, ampak mene že 2 dni matrajo bolečine v sklepih, glavi, veliko driske (tud do parkrat na uro), občasno bruhanje, pa še trese me na vsake kvatre.

Zdej če mate kakšne dobre nasvete, da bom vsaj lahko do dohtrja prnesu jutr k grem, brez da se poserjem.

Vzel sem medicinsko oglje, in pijem veliko tekočine, jem pa ne kej preveč ker mi manka apetita.

Rok
Est modus in rebus. ,typos

bluefish ::

Prepečenec menda pomaga.

subby ::

ali kakšne bobi palčke

rdecaluc ::

Prepečenec jem trenutno.. bom počakal, če bo bolje, sicer pa sem nekje prebral da če spiješ 0.5L kole, da tudi pomaga.. tudi to probal.

Verjetno so še najhujši trebušni krči. Ko te dobim je garantiran obisk wc-ja..

Upam da kaj pomaga :|

Rok
Est modus in rebus. ,typos

ivanuscha ::

Men najbolj pomaga medicinsko oglje, drugač pa najbolje da greš čimprej k zdravniku, brezveze odlašat.

Titan-2 ::

Najbolš za drisko je borovničev čaj ali pa suhe slive ki jih namočiš čez noč v malo vode ter zjutraj spiješ
tisti sok ki so ga slive spustile čez noč.To moraš parkrat ponovit pa mora pomagat.Pa tud banane zapirajo.
Ena varjanta je pa tudi kuhan riž brez kakršnih koli začimb.

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shinko ::

tamiflu?

dzinks63 ::

ali pa suhe slive ki jih namočiš čez noč v malo vode ter zjutraj spiješ


Tale z suhimi slivami je bosa, potem boš pa res postavljal rekorde v WC, saj zadeva deluje kot odvajalo.


Za zapiranje so priporočljive suhe gozdne borovnice, ruski čaj, črna čokolada, banane,...

rdecaluc ::

Pomoje da nimam lih kake gripe.. čeprav pa se grem itak jutri testirt.. morda bom 341. primer v Sloveniji.

No ja.. sej sicer ni vredno omembe, vendar sem biu na počitnicah v Tuniziji do pred prejšnega tedna.
Est modus in rebus. ,typos

Pyr0Beast ::

Prebavne motnje zaradi slabe vode/hrane verjetno.

Odidi k zdravniku, veliko čajev/donata/izotonike za minerale, s hrano pa se ne siliti, ker je ne prebavljaš v vsakem primeru. Pusti da se ti črevesje prepuca pa bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Borovnice-suhe ali na šnopsu
Bobipalčke, kokakola-posamezno ali v kombinaciji
Prepečenec
Banane

Čimmanj mlečnih stvari, mogoče Linex in ogromno tekočine da ne dehidriraš.

dzinks63 ::

donata


Proti driski ne pit donata, tudi to je znano odvajalo,... razen, če kdo misli, da se klin z klinom zbija.

Bojevnik ::

Jej jedilno čokolado.

Pyr0Beast ::

Donat deluje kot odvajalo samo če se ga nacejaš, kar pa dvomim da se bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rippy ::

Pazi, da ne piješ preveč mlečnih izdelkov. PS you cant shit bricks if you dont eat! :p

Titan-2 ::

dzinks63 maš prav pr suhih slivih sem se pa zajebu.

rdecaluc ::

Zdle se je stanje malo umirilo, ne grem več tolkrat, pojedu sm 1 škatlco prepečenca, pa spil dosti kole.

Skupaj z vsem ogljem. Mam tud Linex, pa ne vem če je bolši od oglja.

Sicer pa donat ni nikoli imel name kakega vpliva, sm neki časa nazaj litr stanku na enkrat, pa ni blo nič drugače.

Vzel tudi nekaj suhih borovnic.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

WarpedGone ::

Mogoče nebi bilo švoh, če bi enostavno poklical dežurnega in mu pojasnil problem.
Neki je navadna driska, neki je pa to, kar ti opisuješ. Mi deluje preveč resno da bi se s čajčki in domačimi nasveti zdravilo.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Temna cokolada, suhe borovnice, banane, koka kola. Pa v lekarni kupit Nelit in spit dost tega.

