» »

DivX filmi

DivX filmi

fictionel ::

No mam en film, mislm da je v divX in bi ga rd gledu na moji masinici :)

Mam cyrix 200 pa 64 rama!!!!!:D!!!!!:D!!!!!:D.

Kuko bi lohk gledu film (sj dela sam se na usakih 7 sek ustav za 2 sek pol gre pa naprej)

A je sploh kj mozn narest????
Plis help me

ABX ::

:D
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fictionel ::

ne se smejat k je problem resn >:D

Igor ::

problem se da resit na vec nacinov
1. ne glej filma ..
2 kupi nov hardware ..
3 pejt k frendu ki ma boljsi comp ..
odlocitev je tvoja

miha ::

Kupi novo grafično

Boky ::

Mah, graficna ne bo nic pomagala, glede na to da je procesor tolko da je(preiskusal sem DIVX-e na P225 +Ati rage 2 pa se ni bilo gledljivo). Poglej ce ti plata podpira 2.2V in Amd-jeve K6-2 procesore. Ce ja, si probaj nabavit kakega AMD k6-2 vsaj 300 MHz ali vec. (kolega lahko skoraj vse filma gleda na k6-2 300 + voodo 3)
Na bolhi prodaja en tip 500 Mhz za 13 ksit. Ce ti plata podpira K6-2 ga bos lahko gnal vsaj na 400, glede na to da imas cyyrix-a, ki se mi zdi da dela po defaultu na 75 Mhz FSB, bi lahko poganjal to stvarco na 450 Mhz. 2(=6)*75 =450(k6-2/3 380 in vec mnozilnik 2x obravnava kot 6x . To ti je najcenejsa varijanta, razen ce dobis procesor se ceneje.
Obstaj se en mali trik, ki pa ti pri tvoji konfiguraciji ne bo kaj doti pomagal. Ce zmanjsas v media playeru "desna tipka-> settings> hradware acceleration" za 2 stopnji, tako da je potem hardware acceleration nastavljeno na 1, bos mogoce lahko uzival v filmu 10 sekund. Drugace pa meni ta "fora" zmansa obremenjenost procesora za priblizno 20% ob predvajanju divX-ov.

mylos ::

Priv DivX je glavni procesor in minimalni mora biti 300MHz. To je spodnja mej. 100% verjemi. Imaš pa na internetu ogromno linkov, ki ti povedo teste s filmi DivX z večimi procesorji in je splošno mnenje, da je 300 minimum.

matevzm ::

Edino kar lahko naredis, je da das slider za quality na 0. Ne bos mogel gledati vseh filmov, a mogoce kaksne pa.
Drugace pa je masinica res malce skromna za to. Jaz moram dajati slider na 0 1li ena pri nekaterih filmih na C900. ;((

ABX ::

Če DVIX film ni preveč hiter je spodnja meja P2 266. Windows media plyer 6.x je najhitrejši player za DIVX filme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Shershen ::

če filma ne gledaš čez cel zaslon, je tusi procesor manj obremenjen.
Tak da probej gledat v čim manjšem oknu

dynamite ::

En frend ima Celeron 600 in graficno vgrajeno na plosci pa se mu vse zatika. Sam cudno je to, ker je graficna Alladin 8MB-TNT2 in igre delajo kar solidno, tudi 3D. RAM je 128 MB, zvocna tudi vgrajena in celo modem ima vgrajen. Se kar zanimiv sistem za pogledat... :D ... sam vseeno ne vem, zakaj se mu vsi filmi zatikajo... weird.

Boky ::

Matevzm kakse konjske filme pol to imas ??? Ce je film na enem cd-ju(ali pa tudi na dveh), bi z tvojo masino stvar morala lepo delovati pri full kvaliteti(4), pa se takrat masina nebi smela biti 100% obremenjena .Ze na mojem k6 3 450 lahko nekatere filme gledam 1 (kakega celo na 2), Kolega ki ima durina 800 + voodo 3 ima cca 60% zasedenosti pri Matrixu, ki je posnet tako da je cel film na enem cd-ju, ce je slider za kvaliteto na full.
Glede velikosti filma, pa mislim da ni razlike v obremenjenosti procesorja, ce gledas film v full screeno ali v malem okencku. (vsaj pri meni ne)

Boky ::

Em, fantje DMA imate vklopljen ???

fictionel ::

emmm... newem :)

kj nj pa pogleda i kuko nj uklopm?????

matevzm ::

Malce je odvisno od velikosti pa tudi od bitratea. Pri meni zvozi tudi Gladiatorja, ki sem ga delal sam, pa sem ga naredil kar na 3 CDje. Pa nima problemov. Ampak je 2.35:1. Procesor mi do konca zabijejo Muppets In Space, ki so na enem CDju, samo so 640x480, kar je precej pixlov. Pri obicajnih filmih lahko premikam slider kakor mi pase. Precejsen skok v porabi imam pri sliderju iz 0 na 1, pri Muppetkih gre iz 40 na 80, 2 ga pa spravi do konca. Med 2, 3 in 4 pri obicajnih filmih ni razlike v obremenitvi.

Boky ::

Aja, pol je jasno zakaj mas tako obremenjen proca. :=)
Ja res je, najvecja razlika v porabi CPU-ja je med 0 in 1, pol naprej pa se dviga po par procentov za vsako zvecanje sliderja za 1.

fictionel: Z desno tipko kliknes na My computer->propertis->device manager-> cdrom (ali disk drive)- izberes enoto->settings->odkljukas DMA-> restartas masino. Potem postopek se enkrat ponovis in pogledas ce je ostal DMA ostal vkloplen.Ce ni, lahko pomagajo kaki driveri za plato.
Ampak pri tvoji masini nebo niti cudez pomagal, ce ne nabavis mocnejsega procesorja.(kar se tice DivX-ov)

Matri[X] ::

Vse kr je ne skrbet!:\Posnem film na disk, instaliraj DivX4 ki ga dobis na http://members.xoom.com/maticm/divx4.zip in pozen Cyberlink PowerPlayer in uzivaj.

Boky ::

Vau, zgleda, da z tem novim codecom filmi zrejo manj CPU-ja. Tudi vam ?

Skankulja ::

Vau, men ta link ne dela spljoh! ;((

dexter ::

Hello!
Dejte sprobat BS Player,download http://www.divx-digest.com/software/bs_... ke ma najmanjs cpu
porabco (cel 600/900,max kvaliteta,40-50%).

Mogoce kdo ve resitev za:divx mi ven vrze vsake tok cajta,prej tega ni delalo, sliko ven vrze naprej spila zvok,
kaj bi lohk blo via 4in1,directx,graficna,zvok????

LP;(

teac ::

Meni je tud to delalo. Pr meni je pomagalo to, da nisem nic naprej previjal filma. Pusti, da BSPlayer sam predvaja film(mogoce lahko samo malo na zacetku naprej prestavljas).Pr meni je pomagalo.;)8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493116 (1876) Azrael
»

Zatikanje divx filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
231382 (1179) cyber
»

DivX

Oddelek: Zvok in slika
91076 (876) matevzm
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
272011 (1530) Nemelk
»

Predvajanje DivX-ov na slabsin masinah

Oddelek: Zvok in slika
51578 (1409) Alec999

Več podobnih tem