» »

Zahteve za gledanje divx filmov

Zahteve za gledanje divx filmov

QuickShot ::

Živjo

Nameravam kupit notebooka pa me zanima kakšne so minimalne zahteve za gledanje divx filmov. Predvsem me zanima za grafično kartico ( a mora imet 4, 8, 12 MB... ), da bo delal film brez zatikanja.

lp T.

Clemento ::

Procesor vsaj 700mhz, graficna z 32Mb rama 256Mb rama, 32X cd rom, pa kaksna dobra zvocna da filmi z AC3 zvokom delajo normalno....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

ru7 ::

Meni so laufali BP na celeron 300@500, 256 rama, delali so pa tudi na 330Mhz, tako da s frekvenco ne bo problemov

bastadu ::

Mislim da bi že 350MHz bilo čisto dovolj, pa 128MB rama...

jest10 ::

Procesor pentium266MHz in 64MB rama je dovolj.
Skoraj vsi filmi mi delujejo na 225MHz mmx in 64MB rama. Edino pri filmih, ki imajo več kot 118KB/s je malo zatika

tony ::

Ene filme sem jas gledal na P1 133 MHz ,v media pleyerju.

Ne hecam se.

Phoebus ::

Na P1 si gledal mpeg2 in ne divx.

In to o "gledanju" na svoh masinah so bucke. Sem "gledal" na vec svoh masinah divx-e in temu se ne rece gledanje. Ce hoces imet FS in normalno gledabilnost, vzemi minimalno >500 in grafa je kar pomembna, ceprav bojo eni govorili da ni. Ampak JE.

hippopotamus ::

No ja, jaz mam 1gh P4, pa 512mb rama, pa INTEGRIRANO grafično kartico 4mb na matični plošči! (intel graphics controller).

Vsi filmi delajo brez problemov! Torej grafična karta ni pomembna za gledeanje divX

sm56 ::

Na HP prenosniku: P2 (333), 192mb in z 2.5mb grafično ne delajo. Mislim, da bo kar grafična razlog:\.
Sicer pa: kaj je ozko grlo za gledanje filmov na sistemu (se mi zelo "štekajo", zvok prehiteva sliko ipd.) Celeron 900, 128 ram, 8mb rage (W2k)? Spomin ali grafična?

Eddy ::

pri div-x filmih ni toliko pomembna grafična kartica, saj ne potrebuje 3D pospeševanja!

Rabš prbližn 400 celerona pa saj 128 rama, pa ti bo spodobno lavfal!

LP! Moje mnenje :)
www.ekwaterblocks.com

Phoebus ::

EDDY: NE! Jaz imam k6-II 400, 160MB ram laptopa in mi ne potegne tekoce. FS ni sans.

Razlog: Trident TGUI9660 graficna!!! Ce bi imel normalno graficno kartico, bi mi delalo.

Pri P4 ti bo itaq lepo predvajalo tudi na COM port ce hoces, ampak pri svoh masinah se pa grafa full pozna.

Phoebus ::

Pomislite malo: Graficna mora imet dovolj pretoka skozi sebe in znat tudi sama strechat stvari ipd.

Primerjava:

Moja TGUI9660 v laptopu: kot zenska, ki lezi kot mrtev hlod. Porabis 3x vec energije.
Normalna graficna: se ziba v ritmu
-------------------------------------------
3D, ki ga divX ne rabi: je zgoraj

hippopotamus ::

Ma zmotu sem se, PIII mam, ne P4. Vseen ne vem, če je grafična tok zlo pomembna, mogoče pri švoh mašinah res.

der_Alte ::

celeron 333 @ 375 in star ATI Rage Pro z 8MB sta dovolj hitra za DiVX ;-), XViD... S3 Vision ni bil dosti hiter. Je pa tole bolj minimum. fullscreen na 1280x1024 @ 24 bit ne potegne, na 1024x768 dela uredu. ce pa zmanjsam barvno globino na 16bit pa tudi na 1280x1024 lepo raztegne cez ves zaslon.

Eddy ::

Jah no... nisem rekel, da je grafična popolnoma nepomembna, samo da ne rab kšne hude 3D grafične...
www.ekwaterblocks.com

gumby ::

kolega ima C466, 128 ram in integrirano grafično (ne vem točno, katero), pa mu ne dela...

segedinar ::

Ma dejte no. DivX filmi se gledajo čist lepo že na procesorjih okoli 300Mhz!

cekr ::

K6-2/300, 256MB, Ati RAGE PRO 8MB, dobro skonfiguriran WinXP z odstranjeno navlako, deluje prez problema s katerimkoli kodekom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

slawc ::

segedinar ... ni res

imam celeron 400@450, 128MB RAM, pa eno grafikuljo na agp z 32MB

Za vse je full screen
Nekateri filmi delajo priblizno OK (no mans land, novi james bond tudi) - vcasih nastane kaksen glitch
Nekateri se pa zatikajo 100/h (lord of the rings, eksperiment)

Jaz bi rekel da je moj sistem ravno na meji (win 98se) gledljivega.
LP, Slawc

freserovski ::