Ceprav tvoje stanje je ze za k zdravniku. Pri dveh dneh driske, kot si rekel, nejkrat na uro, pride lahko ze do dehidracije, sploh ce zraven se bruhas.

rdecaluc ::

Grem jutri, ko moja zdravnica dela.

MI je kr mal bed na silo tok prepečenca jest.
Est modus in rebus. ,typos

black ice ::

Kaj pa Linex forte in te zadevščine? Poleg banan, čokolade, prepečenca...

Pyr0Beast ::

Ni se ti treba siliti s hrano.

Hrana ki zapira/odpira na drisko nima blagodejnega vpliva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

Lahko je vnetje slepiča. Pojdi čimprej k dohtarju.

tx-z ::

Kokakol da pomaga? Sej se ne spoznam ampak zakaj nej bi to pomagal? :\ :P
tx-z

rdecaluc ::

Lahko je veliko stvari, jutri pojdem k zdravniku.

Zdej sam upam, da ne bom noči presedel.

Rok
Est modus in rebus. ,typos

KoMar- ::

To je šit, ja... se spomnim, ko me je enkrat ob ene 4h zjutraj svinjsko zvilo v trebuhu oz. črevesju in sem samo letel na WC... get well soon :-)

marsovcek ::

Z drisko izgubljaš veliko tekočin in lahko hitro dehidriraš. Pitje vode ni zadosti, ker ne vsebuje elektrolitov - rabiš rehidracijske raztopine, ki jih nabaviš v lekarni ali narediš doma. Recept: 5 velikih žlic sladkorja, 1 žlička soli in sok dveh pomaranč zmešaš z enim litrom prekuhane vode. Spiješ vsaj 3 litre na dan.

PS: vzemi še en Apaurin. Sr*l boš enako, le sekiral se ne boš več toliko >:D

rdecaluc ::

Skratka.. Ravnokar pišem z infekcijske klinike.

Driske so postale ponoči preboleče in prepogoste, zato sem šel na urgenco.

Potem, ko so stestirali kri, so ugotovili, da imam neko hudo infekcijo.

Zdle me filajo s fiziološko, medtem ko čakam dohtarja.

Tolko o situaciji mal..

Rok
Est modus in rebus. ,typos

bluefish ::

Live report from Urgenca.

d0rK ::

I call dibs on his computer!


Too soon? :'(

biokill ::

Pomaga jedilna čokolada, tista nad 80%....Preverjeno že večkrat..In pa zeleni čaj...

Oboje 100% pomaga

gzibret ::

Kokakola je proti driski zakon. Nacejat se je treba z njo, zraven pa jest nenormalne količine bobi palčk. Preverjeno!
Vse je za neki dobr!

rdecaluc ::

Lep pozdrav.

Po preiskavah še ne vedo, kaj bi lahko bilo.. Ravnokar teče moja 3. flaška fiziološke, nakar mi ponovno vzamejo kri.

Upam da ugotovijo še danes, ker bi rad s tem zaključu.

Rok
Est modus in rebus. ,typos

Vajenc ::

Za preventivo k zdravniku. Za kurativo pa tudi jaz prisegam na coca-colo (to dajejo tudi na infekcijski kliniki) in medicinsko oglje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BigWhale ::

Sej je ze v bolnici in na IV. :>

ERGY ::

gzibret ::

rdecaluc - ja, želimo ti, da boš še danes šel domov in da ti ne bojo delal kakšne rektalne preiskave ;((
Vse je za neki dobr!

Bob Rock ::

ni ravno totalni onTopic, ampak mislim da pase zraven...

fajn je tudi si prevret vodo, vmesat cajno zlicko soli (v liter vode) in to pocasi srkat zaradi elektrolitov in dehidracije.
Tega je treba popit pol litra na uro. Oz. posrkat. Da telo ne spusti vsega sam skozi.

