» »

Predvajanje DivX-ov na slabsin masinah

Predvajanje DivX-ov na slabsin masinah

Boky ::

Opazil sem, da ce v Windows media player-u 6.4 das hardware acceleration na 1 crtico (default je na 4 oz. full), je procesor manj obremenjen ob predvanj u divx-ov. Tisti ki imate hitre procesorje, vam je tako ali tako vseeno, drugim pa predlagam da to sprobajo, saj na racun tega lahko potem dvignes kvaliteto predvajanja. Jaz sem sprobal to na masinah z naslednjimi graficnimi karticami: voodo 3, ati rage pro in ati rage 128. Vedno, ko sem dal hardvare acceleration na 1, se je poraba Cpu-ja spustila za cca. 20% (merjeno z wintop-om). Isti shit je ce imas win 98 ali ME

Btw: a se komu sanja kako to da mi Ati rage 128 predvaja divx-se dosti slabse od prejsnjega Ati rage pro-ja ? Sprobal sem vse mozne driverje pa nic ne pomaga. :(
A ma mogoce kaj vez AGP ? Rage pro je bil namrec na PCI-ju rage 128 pa je na AGP-ju.

matevzm ::

Tisiti slider naj bi ravno bil kvaliteta.A ce procesor ne zvozi, ga le znizajte. Bolje malce slabsa slika, ki tece, kot stalno skakanje.
Pri tem se opozorilo, da tega sliderja ne boste nasli v WMP7. Tako da predvsem slabsim masinam odsvetujem Media Player 7.

Zakaj ti pa Rage 128 predvaja slabo, pa ne vem. AGP bi moral v principu biti boljsi. Meni 128 Pro kar lepo dela, a je Celeron 900. Procesor je giblje med 30-40% za obicjane DivXe, pa do 70-80 za visok bitrate (=film 1.5-2G).

krneki ::

IMHO, Mene pa ubistvu mot če je slider na več kot 1. Ker mašina pol tisto sliko ful zmehča. Nevem mogoče je sam men lepš al pa še komu drugmu.:D

MRB0rYS ::

Men tud STIGMATA spljoh ne dela kar neki trokira ko je kej bol hitrega al hitro kamere beksla, drgač pa un 60 sek do umora dela pa normalno kaj je kej to za en zlodej
b0rys

Boky ::

Fantje, ne mislimo istega sliderja. Do sliderja, ki sem ga jaz omenjal prides tako: Desna tipkana na miski-> Options->Playback -> Hardware Acceleration. Ampak meti moras Winows media player 6.4, ker v 6.0 tega sliderja ni.
Moja masina paje k6-3 450. Species 2, ki je v neki cudni resoluciji posnet mi na rage 128 ob hitrih scenah full steka, docim stari rage pro je sfolgal cel film brez problema. Si bom probal sposodit od kolega Agp verzijo rage pro-ja, pa da vidimo, ce je kartica ali agp. (jaz mislim da kartica)

Alec999 ::

Kje v Sloveniji se da kupt JBL zvocnike po moznost 38 cm woofer? ... pa od Kenwood-a zvocniki me tud zanimajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493037 (1797) Azrael
»

Stare AGP grafične - kaj priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
231515 (1143) Maxtor
»

Ker, kako zakaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
311712 (1295) perci
»

DivX filmi

Oddelek: Pomoč in nasveti
201784 (1439) teac
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
271952 (1471) Nemelk

Več podobnih tem