Ma grafična ni nič pomembna za divx, saj nima nekega vgrajenega strojnega dekoderja za te kodeke, dajte si to že dopovedat :\!
Edina omejitev bi bla recimo pasovna širina. Ki pa je zadostna za divx-e že z onimi starimi grafičnimi karticami, ki majo 2 MB. Seveda, če je procesor dovolj močan, da lahko normalno dekodira zapis.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

der_Alte ::

cobra: graficna JE pomembna... predvsem da zna strojno povecevat video... nima zveze s kodeki. ena redkih dobrih stvari ATI Rage *** kartic :)

Maxtor ::

Imam Celeron 400 MHz (nenavitega). Še ko sem imel Ati rage pro 8MB in 128MB RAM je delalo popolnoma normalno na 1024 x 768 @ 32 bit oz. 1280 x 1024 @ 16 bit. Sedaj imam 384MB RAM in Geforce 2 MX in dela popolnoma enako kot prej, čisto nič bolje, saj je že prej bilo tekoče, le da dela tudi na 1280 x 1024 @ 32 bit.

Vpliva pa zelo operacijski sistem. V w2k dela vse tekoče in brez zatikanja, v w98 pa je vedno potrebno čakat, da se film sploh zažene pa vedno nekaj cuka, pa velikokrat overlay-a ne najde. Pa ko film "previjam" naprej se vedno zatika pa zvok postane nesinhroni glede na sliko. No, redki filmi so pa res delali v w98 brez težav. V w2k pa delajo vsi brez težav.

Aja, veliko je odvisno od plate. Jaz imem MSI 6163 PRO, sem pa doživel tudi, da imajo ljudje precej močnejše procesorje na nekih levih platah in še jim ni uspelo divix-a gledat.

LP

gumby ::

pomaga tudi, če kartica zna prikazati YUV overlay - potem player ne rabi pretvarjati v RGB...

Rambo ::

Intel Celeron 400 Mhz, 64 MB rama, voodoo 3 3000...filmi delajo brez problemov.

Lp

-Carnivore- ::

Rambo imam podoben sistem- C433,128ram,radeon7500 64mb; in mi divx-i neverjetno stekajo, sploh ni za gledat, slika mi zaostaja za zvokom itd. Povej a si compa kaj optimiziral, kaksno plato mas in kaksen op.?

PS:Ce ve kdo zakaj mi divx-i ne delajo mi naj prosim pove kje je problem(mam plato via apollo133a).

krneki0001 ::

Na prenosniku:
C633
96Mb rama
20Gb hdd
in 24X cd
4Mb ati rage2
lahko gledam vse divx-e brez problemov in brez zatikanja.

LP
Nebivedu

Še na ipaqu jih lahko gledam brez problemov.

P.S. Tega prenosnika tut prodajam. Zraven dodam še napajalnik za avto.

b ::

No vam povem jaz kako je pod Linuxom:

notebook p3 550 (ali tam nekje, mogoce je bil 500, zdej ga nimam vec) in graficna ATI z mach64 cipom - no-go. Mislim nekako sem zrihtal da je zadeva priblizno spilala, ampak to ni blo to.

V sluzbi imam p3 733, pa dokler sem imel eno podobno ATI lowend sranje ni v redu laufalo. Zdaj sem dal noter TNT2 (ena moja stara kartica) in dela super.

Doma mam p3 550, z TNT2 je v redu laufalo, zdaj mam GF2 pa itak spila.

Tako da je zelo pomembno, da imas kartico, ki ima podprt hardware scaling pa kaksne finte z barvami pa to, pa zadeva laufa dobro na zelo svoh masini. Procesor je na teh masinah (kjer imam nvidia karte) obremenjen max 1/3.

RAM pa po mojih izkusnjah ni nek faktor... 64M bi moralo biti dovolj.

Zoidberg ::

Evo na P3 450mhz 512MB rama in GeForce2 MX Win XP so divx skoraj normalno delali, xvid slabše. Sedaj koje Ati RAge 8MB divx delajo normalno xvid pa še nisem probal.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

francek1 ::

Celeron navit na 419 ,64 MB RAM ,Riva TNT (enka)in Win 2000-dela ko šus!So pa pomembni tudi kodeki;tu je potrebno eksperimentirat.Tudi plata doprinese svoje,tako da je na pamet skoraj nemogoče rečt kje bo laufalo .kje pa ne .
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

celeron 266 64mb rama riva128 4mb pci, vec al mn so usi filmi lepo delal u win98se in wmp.
na p210mmx (ostalo isto) so pa delal filmi kodirani z kodekom 3.11, pa zvok sm mogu dat na half quality pa je spilalo, razn pr ksnih hitrih sekvencah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mirč ::

kaj na amd duron 750 mhz pa voodoo3 2000(16mb),192mb rama bo delalo z win xp sp1(na novo instalirani) vsi divx filmi pa mp3 pa kakšna igra.Kako xp optimizirat na hitro.
lp
mirč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

jukoz ::