(to sem bral, ko sem pred priblizno pol leta mel trebusno gripo. Ce sem kaksno bedarijo napisal, naj me, pls, kdo popravi) :)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

rdecaluc ::

Hvala za lepe želje o rektalnih preiskavah.
Še mal pa se bo upam da zadnja flaška stekla do konca.. Pol pa naprej
Est modus in rebus. ,typos

zee ::

Podobne tezave sem imel pred dobrim mesecem tudi sam - bil sem v Egiptu. Dva dni sem manj jedel in pil ter pojedel veliko medicinskega oglja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

rdecaluc ::

Hehe.. Sm že opazoval, kako se tej stvari streže, gre ponavadi tudi za malo različne debeline tubice. xD

No drugač pa mal neučakan tuki ratujem, končno pride ena srednja medicinska sestra da mi odklop infuzijo..
Pol pa kr na enkrat slišm sestre ki vpijejo "vse najboljše zate" tam eni sestri. Kar pomen da ko bojo one tortico pojedle, bo lih 1h mim predm mi kdo kri vzame.

Pomoje si še nikol nism bolj želu, da bi kdo mojo kri uzeu =/

Rok
Est modus in rebus. ,typos

XsenO ::

Še dobro, da so lih včeraj govorilo na poročilih o zmanjševanju čakalnih časov :))
1 + 1 = 1

rdecaluc ::

Doživel sem da so mi kri vzeli, a glej ga zlomka spet z druge žile.

Sedaj pa še 2h čakanja na rezultate..

Mogoče kot zanimivost za koga.. prvi test je bil CRP prek 260..

Rok
Est modus in rebus. ,typos

ERGY ::

Pol maš bakterijo zelo verjetno.

kiFni ::

Probi z LCA jogurti, 3 do 4 na dan.

koyotee ::

A so vsaj kšne fajn sestre?:P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rdecaluc ::

Ok, nenadoma pride dohtarca v sobo in reče:" Gospod tukaj je vaša odpustnica".

Jaz že tko malo v paniki, kaj vse so našli, a na koncu so rekli da je diagnoza akutno vnetje črevesja, torej driska xD.

Potli tko prašam še zakaj sem imel rdečkasto obarvano blato, pa me skorej ni hotela spustit, vendar je nato opravila "the behind" test.. pa nobenih rorov :)).. še preden sm se zavedu za kaj sm se strinju je že bla v sobi z vso opremo.

Potli neki najdejo na kri (+), pa čakam zdej izvide po pošti. Dala pa mi je samo standardna navodila proti driski, in kar je verjetno meni zelo drago.. zdravilo proti krčem.

Drugače pa sem vesel da sem doma, bom vsaj lahko opazoval meteorni dež

Aja.. glede sestr. Dost je mladih, luštnih, pa tud dost sm jih poznau.

Rok
Est modus in rebus. ,typos

Music Man ::

Kri med blatom je bila samo zato, ker se ti je poškodovala sluznica v črevesu, ker si šel tolikokrat na blato. Ta krvavitev bo prenehala ko se sluznica obnovi, tako da ne skrbi pretirano zaradi tega.

waters ::

Folk zgrozil sem se ko sem videl kakšne neumnosti pišete - nekateri. Kakor vem je po trenutnih smernicah pri driski : rehidracija, probiotiki (na primer Line Forte - registriran po postopku za zdravila ) če po 2-3 dneh ni dobro nujno k zdravniku. Oglje je samo za zastrupitve in še to v ogromnih količinah. Lahko je celo zelo nevaren saj zakrije znake krvavitve.

Dej pište če res veste o čem govorite, ne pa zato da pišete!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krči

Oddelek: Loža
255061 (4411) jype
»

Trebušna gripa ?

Oddelek: Loža
1710951 (10567) Bob Rock
»

Pogoste bolečine v trebuhu...

Oddelek: Loža
4745373 (23957) ThinMan
»

Grem(-o) v Egipt - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
409350 (8035) overlord_tm
»

Kaj pojesti,da alkohol ne prime? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5720315 (20313) gruntfürmich

Več podobnih tem