Na TP600 z 233 P2 in 96MB rama delajo vredu. Mors pa dat -vo x11 -ao oss -framedrop v mplayerju. Aja, pa slack 9.1 bil gor.

teoo ::

celeron 433, gf2, 512mb rama
če je default frekvenca mi šteka,
navito na 507mhz dela brez problemov
defying gravity

Quikee ::

Tezko je dolocit minimalo zahtevo za predvajanje Divx. Vse je odvisno od resolucije filma in katere nastavitve so bile uporabljene pri kompresiranju. Recimo ce ma film B-Frame-i je ze potrebo vec moci, za QPel se spet zahtevnost poveca, ce je bil uporabljen GMC pa se bolj. Meni je na P200 MMX vredu deloval film do resolucije 640x272 (Divx 3.11).. ce se je povecala resolucija na 640x384 ali kaj podobnega pa mu je zmanjkalo moci. Prav tako je odvisno v katerem formatu je zvok.

Potem mas pa tudi HDTV resolucije.. 720p v MPEG2/MPEG4 ASP premelje moj Athlon 2100+ medtem ko 1080p ali 1080i ne. Prav tako je sila zahteven tudi MPEG4 AVC (recimo x264), ki bo slej ko prej nadomestil MPEG4 ASP ali SP (Divx,Xvid,..) in podobne.

Azrael ::

Še malo branja.
Nekoč je bil Slo-tech.

mtosev ::

Da še nekaj jaz prašam. ;)

Ali bi lepo teklo na Matrox Millennium G200 8 MB?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

bi

Scorpia ::

Če ste že vsi opisali svoj sistem bom še jaz: P4 2.0 nenavit, noben film doslej, se ni zatikal :D

Pa prej je bilo govora o tem zakaj se eni filni zatikajo, eni pa ne, pri bolj švoh mašincah. Pri starejših računalnikih pomaga tudi, da je rozolucija na 640x480. Na divx ne izgubite nobeno kakovost slike, ker so še na manjši rezoluciji narejeni. Grafika pri divx-u/xvid nima nič . Je pa tudi dost pomembno, kateri chipset je na plati in njegova prepustnost. Zakaj na pentium dela bolj, kot na celeronu. To že večina ve da Celeron ima manjši predpomnilnik kot pentium in to velik upliva pri divx-u. Drgač je tukaj o tem veliko napisano.

pia2001slo ::

Uporabiš DOS-ov program za gledanje Divx-ov (sedajle se ne spomnim imena)..narediš boot disketo kjer je ta program gor in štartaš...podpira vse : od podnapisov do AC3 zvoka..deluje recimo na 266/64RAM/4MB grafa BP - preizkušeno

lp
Jolly

iso2000 ::

Na prenosniku P2 366 pa 128MB rama in Ati rage pro 8MB delajo filmi tekoče in brez težav.

LP

mtosev ::

Uporabiš DOS-ov program za gledanje Divx-ov (sedajle se ne spomnim imena)..narediš boot disketo kjer je ta program gor in štartaš...podpira vse : od podnapisov do AC3 zvoka..deluje recimo na 266/64RAM/4MB grafa BP - preizkušeno

To?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pia2001slo ::

Mislim da to ni to, ker ne podpira AC3 zvoka..samo MP* in WAV...ko najdem v moji arhivi javim

lp
Jolly

Azrael ::

Tudi meni se QuickView (QV) na P200MMx s 64MB RAM in ATi Expresion 4MB SGRAM, nikakor ni obnesel, kar se tiče DivX filmov. Z Win95 + Klite kodeki je šlo brez zatikanja DivX 3.xx in 4, pri 5.xx pa je zmanjkalo. Gledal sem na ločljivosti 640x480 ali 800x600, pač 14" monitor.

Torej, če res obstaja še kakšen dober DivX player za DOS (Goole mi vrže ven samo QV), pa kar napišite ime programa ali link do njega.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Jan987 ::

odvisn je tud od kvalitete filma k men recimo na pentium ll 350Mhz delajo eni filmi čist tekoče drugi se pa tko pacajo da se ne da gledat. grafa ma 32 rama, rama pa je 194

#000000 ::

A bo tole na tole delal (divx - xvid z diska in CDja)

Intel® Celeron® Processor 466 MHz
128 ram
ATI 3D-rage (8 mb)

Azrael ::

Kateri chipset imaš? Z Intel BX bi skoraj moralo delovati, z ostalimi je pa tako tako.
Nekoč je bil Slo-tech.

#000000 ::

Na žalost VIA :(

gumby ::

izklopi post-processing in probaj...
my brain hurts

#000000 ::

Thanx.
Kje pa to izklopim v player-ju, kodeku ali kje drugje ??

Azrael ::

Včeraj se nisem spomnil, Še malo informacij.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovolj mocen racunalnik za DiVX filme?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111270 (1073) largie
»

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151399 (1150) mrTwelveTrees
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331828 (1007) smash
»

Zmogljivost računalnika za DivX

Oddelek: Programska oprema
111593 (1399) divac
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
271950 (1469) Nemelk

Več podobnih tem